Jump to content
Dogomania

Owczarki Iwony- watek zbiorczy onków w Chacie Zwierzaka


joteska

Recommended Posts

[B]India przeżyła!!![/B]

najświeższe info od Iwonki
India przezyla... cudem zdazyłam - jechalam lewa strona z klaksonem- wiedzialam ze kazda minuta straty to brak szansy dla Indi... dojechalam do lecznicy Legwet - doktor Zdeb wraz z ekipa juz czekal - diagnoza skret zoladka oraz skret sledziony - India w stanie wstrzasu......szybko na stol operacyjny i natychmaistowa operacja .... India jak wiecie ma wiele chorob na swoim koncie.. wedlug doktora Zdeba prawdopodobnie przewod pokarmowy Indii znowu dal sie we znaki - leczenie paleczki ropy i gronkowca w lapach antybiotykami przez 6 tygodni daly sie we znaki i tak choremu bardzo ukladowi pokarmowemu.Jak pamietacie India miala gastroskopie zaraz po przyjsciu do mnie i diagnoza to helikobakter liczn enadzerki na przelyku oraz zoladku.. wrocilo. i stad prawdopodobny skret - koszt operacji to 870 ale dojda jeszcze koszty dalszego leczenia zoladka przez nastepne 3 miesiace, kontrolne badanie gastroskopii- India potzrebuje pomocy i wsparcia finansowego ..

faktura
[URL]https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/966688_371970869590884_1295969900_o.jpg[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 239
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='joteska'][B]India przeżyła!!![/B]

najświeższe info od Iwonki
India przezyla... cudem zdazyłam - jechalam lewa strona z klaksonem- wiedzialam ze kazda minuta straty to brak szansy dla Indi... dojechalam do lecznicy Legwet - doktor Zdeb wraz z ekipa juz czekal - diagnoza skret zoladka oraz skret sledziony - India w stanie wstrzasu......szybko na stol operacyjny i natychmaistowa operacja .... India jak wiecie ma wiele chorob na swoim koncie.. wedlug doktora Zdeba prawdopodobnie przewod pokarmowy Indii znowu dal sie we znaki - leczenie paleczki ropy i gronkowca w lapach antybiotykami przez 6 tygodni daly sie we znaki i tak choremu bardzo ukladowi pokarmowemu.Jak pamietacie India miala gastroskopie zaraz po przyjsciu do mnie i diagnoza to helikobakter liczn enadzerki na przelyku oraz zoladku.. wrocilo. i stad prawdopodobny skret - koszt operacji to 870 ale dojda jeszcze koszty dalszego leczenia zoladka przez nastepne 3 miesiace, kontrolne badanie gastroskopii- India potzrebuje pomocy i wsparcia finansowego ..

faktura
[URL]https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/966688_371970869590884_1295969900_o.jpg[/URL][/QUOTE]

Całe szczęście !!! Ale mi ulżyło :mdleje:
Mam nadzieję, że limit nieszczęść CHATA ZWIERZAKA już wyczerpała !!!
Napiszę do jednej dobrej duszy z prośbą o pomoc w pokryciu kosztów operacji Indii
Myślę też nad zgłoszeniem jej do SKARPETY

Link to comment
Share on other sites

Przelałam na konto lecznicy LEGWET 150 zł na poczet zadłużenia Cezarego ( 93 zł z bazarku + bonusik ode mnie ;))
[B]Jotesko[/B], potwierdź proszę jak pieniążki się zaksięgują :)
Udało mi się również pozyskać dobrą duszę, która dorzuci się do faktury za operację Indii :multi:
[B]Wsparcie dla suni nadal jednak bardzo potrzebne !!![/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DONnka']Przelałam na konto lecznicy LEGWET 150 zł na poczet zadłużenia Cezarego ( 93 zł z bazarku + bonusik ode mnie ;))
[B]Jotesko[/B], potwierdź proszę jak pieniążki się zaksięgują :)
Udało mi się również pozyskać dobrą duszę, która dorzuci się do faktury za operację Indii :multi:
[B]Wsparcie dla suni nadal jednak bardzo potrzebne !!![/B][/QUOTE]

DONnko wielkie uznanie dla Ciebie:loveu:, to ogromna pomoc!
dziś nie udało mi sie dodzwonić do lecznicy, jutro rano spróbuje przed ew. zabiegami i potwierdzę :)
Iwona na pewno sie bardzo ucieszy z tych wieści, bo ostatnio naprawdę siadła psychicznie

India nadal na kroplówkach, musi dostawać baterię leków...i znów zaczęły krwawić i saczyć ropą łapki Indii :(


