Jump to content
Dogomania

Retriever z Nowej Szkocji (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


Recommended Posts

  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hmm... wydawało mi się, że dałam link bezpośredni, ale faktycznie jest to donośnik tylko do strony głównej. A więc -> po lewej stronie klikaj w "hundtest" -> ostatni filmik na dole strony (możesz ściągnąć stor fil lub liten fil - różnią się jakością, ale też szybkością ściągania).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tośka_m']Nie wiedziałam, że tollery sprawdzają się także jako dzikarze :crazyeye: Na [URL="http://www.jagaren.se/index.asp"]TEJ [/URL]stronce, ostatni filmik u dołu strony.[/quote]
Toller sprzwdza się WSZĘDZIE :lol: . No może nie na IPO :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Toller-Fox']Toller sprzwdza się WSZĘDZIE :lol: [/quote]
Co do tego nie mam wątpliwości :lol: No i łączy ludzi - mój TZ jest maniakiem polowań, a ja zgoła odmiennych psich sportów (agility, dog dance i obedience), więc generalnie nie podobają nam się te same rasy psów. No i jedynie tollery łączą nasze gusta - pies do wszystkiego:loveu:
[SIZE=1][/SIZE]
[SIZE=1]Choć TZ pokazał mi filmik z niedowierzaniem, że "te moje" rudzielce mogą być dzikarzami ;)[/SIZE]
[QUOTE]
No może nie na IPO :cool3:[/QUOTE]
Nigdy nic nie wiadomo :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

No to z kolejnym psiakiem będę musiała spóbować IPO :evil_lol: :cool3: .
A a propos kradzieży zdjęć : [URL="http://nova-scotia-forever.blog.onet.pl/"]http://nova-scotia-forever.blog.onet.pl/[/URL] dziecko chyna ma zupełnie poplątane, że na takie coś pozwolę :mad: . Onet właśnie został uświadomiony, i czekam na rezultaty.
Ostrzegam małolatę, mówię że bezprawnie- co tam, po co się przejmować :angryy:. No ale już niedługo tej zabawy :diabloti: .

Link to comment
Share on other sites

Ja bym tak łatwo nie popuściła :P
Gdybym znalazła Roxy na jakimś blogu i po uświadomieniu, że jest to kradzież nie zadziałoby, to zaczełabym grozić prawami autorskimi i odpowiedzialnością karną lub finansową.
Oczywiscie by do tego nie doszło, ale jest to większa kara :D

Link to comment
Share on other sites

No i po blogu :diabloti:.
Nigdy tego nie zrozumiem- piszę, ostrzegam, przecież mogłabym się zgodzić na wykorzystanie części i podanie autorstwa, fajnie ze się dzieci interesują rasą- ale nie, wolą podać jako swoje.:angryy: Głupie dziecko jeszcze wpisało że autorem jest ono, tam gdzie miałam wypalone znaki wodne na zdjęciu wkleiło na to miejsce swój znak- no normalnie trudno się było bardziej pchać pod nóż. Onet upora sie z takim od razu- ja czekałam tylko pół dnia- więc nie lepiej normalnie poprosić i pisać dalej o pieskach??? A tak to blogu nie ma, wszystko trzeba zaczynać od początku, a jeśli sytuacja sie powtórzy ja i tak prędzej czy później się zorientuję.

Link to comment
Share on other sites

Gosiu, ale jesteś bezwzględna :diabloti:
Serio - zupełnie Cię rozumiem. Skoro dzieciak nie rozumie racjonalnych argumentów i najzwyczajniej w świecie kradnie Twoje zdjęcia, no to niestety musi ponieść konsekwencje swoich czynów. To się nazywa dorosłość :razz:

Link to comment
Share on other sites

Żeby tylko zdjęcia- ale całe akapity tekstu, i to nie tylko o samych Tollerach, tylko nawet o nas.. Dzieciak chyba nie przeczytał do końca tegfo co wkleił :evil_lol: . A najbardziej wkurzyło mnie to, że rzekomo sam opracował wszystko:angryy: .

