Jump to content
Dogomania

POMÓŻCIE ZDIAGNOZOWAĆ szczczeniak znajda (w typie belga) z problemami neurologicznymi


mruda

Recommended Posts

Dwa miesiące temu znalazłam na trasie 3 miesięcznego szczeniaka (łudząco przypominającego Owczarka belgijskiego malinois - przynajmniej tak go określają wszyscy weterynarze i psiarze, którzy go widzą). Jak się okazało, psiak został oczipowany w schronisku, wyadoptowany do jakiegoś babska, która go wywaliła po dwóch tygodniach na trasę szybkiego ruchu...
(na marginesie - schronisko mimo moich próśb - nie zareagowało, nie odwiedziło owej lejdi - po prostu olało sprawę....ja mogłam tylko usiłować skontaktować się z nią na nr podany w bazie czipów, ale albo był błędny albo babsko kłamało mi do słuchawki, że pomyłka). Nevermind.

W pierwszym momencie myślałam, że został potrącony - miał problem z chodzeniem, plątały mu się tylne łapki, ma chwiejną główkę - ale wykluczono taki scenariusz.
Konsultowałam się z weterynarzem pod kątem ewentualnej dysplazji, która po zrobieniu zdjęcia rtg została wykluczona.
Miał pobierany płyn rdzeniowy - wykluczono choroby zakaźne.
Wyniki badań krwi, kału w porządku.
Psa nic nie boli, jest pogodny. Lubił się bawić, lubił biegać (mimo wywrotek, problemów z wchodzeniem po schodach), codziennie chodziłam z nim na spacery,z których bardzo się cieszył mimo swojego "pijackiego" chodu - brak koordynacji ruchu mu jakby nie przeszkadzał. Piszę w czasie przeszłym, bo od trzech dni jego stan się bardzo pogorszył i nie jest w stanie ustać o własnych siłach dłuższej chwili. Z trudem się podnosi, właściwie wstaje tylko po to, by się załatwić (i właściwie nigdy nie udaje mu się ustać do końca toalety, tylko się przewraca w trakcie...).
Czekamy na możliwość przeprowadzenia badania rezonansem magnetycznym, ale ciężko o takie badanie z dnia na dzień.

Czy ktoś z was spotkał się z takimi objawami u szczeniaka?
Mam nagrania z młodym - jeśli ktoś ma jakiś pomysł i chciałby zobaczyć dokładnie objawy, z chęcią prześlę na prv.

Może ktoś mógłby polecić jakiegoś dobrego i DOSTĘPNEGO lekarza (akcentuje słowo DOSTĘPNY, ponieważ już udało mi się dotrzeć z młodym do najlepszych specjalistów w mieście, ale diagnozowanie rozwleka się w czasie - jestem po pierwszej wizycie neurologicznej, a o drugą nie mogę się doprosić od ponad miesiąca...). Może przypadek okazał się zbyt trudny....

Pomóżcie proszę.

Link to comment
Share on other sites

Wyniki badania płynu mózgowo-rdzeniowego w kierunku nosówki, [FONT=Helvetica]toksoplazmy, ehrlichi, anaplazmy oraz borelii są negatywne.
Wykluczyli też jakikolwiek stan zapalny w organizmie.

Pies nie ma żadnych objawów typu wymioty, biegunka - możliwe, żeby parwo było bez tych objawów?

[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję - już szukam na sieci o neosporozie.

Jeszcze co może być istotne, to maluszek został zaszczepiony w czwartek m.in. na wscieklizne - dostał koktajl, w którym jest nie tylko szczepionka na wscieklizne (nie mam niestety książeczki przy sobie w tym momencie). Nie był wcześniej szczepiony, dlatego zaszczepiłam go jak dostałam "zielone" światło od weta (właśnie po wynikach badan płynu rdzeniowego). A w sobotę rano jego stan się tak pogorszył, że nawet nie wstaje...

Link to comment
Share on other sites

dzięki serdeczne. właśnie do niego piszę i załączę filmiki. mam nadzieję, że odpisze. Przypadki na nagraniach na stronie lecznicy są nieco inne, skoncentrowane na tylnych kończynach, które w 100% są sparaliżowane. Hugo - mój psiak - potrafi się podnieść, przejść krok, lub dwa, ale zaraz ląduje na ziemi i to z dużym impetem - jest cały rozchwiany, chwieje mu się głowa praktycznie non stop, chyba że leży spokojnie.

Link to comment
Share on other sites

To mi wygląda niestety na objawy ze strony CUN a dokładniej móżdżku( guz?)
Ale takiej diagnozy na odległosc nikt nie potwierdzi. Generalnie guzy u psiaków w obrębie czaszki trudno u nas szybko zdiagnozować - kolejki do tomografu, mało dobrych neurologów.
Można jeszcze próbować diagnozować posrednio czyli poprzez reakcję na leki. W tym wypadku zapytaj weta o leczenie p/ zapalne i p/ obrzękowe
A jak z oczkami? Ma oczopląs?