[B]DONnko, lecznica Legwet potwiedza, że otrzymała 150zł na pokrycie długu Cezarego :multi::multi::multi:, bardzo dziękujemy[/B]:Rose:
ponieważ dług wynosił 130zł została[B] nadwyżka 20zł , [/B]mam pytanie[B] czy to 20zł może iść na dług Indii w lecznicy[/B]? innych długów na Cezarego w Legwecie nie ma, badanie usg i badanie krwi z kolonoskopią Czarka były robione w innej lecznicy

Edited by joteska
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='joteska']DONnko wielkie uznanie dla Ciebie:loveu:, to ogromna pomoc!
dziś nie udało mi sie dodzwonić do lecznicy, jutro rano spróbuje przed ew. zabiegami i potwierdzę :)
Iwona na pewno sie bardzo ucieszy z tych wieści, bo ostatnio naprawdę siadła psychicznie

India nadal na kroplówkach, musi dostawać baterię leków...i znów zaczęły krwawić i saczyć ropą łapki Indii :(


[B]DONnko, lecznica Legwet potwiedza, że otrzymała 150zł na pokrycie długu Cezarego :multi::multi::multi:, bardzo dziękujemy[/B]:Rose:
ponieważ dług wynosił 130zł została[B] nadwyżka 20zł , [/B]mam pytanie[B] czy to 20zł może iść na dług Indii w lecznicy[/B]? innych długów na Cezarego w Legwecie nie ma, badanie usg i badanie krwi z kolonoskopią Czarka były robione w innej lecznicy[/QUOTE]

Dzięki za potwierdzenie :)
Dysponujcie tą "resztką" tak jak uważacie :)

A dla Indii mam nadzieję uzbieram jeszcze jakieś grosiki z trwającego aktualnie bazarku na forum owczarek.pl
[url]http://www.owczarek.pl/forum/forum_posts.asp?TID=22997[/url]

Do końca został jeszcze tydzień
Może ktoś zajrzy ?
Można złożyć zamówienie tutaj ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Wczorajszy wpis Iwony na facebooku:

"[I]dzisiaj jest moj jednen z najgorszych dni w zyciu - Odeszla moja Katarzyna Campari Gabor-Kantorowicz - moje slonko moja wspaniala dzielna wojhowniczka, oraz Simba najukochanszy z koow jakie kiedykowliek mialam. Kasia po strasznych przejsciach zaufala mi na dobre i na zle - zaczela ufac ze czlowiek to nie zawsze kopniak i bicie - Kasia ktora tylko mnie pozwalala na wszystko bo wiedziala ze kocham ja calym swoim sercem.... Kasi ktora walczyla dzielnei nie raz .. niesiety pzrednie lapy odmowily tym raem wspolpracy ... nadgarstki oraz Lokcie uniemozliwoy Kasi stanie choc na przednich lapach bo tylne juz jakis czas temu odmowily poslyszenstwa.. Ni epomoglo plywanie... rehabilitacja - tym razem pzregralysmy ta walke ostateczna. [/I]"

[IMG]http://dogo.egonet.pl/fotki/campari.jpg[/IMG]

Tylko prawie półtora roku była szczęśliwym psem... Tylko i aż półtora...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nad CHATĄ ZWIERZAKA zbierają się ostatnio "czarne chmury"
Odeszły Kasia
[*] i Simba
[*] i zaczęło się pasmo nieszczęść :shake:
India znowu zaczęła wymiotować krwią :(
Szarik ma coraz większe kłopoty z chodzeniem :( (później wstawię link do filmiku)
Jagna ma podejrzenie guza mózgu i wymaga kosztownej diagnostyki :(
A teraz jeszcze doszły problemy z Cezarym :(
Naprawdę nie wiem, jak Iwona daje radę zarówno fizycznie jak i psychicznie :shake:
Boję się o Nią (Iwona, wybacz :oops:), bo do tych wszystkich nieszczęśc dochodzą jeszcze problemy finansowe ...
Nie ma chyba nic straszniejszego niz patrzyć na cierpienie żywej istoty i nie móc pomóc z braku kasy :(:(:(
Pomóżcie !!!!!!!!!!!!!!!


[SIZE=3][B]Cezary ma nowe wydarzenie:[/B][/SIZE] [URL]http://www.facebook.com/events/553240121407281/[/URL]

Nie jest dobrze [IMG]http://www.owczarek.pl/forum/smileys/smiley19.gif[/IMG]
Cezary ma problemy jelitowe, ale do końca nie znana jest ich przyczyna. Specjalistyczna karma pomaga trochę, ale nie sprawia, że kupy są zawsze normalne. Cezary robi kupy zielone, maziste i brejowate. Wypróżnia się zaraz jak zje. Chodzi ciągle głodny, a to sprawia, że się denerwuje i kręci za ogonem.

Ostatnio Cezary jest na zwykłej karmie bytowej, z braku pieniędzy. Nie ma też pieniędzy na diagnostykę aby sprawdzić, co Cezaremu dokładnie dolega.

