Jump to content
Dogomania

SZÓSTY ETAP**skarbonka**KALISZ


rozi

Recommended Posts

  • Replies 449
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='sleepingbyday']bolek mnie urzekł. co z tym rakiem?[/QUOTE]

Dokładnie to trzeba by zapytać kierownika, bo nie wiem na dzień dzisiejszy, jakie są plany leczenia. Wiem tylko, że miał już jedną operację - usunięto mu guza, którego miał na napletku.

Dziś zabrałam z boksu sunię (tę, o którą mieliście pretensje) do swojego boksu. Wstępnie przymierzam się do tego, aby na jej miejsce weszła jutro starsza suczka ze stwierdzonym nowotworem, dziś psy zostały ze sobą zapoznane - niestety nie dysponuję aparatem, aby zrobić fotki, a dziś nikogo z aparatem nie było. Komórkę mam taką, że nie ma mowy o zdjęciach.

Chcę oficjalnie zapytać - czy przelew zostanie zrobiony w najbliższym czasie? Termin zapłaty za fakturę wykonawcy już minął i wszyscy, łącznie z kierownikiem, się denerwujemy..
Boks stoi na swoim miejscu i jest solidnie zrobiony, są w nim psy - kolejne będą dodawane. Pozostały do zrobienia drobiazgi, większości których nie da się zrobić od ręki, w ciągu jednego dnia, będziemy wykańczać boks na bieżąco (budy, drzewka, ogrodzenie drzewek, kamienie, piasek, górka z ziemi itp.) Na wiosnę boks na pewno będzie wyglądał inaczej, niż teraz, ale na to potrzeba czasu i naszej pracy.

Link to comment
Share on other sites

Weszłam całkiem przypadkowo na ten watek ponieważ nie mam go w subskrypcjach. Pytam, dlaczego darczyńcy skarbonki nie zostali powiadomieni o sytuacji. Przeczytałam wątek na szybko i widzę jakieś przebąkiwanie o powiadomieniu darczyńców aby zadecydowali co zrobić z ich wpłatami. Jednak takiego powiadomienia nie dostałam. Przypuszczam, że inni też nie dostali i o niczym nie wiedzą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gambet Team']Dokładnie to trzeba by zapytać kierownika, bo nie wiem na dzień dzisiejszy, jakie są plany leczenia. Wiem tylko, że miał już jedną operację - usunięto mu guza, którego miał na napletku.

Dziś zabrałam z boksu sunię (tę, o którą mieliście pretensje) do swojego boksu. Wstępnie przymierzam się do tego, aby na jej miejsce weszła jutro starsza suczka ze stwierdzonym nowotworem, dziś psy zostały ze sobą zapoznane - niestety nie dysponuję aparatem, aby zrobić fotki, a dziś nikogo z aparatem nie było. Komórkę mam taką, że nie ma mowy o zdjęciach.

Chcę oficjalnie zapytać - czy przelew zostanie zrobiony w najbliższym czasie? Termin zapłaty za fakturę wykonawcy już minął i wszyscy, łącznie z kierownikiem, się denerwujemy..
Boks stoi na swoim miejscu i jest solidnie zrobiony, są w nim psy - kolejne będą dodawane. Pozostały do zrobienia drobiazgi, większości których nie da się zrobić od ręki, w ciągu jednego dnia, będziemy wykańczać boks na bieżąco (budy, drzewka, ogrodzenie drzewek, kamienie, piasek, górka z ziemi itp.) Na wiosnę boks na pewno będzie wyglądał inaczej, niż teraz, ale na to potrzeba czasu i naszej pracy.[/QUOTE]

Cieszę się, że się odezwałaś.
Mam nadzieję, że kompletując psy w naszym boksie weźmiesz sobie do serca założenia, czyli:
[QUOTE][FONT=Times New Roman][SIZE=3][B]Moja propozycja pomocy. [/B][/SIZE][/FONT]W ramach akcji „Skarbonka” (+ środki własne zebrane u wspierających mnie osób) chcę zaproponować zbudowanie dużego boksu, w którym[SIZE=3][B] schronienie znajdą potrzebujące spokoju, stare i schorowane psy[/B][/SIZE][/QUOTE]
Do tej pory (w/g własnych założeń) dajesz tam psy, które dobrze czują się ze sobą nawzajem, ale jednak chodziło nam o pomoc dla bezradnych staruszków i dobrze byłoby pójść tą drogą.

