Jump to content
Dogomania

Jagger! Już w nowym domku:):) Pozostał dług transportowy....:(


Wiola&Miłosz

Recommended Posts

Stoperan tylko w ostateczności, bo niweluje objawy, ale nie likwidyje przyczyny. Klaudyno, kup sobie w aptece 2 opakowania węgla i miej zawsze pod ręką, bo goldeny to okropne śmieciojady.
Rudolf waży 38 kg i węgiel mamy stosować: 1 -> 4 tabl. 3x dziennie; 3 -> 3 tabl 3x dziennie; 3 -> 2tabl. 3x dziennie (zwykle podawanie węgla w 3 dniu nie jest już konieczne:razz:).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 524
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='klaudyna180']Witam :) W pt byliśmy z Bubusiem u weta. Psiak waży 42kg, więc wszystko jest ok. Chyba to tylko takie moje wrażenie, że on bardzo wychudł. Może dlatego, że przyzwyczaiłam się już do jego wielkości i teraz zdaje mi się taki malusi ;) Bubkowi zostało do zrzucenia jakieś 2kg. Wczoraj niestety musiał mieć przymusową dietę :/ W pt na spacerku coś pożarł i wczoraj cały dzień miał biegunkę :( Wieczorem dostał stoperan (nie wiem, czy można dawać go psom ale tylko to miałam pod ręką) i już jest chyba w porządku. Póki co korzystamy z wolnego, słonecznego weekendu i chodzimy na dłuuugie spacerki po błotku ;) Pozdrawiamy :)[/QUOTE]

nie wolno podawac psom ludzkich leków bez konsultacji z wetem! nigdy nie wiadomo jak zwierze na to zareaguje i moze byc z tego jeszcze katastrofa...
najlepszy i bezpieczny na biegunke jest węgiel - a jesli biegunka sie utrzymuje to trzeba isc z psem do weterynarza

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lu_Gosiak']nie wolno podawac psom ludzkich leków bez konsultacji z wetem! nigdy nie wiadomo jak zwierze na to zareaguje i moze byc z tego jeszcze katastrofa...
najlepszy i bezpieczny na biegunke jest węgiel - a jesli biegunka sie utrzymuje to trzeba isc z psem do weterynarza[/QUOTE]
Zamiast wegla bardziej polecam nifuroksazyd z hasco leku. Wstrzymuje biegunke praktycznie od 2 godz po podaniu co nie zawsze jest przy weglu.
Oczywiscie bez recepty:)

Gosiu bubusiowi nic nie bedzie u Mnie bylo to samo.
Wcinal takie smieci ze to masakra jest. Wszystko goldenowate ma podobnie.
Tobi niestety lazi pod tuje w parku i zzera chleb dla ptakow:razz:
a tak pozatym powitac:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

ooooo Wiola wrócila:multi: witamy po banicji:evil_lol:

Wiolu dobrze, ze Mu nic nie bedzie - ale nie mozna podac psu w ciemno leków ludzkich bez konsultacji z wetem
poza tym, ze nifuroksadyd wstrzymuje biegunke to akurat nie zawsze jest dobre - bo czasami to musi z psa wyleciec a nie byc zatrzymane w srodku

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lu_Gosiak']ooooo Wiola wrócila:multi: witamy po banicji:evil_lol:

Wiolu dobrze, ze Mu nic nie bedzie - ale nie mozna podac psu w ciemno leków ludzkich bez konsultacji z wetem
poza tym, ze nifuroksadyd wstrzymuje biegunke to akurat nie zawsze jest dobre - bo czasami to musi z psa wyleciec a nie byc zatrzymane w srodku[/QUOTE]

ach.. ta banicja:evil_lol:
Tak czy siak Klaudyna napewno poczyta i wyciagnie wnioski:)
A bubus jest piekny...
Ciesze sie Klaudyno ze napisalas ze nie mialas bardziej stabilnego psa:)
Ja mam bowiem wszystki niestabilne i mocno rozbrykane:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

tak dotarło - dziekuje:):)
łaczny dochód z bazarków Waszych i Magdy -Marinka wplaty: 155zl + Magda 90zl = 245zl
transport wyniósł 350zl ...zostaje jeszcze 100zl do nazbierania
bardzo dziekuje za pomoc:loveu:

jak tam Jager sie miewa??
ma juz ustalony termin kastracji??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marinka'][B]A ja na przekór złej i nad wyraz podłej czarownicy napiszę, że dziś o 00:07 Wiolka urodziła śliczną, zdrową córeczkę :smile: :smile: :smile:[/B][/QUOTE]
co?????????????
jak to dzis?? juzzz:crazyeye:

GRATULACJE!!!:loveu::loveu:

Edited by Lu_Gosiak
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Lu_Gosiak, nie mogę się do Ciebie dodzwonić od kilku dni, a w świetle ostatnich wydarzeń Jola od Rani skontaktowała się z Klaudyną. Oto relacja:

Rozmawiałam dzisiaj z Klaudyną. Jesteśmy umówione na spacer z psami w przyszłym tygodniu.
Jagger/Huba Buba ma się dobrze. Waży 39 kg, miał kolejno zapalenie ucha i 2 x hot spota, ale wszystko jest już wyleczone. Chłopak spaceruje z Klaudyną na długiej smyczy, bo jak się zawącha, to głuchnie... skąd ja to znam ? Luźno jest puszczany tylko na ogrodzonym psim wybiegu na Czerwonym Prądniku.
Klaudyna nie jedzie na wakacje, bo będzie się przeprowadzać z psiakiem do swojego chłopaka na ul. Racławicką (3 pokoje na I piętrze) do swojego chłopaka, który ma 3 koty. Huba Buba na szczęście kocha koty.
Oczywście wproszę się na wizytę po adopcji, bo przecież muszę zobaczyć, czy to jest dom dobrze przystosowany do goldenich potrzeb.

