Jump to content
Dogomania

Bystra szuka pilnego DT.


Martuchny

Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dlaczego zostały uśpione suczki które były już częściowo socjalizowane a nie np najgorszy Audi? Pytanie dlaczego zostały uśpione. To jest jakaś masakra. U nas w schronie też się usypia, ale naprawdę agresywne psy albo bardzo chore. A tu młode, dość ładne i wcale nie takie ciężkie. Ratujemy chore i stare psy, wydajemy na nie kupę kasy a młode, zdrowe się usypia. Ech!

Z drugiej strony: Czy Wy dziewczyny ogłaszałyście regularnie te psy? Bo do tego nie potrzeba kasy.
Czy Audi jest szczekliwym psem? Ile waży? Rozumiem że to ten co podgryza? Czy on jest zwariowany? Czy potrafi się skupić czy jest rozbiegany?

Link to comment
Share on other sites

Ja też się cały czas zastanawiam o co w tym chodzi ale widzę że tu wszystko jakoś owiane tajemnicą...a szkoda bo jakby sytuację jasno przedstawić może by się zapobiegło takiej decyzji schroniska. Już na starcie miały iść do uśpienia i co tyle pracy, czasu, zachodu i w piach ???

Tym bardziej mnie to boli że mam jedną z tej szóstki i to super pies jest oddany, mądry, sprytny, nieufny do obcych bardzo ale jak pozna to jest przyjacielska. Szkoda wielka że reszcie się nie udało ;(

Link to comment
Share on other sites

dzieki [B]LILUtosi[/B] za przybycie na watek :)
Audi jest psem,ktory w schronisku dostal łatke psa,ktory stanowi zagrozenie nie tylko dla psow,ale tez dla ludzi. jesli chodzi o psy,jestem sklonna sie zgodzic,jesli chodzi o ludzi-bylabym ostrozna z takimi osadami.
Pies jest niezsocjalizowany,byc moze Jego agresja wynika z tego,ze ludzmi wogole nie mial do czynienia i jest to jak najbardziej do wypracowania.
co do Fajki- Fajka zostala uspiona,poniewaz zagryzla 2 psy- w schronisku nie ma miejsca na takie psy,po prostu realia nie pozwalaja...
o losach Whisky nie wiemy nic na 100%.
z boidudkow zdazylam oglosic tylko Fajke (w schronisku jest duuzo,duuzo wiecej psow w potrzebie i nie z kazdym nadazam-obecnie ogloszonych mam ich kolo 100 na okolo 40 portalach,jak mozna sie domyslic-ogarniecie tego jest troche czasochlonne),ale niestety bez zadnego rezultatu.

btw.wszystko owiane bylo tajemnica,bo to my najbardziej dostajemy po glowie.jak nas odetna od schronu- to nie bedzie mozliwosci pomocy zadnemu...

Link to comment
Share on other sites

Rozumiem realia schroniskowe bo u mnie jest podobnie. Ale info że psa trzeba na cito zabrać bo zagryzł innego psa i trzeba ratować przed uśpieniem to chyba nie jest nic co by było w realiach schroniskowych dziwnym wydarzeniem w każdym schronie się trafi taki pies... a teraz po fakcie to już można o tym mówić ? ? Nie rozumiem podejścia, szkoda suni.

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie o to mi chodzi. Rozumiem że niektórzy nadgorliwi mogą zacząć dzwonić z dziwnymi protestami do schronu i rozumiem po części tajemnicę. Ale skoro zagryzła dwa psy (rozumiem że wcześniej nic takiego się nie działo - nowy pies w kojcu?) i było wiadomo że może w związku z tym stracić życie to trzeba aktywnie działać a nie po fakcie - przykro mi.

Nie czytałam od początku wątku i nie wiem na jakiej zasadzie jedna sunia pojechała do Habałajówki ale też widzę że nie za bardzo osoby odpowiedzialne przejmują się jej kosztami. Każdy ma swoje problemy ale nikt nie powie tej suni że dziś jeść nie dostaniesz bo ja mam młyn.
Skoro kosztuje hałabaje (krócej ;-) pies 5 zł dziennie to na miesiąc potrzebuje 150zł. Nigdzie taniej nie będzie!!
Wystarczy troszkę pospamować po dogo z opisem sytuacji, każde 5 zł to mniejszy problem.
Może na fejsie trochę rabanu zrobić. Osobne wydarzenie z tytułem - Pies wraca do schronu bo nie ma 150zł na karmę i zdobyć choćby jednorazowe.
\Coś trzeba zadziałaś bo się w końcu habaja pogrąży!