Przelew dotrze w poniedziałek.

Edited by rozi
konkret w ostatnim zdaniu
Link to comment
Share on other sites

[quote name='bakusiowa']Weszłam całkiem przypadkowo na ten watek ponieważ nie mam go w subskrypcjach. Pytam, dlaczego darczyńcy skarbonki nie zostali powiadomieni o sytuacji. Przeczytałam wątek na szybko i widzę jakieś przebąkiwanie o powiadomieniu darczyńców aby zadecydowali co zrobić z ich wpłatami. Jednak takiego powiadomienia nie dostałam. Przypuszczam, że inni też nie dostali i o niczym nie wiedzą.[/QUOTE]
Decyzje indywidualne potrzebne były w chwili, kiedy nie podejmowałam się decydować o całości.
Czy masz obiekcje?

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny czytam wątek i czekałam na zdjęcia. Jestem ignorantem budowlanym, jednak nie bardzo mi się widzi ten boks z założenia dla starych i schorowanych psów. Przeciągi w nim duże, w deszczowe dni na pewno zacina deszcz. Od podłogi ciągnie, wolna przestrzeń 10=15 cm pomiędzy ścianą a podłożem. To raczej boks dla zdrowych i silnych psów i to na porę letnią.

Link to comment
Share on other sites

Jescze jedno:

[quote name='Gambet Team']niestety nie dysponuję aparatem, aby zrobić fotki, a dziś nikogo z aparatem nie było. Komórkę mam taką, że nie ma mowy o zdjęciach.[/QUOTE]
Jeśli chcesz mogę Ci przysłać aparat, to zwykły, kilkuletni Nikon, ale zdjęcia robi.

Link to comment
Share on other sites

Bez przesady z tymi przeciągami. Boks jest osłonięty z trzech stron. To ma być osłoniety ze wszystkich stron aby nie było przeciągów? Jak to zacina deszcz? Boks ma przeciez dach prawie nad połową powierzchni. Podłoga betonowa jest natomiast wymogiem Nie jest na całości. Przecież ma być zieleń. Wiadomo, że dopiero na wiosnę, bo teraz jest coraz bliżej zimy i nie jest to już chyba możliwe.. Do siedzenia są położone drewniane palety. Tylko według mnie, skoro boks jest zadaszony mogłyby być budy z płaskim dachem, tak jak pisano wcześniej. Faktycznie ogladając różne zdjęcia ze schronisk widać, że psy lubią siedzieć na dachu. Według mnie uwagi Katarzyny Starkiewicz podchodzą pod zwykłe, niesłuszne czepianie się. A Ty rozi sprawdź wszystko i daj wreszcie te pieniądze. Chyba nikt nie chce aby psiaki ze schroniska w Kaliszu ucierpialy na skutek niedomówień i zawirowań przy realizacji tego projektu.

Link to comment
Share on other sites

Przyszedł e-mail od Kierownika Schroniska:

[QUOTE]Witam serdecznie,
bardzo się cieszę że w końcu sprawa ruszyła do przodu :).
W imieniu swoim oraz oddziału TOZ w Kaliszu bardzo dziękujemy i
przepraszamy za zamieszanie które spowodowały wolontariuszki.
W przyszłym tygodniu prześle zdjęcia z tabliczką o którą Pani
prosiła.

Pozdrawiam
Paweł

[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Oraz drugi:

[QUOTE]Proszę podziękować na forum w moim imieniu wolontariuszką które wzięły udział w konkursie głównie Pani Anecie Sitkiewicz która sama dzielnie dobrnęła do samego końca, zaczęła z wielkim rozmachem pomimo wielu komplikacji, zrobiła rozeznanie w kosztach, materiałach, usługodawcach, ostatecznie dobrała psy do boksu itd.
Nie było chwili zwątpienia z jej strony.
Gdyby nie ona to nie wiedzieli byśmy o tym konkursie i możliwości udziału w nim.

