Jump to content
Dogomania

Bystra szuka pilnego DT.


Martuchny

Recommended Posts

Serce mi sie kraje jak patrzę na te 6 psinek, nieświadomych tego wszystkiego. Mam tylko nadzieję, że wolontariusze zapobiegną temu najgorszemu.

Piękne pieski, po oswojeniu pewnie znajdą domki. Nie rozumiem tego, siedzą miesiąc w schronie, nie zostały nawet zaszczepione, to wyglada tak jakby tylko czekano aby złapały jakieś parwo i problem z głowy. Jak je oswajać jak nawet nie można ich wyprowadzic z boksu:angryy:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='iwonamaj']Ja moge, ale co wolno napisać, gdzie są, nr kontaktowy...Żeby nie zaszkodzić...[/QUOTE]

"Żeby nie zaszkodzić"? Komu? Takie sprawy powinny być nagłaśniane, schronisko powinno się wstydzić za takie postępowanie, ba miasto powinno się wstydzić, że za takie coś płaci.
Wolontariusze pomogą tym psom, ok, a co jeśli znów będzie taka sytuacja? Znów będą szczeniaki, które schronisko będzie chciało uśpić, bo są zbyt dzikie? Wolontariusze znów będą musieli błagać by ich nie usypiano, że oni się nimi zajmą itd. Schronisko nie nauczy się, bo każdy będzie się bał cokolwiek na nich powiedzieć.

Dlaczego schronisko jest strasznym miejscem dla psów? Bo często psy mają złe warunki, mają kiepskie jedzenie, zagryzają się i umierają. A dlaczego? Ponieważ ludzie na to pozwalają. Jeśli zaczniemy zwracać uwagę na to wszystko co jest złe w schroniskach to może w końcu coś się zmieni, może nie w całej Polsce, ale choć w jednym schronisku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Penny']"Żeby nie zaszkodzić"? Komu? Takie sprawy powinny być nagłaśniane, schronisko powinno się wstydzić za takie postępowanie, ba miasto powinno się wstydzić, że za takie coś płaci.
Wolontariusze pomogą tym psom, ok, a co jeśli znów będzie taka sytuacja? Znów będą szczeniaki, które schronisko będzie chciało uśpić, bo są zbyt dzikie? Wolontariusze znów będą musieli błagać by ich nie usypiano, że oni się nimi zajmą itd. Schronisko nie nauczy się, bo każdy będzie się bał cokolwiek na nich powiedzieć. Dlaczego schronisko jest strasznym miejscem dla psów? Bo często psy mają złe warunki, mają kiepskie jedzenie, zagryzają się i umierają. A dlaczego? Ponieważ ludzie na to pozwalają. Jeśli zaczniemy zwracać uwagę na to wszystko co jest złe w schroniskach to może w końcu coś się zmieni, może nie w całej Polsce, ale choć w jednym schronisku.[/QUOTE]

Niestety nie mogę się z tym zgodzić. Nagłośnienie sprawy na fb z podaniem miejsca w którym psiaki przebywają, może zaszkodzić nie tylko tym szczeniakom, ale wszystkim zwierzętom czekających na adopcję w schronisku. Dyrekcja schroniska też jest na Fb i zapewne wątek znajdzie. Relacje między wolontariuszami, a pracownikami w BDG schronisku są poprawne, właśnie również po części dlatego, że nie ujawniamy szczegółów na forum. Jeśli dyrekcja dowie się, że wolontariusze rozsyłają informację o eutanazji, nie będą do schroniska wpuszczani, a tym bardziej informowani o losach zwierząt. Zastanówmy się co jest lepsze- z pewnością zamkną wszelkie furtki osobom z zewnątrz i nikt wówczas nie będzie wiedział co się tam dzieje. A że źle się dzieje to wiadomo nie od dziś, było dużo interwencji niestety bez skutku. Dziewczyny muszą działać po cichu, inaczej nie będziemy mogły pomóc już żadnemu biedakowi z Bydgoszczy. Niestety takie są realia- ciężko mi z tym, ale od lat to praktykuję. Nie godzę się z tym, ale też nie zamierzam z tym walczyć. Z nimi nie mam szans.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...