Jump to content
Dogomania

Dwa staruszki w legnickim schronie - pomocy, nie przyżyją bez niej!!!!


Recommended Posts

  • Replies 133
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Boshe :shake: nie ogarniam! ile jeszcze cierpienia, ile istnień musi upłynąć, nim c o ś się w tym chorym kraju/ regionie zmieni na lepsze..
Co robimy ?? Jaką pomoc organizować ? Ja dt nie dam, nie jestem sama na metrażu, a do tego 3 zwierzaki u siebie, czasem wesprę grosikiem, powiem dobre słowo, spróbuję coś zorganizować, nie wiem jakiś bazar, pomysł zebrania funduszy... ale co robić \?? jak tu POMOC potrzebna na CITO!! już

Link to comment
Share on other sites

poczytałam dzisiaj o schronisku Legnickim i podobno jest to małe schronisko na 90 psów z 4-ma pracownikami i dobrym weterynarzem i wolontariatem. Jeżeli to wszystko prawda to nie rozumiem jak z taką małą ilością psów nie można sobie poradzić? Aby miały w miarę normalne warunki. Przecież to jakiś absurd. Przecież można tak dobrać psy aby żyły ze sobą w zgodzie i też leczyć chore. Wystarczy odrobina dobrej woli.

Wiadomo co z psiakami?

Link to comment
Share on other sites

nie mam jeszcze odpowiedzi, a pytałam już 3 razy - ale czekam cierpliwie. schronisko w Legnicy jest małe, ale niestety pan kierownik z tego co wiem, to traktuje je ja swój folwark, i stale są jakieś scysje z niektórymi wolontariuszami ( bo w legnickim schronie nie ma wolontariatu oficjalnie - jakiś ewenement), na czym cierpią oczywiście psy... chociaż z drugiej strony wolontariuszki z TOZ Jawor chyba dosyć dobrze się dogadują z zarządem schroniska - czasem mam wrażenie że bez pół litra nie rozbierzesz tego wszystkiego - i ja też mam dobre doświadczenia TOZ Jawor - bo znowu TOZ Legnica to raczej tylko kotkami się zajmuje, no i tak to w naszym mieście się dzieje... dlatego też ten wątek, chciałam krzyczeć o tych nie dociągnięciach....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mdk8']a nie możliwości aby jakaś Fundacja czy TOZ przejęła ten schron? Jest małe więc łatwiej byłoby utrzymać.?[/QUOTE]

i to w tym kraju jest najgorsze!!! Udaje nam się często podstępem wyciągnąć jakąś biedę ze schroniska a reszta bez nadziei pozostaje nadal w schroniskowym piekle. I tak bez końca !!!

Link to comment
Share on other sites

Może umieścić te potrzebujące psiaki w hoteliku u ZuziM? Tam są kojce i nie wiem czy jest miejsce,druga sprawa to na cito jak będzie miejsce trzeba zbierać deklaracje na hotelik.
W innych schronach raczej przenosi się psiaki jeżeli nie dogadują się a także leczy się,no ale Panów z Legnicy raczej za bardzo nie interesuje los psów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mdk8']poczytałam dzisiaj o schronisku Legnickim i podobno jest to małe schronisko na 90 psów z 4-ma pracownikami i dobrym weterynarzem i wolontariatem. ż
[/QUOTE]
nie ma wolontariatu w legnickim schronie -odkąd stwierdzono, ze wolontariat jest niedopuszczalny -ponieważ nie ma możliwości świadczyć wolontariatu na rzecz spółki prawa handlowego- a schronisko jest prowadzone przez spółkę
Mozna wychodzić z psami jedynie na podstawie porozumienia o darmowym wyprowadzaniu psów - tekst tego porozumiemia w linku na dole [URL]http://www.lpgk.nazwa.pl/schronisko[/URL]

[URL="http://www.dogomania.pl/../members/143811-MARI0121"][B]MARI0121[/B][/URL] [U]([/U]bardzo przepraszam,że źle napisałam nick :oops::oops::oops:, dwoje dzieci jednocześnie coś do mnie mówiło :mad:)

[IMG]http://www.dogomania.pl/../images/statusicon/user-offline.png[/IMG] podpisałaś porozumienie?