pozdrawiam
Paweł
[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bakusiowa']Bez przesady z tymi przeciągami. Boks jest osłonięty z trzech stron. To ma być osłoniety ze wszystkich stron aby nie było przeciągów? Jak to zacina deszcz? Boks ma przeciez dach prawie nad połową powierzchni. Podłoga betonowa jest natomiast wymogiem Nie jest na całości. Przecież ma być zieleń. Wiadomo, że dopiero na wiosnę, bo teraz jest coraz bliżej zimy i nie jest to już chyba możliwe.. Do siedzenia są położone drewniane palety. Tylko według mnie, skoro boks jest zadaszony mogłyby być budy z płaskim dachem, tak jak pisano wcześniej. Faktycznie ogladając różne zdjęcia ze schronisk widać, że psy lubią siedzieć na dachu. Według mnie uwagi Katarzyny Starkiewicz podchodzą pod zwykłe, niesłuszne czepianie się. A Ty rozi sprawdź wszystko i daj wreszcie te pieniądze. Chyba nikt nie chce aby psiaki ze schroniska w Kaliszu ucierpialy na skutek niedomówień i zawirowań przy realizacji tego projektu.[/QUOTE]

To nie jest "czepianie się". Nowy boks nie nadaje się dla "chorych staruszków". Zieleń i drzewka nie ogrzeją im starych kości a psy jak wiadomo estetami nie są, wolą mieć pełną miskę i ciepły kąt.
A nowy boks przyda się dla zdrowych psów

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Katarzyna Starkiewicz']To nie jest "czepianie się". Nowy boks nie nadaje się dla "chorych staruszków". Zieleń i drzewka nie ogrzeją im starych kości a psy jak wiadomo estetami nie są, wolą mieć pełną miskę i ciepły kąt.
A nowy boks przyda się dla zdrowych psów[/QUOTE]

Pani Katarzyno - zapraszam do schroniska. Zobaczy Pani na własne oczy, jak to wygląda. Posiedzi Pani w betonowym mokrym boksie, w ciemnościach i - dla porównania - w nowym boksie. Tu nie chodzi o estetykę, tu chodzi o komfort życia i zaspokojenie podstawowych psich potrzeb. Zapewniam Panią, że taki boks, jaki został wybudowany, jest tym, do czego powinny dążyć schroniska (jeśli nie stać je na wybudowanie pomieszczeń z wyjściem na wybiegi) i psy są w nim szczęśliwe. Zmianę w ich zachowaniu było widać już kilka minut po wprowadzeniu do boksu. Zapraszam do Kalisza.

Link to comment
Share on other sites

Katarzyna Starkiewicz nie mówi o psach ogólnie, tylko o chorych, niedołężnych staruszkach, ponieważ o takie psy Skarbonce chodzi.
Ten wybieg jest na użytek projektu Bliżej Domu, to spora różnica, zresztą w tej chwili mieszka tam dokładnie jeden pies spełniający założenia.
Myślę, że w przypadku psów naprawdę starych i chorych trzeba by faktycznie zabudować te prześwity na dole. Zdjęcie 1 post 375 - to jest dobre latem, ale nie przy minusowej temperaturze, wichurze, zacinającym deszczu czy śnieżycy.

A chciałam jeszcze zapytać o tego starszego owczarka, który pokazany był w fazie projektu (post 92) z wyjaśnieniem, że czeka na miejsce w nowym boksie. Będzie tam mieszkał?

Link to comment
Share on other sites

Ja naprawdę nie mam kompleksów, korona mi z głowy nie spadnie, bo moja własna i dobrze dopasowana, więc ignorowanie moich jakichś pytań, czy propozycji, świadczy jedynie o interlokutorach.

Gambet Team - potrzebny Ci aparat?
Co z tym starszym owczarkiem?

Link to comment
Share on other sites

w nawiasie: istnieje mozliwośc darmowego usg jamy brzusznej dla psa - podczas warsztatów dla weterynarzy. warsztaty będą 24 listopada (niedziela) w sękocinie pod wawą (al. Krakowska). może być pies domny, może być bezdomny. trzeba tylko dojechać na wskazaną godzinę (grafik jeszcze nie jest ułożony, zbieramy kandydatów). można wziąć więcej, niż jednego psa, ale trzeba mieć dla nich opiekę. jesli ktoś jest chętny, proszę o PW>

Link to comment
Share on other sites

Dziękujemy wszystkim Darczyńcom za wielomiesięczne wpłaty. Bez Was staruszki ze schroniska w Kaliszu wciąż tkwiłyby w ciasnych, ciemnych boksach. Nurek, Netan, Gerda, Bolek, Mała i Sara (dołączyła niedawno w zamian za Blankę) - to obecni mieszkańcy boksu.