[B]Do uzupełnienia przez TOZ Lubliniec:
[/B]Umowa adopcyjna, bo Klaudyna jej nie dostała.
Dane z nowym miejscem zamieszkania Klaudyny i Bubusia dostanę w przyszłym tygodniu, w trakcie spaceru.

Link to comment
Share on other sites

[img]http://images38.fotosik.pl/2094/72ded19fb5a7075amed.jpg[/img]


[img]http://images42.fotosik.pl/915/0f4662b08c5b56a4med.jpg[/img]


[img]http://images36.fotosik.pl/525/9c9d5878aed876cdmed.jpg[/img]


[img]http://images35.fotosik.pl/1956/d467cd5f3d202040med.jpg[/img]


A oto relacja Jolanty, wolontariuszki Złotego Psa:

Właśnie wróciliśmy (Rudi i ja) ze spaceru z Klaudyną i HubąBubą [IMG]http://www.zlotypies.org/forum/images/smiles/icon_smile.gif[/IMG] .
Bubuś jest całkowicie nastawiony na człowieka. Małe, jazgotliwe pieski olewa. Ładnie chodzi na flexi. Żebrze o smaczki. Tarza się w trawie.
Przez perypetie zdrowotne kastracja została odłożona w czasie i zaplanowana na wrzesień.
Miejsca po hot spotach już ładnie zarosły, ale sierść w tych miejscach jest ciemniejsza (beżowa) [IMG]http://www.zlotypies.org/forum/images/smiles/icon_eek.gif[/IMG]
Jesteśmy umówione na kolejny spacerek...


Dalsze losy Jaggera proszę śledzić na wątku
[url]http://www.zlotypies.org/forum/viewtopic.php?t=2345&start=105[/url]

Link to comment
Share on other sites

Muszę dać tylko małe sprostowanie... chcielibyśmy przeprowadzać się do mieszkania 3 pokojowego ;) nasze jest niestety tylko 2 ;P (chyba nie zrozumiałyśmy się z Jolą) ale spokojnie damy radę. Mamy balkon, ogrodzony sad do ciągłej dyspozycji i 5m do al Grottegowskich :) a poza tym Bubson ma towarzystwo. 3 koty, w których chyba zakochał się z wzajemnością ;) Jak ogarniemy remont to wstawię jakieś jego nowe zdj może nawet uda mi się złapać go śpiącego z kotem ;) Tymczasem wróciliśmy z długiego spacerku (ja+ 3 psy= niezła zabawa ze smyczami ;P), wyczesaliśmy się (dodatkowo wykąpałam małą czarną miłośniczkę tarzania się we wszystkim) i leniuchujemy na wsi u moich rodziców... Mimo tego co się teraz dzieje, życzymy wszystkim udanego, spokojnego weekendu :)
Pozdrawiamy,
Klaudyna i Bubson

Link to comment
Share on other sites

[quote name='klaudyna180']Muszę dać tylko małe sprostowanie... chcielibyśmy przeprowadzać się do mieszkania 3 pokojowego ;) nasze jest niestety tylko 2 ;P (chyba nie zrozumiałyśmy się z Jolą) ale spokojnie damy radę. Mamy balkon, ogrodzony sad do ciągłej dyspozycji i 5m do al Grottegowskich :) a poza tym Bubson ma towarzystwo. 3 koty, w których chyba zakochał się z wzajemnością ;) Jak ogarniemy remont to wstawię jakieś jego nowe zdj może nawet uda mi się złapać go śpiącego z kotem ;) Tymczasem wróciliśmy z długiego spacerku (ja+ 3 psy= niezła zabawa ze smyczami ;P), wyczesaliśmy się (dodatkowo wykąpałam małą czarną miłośniczkę tarzania się we wszystkim) i leniuchujemy na wsi u moich rodziców... Mimo tego co się teraz dzieje, życzymy wszystkim udanego, spokojnego weekendu :)
Pozdrawiamy,
Klaudyna i Bubson[/QUOTE]

Klaudyno wygłaskaj wspaniałego chłopaka ode mnie :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mamy nowe wieści po przeprowadzce Jaggera i Klaudyny


[img]http://images63.fotosik.pl/60/27cee8a2fed00b23med.jpg[/img]


Klaudyna dosmacza Bubsonowi jedzonko, ale on i tak nie pochłania go natychmiast. Trochę zje, potem odchodzi od miski, znowu wraca i je, przerywa, kombinuje i w końcu kończy. Mądry piesek, bo wie, że co w misce - to już jego i nikt mu posiłku nie zabierze :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...