Jump to content
Dogomania

MIELEC – 73 psy, ON-ki i mix ON-ki, w schronisku czekają na domy


terra

Recommended Posts

[quote name='Daka']No i najgorszy problem :( Szczekanie i rwanie sie do psow. Z tym bede dlugo walczyc zanim pojawia sie efekty. Na razie ciezko mi odwracac jego uwage czy nakrecac na wykonywanie komend, bo sie stresuje w nowym miejscu na dworze i widzi tylko pieski. Chyba dam mu jeszcze kilka tygodni a na razie bede sie starac odwracac uwage na tyle na ile mi sie uda. Lub napisze posta z pytaniem czy komus sie nie chce isc na spacer polaczony z socjalizacja mojego Kazanka :)[/QUOTE]
W Wawie jest sporo Cioteczek, a najlepsza od onkow i astow jest Doddy, wiadomo mocno zajęta, ale swietna.
Jesli chodzi o psy, to rzeczywiscie najlepsze jest odwracanie uwagi, znalezienie atrakcyjniejszego zajęcia niz szczekanie i rwanie sie do psow. Najlepiej byloby miec zaprzyjaznionego przyjaznego psa, z ktorym Kazan moglby sie wybawic, wybiegac.
Dobrze, ze do dzieci jest przyjazny, pewnie nie wie co to takie małe raczkuje. Super, ze asekurujesz psa i obserwujesz, bo zdarza sie, ze ludzie z automatu przyjmuja, ze kazdy pies musi kochac dzieci od poczatku i roznie sie potem dzieje.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Oznaczanie terenu w nowym domu przez psy to norma. Niektóre suki też mają takie pomysły :cool3:. Najczęściej po kilku oznaczeniach to mija, bo pies już wie, że to jego teren.
Faktycznie, zasady najlepiej ustalic od samego początku. Tym bardziej, że Kazan nie jest przypadkiem psa lękliwego. Póki co jest raczej nieco zdezorientowany, co jest bardzo naturalne po adopcji.

[B]Daka[/B], super, że pracujesz z psem. Czasami ludzi biorą psy do adopcji i od razu oczekują, że pies będzie wykonywał wszelkie ich polecenia i znał zasady, tak sam z siebie.

Trzymam kciuki za relację [B]Kazan[/B]-[B]maluszek[/B]. Mam nadzieję, że będzie to wielka przyjaźń :loveu:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='halcia']W Mielcu czekaja na domek piekne ONki !!![/QUOTE]
Juz nie Halciu, jeden juz poszedl do adopcji, niestety nie wiem gdzie. Moze podpytaj kierownika ;)
[QUOTE]Temat: różne
Od: "Profil1"
Data: N Kwietnia 19 2009, 11:24 am

Za TM odeszły dwa wirtualne Herman oraz starszy obok boksu 79.

[B][COLOR="Green"][SIZE="3"]Do adopcji poszedł owczarek pupil Pani Haliny z nowych wybiegów.[/SIZE][/COLOR][/B][/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

:candle:Śpijcie Pieski kochane teraz juz nikt Wam krzywdy nie zrobi:-(

Ten starszy Piesek to taki jak hienka był, a Herman to ta bida ślepa wyżeł chyba. Może teraz to gorąco u nas dzisiaj bardzo grzeje, takie starsze Pieski chyba bardzo ciężko wysoka temperaturę znoszą:-(

Link to comment
Share on other sites

Ulka,jak zawiadomiłas,ze tam tyle roboty i czasu nie maja ,to nie jezdze i nie dzwonie,ale jestem zwarta i gotowa,a pierwsze to pogonie sprawdzic Amonka,bo to on pewnie znalazł dom.A ile ich jeszcze czeka....Ilian,Ilianka i wiele innych pieknych ONeczków.....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='halcia']A ile ich jeszcze czeka....Ilian,Ilianka i wiele innych pieknych ONeczków.....[/quote]
Halciu, a pomysl ile onkow znalazlo dom dzieki Twoim zdjeciom np. stary Jarema, Amon. Miziakowi wystawilam allegro, moze tez pójdzie do adopcji.

