Jump to content
Dogomania

Wilczarz irlandzki


speed

Recommended Posts

  • Replies 750
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nie mam wątpliwości, że Twoja jest ładniejsza :) Czekam na zdjęcia.

Iście charcia dusza. Podejrzewam, że podczas pogoni nie jest "odwoływalna". Nie boisz się, że wybiegnie gdzieś na drogę, szosę, ulicę... albo, że ją ktoś odstrzeli, albo, że nie wróci (to ostatnie mało prawdopodobne, ale możliwe), albo, że ją ktoś podprowadzi ?

Link to comment
Share on other sites

Troche sie obawiam o leśniczych,dróg tam nie ma,a żaden obcy jej nie podprowadzi,chyba,że mu życie nie miłe :lol: .Jest też bardzo nieufna w stosunku do obcych,a na jej terytorium lepiej nie wchodzić bez właściciela,bo sie tam pewnie czuje i nie omieszka nim "porzucać"(miałem juz małe zdarzenie,ale na szczęście byłem w pobliżu)Zresztą po co właził.

Zdjęcia będą niebawem.Starsze moge przesłać Ci na maila Rotti.

Link to comment
Share on other sites

speed

W takim razie czekam na zdjęcia na priv :)

[email protected]

To gdzie Ty mieszkasz, że masz tak rewelacyjne warunki ???

Mój maleńki niestety jest zbyt ufny w stosunku do ludzi. Z każdym chciałby się przywitać i każdego chętnie zalizałby na śmierć :) Jest to strasznie uciążliwe zwłaszcza zimą na oblodzonej ulicy. Ale piesek ma już 2 lata i pomału wychodzi z okazywania tej radości innym.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Speed na śląsku jest sporo takich miejsc gdzie zwierzęta mogą sie wybiegać dowoli tlyko szkoda ze mój piesiu jest już w takim wieku i nie chce zabardzo biegac bo jest gdzie... :) a ja mieszkam w Zabrzu :P i śląsk nie powinien kojarzyc sie tylko kopalniami... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Cze Terzia!

Miałem zamiar,bo moi znajomi prawdopodobnie jadą,ale biorą dwie suki w wieku mojej Tezy i nie chce im "wchodzić w parade".Poza tym to i tak spory koszt,a ja najpierw w kraju popróbuje swoch sił.Może kiedyś...

Link to comment
Share on other sites

@ speed

mam, ale to sa na ogól wilczarze z Polski (Beneficium) :wink:

Pozatym mialam kiedys kontakt z babka hodujaca wilczarze - (Kennel Cerunnos) ale ona przeszla na galgo. Inna babka kolo Hamburga zaczela hodowac podenco.... cos wiele osób zrezygnowalo z hodowli IW !!!

Link to comment
Share on other sites

O hodowli Beneficium prawie nic nie słyszałem,może rzucisz mi kilka informacji?

Rzeczywiście ,wilczarze ,o ile w utrzymaniu nie są zbyt trudne ,to w hodowli są bardzo uciążliwe.Pomimo wszystko ich popularność w Polsce rośnie ,co powoli widać na wystawach.Wielu ludzi fascynuje sie ich wielkością itd.,ale pewnie wiesz,że nie jest to pies dla każdego.

Link to comment
Share on other sites

Czytam, czytam i strasznie zaciekawoł mnie ten temat... Kontaktowałam się swego czasu z babką, która ma hodowlę borzoi pod Krakowem (teraz zapomniałam nazwę). Strasznie kiedyś chorowałam na tę rasę, ale z tego co czytam to borzoje to chyba wyjatki wśród chartów, bo kobieta opisywała mi te psiaki jako wręcz flegmatyczne (w domu - co nie zaprzecza, że potrzebują ruchu). Byłam też kiedyś na stronie wilczarzy i mmmm.... zakochałam się - ale oczywiście pobierznie, bo tyle tylko co się o nich naczytałam i sobie pooglądałam. U mnie w sąsiedztwie jest psiak tak podobny do wilczarza, że szok! ale to na pewno nie wilczarz, bo będzie miał z rok, a jest wzrostu dorosłego ON-a.

Z tego co czytam to IW to piekielnie trudna rasa, zresztą chyba tak samo jak afgany (to do Rotti).

Pozdr.

