Jump to content
Dogomania

***Waldemarowy obłęd w ciapki czyli - Popyrtany Pointer Gallery ***


Majkowska

Recommended Posts

[quote name='magdabroy']Czyli jak na prawdziwego myśliwskiego psa przystało, Walduś wystawia Ci kłopoty :evil_lol:[/QUOTE]
i jeszcze za nimi goni po wystawieniu :lol:

Ale gdyby nie on to życie by było szare i nudne :loveu:
A tak, zawsze coś odwali, a to gdzieś wskoczy, a to się w czymś wytarza, a to padlinę znajdzie, a to narobi zamieszania... Nudno to nie ma ;)

Link to comment
Share on other sites

helloł :)
wrócę do robali, nie nie robię badań na pasożyty bo po co? badanie mogę zrobić jak mi się z psem coś niedobrego dzieje jak to było gdy u Ledy tabsami nie mogłam wytępić gości z tyłka ;) w przypadku lizania dziecka to przydałoby się zapodać Waldkowi tabletkę tak dla "higieny " ;)

Majka strasznie czepiają się Waldka i kagańca.... może ludzie mylą go z astem? jest biały gładko włosy hhm u mnie aż tak się nie czepiają:nonono2:
a przygodę z kagańcem też Sagat miał tylko że zaczepił się o płot a ja do niego no chodż i go pociągnęłam a kagan rozsypał się w dwie części ;)

Link to comment
Share on other sites

Tu jak zawsze się dzieje :lol:
Z tego co czytam i widzę na zdjęciach, Waldek z pewnością dogadałby się z moją :) Charakterki dokładnie te same, tylko że Waldzio choć trochę wyszkolony, a moja nadal tak nieposłuszna jak za szczenięcych czasów :evil_lol:

Goldenek. :diabloti: :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agutka']
Majka strasznie czepiają się Waldka i kagańca.... może ludzie mylą go z astem? jest biały gładko włosy hhm u mnie aż tak się nie czepiają:nonono2:
a przygodę z kagańcem też Sagat miał tylko że zaczepił się o płot a ja do niego no chodż i go pociągnęłam a kagan rozsypał się w dwie części ;)[/QUOTE]

Pewnie tak. Czasem używają wobec niego określeń typu "ta rasa", a nie sądzę żeby rozmawiali o pointerze ze mną.
No i Wald przede wszystkim nie jest spokojnym i flegmatycznym pieskiem, tylko torpedą która wypada nagle z krzaków i leci prosto przed siebie z rozdziabioną mordą. Ludzie mają prawo się bać, trochę to rozumiem...
Z kolei śmieszy mnie to że zawsze jak już ma kaganiec to jest w drugą stronę- ludzie mnie zaczepiają i użalają się że się piesek męczy a przecież taki miły :D

[quote name='kamilka91']Tu jak zawsze się dzieje :lol:
Z tego co czytam i widzę na zdjęciach, Waldek z pewnością dogadałby się z moją :) Charakterki dokładnie te same, tylko że Waldzio choć trochę wyszkolony, a moja nadal tak nieposłuszna jak za szczenięcych czasów :evil_lol:

Goldenek. :diabloti: :loveu:[/QUOTE]

Dogadałyby się napewno :)
Wszystkie dalmatyny które znam bardzo fajnie się z Waldkiem bawią. Tyle że lubią pobulgotać i podymić trochę, ale na szczęscie Wald zawsze rozluźnia atmosferę.
W bloku u rodziców mam dalmatynczyka w podobnym wieku to szaleju dostają na swoim punkcie. Tylko tamtego mało co puszczają niestety :(

[quote name='Pani Profesor']Ty, jak opitolisz kota na łyso, to dawaj zdjęcie :diabloti:[/QUOTE]
Haha, bo mi tata pozwoli kocurzysko obciachać, chyba by mnie zamordował jakbym mu koteczka tknęła.
Conajwyżej zrobię jej standardowo trymowanie, szczotkowanie, przycinanie pazurków, obcinanie kłaczków między palcami, czyszczenie uszu, a jak mnie do maszynki dopuści to może jej tyłek przygolę żeby sobie nie obsikiwała.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agutka']helloł :)
wrócę do robali, nie nie robię badań na pasożyty bo po co? badanie mogę zrobić jak mi się z psem coś niedobrego dzieje jak to było gdy u Ledy tabsami nie mogłam wytępić gości z tyłka ;) w przypadku lizania dziecka to przydałoby się zapodać Waldkowi tabletkę tak dla "higieny " ;)