Link to comment
Share on other sites

Ja też się takie coś bawiłam swego czasu :P
Tylko, że wszystkie teksty i zdjecia podpisywałam skąd pochodzi i foty brałam z google. Oczywiście nie wiedziałąm co to prawa autorskie póki na dogsach, Toller-Fox mnie uświadomiłaś ;) Więc zaprzestałam swoją działalność, bo poco pisać o czymś co już jest, niczego nowego nie wymyśle i dotego nikogo to nie interesuje? :D

Nie wiem czy ma pozwolenie, ale myśle, że jeśli nie to nie powinno być z tą dziewczyną problemu: [URL="http://chartykas.blog.onet.pl/"]http://chartykas.blog.onet.pl/[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Czy gdzieś w Galerii można zobaczyć więcej zdjęć Tollerów? Do tej pory poznałam tylko Jedną Osobę.
Wczoraj oburzona wykorzystywaniem strony Gosi zaglądnęłam do pierwszego Blogu a dziś gdy pojawił się kolejny adres nasunęło mi się przypuszczenie że to jest ta sama dziewczyna jeśli dobrze pamiętam podpis.

Link to comment
Share on other sites

Taki podpis może miec każdy, z tego co pamiętam to miała 14 lat, ta też ma jednak to nie jest tej samej osoby blog. To widać, do tego razem miała 3 blogi. 2 o psach jeden prywatny.

Ja teraz będe polować na Berneńczyki by gdzieś Roxy nei znaleść.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Tośka_m']Nie wiedziałam, że tollery sprawdzają się także jako dzikarze :crazyeye: Na [URL="http://www.jagaren.se/index.asp"]TEJ [/URL]stronce, ostatni filmik u dołu strony.[/quote]

Aaaale to jest karelski pies na niedźwiedzie :diabloti:

pozdrówka

Magda


ps:toller czy kooiker, toller czy kooiker...ciągle nie wiem :evil_lol:[B][/B]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='magda-magda']Aaaale to jest karelski pies na niedźwiedzie :diabloti:

pozdrówka

Magda


ps:toller czy kooiker, toller czy kooiker...ciągle nie wiem :evil_lol:[/quote]

CO ZA PYTANIE- jasne że Toller! :cool3: :lol: Najlepiej dwa :oops: ..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ahh Tollery. Moje marzenie. W przyszłości nie wyobrażam sobie hodować innej rasy a wciąż tak mało wiem... np. pierwsze słysze o tych odmianach... no ale cóż, 7 lat przedemną na zdobycie wystarczającej wiedzy :P Ohh jak ja o tym marze! A Tollery długonożne o lekkiej budowie i gładkiej sierści są moim zdaniem najpiękniejsze! Ale bym musiała chyba udać się do Niemiec, no chyba że przez te 7 lat wzrośnie ich liczba w Polsce...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Toller-Fox']CO ZA PYTANIE- jasne że Toller! :cool3: :lol: Najlepiej dwa :oops: ..[/quote]

No tak:) Tylko trochę przeraża mnie aktywność tollera, czytałam że kooiker jest spokojniejszy [ w znaczeniu: nie trzeba mu rzucac piłeczek 24h ;-)]. No i obawiam się pozostawiania tollera w domu, więc chwilowo się wstrzymuję z kupnem bo mi się psiak zapłacze :cool3:

Nie wiesz może czy tollery będą na wystawie w Zielonej Górze? Bo spisu zgłoszonych psów jeszcze na stronie Związku nie ma. Teoretycznie będe w tym terminie w mieście, więc zdałoby się wreszcie "pogłaskac" rudego i pogadać na żywo z hodowcą.
pozdrawiam
magda

Link to comment
Share on other sites

W tym rejonie (Wrocław i Zielona Góra) mieszka dwóch właścicieli którzy wystawiali pieski już wcześniej- ale czy będą trudno powiedzieć. Hodowców raczej bym się nie spodziewała- można sprawdzać, jak będzie katalog.