Edited by Patmol
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Patmol']nie ma wolontariatu w legnickim schronie -odkąd stwierdzono, ze wolontariat jest niedopuszczalny -ponieważ nie ma możliwości świadczyć wolontariatu na rzecz spółki prawa handlowego- a schronisko jest prowadzone przez spółkę
Mozna wychodzić z psami jedynie na podstawie porozumienia o darmowym wyprowadzaniu psów - tekst tego porozumiemia w linku na dole [URL]http://www.lpgk.nazwa.pl/schronisko[/URL]

Mario podpisałaś porozumienie?[/QUOTE]


to znaczy,że na oficjalnej stronie schroniska napisane są kłamstwa np na temat dobierania psów według tolerowania się nawzajem i opieki weterynaryjnej. Skandal.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mdk8']to znaczy,że na oficjalnej stronie schroniska napisane są kłamstwa np na temat dobierania psów według tolerowania się nawzajem i opieki weterynaryjnej. Skandal.[/QUOTE]
na stronie schroniska pisze jedynie, ze psy są dobierane według tolerowania się nawzajem - na wybieg

cytuję ze strony [URL]http://www.lpgk.nazwa.pl/schronisko[/URL]
[I]Na wybieg pracownicy schroniska będą wyprowadzali wszystkie psy. Ale będą one tak dobierane, żeby się wzajemnie tolerowały.[/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Patmol']na stronie schroniska pisze jedynie, ze psy są dobierane według tolerowania się nawzajem - na wybieg

cytuję ze strony [URL]http://www.lpgk.nazwa.pl/schronisko[/URL]
[I]Na wybieg pracownicy schroniska będą wyprowadzali wszystkie psy. Ale będą one tak dobierane, żeby się wzajemnie tolerowały.[/I][/QUOTE]

Na wybieg, ale ten biedak siedzi w boksie jednym z psiakiem młodszym i silniejszym, który go dominuje i gryzie, przeczytajcie sam początek !!!

Link to comment
Share on other sites

jeszcze jeden nieszczęśnik w Legnickim schronie, przeczytajcie :
[CENTER][B]06.05.2013 r. interweniowaliśmy w sprawie głodzonego psa przez jego „opiekunów” mieszkających przy ul. Korczaka 20. Interwencja zaplanowana była z udziałem pracowników Straży Miejskiej. Piesek odwieziony został do schroniska, na którego czekał, uprzedzony wcześniej, lekarz weterynarii. TOZ w Polsce O/Legnica zapewniło kierownika schroniska o dofinansowaniu kosztów leczenia tego biedaka. Straż Miejska sporządziła protokół z interwencji, który posłużył do zrzeczenia się pieska przez właścicieli i skierowania sprawy do prokuratury celem sporządzenia aktu oskarżenia przeciwko pseudo opiekunom, o rażącym zaniedbaniu, a nawet znęcaniu się ze szczególnym okrucieństwem. W tej rodzinie jest jeszcze jeden piesek, w dobrym stanie. Będziemy starali się odebrać jego i oddać do adopcji w odpowiedzialne ręce. W czasie zadania interwencyjnego wobec głodzonego pieska właściciel powiedział (no nareszcie). [COLOR=#ff0000]Bardzo prosimy o pomoc w leczeniu 9 letniego Maxa. Piesek będzie musiał przejść wszystkie niezbędne badania, karmiony być dobrą karmą, musi być pod szczególną opieką weterynaryjną. Proszę każdą kwotę wpłacać na nasze konto z dopiskiem „leczenie Maxa”[/COLOR][/B][/CENTER] [h=2][B]nr konta 10 2030 0045 1110 0000 0188 7060[/B][/h]
nie umiem fotek wkleic, moge komuś wysłać?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...