[/QUOTE]

jak to po co? :crazyeye: może po to żeby nie truć bezsensownie psa tabletkami? odrobaczanie powinno odbywać się tylko i wyłącznie wtedy, kiedy robaki są, potwierdzone, a sam rodzaj tabletek dobrany do rodzaju robali w psie. a nie tak w ciemno, albo w ogóle bez powodu "na zaś"... to nie są cukierki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pani Profesor']o, mi na przykład tego nikt nie powiedział i byłam pewna, że te tabsy się daje 'profilaktycznie'. a takie badania, motyleqq, to co ile wypadałoby zrobić? i jaki to jest rodzaj badania, koopa do weta?[/QUOTE]

ja uważam, że badania trzeba zrobić, gdy widzimy, że coś jest nie tak. jak pies ma robaki, to będzie to widać, np w kupie, albo jakieś inne objawy. i jak wet podejrzewa robaki, to wtedy badać i dobierać tabletki.
tak, to jest badanie z kału, tylko że warto zbierać kilka dni, z jednego dnia może nie być miarodajna. niektórzy mówią, że powinno to być nawet z kilkunastu dni... taką zebraną kupę najlepiej jest zamrozić :diabloti: żeby nie zafałszować wyników, jak np zbieramy 3 dni, to jak ta z pierwszego nie zostanie zamrożona, to może być niemiarodajna.

oczywiście jak ktoś się martwi bardziej, bo np ma dziecko, to zamiast co 3 miesiące w ciemno pakować chemię, może tak często badać. to jest chyba koszt kilkunastu złotych. ale ja nigdy nie miałam potrzeby badać, więc nie wiem ile dokładnie to kosztuje

Link to comment
Share on other sites

oho, to jestem w szoku - ja mówiłam wetce, że nie sądzę, że Pat ma robaki, bo na oko nic się nie dzieje (ani nie saneczkuje, ani żadnych gastro-problemów), ale mi powiedziała, że "czy są czy nie to wyjdzie w kupie po podaniu tabletek", jak gdyby te martwe miały się nagle ewakuować drugimi drzwiami. fakt faktem, cisza i przed, i po podaniu, więc następnym razem jej powiem, co wyczytałam i skonfrontuję :)


motyleqq, wychodzi na to, że jeśli pies nie wykazuje objawów, to można mu nie dawać WCALE tych odrobaczaczy? nawet te profilaktyczne "raz na rok"?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pani Profesor']oho, to jestem w szoku - ja mówiłam wetce, że nie sądzę, że Pat ma robaki, bo na oko nic się nie dzieje (ani nie saneczkuje, ani żadnych gastro-problemów), ale mi powiedziała, że "czy są czy nie to wyjdzie w kupie po podaniu tabletek", jak gdyby te martwe miały się nagle ewakuować drugimi drzwiami. fakt faktem, cisza i przed, i po podaniu, więc następnym razem jej powiem, co wyczytałam i skonfrontuję :)


motyleqq, wychodzi na to, że jeśli pies nie wykazuje objawów, to można mu nie dawać WCALE tych odrobaczaczy? nawet te profilaktyczne "raz na rok"?[/QUOTE]

weci mówią różne rzeczy i trzeba to weryfikować... czasem mam wrażenie, że na weterynarii odbywa się jakieś pranie mózgu :evil_lol:

tak, można nie dawać. wręcz powiedziałabym, nie należy dawać bez potrzeby, po prostu. oba moje psy odrobaczane były tylko wtedy, kiedy jeszcze nie były moje. bo to nie jest profilaktyka, tylko leczenie

Link to comment
Share on other sites

ok. zapytam wetkę, akurat chyba dziś do mnie wpadnie, ta moja to sensowna babka, taka właśnie wyszukana po kilku nieudacznikach (tak, nieudacznikach, dwóch chłopa + ja przytrzymywało Patryka i nie dali rady pobrać wymazu z ucha, kazali przyjść, jak będzie trzeci lekarz :roll:) i właśnie ta oto wetka dała mu tabletkę tak pro forma, jest za regularnym odrobaczaniem, dziś dopytam.

nie zmienia to faktu, że nadal nie znamy choroby u mego psa, która powoduje łojotok - ani to alergia, ani nie do końca wiadomo, czy tarczyca :roll:, a kombinujemy od pół roku... i myślę, że to nie kwestia wetki, bo przynosi mi różne materiały z sympozjów u jakichś wielokrotnie-super-habilitowanych doktorków, na razie obie rozkładamy ręce... ale z robakami muszę przycisnąć, o co tu chodzi :D

Link to comment
Share on other sites

czyli moi mili wszędzie piszą a także weci mówią że co 3 miech najdalej raz na pół roku dawać , a tu inna obcja :/ to zaczekam aż pies zacznie mieć widoczne robaki a żeby były widoczne musi być ich dużo, pozaraża mnie i rodzinę jakimś wspólnym robakiem??
ja za takie badanie kału płaciłam tylko 20 zł ale inni weci kasują od 50 w górę więc to nie takie małe pieniądze :( nie popieram faszerowania psa lekami ale takie tabsy przecież nie sieją aż takiego spustoszenia nie przesadzajmy...