Link to comment
Share on other sites

no i wlasnie o to mi chodzilo,ze teraz sie bedzie po nas jezdzilo ;)
dlatego tez m.in. te informacje nie byly upubliczniane,bo co mialysmy zrobic.
nie podejmiemy sie finansowo kolejnego wyciagania z psa,bo nas po prostu nie stac-jesli ktos sie znajdzie droga wolna.
naprawde chcecie sie czarowac,ze znalazlby sie bezplatny DT dla Fajki?
odzew byl zerowy.
co do Audiego,jesli ktos sie podejmie Jego utrzymania: od czasu do czasu napewno wspomozemy groszem (niestety rozkladajac kase z bazarku na Diboja,Zekkiego,Bystra,Grafi,Kojaka i wypadaloby jeszcze na diagnostyke Dumki,doszla jeszcze Neffi,to dobre okreslenie),ale nie bedzie to stale.
co do Bystrej:ja rozliczam kolejny bazarek dla psiakow,z poprzedniego byla stowa dla Bystrej,teraz beda dwie.
potem bede robila nastepny.
naprawde to jest przykre,ze czlowiek sobie flaki wypruwa a tutaj taka nagonka,ktora z reszta do niczego nie prowadzi....
(moze tylko zniecheca do Dogo i pomocy przez ten portal ;))

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kłapoucha']uwaga,uwaga,na megapilnie (doslownie niestety na wczoraj...) potrzebne domy tymczasowe dla Audiego,Fajki i Whisky.
szukamy [U][B]tylko i wylacznie bezplatnych DT[/B][/U],ktore beda w stanie pokryc rowniez koszty zywienia psow i opieki weterynaryjnej (moze sterylke/kastracje uda sie zalatwic w schronie...),poniewaz my juz nie radzimy sobie z dotychczasowym inwentarzem...
wiecej szczegolow tylko i wylacznie na [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] (na dogo nie zawsze wchodze) z powodow szerzacego sie,wszechobecnego i nic nie pomagajacego hejterstwa i innych.
Audi i Fajka szukaja DT [U][B]bez psow[/B][/U].
Whisky moze byc z psami,co nie znaczy,ze nie trzeba z Nią pracować.
prosze o odzew tylko te osoby,ktore realnie moga pomoc.[/QUOTE]

niestety najwyraźniej ten wpis zaginął pośród postów dotyczących sterylki Bystrej :roll:

no,ale juz dość,bo jak już napisałam taka pisanina w ogole nie pomaga.

Link to comment
Share on other sites

Fakt, że tytuł wątku mówi sam za siebie. Wcześniej brzmiał inaczej. Nic nie stało na przeszkodzie, żeby zapytać, co się w sytuacji psiaków zmieniło.
Fajka była ogłaszana, zero odzewu. Nie wiem, co jeszcze można było zrobić, żeby do tego nie dopuścić...

To nie jest tak, że my uważamy, że dobrze się stało, że nic się nie dało zrobić. Pewnie się dało. Gdybyśmy wiedziały, że sprawa jest aż tak pilna, z pewnością zadziałałybyśmy w jakiś sposób... :-( Przecież nam też jest przykro, nas też ta sprawa dotknęła... I też mamy sobie wiele do zarzucenia (przynajmniej ja), ale co się stało to się już nie odstanie, trzeba wziąć się w garść i ratować kolejne psiaki... :oops:
Teraz tylko każdy może pytać 'jak mogłyście na to pozwolić', a jednak wolo mają niewiele do gadania...
A na przeszkodzie stanęły jak zwykle pieniądze... Bo prawda jest taka, że pieniądz żądzi światem, a bez pieniędzy nie zdziała się niczego... :-(

Edited by kamilka91
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kłapoucha']
co do Audiego,jesli ktos sie podejmie Jego utrzymania: od czasu do czasu napewno wspomozemy groszem (niestety rozkladajac kase z bazarku na Diboja,Zekkiego,Bystra,Grafi,Kojaka i wypadaloby jeszcze na diagnostyke Dumki,doszla jeszcze Neffi,to dobre okreslenie),ale nie bedzie to stale.