Większość z nich mieszkała dotąd w tych najgorszych boksach:

[img]http://fc05.deviantart.net/fs70/f/2013/275/8/b/js7h2291_by_frecklydog-d6oz7ir.jpg[/img]


Teraz mają dużą przestrzeń życiową, sucho, jasno i wygodnie

[img]http://fc04.deviantart.net/fs70/f/2013/275/6/8/js7h2178_by_frecklydog-d6oz7tr.jpg[/img]

Oczywiście nie od razu Kraków zbudowano, my też jeszcze będziemy dopieszczać boks, i oczywiście staruszki w nim przebywające. Jeżeli jakieś rozwiązanie się nie sprawdzi - np. ta szpara między betonową podłogą a ścianą, która w zamierzeniu miała zapobiec gromadzeniu się wody w boksie - to oczywiście będziemy to modyfikować. Już posadziliśmy kolejne rośliny, te które można sadzić jesienią, a na wiosnę będzie jeszcze więcej, ładniej i milej dla psów. Oczywiście możecie liczyć na sprawozdania z Waszego boksu.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w akcji.

Chciałabym, aby nasze podziękowanie dotarło do wszystkich Darczyńców, dlatego uważam, że lista osób wpłacających powinna być jawna. Na tym wątku powinno się znaleźć rzetelne rozlicznie finansowe Skarbonki, zgodnie z regulaminem tego forum oraz z interesem osób wpłacających. Nie wpłacałam na akcję żadnych pieniędzy, jednak skoro pieniądze otrzymało nasze kaliskie schronisko, to z szacunku do Darczyńców czuję się w obowiązku doprowadzić sprawę do końca i wyjaśnić kwestię rozliczeń.

Na chwilę obecną sprawa wygląda tak:
- nadal nie otrzymaliśmy wszystkich przyznanych nam środków - nie wypłacono nam kwoty w wysokości 800 zł. Co dalej z tymi pieniędzmi?
- w świetle tego, że wpłaty były opóźniane, a pieniądze docierały do schroniska z trzech różnych kont bankowych, apeluję do Darczyńców o zainteresowanie się sprawą.
- nie wiadomo ilu było Darczyńców, brakuje szczegółowego rozliczenia i nie wiadomo czy wszyscy wiedzą, że zbiórka już dawno się zakończyła.

Czy jest tutaj w ogóle ktoś z Darczyńców? Co o tym myślicie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rozi']Bez komentarza.[/QUOTE]

Komentarz jest niezbędny, gdyż:
- nadal nie otrzymaliśmy wszystkich przyznanych nam środków - nie wypłacono nam kwoty w wysokości 800 zł. Co dalej z tymi pieniędzmi?
- w świetle tego, że wpłaty były opóźniane, a pieniądze docierały do schroniska z trzech różnych kont bankowych, apeluję do Darczyńców o zainteresowanie się sprawą.
- nie wiadomo ilu było Darczyńców, brakuje szczegółowego rozliczenia i nie wiadomo czy wszyscy wiedzą, że zbiórka już dawno się zakończyła.

Prosilibyśmy o wyjaśnienie tych spraw.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bonsai']Dziękujemy wszystkim Darczyńcom za wielomiesięczne wpłaty. Bez Was staruszki ze schroniska w Kaliszu wciąż tkwiłyby w ciasnych, ciemnych boksach. Nurek, Netan, Gerda, Bolek, Mała i Sara (dołączyła niedawno w zamian za Blankę) - to obecni mieszkańcy boksu.

Większość z nich mieszkała dotąd w tych najgorszych boksach:

[IMG]http://fc05.deviantart.net/fs70/f/2013/275/8/b/js7h2291_by_frecklydog-d6oz7ir.jpg[/IMG]


Teraz mają dużą przestrzeń życiową, sucho, jasno i wygodnie

[IMG]http://fc04.deviantart.net/fs70/f/2013/275/6/8/js7h2178_by_frecklydog-d6oz7tr.jpg[/IMG]

Oczywiście nie od razu Kraków zbudowano, my też jeszcze będziemy dopieszczać boks, i oczywiście staruszki w nim przebywające. Jeżeli jakieś rozwiązanie się nie sprawdzi - np. ta szpara między betonową podłogą a ścianą, która w zamierzeniu miała zapobiec gromadzeniu się wody w boksie - to oczywiście będziemy to modyfikować. Już posadziliśmy kolejne rośliny, te które można sadzić jesienią, a na wiosnę będzie jeszcze więcej, ładniej i milej dla psów. Oczywiście możecie liczyć na sprawozdania z Waszego boksu.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w akcji.

