Jump to content
Dogomania

Alarm! Zwierzęta z lubawki.Nie mamy już za co leczyć. Pomocy


Ladymonia0610

Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Przeczytałam cały wątek, bo szukałam informacji, których nie ma na fb. Niestety niewiele znalazłam.
Rozumiem brak czasu i konieczność ogarnięcia całej sytuacji, w końcu forum, to nie rzeczywistość. Ale...
Pamiętajcie, że ludzi można zaangażować tylko pokazując im sytuację poprzez dokładne opisy i zdjęcia.
Brakuje mi tutaj zdjęć obrazujących całą sytuację- domu, obejścia.
Brakuje mi zdjęć i opisów poszczególnych psów. Brakuje podziału na małe, duże średnie i rozpiski, które w jakim wieku. Nie wiem, ile psów żyje w domu, ile przy budach, ile faktycznie ma normalne budy, a ilu dobre budy by się przydały. Ile jest suk? Czy któreś wymagają sterylizacji aborcyjnej? Czy psy kiedykolwiek były szczepione? Czy ci ludzie oddadzą wszystkie zwierzęta, czy tez są jakieś psy, które nie będą przeznaczone do adopcji.
Bez tych informacji trudno będzie zainteresować nowych ludzi, bo te zamieszczone na wątku są po prostu niekompletne.
Czas działa na niekorzyść. Im więcej go upłynie od założenia wątku, tym trudniej będzie zachęcić nowych ludzi do udziału.
Wiem to z wieloletniego doświadczenia...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='esperanza']Przeczytałam cały wątek, bo szukałam informacji, których nie ma na fb. Niestety niewiele znalazłam.
Rozumiem brak czasu i konieczność ogarnięcia całej sytuacji, w końcu forum, to nie rzeczywistość. Ale...
Pamiętajcie, że ludzi można zaangażować tylko pokazując im sytuację poprzez dokładne opisy i zdjęcia.
Brakuje mi tutaj zdjęć obrazujących całą sytuację- domu, obejścia.
Brakuje mi zdjęć i opisów poszczególnych psów. Brakuje podziału na małe, duże średnie i rozpiski, które w jakim wieku. Nie wiem, ile psów żyje w domu, ile przy budach, ile faktycznie ma normalne budy, a ilu dobre budy by się przydały. Ile jest suk? Czy któreś wymagają sterylizacji aborcyjnej? Czy psy kiedykolwiek były szczepione? Czy ci ludzie oddadzą wszystkie zwierzęta, czy tez są jakieś psy, które nie będą przeznaczone do adopcji.
Bez tych informacji trudno będzie zainteresować nowych ludzi, bo te zamieszczone na wątku są po prostu niekompletne.
Czas działa na niekorzyść. Im więcej go upłynie od założenia wątku, tym trudniej będzie zachęcić nowych ludzi do udziału.
Wiem to z wieloletniego doświadczenia...[/QUOTE]

zgadzam się trzeba to uzupełnić inaczej cały czas bedzie tu tak cicho

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tymuś']można dać ogłoszenie na jakimś forum ogłoszeniowym tablica pl alegro że są do oddania kozy ja sam planuję na wiosnę kupić kozę i tam szukałem ale nic nie było z mojej okolicy :roll: chętnie sam bym przyjął bo miejsce mam i plany mam już od jesieni :cool3:nie musi być młoda ani piękna jestem chętny do pomocy a kozę chcę rekreacyjnie bo ja bez zwierząt to studnia bez wody - do niczego!;)psów już niestety nie jestem w stanie przyjąć ale porozsyłam wątek jeśli można?[/QUOTE]

W spr.tych kóz do oddania i takich ogloszeń ,czy ktoś jednak bierze pod uwagę,by te kozy nie trafily np.do przerobu na mięso, kielbasy przypadkiem?
Czy to jednak mają być jakby adopcje -będzie jakaś kontrola/umowy przekazania,jak adopcja/ nad tym,gdzie i na jakich warunkach trafią do kogoś te kozy ,by nie wpadly z deszczu pod rynnę ? Może oglaszać te kozy jako adopcje jednak i zaznaczać,że obwiązuje umowa i będzie nadzór ,jak żyją te przekazane kozy ? Martwi mnie,by nie trafily na rzez..By mogly nadal żyć jednak a nie trafić do rzezników albo do handlarzy ,jak te biedne liczne konie na rzeż.

Edited by Olga7
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olga7']W spr.tych kóz do oddania i takich ogloszeń ,czy ktoś jednak bierze pod uwagę,by te kozy nie trafily np.do przerobu na mięso, kielbasy przypadkiem?
Czy to jednak mają być jakby adopcje -będzie jakaś kontrola/umowy przekazania,jak adopcja/ nad tym,gdzie i na jakich warunkach trafią do kogoś te kozy ,by nie wpadly z deszczu pod rynnę ? Może oglaszać te kozy jako adopcje jednak i zaznaczać,że obwiązuje umowa i będzie nadzór ,jak żyją te przekazane kozy ? Martwi mnie,by nie trafily na rzez..By mogly nadal żyć jednak a nie trafić do rzezników albo do handlarzy ,jak te biedne liczne konie na rzeż.[/QUOTE]

Olgo "stara" koza czyli taka powyżej roku a co dopiero cap nie nadaje się na mięso w ogóle koza jest mało wartościowym mięsem konsumpcyjnym, spotkałaś się w sklepie z mięsem kozim?? a po za tym koza żeby dawać mleko musi mieć regularnie co roku młode - czyli tu obaw nie ma jak z końmi; zgadzam się zaś z Tobą w kwestii aby zaznaczyć że to są adopcje - to mądra sugestia Olgo;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='esperanza']Przeczytałam cały wątek, bo szukałam informacji, których nie ma na fb. Niestety niewiele znalazłam.
Rozumiem brak czasu i konieczność ogarnięcia całej sytuacji, w końcu forum, to nie rzeczywistość. Ale...
Pamiętajcie, że ludzi można zaangażować tylko pokazując im sytuację poprzez dokładne opisy i zdjęcia.
Brakuje mi tutaj zdjęć obrazujących całą sytuację- domu, obejścia.
Brakuje mi zdjęć i opisów poszczególnych psów. Brakuje podziału na małe, duże średnie i rozpiski, które w jakim wieku. Nie wiem, ile psów żyje w domu, ile przy budach, ile faktycznie ma normalne budy, a ilu dobre budy by się przydały. Ile jest suk? Czy któreś wymagają sterylizacji aborcyjnej? Czy psy kiedykolwiek były szczepione? Czy ci ludzie oddadzą wszystkie zwierzęta, czy tez są jakieś psy, które nie będą przeznaczone do adopcji.
Bez tych informacji trudno będzie zainteresować nowych ludzi, bo te zamieszczone na wątku są po prostu niekompletne.
Czas działa na niekorzyść. Im więcej go upłynie od założenia wątku, tym trudniej będzie zachęcić nowych ludzi do udziału.
Wiem to z wieloletniego doświadczenia...[/QUOTE]

popieram w 100 procentach!

jest wpłata od sympatycznego znajomego Moniki ( Monisiu, pamiętaj, do czego Cię namawiałam... ;))

30,- Paweł Piotr W. z Wrocławia (18.01.)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...