Jump to content
Dogomania

Yorki na allegro!!!


Ewelina & Hera

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hej
weszłam dzisiaj na allegro i jak zwykle ręce mi opadły:shake:głównie z powodu 2 ogłoszeń:(

Pierwsze - czarny york reproduktor (dosłownie psiak zały czarny z białą krawatką)
I drugie - duży dorosły york (psiak ma 3 ;lata 6 kg. i musi zostac oddany z powodów rodzinnych, dobrze że choć wykastrowany jest, tylko dość sporo kasy chcą za niego)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

[LEFT][FONT=Verdana]Cytat z aukcji pompeo.:
"[B] Prowadzimy zawodowa hodowle psów rasowych" :-o
[/B][/FONT][FONT=Arial][FONT=Verdana]Rasowych? Wielka ściema. Zawodową? No comments. :roll:[/FONT]
[/FONT][/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

ja się wściekne zaraz z allegro dowiedziłam się iż yorki sa dzielone na długowłose i krótkowłose,

aq to jest york wart 700zł, ma 2 lata i jest super przyjacielem- nie uczula
[URL="javascript:window.close();"][IMG]http://photos02.allegro.pl/photos/oryginal/353/83/42/353834229[/IMG][/URL]


a oto i wspaniały reproduktor
[URL="javascript:window.close();"][IMG]http://photos02.allegro.pl/photos/oryginal/356/51/07/356510705[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

A miało byc tak pieknie jeszcze 8 lat temu było jak bralismy kaprysa jak sie 5-6 lat temu zaczeło bum to juz teraz tylko płakac sie chce...
wyglad, czesto i psychika wszystko wypracowane przez tyle lat poszło w ...
Ja juz po prostu nie moge:placz: szkoda nerwow niektorym nic nie wytłumaczysz, czesc zmadrzała i bardzo mnie to cieszy ale ilosc ogłoszen na serwisach nierodowodowych ciagle rosnie i to przeraza chociaz teraz hodowli rodowodowych tez jak mrowek, najbardziej boli mnie to ze z druga ukochana moja rasa grzwkami zacyzna sie dziac podobnie, rece opadaja a najgorsze w tym wszytskim jest to, ze nic sie nie da zrobic :(

Link to comment
Share on other sites

można zmienić PRAWO! [URL]http://www.koalicja.org.pl/[/URL]
ale choć zaczynamy starać się teraz i tak dopiero nasze dzieci skorzystają o ile dobrze nam pójdzie.
najgorsze że problem bezdomności można rozwiązać bardzo prosto, tanio i szybko :(
obowiązkowa sterylizacja nierodowodowych i z wadami+ chip i oczywiście narodowa baza gdzie będą dane o właścicielu, szczepieniach i sterylce. Może i jest to bardzo śmiałe i okrutne w stosunku do kundelków, ale ja wole żeby posiadanie psa było wyjątkiem i przywilejem a nie jak dziś to psy posiadające dobrego właściciela są żadkością

Link to comment
Share on other sites

Guest Agata_B

[quote name='pysiulka86']Znalazłam dzis na allegro ogłoszenie o sprzedaży 3 letniego pieska ponoc z rodowodem za 1300 zł. Czy nie wydaje sie wam to podejrzane ?[/quote]raczej nie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agata-air']można zmienić PRAWO! [URL]http://www.koalicja.org.pl/[/URL]
ale choć zaczynamy starać się teraz i tak dopiero nasze dzieci skorzystają o ile dobrze nam pójdzie.
najgorsze że problem bezdomności można rozwiązać bardzo prosto, tanio i szybko :(
obowiązkowa sterylizacja nierodowodowych i z wadami+ chip i oczywiście narodowa baza gdzie będą dane o właścicielu, szczepieniach i sterylce. Może i jest to bardzo śmiałe i okrutne w stosunku do kundelków, ale ja wole żeby posiadanie psa było wyjątkiem i przywilejem a nie jak dziś to psy posiadające dobrego właściciela są żadkością[/quote]
A co z hodowlami - fabrykami działającymi pod przykrywką Związku?

Link to comment
Share on other sites

dotyczy ich to samo. to utrudni pozbywanie sie starych bezuzytecznych.
do tego w ustawie bez problemu można wprowadzić zapisy dotyczące hodowli psów, jakie warunki muszą być spełnione. problem to poprostu przepchnac to przez sejm ile osób nawet na dogo uzna, że obowiązkowa sterelizacjia jest dobra?? ale niestety przy takiej bezdomności innego wyjścia nie .ma