Link to comment
Share on other sites

@ wirka

irishwolf.jpg

Wilczarze nie sa trudne (a moze nie chodzilo Ci o charakter?). To bardzo spokojne i przyjaznde psy. Solidni hodowcy tej rasy zwracaja uwage na to, by nie uzywac do hodowli egzemplarzy np. tchórzliwych. Ja uwazam, ze IW to jedna z najbardziej zrównowazonych charcich ras. Pozwolilabym sobie powiedziec. ze barzoj jest takim "cholerykiem" a wilczarz.... to sam miodzik!

@speed

Beneficium to hodowla pani Kasi Janeckiej z okolic Poznania. Ona ma malo miotów. Wczesniej pokazalam jej mloda suczke, która pochodzi z hodowli Sagittarius. Hodowla Beneficium zajmuje sie jednak od paru lat barduoej rasa Galgo Espanol (charty hiszpanskie).

Link to comment
Share on other sites

cze wirka

Wilczarze są psami trudnymi w hodowli,a charakter mają przecudny!

wypowiedź babki od borzoi odnosi się do wszystkich chartów,tylko troche źle to ujęła.Charty w domu to oaza spokoju,wbrew temu,co sie większości wydaje.Wczoraj rozmawiałem z prezesem zkwp oddział Chorzów-Wojtkiem Lazarem(bardzo znanym hodowcą whippetów),który świetnie sobie radzi w domu z 15 chartami!

Charty to najstarsza rasa psów na świecie,a poza tym są bardzo opanowane i spokojne,jak przystało psom szlacheckim.Swoją szybkość pokazują na spacerach,a nie w domu.

Link to comment
Share on other sites

guga&val.jpg

To Valek... ohje... on jest juz dziadkiem, bo o ile dobrze pamietam skonczyl w tamtym roku 8 lat! (Valek jest z hodowli Beneficium).

Jezeli chodzi o moje powiedzenie, ze borzoj jest raczej takim "cholerykiem" to tez chodzi mi o jego zachowanie na dworze. Pozatym ile razy bylam (popatrzec albo "do towarzystwa") na charcich wystawach, to nigdy nie widzialam powaznych nieporozumiec miedzy samcami wilczarzy.. ale miedzy borzojami to czasem az sie "gotowalo"!

@ Speed

Wojtka Lazara znam. Nastepnym razem przekaz mu pozdrowienia z Hamburga! Godne jest podziwu jak wspaniale zyja ze soba ich whippety. Najlepiej jak leza na kanapie.... "jeden na drugim". W tych chartach mozna sie zakochac! Natomiast lubiac duze psy... to pozostaje tylko IW :wink:

Link to comment
Share on other sites

Boże, cudne te iW. Cuuudneee!

Ten psiak z sąsiedztwa wygląda dosłownie tak jak ten biały na zdjeciu! Codziennie idę dłuższą drogą byle tylko przejść koło mojego przyjaciela. A on zawsze łapkami staje na ogrodzeniu (jest bardzo niskie) i głaszczę go po pysiu, a ten patrzy na mnie tymi swoimi wielkimi, czarnymi oczyma, aż mnie dreszcze przechodzą...

Bardzo chciałabym się dowiedzieć czegoś więcej o tych psiaczkach, moze podacie jakis link do jakiejś godziwej stronki?

Link to comment
Share on other sites

Dzięki Wirka, ktoś o mnie czasami pamięta :)

A w ogóle, to bardzo się cieszę, że charty znów na topie. Nie mam specjalnie dużo do powiedzenia na temat IW oprócz tego, że bardzo mi się podobają i są dla mnie potencjalnie konkurencyjną rasą do afganów.

A te na zdjęciach.... miód, malina :)

Zwłaszcza Valek.

Piszcie dużo, ja się też przyłącze w miarę możliwości.

Link to comment
Share on other sites

Rotti,

ależ o afganach to nawet nie mowię. W moim rodzinnym mieście w Polkowicach jest afgan, jak idzie przez miasto to ludzie zamierają z wrażenia, a ten niby idzie, niby płynie - jest przecudny! Babka go wystawia - moja mama słyszała jak sie kiedys z jedną babką umawiała w sklepie, że razem pojadą na wystawę.

Afgany są cudne, ale z aprzeproszeniem - nie białe :-? Najbardziej podobają mi sie szarego umaszczenia. Dla mnie ta rasa to wogóle odlot, ale chyba nieosiągalna. Chciałabym mieć jak nie wiem co, ale jeśli pracując nie ma mnie 9 godzin dziennie to piesek chyba dostałby joba ze swoją potrzebą ruchu, hm? Mam ogród, ale to chyba nie załatwiło by sprawy..

Zresztą czekam na monolog od doświadczonej właścicielki... :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...