NIE ROZUMIEM JAKIEJ NEFFI?? NEFFI JEST U MNIE W DOMU TYMCZASOWYM!!!!! OŚWIADCZAM, ŻE NIE DOSTAŁAM ANI ZŁOTÓWKI ANI NA UTRZYMANIE ANI NA LECZENIE!!!! MIAŁAM POMOC OD OSÓB NIE UCZESTNICZĄCYCH W BAZARKU (nie wiem czy mogę podać ich tożsamość, ale to chyba nie ważne)!!! NIE WIEM KTO DOSTAŁ TE PIENIĄDZE!!! NIE CHCIAŁYŚCIE POMÓC TYM SZCZENIAKOM TO NIE!!! NIE ZWALAJCIE NA INNE PSY!!!
była możliwość pomocy bo były na to fundusze, ale to były Wasze fundusze i mam nadzieje, że pójdą na szczytny cel!!!
[url]https://pl-pl.facebook.com/events/438808812892266/permalink/445605555545925/[/url]
z bazarku: "RAZEM: 1154,50 zlotych dziekujemy!!!! "

Link to comment
Share on other sites

Nie wierzę w to co widzę!! Te psy nie były w schronisku od wczoraj. Na bieżąco było pisane co u dzieciaków. Hałabajówka z tego co się orientuję jesteśmy na bieżąco z opłacaniem pobytu Bystrej u Ciebie. Jak coś potrzeba to pisz dokładnie jakiej kwoty. Gold - Baron nie wyrywaj się tak! Może najpierw dopytaj co miała na myśli Kłapoucha. Jak dobrze wiesz, Iga sama zaproponowała pomoc w pokryciu kosztów leczenia Neffi, jeśli byłaby taka potrzeba. To, że lekarz nie zalecił badań w tym zakresie to już inna sprawa, ale w każdej chwili możemy się do niej zwrócić. Kojak jest w bezpłatnym DT to fakt, ale jego utrzymanie również jest na głowie BYDGOSKICH BEZDOMNIAKÓW i jak mamy przypyw gotówki z bazarku to i jemu coś się sięgnie. Dobrze wiesz również, że jest to pies specjalnej troski i wydatki na karmę to nie wszystko. Pzdr wszystkim co realnie pomagają ;)

Edited by & Gloria &
x
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hałabajówka']Ja już dawno nie liczę, nie było już dawno takich wpłat na nią (150zł) więc przestałam liczyć. Szczepiliśmy ją 24 października + robaki i pchły...to tyle co teraz pamiętam.[/QUOTE]

może dokładnie takiej sumy nie było, ale miesięcznie ze wszystkich wpłat jestem przekonana, że ponad 150 razem ze stałymi deklaracjami się uzbierało. Na grudzień będzie przelew z nadwyżką.

A jeśli chodzi o rozliczenie sterylizacji to nadal nie mogę tego zrobić, ponieważ potrzebuję jeszcze sporo Twoich danych, których na wątku nie ma wypisanych ;) jutro wyślę Tobie PW czego dokładnie brakuje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='& Gloria &']Nie wierzę w to co widzę!! Te psy nie były w schronisku od wczoraj. Na bieżąco było pisane co u dzieciaków. Hałabajówka z tego co się orientuję jesteśmy na bieżąco z opłacaniem pobytu Bystrej u Ciebie. Jak coś potrzeba to pisz dokładnie jakiej kwoty. Gold - Baron nie wyrywaj się tak! Może najpierw dopytaj co miała na myśli Kłapoucha. Jak dobrze wiesz, Iga sama zaproponowała pomoc w pokryciu kosztów leczenia Neffi, jeśli byłaby taka potrzeba. To, że lekarz nie zalecił badań w tym zakresie to już inna sprawa, ale w każdej chwili możemy się do niej zwrócić. Kojak jest w bezpłatnym DT to fakt, ale jego utrzymanie również jest na głowie BEZDOMNYCH BEZDOMNIAKÓW. Dobrze wiesz również, że jest to pies specjalnej troski i wydatki na karmę to nie wszystko. Pzdr wszystkim co realnie pomagają