Chciałabym, aby nasze podziękowanie dotarło do wszystkich Darczyńców, dlatego uważam, że lista osób wpłacających powinna być jawna. Na tym wątku powinno się znaleźć rzetelne rozlicznie finansowe Skarbonki, zgodnie z regulaminem tego forum oraz z interesem osób wpłacających. Nie wpłacałam na akcję żadnych pieniędzy, jednak skoro pieniądze otrzymało nasze kaliskie schronisko, to z szacunku do Darczyńców czuję się w obowiązku doprowadzić sprawę do końca i wyjaśnić kwestię rozliczeń.

Na chwilę obecną sprawa wygląda tak:
- nadal nie otrzymaliśmy wszystkich przyznanych nam środków - nie wypłacono nam kwoty w wysokości 800 zł. Co dalej z tymi pieniędzmi?
- w świetle tego, że wpłaty były opóźniane, a pieniądze docierały do schroniska z trzech różnych kont bankowych, apeluję do Darczyńców o zainteresowanie się sprawą.
- nie wiadomo ilu było Darczyńców, brakuje szczegółowego rozliczenia i nie wiadomo czy wszyscy wiedzą, że zbiórka już dawno się zakończyła.

Czy jest tutaj w ogóle ktoś z Darczyńców? Co o tym myślicie?[/QUOTE]

[quote name='Gambet Team']Komentarz jest niezbędny, gdyż:
- nadal nie otrzymaliśmy wszystkich przyznanych nam środków - nie wypłacono nam kwoty w wysokości 800 zł. Co dalej z tymi pieniędzmi?
- w świetle tego, że wpłaty były opóźniane, a pieniądze docierały do schroniska z trzech różnych kont bankowych, apeluję do Darczyńców o zainteresowanie się sprawą.
- nie wiadomo ilu było Darczyńców, brakuje szczegółowego rozliczenia i nie wiadomo czy wszyscy wiedzą, że zbiórka już dawno się zakończyła.

Prosilibyśmy o wyjaśnienie tych spraw.[/QUOTE]

"Czy jest tutaj w ogóle ktoś z Darczyńców? Co o tym myślicie?"
To ja myślę tak.....
Czytam i oczom nie wierzę. Jestem jednym z darczyńców. W Skarbonce jestem od samego początku i byłam jedną z pierwszych, która do niej się zapisała. Przeszłam wszystkie etapy Skarbonkowe. Wspaniałe etapy.
Rzadko bywam teraz na dogo, totalny brak czasu, ot życie.
Zajrzałam jakiś czas temu tutaj, przeczytałam tak mniej więcej, nie wczytując się dokładnie, chciałam wiedzieć jak przebiega szósty etap. Myślałam, że po prostu nie potraficie się dogadać. Może różnica pokoleń, inne języki itd. Ale dzisiaj jestem już innego zdania.
To co napisałyście, to bezczelność. To obraza nas darczyńców, to obraza naszej skarbniczki Rozi, to obraza naszej idei, to obraza Skarbonki.

Piszecie o szacunku do darczyńców? Najbardziej przykre jest to, że to Wy nie szanowałyście od początku darczyńców. Co bardzo mnie dziwiło. Trochę pokory należałoby się nauczyć, jak bierze cudze pieniądze. Należałoby się z każdej śrubki rozliczyć dokumentując fakturami i paragonami, bo DOSTAŁYŚCIE pieniądze na jakiś warunkach. To Wy powinnyście pilnować wszelkich wydatków, dokumentować je. Bo to w Waszym interesie było.
Normalnie po przeczytaniu tych powyższych tekstów nie mogę wyjść z podziwu do bezdennej głupoty i braku jakichkolwiek skrupułów w pisaniu obelg.