Najgorzej mnie denerwuje brak pieniedzy na kastracje/sterylki/szczepienia/odrobaczenia wszystkich psów. Taki komplet trzeba by liczyc ok. 150 zl na psa minimum. Razy 400 psow rocznie przychodzacych do schroniska = 60 tys zl. Kosmos :shake:

Link to comment
Share on other sites

150zl to jak sie do cen rynkowych porowna to niby nie duzo, ale jak policzy sume tak jak Ulka to wlos deba staje!!!

Oddalismy z mezem !% na stowarzyzenie w Mielcu mam nadzieje, ze to na schron albo przynajmniej czesc tych pieniedzy tam trafi. SUma moze nie zawrotna ale ponad jeden pies bedzie wysterylizowany i zaszczepiony :)


Halciu Twoje zdjecia sa cudne moj Rex tez pewnie zostal przez Ciebie pstrykniety i dlatego do mnie trafil. Jestes wielka w tym co robisz!!!!!!

Onki na pierwsza po domki!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='graynew']150zl to jak sie do cen rynkowych porowna to niby nie duzo, ale jak policzy sume tak jak Ulka to wlos deba staje!!!

Oddalismy z mezem !% na stowarzyzenie w Mielcu mam nadzieje, ze to na schron albo przynajmniej czesc tych pieniedzy tam trafi. SUma moze nie zawrotna ale ponad jeden pies bedzie wysterylizowany i zaszczepiony :)

Halciu Twoje zdjecia sa cudne moj Rex tez pewnie zostal przez Ciebie pstrykniety i dlatego do mnie trafil. Jestes wielka w tym co robisz!!!!!!
[/quote]
Niby niewielka kwota 150 zl za calosc 'wyprawki' dla psa, ale przeciez psy jeszcze musza cos jest, na jedzenie idzie duzo pieniedzy. Przydaloby sie, zeby kazdy pies szedl calkowicie przygotowany do adopcji.

1% na MTOZ idzie w calosci na schronisko, nikt z MTOZ nie bierze zlotowki dla siebie. Pieniedzmi zarzadza kierownik, trzyma wszystko zelazna ręka.

[SIZE=1]PS. Co do Rexa to ja robilam mu zdjecia, kiedy jeszcze jezdzilam na sesje 400-500 zdjeciowa. Odkad schronisko ma dosc dobry aparat cyfrowy od mojego sponsora, kiero juz niezbyt chetnie mnie przyjmuje na pol dnia zdjec[/SIZE] :roll: [SIZE=1]Halcie na kilka psów jakos przyjmuja, ale zawsze z pospieszaniem.[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

I jak to teraz zrobic,zeby tym ONeczkom zdjecia odnowić?Jak maja remont hali,to nie ma szans,na złapanie Zbyszka do sesji,bo On jest stolarzem i złotą raczką w schronisku.......Kiedys sam Kiero mówił o odnowieniu,ale jak to osiagnac i realizowac???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='halcia']Kiedys sam Kiero mówił o odnowieniu,ale jak to osiagnac i realizowac???[/quote]
Odnowilismy zdjecia do boksu 9 oraz wszystkie prawe-lewe w srodkowej alejce. Tam jest duzo onkow i maja w miare swieze zdjecia. Wszystkie psy przyjmowane do schroniska maja zdjecia od razu robione, wiec tak zle nie jest. Mozna spokojnie ze 100-200 psow oglaszac od zaraz. Zeby zrealizowac ambitny plan odnowienia calej galerii potrzeba by non-stop kilka tygodni : fotografowac, a potem wkladac na strone, oczywiscie z przeszukaniem galerii, czy dany pies byl czy nie. To gigantyczna praca.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...