Iwona we własnym zakresie wykonała już dokładne badania krwi, 2 razy usg, artroskopię, badania kały w kierunku pasożytów – okazało się, że miał ich mnóstwo. Dostał też solidne dawki leków. Jednak dolegliwości nie zniknęły.

PROSIMY O WSPARCIE NA DIAGNOSTYKĘ CEZAREGO. Bardzo chcemy aby miał dom, ale do tego domu musi trafić w ustabilizowanym stanie zdrowia. Trzeba wiedzieć dokładnie co mu jest.

[SIZE=3][B]PILNIE POTRZEBNA TOMOGRAFIA UKŁADU POKARMOWEGO – BRAK PIENIĘDZY :([/B][/SIZE]
Prosimy podać w tytule przelewu "Cezary"
Fundacja Ochrony Zwierząt "Chata Zwierzaka"
16 1090 1841 0000 0001 2060 7641
IBAN PL16109018410000000120607641
SWIFT WBKPPLPP
Paypal:
[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]
Bank zachodni WBK
00-102 Warszawa
ul. Marszałkowska 111A /1107

Edited by DONnka
Link to comment
Share on other sites

[quote name='agusiazet']Jeśli któryś z piesków jest staruszkiem (oprócz Szarika, bo tego już wspieraliśmy finansowo), to proszę o info, który z podaniem wieku i na co potrzebne pieniądze, a zgloszę go po pomoc do Skarpety im. Talcott,, która pomaga starszym pieskom w potrzebie:)[/QUOTE]

Zapytam Iwonę o wiek pozostałych 25 (!) owczarków, które aktualnie u Niej przebywają
Dziękuję [B]agusiazet[/B] :loveu:
Cezary i Szarik otrzymali jakiś czas temu wsparcie od SKARPETY OWCZARKOWEJ
Też pomyślimy o wsparciu kolejnego....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agusiazet']Jeśli któryś z piesków jest staruszkiem (oprócz Szarika, bo tego już wspieraliśmy finansowo), to proszę o info, który z podaniem wieku i na co potrzebne pieniądze, a zgloszę go po pomoc do Skarpety im. Talcott,, która pomaga starszym pieskom w potrzebie:)[/QUOTE]

Agusiazet, wsparcie dla staruszków przydałoby się głównie na zakup specjalistycznej karmy, która u Iwony schodzi jak woda a jest dość kosztowna. No i leki :roll:
W najbardziej zaawansowanym wieku są:

[B]Niewidoma CELINA[/B] czyli Ceee

[IMG]http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/527981_497899053580314_246281103_n.jpg[/IMG]

[B]Dziadek Dyzio[/B]

[B][IMG]https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/401157_536375589732660_1423097975_n.jpg[/IMG][/B]

[B]LENA [/B]- niewidoma sunieczka lat 10

[IMG]http://sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/404908_497875480249338_1326462684_n.jpg[/IMG]

Chora na serce [B]Gala vel Grubasica[/B]

[IMG]http://sphotos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/525124_497896606913892_803054879_n.jpg[/IMG]

Wybieraj ;)

Edited by DONnka
Link to comment
Share on other sites

[quote name='agusiazet']Poprosiłam o pomoc dla Gali w wysokości 120 zł na zakup potrzebnych leków nasercowych:) Dam znać jak pomoc zostanie przyznana![/QUOTE]

Bardzo dziękuję w imieniu Iwony i Gali :loveu:
Sunia zażywa vetmedin a to dosyć drogi lek

Link to comment
Share on other sites

przepraszam, że tak długo nie zaglądałam na watek... sprawy psie i ludzkie, masa spraw czasem stoją jak wysoki mur
Dziękuję DONnka z przejecie roli gospodarza i pozostałym niezwodnym dogomaniakom za pomoc, obecność

strasznie ciężko pogodzić sie z faktem, że Kasiuli już nie ma.. :( jej posłanko stoi puste w kącie, czasem zajmuje jakieś starsze suczydelko, to ogromna pustka , jedyne pocieszenie, że Kasieńka najprawdopodobniej zaznała u Iwony wszystkiego co najlepsze co Ją w życiu spotkało, była Iwonkową suczką, tylko jej sie sluchała i z nią liczyła, ja kochała i jej ufała

na drodze Iwony kolejne psie nieszczęścia
około miesiąc temu pdo płotem jakiejś posesji znaleziono niemal konającą wpół przytomną owczareczkę, piękną, rodowodową, prawie umierającą...
Oczywyscie Iwonka otoczyła Ja opieką, sunia miała gastroskopię z powodu dolegliwości, znaleziono polknięta puszkę w żołądku. Lecz Jagna- Jagienka- nazwana tak z powodu duzych gabartów i cudownego charakteru przytulanka zachowywała sie czasem jakby była nie obecna , wreszcie wystąpiły napady padaczki, które nasilały sie z dnia na dzień..