Skarbonka miała tyle lat, było tyle fajnych chwil, cudownych wzruszeń. Do tej pory zaglądam na filmik z Białej Podlaskiej żeby popatrzeć na nasz staruszkowy boks i za każdym razem łzy mi kapią jak oglądam. Zdjęcia z Brodnicy, cała fotorelacja. Chciało się wolontariuszkom pokazywać wszystkie etapy prac, pokazywać rachunki, faktury, Szanować darczyńców i ich ciężko zbierane pieniądze.A tu żal, rozczarowanie, przykro :( niesmak i jeszcze raz niesmak mieszający się z pogardą.

Bezczelność tych postów, po prostu mnie zatyka, brak słów :shake:
Ode mnie osobiście nie dostałybyście już ani złotówki! Takie mam zdanie o tym wszystkim - darczyńca!

Link to comment
Share on other sites

My rozliczyłyśmy się ze wszystkiego: [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/240081-SZÓSTY-ETAP%2A%2Askarbonka%2A%2AKALISZ?p=21297304#post21297304[/url] , [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/240081-SZÓSTY-ETAP%2A%2Askarbonka%2A%2AKALISZ?p=21376742#post21376742[/url] , co zostało zweryfikowane na każdą stronę i zaakceptowane przez uczestników dyskusji.

Nie piszę, że chcemy wyciągnąć psu z gardła te 800 zł - piszę o tym, bo jest to kolejna nieścisłość; pieniądze zostały przyznane na tym wątku, a nie zostały na nim rozliczone - zaraz ktoś powie, że my to dostałyśmy, a tak nie jest.

Parę rzeczy złożyło się na to, że wzbudziło to nasze podejrzenia:
- jak ktoś się Ciebie na siłę czepia, choć wykonujesz wszystko zgodnie z projektem i mieścisz się w zamierzonych kosztach,
- przedłużany jest termin wybrania projektu ([url=http://www.dogomania.pl/forum/threads/240081-SZÓSTY-ETAP%2A%2Askarbonka%2A%2AKALISZ?p=20999152#post20999152]pierwsze opóźnienia[/url]),
- każdy kolejny przelew jest opóźniany,
- wszystkie trzy przelewy są z rachunków bankowych [U]trzech różnych osób[/U],
- nigdzie nie ma listy Darczyńców, mimo że jest wymagana regulaminem forum,
- nigdzie nie ma rozliczenia wpłat i wypłat ze Skarbonki, choć to też jest wymagane regulaminem forum,
- [url=http://www.dogomania.pl/forum/threads/240081-SZÓSTY-ETAP%2A%2Askarbonka%2A%2AKALISZ?p=21375946#post21375946]nasze prośby[/url] o udzielenie ww. informacji są konsekwentnie ignorowane - a [url=http://www.dogomania.pl/forum/threads/240081-SZÓSTY-ETAP%2A%2Askarbonka%2A%2AKALISZ?p=21377918#post21377918]tylko Darczyńcy mogą na PW[/url] - nie publicznie - uzyskać informację o tym, kto wpłacił (ale już nie ile);
- nie dość, że nie jest to publiczne, to Darczyńca może uzyskać informację tylko o SWOICH wpłatach,
- pisanie takich informacji na PW powoduje, że łatwo informacjami manipulować,
- informacja o tym, że zbiórka została zakończona umieszczona jest na świeżo założonym [url=http://www.dogomania.pl/forum/threads/241179-%2A%2Askarbonka%2A%2A%2A]wątku[/url], na którym nikt nie pisze,
- Darczyńcy nie są informowani o tym, co się dzieje na wątku, choć mieli wypowiedzieć się na [url=http://www.dogomania.pl/forum/threads/240081-SZÓSTY-ETAP%2A%2Askarbonka%2A%2AKALISZ?p=21353587#post21353587]jakiś temat[/url] (przykład - [url=http://www.dogomania.pl/forum/threads/240081-SZÓSTY-ETAP%2A%2Askarbonka%2A%2AKALISZ?p=21433868#post21433868]bakusiowa[/url]),
- a na koniec na tym wątku, gdzie przyznano nam 10 820 zł, a nie została wypłacona całość - nie ma żadnej informacji; nie chodzi o to, że my mamy to dostać, ale że nawet nie jest tu umieszczona o tym żadna informacja!

to, biorąc pod uwagę powyższe, czy nie zapaliłaby Ci się czerwona lampka? Czy przypadkiem druga strona nie ma innego interesu, w tym co robi? Może nie - wtedy wstawienie rozliczenia nie będzie problemem.