Link to comment
Share on other sites

Ja ostatnio przeczytałam na alegro ogłoszenie w tym stylu : sprzedam psa 3letniego rodowodowego reproduktora, lub zamienię na szczeniaka - nie koniecznie z rodowodem :mad:
Szlag mnie trafia jak coś takiego czytam:angryy:
Ludzie są.......:angryy::angryy:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nie wiem może znacie to forum ale jeśli ktoś kto ma szczeniaki chce się nazywać hodowcą to już lekka przesada. Powody do rozmnażania psów powalające, York bez rodowodu nadal jest yorkiem i takie tam :roll:. [url]http://swiatpsow.home.pl/e-yorki/forum/viewtopic.php?p=42292&sid=51eb693462e7898d542b9e011919ca79#42292[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SALUX']

Jeszcze jedno...na widok wielu psów z rodowodami opada mi szczęka ale kiedy do salonu przychodzą pieski za kupę kasy podobne nieco do danej rasy, najczęściej opadają mi ręce:angryy: A właściciel pyta kiedy jego psu narośnie taki włos jak mają te na wystawach, kiedy sie wybarwi, kiedy będzie miał grubą kość bo taki wątły, czy głowa mu urośnie ...itp...itd:cool3:[/quote]
Dokładnie do mnie przychodzi sunia sięgająca panu do kolan na oko ma ze 6 kilo najmarniej a wielksc ma jak mały beagle!:crazyeye::crazyeye::crazyeye: do tego norma yorki z kręconym włosem jak u pudla, klapnięte uszy,uszy stojące ale tak duże jak u skye-a,itd

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SALUX']Jeszcze jedno...na widok wielu psów z rodowodami opada mi szczęka ale kiedy do salonu przychodzą pieski za kupę kasy podobne nieco do danej rasy, najczęściej opadają mi ręce:angryy: A właściciel pyta kiedy jego psu narośnie taki włos jak mają te na wystawach, kiedy sie wybarwi, kiedy będzie miał grubą kość bo taki wątły, czy głowa mu urośnie ...itp...itd:cool3:[/quote]
od czego są badania genetyczne :cool3: :cool3:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nie mogę podać linka więc skopiuję tekst z aukcji bo włos na głowie się jeży jak czyta sie coś takiego : :angryy: (dla zainteresowanych link na pw)



[I]2 przepiękne miniaturowe Tyciu_Tyciu szczeniaki (piesek i suczka) rasy Yorkshire Terrier, po wyjątkowych rodzicach [/I][B][I]Matka 1,20kg[/I][/B][I] (czarny-kruk z brązowym podpalanym ), [/I][B][I]Ojciec 1kg[/I][/B][I] (zloto-srebrno-czarny), oboje rodziców są z rodowodem i są do wglądu na miejscu razem z szczeniakami!!![/I]
[I]Chłopczyk (8,5tyg.) Obecnie waży 400gram, jego waga jako dorosłego pieska nie powinna przekroczyć 1kg-1,20kg, genetyka włosa wdany na matkę, bardzo gęsty (czarno-kruczy z brązowym podpalanym) Piesek będzie b. malutką miniaturką, jak i idealnym miniaturowym reproduktorem!!! Cena pieska – 1800zł[/I]
[I]Dziewczynka (8,5tyg.) Suczka Obecnie waży 550gram, jako dorosły piesek nie powinna przekroczyć wagi 1,50kg, genetyką włosa wdana w ojca, widać wyraźne akcenty (srebno-złote) na główce, tułów czrny-kruk. Cena suczki – 1500zł[/I]
[I]Jak i piesek tak i suczka są zaszczepione (pieski są już po tygodniowej kwarantannie po szczepieniu, która jest podstawą do odbioru w 100% zdrowego szczeniaka!!!), Są już 2 razy odrobaczone, posiadają własna ks. Zdrowia.[/I]

[I]Zapraszam do zobaczenia zdjęć poniżej ;))) na zdjęciak widoczny piesek!!![/I]
[I]
Wszystkich zainteresowanych zapraszam do zobaczenia szczeniaków jak i ich rodziców, którzy są do wglądu na miejscu!!![/I]
[CENTER][/CENTER]
[CENTER][CENTER][I]Więcej informacji pod nr. [/I][B]..........
[/B][/CENTER][/CENTER]
[CENTER][CENTER][B][COLOR=red]!!!!! UWAGA !!!!![/COLOR][/B][/CENTER][/CENTER]
Z powodu wyjazdu jestem zmuszony sprzedać część moich piesków:

[LIST]
[*][B]3,5 letnią suczkę (srebno-złotą) - 1,70kg, (miała 3 mioty, pierwszy 2 młode, 2miot –3młode, 3miot-2młode) – cena 2000zł[/B]
[*][B]3letnią suczkę (czarny kruk z brązowym podpalanym) - 2,50kg, (miała już 2 mioty, pierwszy – 3młode, 2miot – 4młode) – cena 2500zł[/B]
[*][B]Najmniejszą moja miniaturkę, suczkę 1rok (srebno-złotą) - 1kg /1,20kg – cena 2200zł[/B]
[*][B]Najmłodszego reproduktora - piesek 4 miesiące (srebno-zloty) – 1,20kg, cena 1400zł[/B][/LIST]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...