Jagienka miala echo serca, badania krwi, przy okazji wyszła niedoczynność tarczycy ale konsultacja neurologiczna wysunęła podejrzenie guza mózgu...


[IMG]https://sphotos-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-ash4/1234462_572733556096863_682899172_n.jpg[/IMG]

Edited by joteska
Link to comment
Share on other sites

[SIZE=4][B]Jagienka
[/B][/SIZE] migiem załatwiłyśmy z Iwonką badanie i niestety w rezonansie wyszedł oponiak silnie uciskający mózg, powodujący napady padaczkowe, na pewno silne bóle głowy, Guz zlokalizowany jest tak, że bardzo trudno go jest usunąć, leży przy wielkiej zatoce żylnej- jej rozerwanie może spowodać krwawienei i smierć. Poza tym jest z natury twardy, zespolony z czaszka tak, ze trudno go usunąć w całości i może odrastać. Po konsultacji z doskonałym neurologiem i neurochirurgiem dr Olkowskim, poprosimy o konsultację i pomoc doświadczonego neurochirurga w Pradze dr Śrenka. Dr podejmie sie operacji guza, potrzebujemy jednak ok 1500 Euro tj ok 6 tys złotych by ratować Jagienkę. Wykonanie ew. powtórnego badania bedzie gratis.
Potwornie mało czasu bo ucisk na mózg jest duzy.

Ile warte jest zycie psa, ratowanie psa? przy tym Jagna jest niesamowitą sunieczką, pokorną, cichą, cieplutką i przekochaną...
[SIZE=4]POMOCY!!!!
[/SIZE]możemy poddać sie bez walki o Nia i pozwolić by choroba sie rozwijała i ją zabiła...[SIZE=4]
[/SIZE]
[IMG]https://sphotos-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/1229886_572733566096862_2106726146_n.jpg[/IMG][IMG]https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/1157690_572733562763529_389658352_n.jpg[/IMG]

Edited by joteska
Link to comment
Share on other sites

[quote name='agusiazet']Gali przyznano 120 zł ze środków Skarpety im. Talcott, która pomaga starszym pieskom, więc poproszę na PW dane do przelewu, to pieniążki polecą do suni:)[/QUOTE]

[quote name='agusiazet']Przelew dla Gali dzisiaj poszedł w wysokości 120 zł. Bardzo proszę o potwierdzenie jak dojdzie:) I zdrowia Gali życzymy!!!![/QUOTE]

Dziękujemy :loveu:
Przy najbliższej rozmowie z Iwoną zapytam Ją i dam znać

[quote name='mdk8']walczcie kochane .Wysyłam ile mogę.[/QUOTE]

Każda pomoc na wagę życia Jagusi :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='joteska'][SIZE=4][B]Jagienka
[/B][/SIZE] migiem załatwiłyśmy z Iwonką badanie i niestety w rezonansie wyszedł oponiak silnie uciskający mózg, powodujący napady padaczkowe, na pewno silne bóle głowy, Guz zlokalizowany jest tak, że bardzo trudno go jest usunąć, leży przy wielkiej zatoce żylnej- jej rozerwanie może spowodać krwawienei i smierć. Poza tym jest z natury twardy, zespolony z czaszka tak, ze trudno go usunąć w całości i może odrastać. Po konsultacji z doskonałym neurologiem i neurochirurgiem dr Olkowskim, poprosimy o konsultację i pomoc doświadczonego neurochirurga w Pradze dr Śrenka. Dr podejmie sie operacji guza, potrzebujemy jednak ok 1500 Euro tj ok 6 tys złotych by ratować Jagienkę. Wykonanie ew. powtórnego badania bedzie gratis.
Potwornie mało czasu bo ucisk na mózg jest duzy.

Ile warte jest zycie psa, ratowanie psa? przy tym Jagna jest niesamowitą sunieczką, pokorną, cichą, cieplutką i przekochaną...
[SIZE=4]POMOCY!!!!
[/SIZE]możemy poddać sie bez walki o Nia i pozwolić by choroba sie rozwijała i ją zabiła...[SIZE=4]
[/SIZE]
[IMG]https://sphotos-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/1229886_572733566096862_2106726146_n.jpg[/IMG][IMG]https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/1157690_572733562763529_389658352_n.jpg[/IMG][/QUOTE]

[SIZE=3][B]Prosimy o pomoc dla Jagny [/B][/SIZE]:modla:
[SIZE=4][B][SIZE=5]Nie pozwólmy jej umrzeć !!![/SIZE]
To jeszcze całkiem młoda sunia, łagodna, kochana, przytulaśna[/B][/SIZE] :loveu::

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...