Chodzi o weryfikację wpływów i wydatków Skarbonki - jeżeli wszystko jest ok, to nie rozumiem dlaczego nie jest to tutaj zamieszczone? Przecież to jest bardzo dużo pieniędzy pozostawionych do dyspozycji jednej osoby, której nikt nie sprawdza.

Ktoś się czepia mnie o każdą drobnostkę (i wszystkie prośby spełniam, ale niemal zawsze coś nie pasuje). W końcu udało nam się dogadać, bo przedstawiłyśmy wszystko dokładnie - to od drugiej strony powinno się oczekiwać tego samego. Zero rozliczenia, zero wyjaśnień? Byłoby mi wstyd, gdybym przemilczała swoje zastrzeżenia (może nie słuszne, ale wątpliwości trzeba rozwiać), a potem coś by wyszło na jaw (i jeszcze ja bym była z tym powiązana, jako ta, która jest wolontariuszką w schronisku, które otrzymało pieniądze).

To w interesie Darczyńców jest pilnowanie finansów, a ja nie chcę być posądzona o współudział w czymkolwiek. Przedstawiłam swoje wątpliwości. W końcu to Wasze pieniądze. Bardzo bym jednak chciała, by przeczytali powyższe informacje wszyscy Darczyńcy, a nie tylko Ci, którzy przypadkiem wejdą na ten wątek.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Iv_']"Czy jest tutaj w ogóle ktoś z Darczyńców? Co o tym myślicie?"
To ja myślę tak.....
Czytam i oczom nie wierzę. Jestem jednym z darczyńców. W Skarbonce jestem od samego początku i byłam jedną z pierwszych, która do niej się zapisała. Przeszłam wszystkie etapy Skarbonkowe. Wspaniałe etapy.
Rzadko bywam teraz na dogo, totalny brak czasu, ot życie.
Zajrzałam jakiś czas temu tutaj, przeczytałam tak mniej więcej, nie wczytując się dokładnie, chciałam wiedzieć jak przebiega szósty etap. Myślałam, że po prostu nie potraficie się dogadać. Może różnica pokoleń, inne języki itd. Ale dzisiaj jestem już innego zdania.
To co napisałyście, to bezczelność. To obraza nas darczyńców, to obraza naszej skarbniczki Rozi, to obraza naszej idei, to obraza Skarbonki.

Piszecie o szacunku do darczyńców? Najbardziej przykre jest to, że to Wy nie szanowałyście od początku darczyńców. Co bardzo mnie dziwiło. Trochę pokory należałoby się nauczyć, jak bierze cudze pieniądze. Należałoby się z każdej śrubki rozliczyć dokumentując fakturami i paragonami, bo DOSTAŁYŚCIE pieniądze na jakiś warunkach. To Wy powinnyście pilnować wszelkich wydatków, dokumentować je. Bo to w Waszym interesie było.
Normalnie po przeczytaniu tych powyższych tekstów nie mogę wyjść z podziwu do bezdennej głupoty i braku jakichkolwiek skrupułów w pisaniu obelg.

Skarbonka miała tyle lat, było tyle fajnych chwil, cudownych wzruszeń. Do tej pory zaglądam na filmik z Białej Podlaskiej żeby popatrzeć na nasz staruszkowy boks i za każdym razem łzy mi kapią jak oglądam. Zdjęcia z Brodnicy, cała fotorelacja. Chciało się wolontariuszkom pokazywać wszystkie etapy prac, pokazywać rachunki, faktury, Szanować darczyńców i ich ciężko zbierane pieniądze.A tu żal, rozczarowanie, przykro :( niesmak i jeszcze raz niesmak mieszający się z pogardą.

Bezczelność tych postów, po prostu mnie zatyka, brak słów :shake:
Ode mnie osobiście nie dostałybyście już ani złotówki! Takie mam zdanie o tym wszystkim - darczyńca![/QUOTE]
Nie denerwuj się, wdepnęliśmy w bagno, niestety, nic się na to nie poradzi w tej chwili. Niedobrze mi się robi na słowo kalisz.
Końcówka będzie tutaj
[url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/241179-**skarbonka***?p=21441659#post21441659[/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...