;)[/QUOTE]

tak,dokladnie moja oferta pomocy- zwlaszcza jesli chodzi o biopsje nadal aktualna :)
mysle,ze warto ją zrobic dla świetego spokoju,bo to,że guz wyciety niestety nie znaczy,ze nie bedzie remisji,a ja osobiscie sumienia bym nie miala wydac psa bez potwierdzenia czy nowotwor byl zlosliwy czy nie,wiec wal smialo i pamietaj,ze mozesz na nas liczyc,tylko spokojnie ;)

co do Bystrej, jak tylko sie rozliczymy wyslemy 200 zlotych albo i wiecej,obaczy sie,ile doszlo ile nie ;)

bedziemy pomagac ile sie da i nie klocmy sie juz :)

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#000000]Szczegółowa rozpiska wszystkich wpłat od 1 czerwca do 31 października, za listopad zrobię na początku grudnia. tu są zawsze wszystkie rozliczenia przychodzące na konto fundacji.[/COLOR][URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/240827-W-Ha%C5%82abaj%C3%B3wce-czyli-co-w-s%C5%82omie-szczeka-%29/page2[/URL][COLOR=#000000][COLOR=#000000]

Wpłaty od 1.06 do 30.06 [/COLOR][/COLOR]
[COLOR=#000000][COLOR=#000000]Beta Eso FB - Kenzi/Bystra 20zł [/COLOR][/COLOR]
[COLOR=#000000][COLOR=#000000]Sonia 1974 - Kenzi/Bystra 10zł [/COLOR][/COLOR]
[COLOR=#000000][COLOR=#000000]MDK8 - Bystra 10[/COLOR][/COLOR][B]

lipiec
Ewelina B. dla Kenzi -20zł
MDK8 - Bystra -10zł
Sonia 1974 Kenzi - 10zł

[COLOR=#000000]sierpień [/COLOR]
[COLOR=#000000]Bystra Kenzi - 20zł Ewelina D.[/COLOR]
[COLOR=#000000]Bystra - 50zł Dulska [/COLOR]
[COLOR=#000000]Bystra - 10zł AJW [/COLOR]
[COLOR=#000000]Bystra - 50zł (10zł za sierpień i zaległe) Gloria [/COLOR]
[COLOR=#000000]Mdk8 - 10 dla Bystrej[/COLOR][COLOR=#000000]

[/COLOR][COLOR=#000000]Rozpiska wpłat 1-30.09[/COLOR][COLOR=#333333][SIZE=3][FONT=lucida grande]
Ewelina D. Kenzi - 20zl + pazdziernik 20zl
Sonia1974 - Kenzi 10zl
Mdk8 - bystra 10zl,
[/FONT][/SIZE][/COLOR][COLOR=#000000]
Październik 2013
[/COLOR]Rozliczenie wpłat [COLOR=#000000]od 1 do 31 października[/COLOR]
[COLOR=#000000]100zl - Iga S. - Bystra Kenzi [/COLOR][COLOR=#000000]
10zl - Sonia1974 - Kenzi/Bystra
18zl - Darkwater Bystra bazarek
20zł - Maja7 - Kenzi[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='& Gloria &']może dokładnie takiej sumy nie było, ale miesięcznie ze wszystkich wpłat jestem przekonana, że ponad 150 razem ze stałymi deklaracjami się uzbierało. Na grudzień będzie przelew z nadwyżką.

A jeśli chodzi o rozliczenie sterylizacji to nadal nie mogę tego zrobić, ponieważ potrzebuję jeszcze sporo Twoich danych, których na wątku nie ma wypisanych ;) jutro wyślę Tobie PW czego dokładnie brakuje.[/QUOTE]

Fakturę wysłałam na 175zł Fundacji Ostatnia Szansa. Tak jak było ustalone. Pisz co Ci brakuje.

Link to comment
Share on other sites

nie wyrywam się Glorio...uważam, że jest to niepotrzebna pyskówka
każdy kto przychodził do schronu jest odpowiedzialny za ich śmierć, bo widzi....

a co do Neffy to było to tak ujęte jakbym dostała już pomoc finansową, a ja już Idze napisałam, że Neffa ma swojego "anioła stróża" i o ile nie wynikną komplikacje i większe finansowanie nakłady, niech pomaga bardziej potrzebującym....GLORIA... a nie ma już bardziej potrzebujących?

[B]Kłapoucha[/B]- dziękuję za propozycje pomocy...może jak się uda to w najbliższym czasie będzie jeden bardzo potrzebujący pies;)oby udało mu się pomóc;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...