Link to comment
Share on other sites

przesyłam linki do nagrań dolegliwości Hugo:

[url]http://www.youtube.com/watch?v=U8V0qrVoaag&feature=youtu.be[/url]
[url]http://www.youtube.com/watch?v=h8sFQU0aqWg&feature=youtu.be[/url]
[url]http://www.youtube.com/watch?v=n0xFQE2wzss&feature=youtu.be[/url]
[url]http://www.youtube.com/watch?v=fuPM06to-RU&feature=youtu.be[/url]
[url]http://www.youtube.com/watch?v=gbzPPwD3c1c&feature=youtu.be[/url]
[url]http://www.youtube.com/watch?v=UNcTgSNTxAk&feature=youtu.be[/url]

Link to comment
Share on other sites

nie, oczka są w porządku. wszystkie odruchy były w porządku - teraz zauważyłam pogorszenie, oprócz oczywiście tego, że praktycznie nie chodzi, to dodatkowo nie może napić się wody - wpada do miski (piszę o tym, bo taki test przechodził pare dni temu pomyślnie u weta neurologa).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mruda']Dziękuję - już szukam na sieci o neosporozie.

Jeszcze co może być istotne, to maluszek został zaszczepiony w czwartek m.in. na wscieklizne - dostał koktajl, w którym jest nie tylko szczepionka na wscieklizne (nie mam niestety książeczki przy sobie w tym momencie). Nie był wcześniej szczepiony, dlatego zaszczepiłam go jak dostałam "zielone" światło od weta (właśnie po wynikach badan płynu rdzeniowego). A w sobotę rano jego stan się tak pogorszył, że nawet nie wstaje...[/QUOTE]
czemu weterynarz w takim stanie psa zaszczepil p/wsiekliznie?
profilaktycznie moze podac w zaszczykach witamine grupy B

Link to comment
Share on other sites

mruda-faktyxcznie nie wyglada ciekawie.moja taka malutka rada-nie pozwałaj mu łazic po gładkich nawierzchniach np.panele,terakota.może jakies pseudochodniczki by sie przydały?piesek bardzo ładny.
dlaczego pisałam o testach na parwo-czasem wirus zostawia właśnie"ślad"w módżku.ale nie wiadomo z drugiej strony czy ten test wyszedłby .powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

faktycznie - wygląda identycznie. dzięki bardzo. przekaże wetowi prowadzącemu (w końcu trafiliśmy na super specjalistę, który faktycznie jest zaangażowany w to, co robi i szuka, drąży, chętnie słucha opinii innych, jest po prostu wspaniały).
Mamy już za sobą rezonans magnetyczny - po wstępnym rozpoznaniu wyszło, że móżdżek jest w porządku. Dzisiaj wyniki będą jeszcze dokładniej analizowane. Plus zostaną wykonane dodatkowe badania... Jestem umęczona, ale przeszczęśliwa, że w końcu coś zaczyna się rozjaśniać....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorobella']Napisz jeszcze do dr Marcina Wrzoska, może odpisze

[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]


[URL]http://www.wet.up.wroc.pl/index.php/katedra-chorob-wewnetrznych-z-klinika-koni-psow-i-kotow/426[/URL]

Moją sukę po wirusówkach powykręcało na wszystkie strony, była szczepiona Vanguardem 5.[/QUOTE]

Dr Wrzosek też go już oglądał i badał, ale nie mieliśmy jeszcze zrobionego rezonansu, więc przebadał tylko płyn rdzeniowy, krew, kał i zrobił usg- wszystko wyszło w porządku. Później doktor już nie odpisał na moje maile i przesłane filmiki...

Link to comment
Share on other sites

Witam!
Jeżeli dobrze widzę - jesteś z Wrocławia. Zgłoś się na UP na Weterynarie (Pl. Grunwaldzki). Jest tam przychodnia z najlepszymi specjalistami z różnych dziedzin, mają dużo sprzętu i dużo dobrego serca dla naszych milusińskich. Myślę,że tam znajdziesz pomoc dla swojego pieska. Masz pięknego, młodego pieska i życzę Ci abyś mogła się nim cieszyć.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Więc sie nie myliłam my tez ciągle okupujemy ten park .Bez owijania w bawełne byłam w szoku jak zobaczyłam malucha nie wiem kiedy były kręcone filmiki ale w rzeczywistosci chodzi jakby lepiej może to że szedł po piasku kamyczkach , mialam wrażenie że ma problem ze stawami sam maluch jest przecudnej urody . A gdzie konsultujecie Hugo u dr Wrzoska ?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ja byłem ze swoim Labradorem w Warszawie na ul. Różana 71 tel. 22 845 01 96 dr. nauk wet. Maciej Lenarczyk, weterynarz z SGGW mi go polecił jako jednego z lepszych neurologów w kraju. U mojego psa zdiagnozował i to od razu ( na podstawie nagrania tel) uszkodzenie ośrodkowego układu przedsionkowego ( o ile dobrze rozczytałem z recepty). Myślę że to jest to godny polecenia weterynarz

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...