Jump to content
Dogomania

Galeria Tili i Psoty (*) (zdjecia Tili od str. 155)


dadiii

Recommended Posts

  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

zabawka u nas dziala ale jezeli nie ma obo kans zadnej zywaj duszy bo jezeli tylko kogos zobaczy to leci za nim jak glupia a zabawka idzie na dalszy plan.

psie przeczkole odpada poniewaz u nas w Belku nie ma takowego mozliwe ze w lodzi jest ale tata nie bedzie mnie tam wozil co tydzien a tym bardziej 2 razy w tyg. :(

Link to comment
Share on other sites

Świetne foto ;)


PS:To może najpierw ćwiczcie w domu, potem na odludziu, a dopiero w tedy w miejscach zaludnionych z czasem coraz bardziej. No i wtedy, kiedy będzie głodna, to lepiej będzie zwracać uwagę na smaczki. A nagrody najlepiej jakieś ciepłe, aromatyczne np podgrzana parówka - na moją zadziałało. Nie mam pojęcia niestety co więcej możesz zrobić, może wpadnij na dział "wychowanie"?

Link to comment
Share on other sites

w domu takze na mnie nie zwreaca uwagi czasem cos do niej mowie a ta sie na mnie popatrzy i zaraz potem sie odwraca i idzie tam gdzie ona chce :(
niewiem chyba pojde do nomi kupie 10 m cieniutkiej liny i dokupie jakis nieduzy karabinczyk i bedzie spokoj przynajmniej nie ucieknie mi i nie bede musiala jej ganiac caly czas xD
i moze wkocu sie nauczy
mam nadzieje ze ona poprostu z tego wyrosnie i jak bedzie starsza to bedzie mnie sie interesowac innymi psami i ludzmi czyt. niebedzie do kazdego leciala na odleglosc nawet 30 m :/ i bedzie zwracala uwage na mnie jesli nie to bedzie poprostu skazana na dozywotnie chodzenie na smyczy na dworze :(

Link to comment
Share on other sites

Ja także życzę szczęśliwego Nowego Roku 2009!
Musisz wierzyć, że Tila w końcu będzie się słuchała.

A może spróbuj być z nią w jakimś małym pomieszczeniu i tam ją tresować na początku kilka minut a później coraz dłużej? Napewno jest coś co Tila uwielbia..
I co napewno NIE MOŻESZ SIĘ PODDAWAĆ tylko ćwiczcie i zadbaj o to by przy nauce było też trochę zabawy np. za dobrze wykonaną komendę..;)

3mam za Was kciuki!!:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dadiii']w domu takze na mnie nie zwreaca uwagi czasem cos do niej mowie a ta sie na mnie popatrzy i zaraz potem sie odwraca i idzie tam gdzie ona chce :(
niewiem chyba pojde do nomi kupie 10 m cieniutkiej liny i dokupie jakis nieduzy karabinczyk i bedzie spokoj przynajmniej nie ucieknie mi i nie bede musiala jej ganiac caly czas xD
i moze wkocu sie nauczy
mam nadzieje ze ona poprostu z tego wyrosnie i jak bedzie starsza to bedzie mnie sie interesowac innymi psami i ludzmi czyt. niebedzie do kazdego leciala na odleglosc nawet 30 m :/ i bedzie zwracala uwage na mnie jesli nie to bedzie poprostu skazana na dozywotnie chodzenie na smyczy na dworze :([/quote]

kochana, masz teriera! :razz: i jeśli chcesz aby otoczenie nie było dla Tili ważniejsze niż Ty to MUSISZ zacząć z nią pracować! Owszem, na razie przyda Ci się linka, i wałkowanie przywołania (na razie w miejscach bez rozproszeń, żeby nie psuć sobie komendy), skupiania na Tobie (jeśli klikasz to za każde spojrzenie na Ciebie k/s), prostych sztuczek. Życie stanie się dla Was obu łatwiejsze, nie skazuj suczki na ciągłą smycz!!! (oczywiście nie mówię tu o miejscach takich jak osiedla czy chodniki przy ulicy bo tam smycz jest konieczna ze wzgl. bezpieczeństwa)

A najważniejsze - dużo zabawy na dworze!!! Tilutek musi wiedzieć, że z Tobą zawsze jest najfajniej się bawić, że praca z Tobą, nauka, spacery to wszystko jedna wielka zabaaawwaaa :multi: nakręcaj na zabawki, piłki, etc, na samo bieganie z Tobą.

No i nie przejmuj się małymi niepowodzeniami, terier to terier i wiedz, że nawet najlepiej wyszkolony czasem pokaże swoją niezależność :wink:
Tylko nie możesz liczyć na to, że jej 'przejdzie'! Musisz ją szkolić bo jak teraz, za młodu nabierze złych nawyków (a już się tak dzieje...) to potem będzie Ci trudno odkręcać! Wiem bo ja u swojego psa to odkręcałam i nadal czasem się przejawiają tego skutki...

Czekamy na fotki!!! :loveu:

Link to comment
Share on other sites

ciesze sie ze wam sie podoba :D:D :loveu:

caly czas szlifujemy komedne siad i idzie man cora lepiej :cool3: moze to dlatego ze zmienialam jej smaczki :p :evil_lol: ale mimo iz dalej nie umiemy tak do konca tej komendy zaczynam jej wprowadzac podawanie lapy jak myslicie to dobry pomysl zeby jej uczyc 2 komend naraz ?? poniewaz jednoczesnie mysle ze to dobry pomysl ale jednak z drugiej strony sie obawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...