Link to comment
Share on other sites

Ale my nie piszemy, aby przestać odrobaczać psa... gdzie to przeczytałaś?
Po prostu piszemy, że zanim podasz psu tabletkę na odrobaczanie to zbadaj psu kał... jak są robaki to podaj tabletkę a jak nie ma to nie podawaj.... jak chcesz to badaj kał co 3 miesiące... nikt Ci przecież nie każe wcale psa nie kontrolować.

A w sumie to nie mój pies, nie mój problem ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agutka']czyli moi mili wszędzie piszą a także weci mówią że co 3 miech najdalej raz na pół roku dawać , a tu inna obcja :/ to zaczekam aż pies zacznie mieć widoczne robaki a żeby były widoczne musi być ich dużo, pozaraża mnie i rodzinę jakimś wspólnym robakiem??
ja za takie badanie kału płaciłam tylko 20 zł ale inni weci kasują od 50 w górę więc to nie takie małe pieniądze :( nie popieram faszerowania psa lekami ale takie tabsy przecież nie sieją aż takiego spustoszenia nie przesadzajmy...[/QUOTE]

Czyli teraz pozostaje zbierać kupy np. przez tydzień. A jak w tym czasie dziecko nabawi się tasiemca, glisty albo innego paskudztwa, to co tam. Przecież lepiej dziecko faszerować tabletkami, niż psa raz na 3 miechy :diabloti: Po co się martwić o zdrowie własnego dziecka :diabloti:
Każdy wet zaleca odrobaczanie psa przy dziecku min. co 3 miesiące ;) No ale widać weci się nie znają i bezpieczeństwo dziecka jest mało istotne :diabloti: Może jak same będą miały dzieci, to spojrzą na to inaczej ;)

Link to comment
Share on other sites

no właśnie o to mi chodziło... ;) to jest "trucizna" która działa trująco na robactwo i utrzymuje się do chwili wydalenia ... Zawsze znajdzie się przeciwnik czegokolwiek :diabloti: badania się robi i owszem ale jak w naszym przypadku gdzie dwa rodzaje tabsów nie zadziałały .

Link to comment
Share on other sites

większość wetów uważa barf za zło i RC za jedyną słuszną karmę, również np w chorobach nerek u kotów, gdzie wyższa podaż wody jest bardzo ważna. jakoś nie wydaje mi się, by warto było ślepo ufać komuś, kto zarabia na tym, by nam tą tabletkę wcisnąć. tak samo postępują z antybiotykami-podają w ciemno. w ten sposób prawie wykończono mi świnkę morską.

jeśli podacie dziś tabletę na robaki, a za 3 dni Waszego psa faktycznie zarobaczy, to i tak będziecie się bać o dzieci. potem podacie znów tabletkę, prawdopodobnie w ciemno. jeśli nie zadziałała, to przez jakiś czas(pewnie dłuższy, niż zbieranie kup przez 3 dni do zbadania), będziecie bać się o dzieci. podejmujecie następną próbę, o zgrozo, wg postu agutki znowu w ciemno. co jeśli znowu nie trafiacie? ile czekacie z kolejnym odrobaczaniem, co myślicie o ryzyku zarażania Waszych dzieci i ile to wszystko trwa? czy na pewno krócej niż kilka dni zbierania kup do badania?
tabletki nie są profilaktyką.

edit:
odpowiedzmy jeszcze na pytanie, skąd biorą się robaczyce. otóż pies musi zjeść zakażoną kupę, mięso bądź pchłę. tak samo człowiek. przy zakażonym psie dba się o higienę i ryzyko zakażenia jest niewielkie(najprędzej przypadkowo połknięmy pchłę, ale sądzę, że wszystkie mamy odpchlone psy, ja nigdy pchły na swoich psach nie widziałam). mięso wiem skąd podaję, sama go nie jem. poza tym należałoby zjeść mięso surowe, by się zarazić. co do kup, to nie wiem, może dajecie swoim dzieciom bawić się kupami swoich psów i stąd Wasze obawy... a jeśli Wasze psy zjadają kupy na spacerach, no to należałoby nad tym popracować, by mieć w życiu mniej strachów.
info stąd: [URL]http://przychodnia-pupil.pl/aktualnosci/robaczyce/[/URL]

Edited by motyleqq
Link to comment
Share on other sites

[B]motyleqq [/B]jak będziesz miała dziecko, to wtedy pogadamy ;) Bo w tej chwili nie jesteś osobą, która w tej kwestii ma coś do powiedzenia ;)
A co do sposobów zarażania się dziecka (człowieka): już widzę jak lecisz do łazienki i dezynfekujesz ręce po każdym dotknięciu psa, jego legowiska itp. :roflt::roflt: Więc nie wyskakuj z tym dbaniem o higienę, z linkiem o robaczycy, bo życie nie jest takie cacy :D
Dla mnie dyskusja z Tobą na temat odrobaczania psa przy małym dziecku nie istnieje ;)

P.S. Jeśli chodzisz do weta, który wciska Ci karmę RC, to lepiej zmień weta ;) Bo mój wet jakoś nigdy mi żadnego żarcia dla psa nie wciskał ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...