Mój czekał w domu 9 godzin, bez problemu- fakt, że później miał porządny ruch, ale to nie border :evil_lol: .
Teraz jak weźmiemy nowego chłopca, to będzie się musiał także przyzwyczajać do zostawania w domu- myślę, że tu nie ma większej różnicy jak z inną rasą. A że lubi aportować i przynosić piłeczki, to nawet sobie nie wyobrażasz, jakie to niemęczące- Ty stoisz i rzucasz - a pies szczęśliwy, biega i przynosi, biega i przynosi:diabloti: .

Jedna uwaga na przyszłość- ważne, aby pieski miały socjalizację, i jeśli się zdecydujesz, to bierz 7-8 tygodniowe, nie starsze, chyba że jesteś pewna że hodowca faktycznie poświęca maluchom mnóstwo czasu (jest cały czas w domu, szczeniaczki chowają się w domu, mają kontakt z innymi ludźmi, poznają nowe zabawki, mają nowe doświadczenia i wrażenia). To bardzo ważne- szczególnie w przypadku suczek.

Link to comment
Share on other sites

Na wystawie w Zielonej Górze napewno bedzie moja tollerka :)

Moja rówież zostaje bez problemu w domu, nawet 8 godzin ale nie jest sama na "siostre" shibe.

Jesli chodzi o włśaciwą socjalizacje tollerów to niestey przekonalam sie na wlsnej skórze jekie to jest ważne.

Link to comment
Share on other sites

Czy ktoś z Was wybiera się może na Krajową Wystawę do Warszawy 9 września albo na Zjazd Retrieverów 10 września żeby można było kogoś poznać osobiście?

Tag czy mogłabyś opisać dokładniej na czym polegało Twoje przekonanie się na własnej skórze o potrzebie właściwe socjalizacji (może być na priva gdybyś miała ochotę).
Która tollerka jest Twoja?
Mój kundelek jest w podpisie.

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=black]Moja tollerka to BIBI pod Jabłonią, ale tylko formalnie bo w domu to Holly.[/COLOR]
[COLOR=black] [/COLOR]
[COLOR=black]Niewłaściwą socializację (żeby nie powiedzieć zupełny jej brak) odczuwamy od kiedy kupiliśmy Holly od hodowcy. Ona miała wtedy 7 miesięcy. W domu niczego nigdy się nie bała, ale wyjście z nią na ulice to był horror. Już przy zapinaniu smyczy posikiwała, a na spacerze bała się wszystkiego, nawet drzwi wyjściowych. Teraz po pól roku pracy nad nią jest znacznie lepiej tzn. jeszcze na pewne rzeczy zwraca uwagę, czasami panikuje, ale już można z nią spacerować. Niestety pozostał jeszcze jeden problem: nie pozwala dotykać się obcym, co jest wielkim problemem na wystawach, sędzia do niej a ona w nogi, ale nie zrażamy się, jeździmy z nią na wystawy, wystawiamy, sędziowie obniżają ocenę za zachowanie ale dla niej wystawa to dobra szkoła. [/COLOR]
[COLOR=black]Kupując 7 miesięczną tollerkę nie sądziłam,że będzie tak trudno ją „wyprostować”. Kierowałam się doświadczeniem z moją rottweilerką, która również przybyła do nas w wieku prawie 7 miesięcy, u hodowcy mieszkała na wsi w kojcu, wiec też nie była scocjalizowana ale nie było z nią tego typu problemów. Tak więc mój, a raczej Holly przypadek jest przykładem jak bardzo tollery potrzebują wczesnej socjalizacj. [/COLOR]
[COLOR=black] [/COLOR]
[COLOR=black]Do Warszawy nie wybieramy się ale będziemy w Zielona Górze i we Wrocławiu.[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...