Jump to content
Dogomania

"Małolaty" dla mieszańców


Dioranne

Recommended Posts

  • Replies 479
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Było genialnie, choć mam takie zakwasy i siniaki ,że ho ho ^^^ W następną środę jeszcze raz idę ~~~
[IMG]https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/976336_309838745816837_603995532_o.jpg[/IMG]
Sorry, za tak duże zdjęcie ,ale nie mogłam pomniejszyć, ja to ta druga- na czarnym koniu :)

Ktoś z "małolatów-dogomańczyków" również dzieli pasję jeździectwa na koniach?

Link to comment
Share on other sites

Ja bardzo zbliżyłam się do koni przez grę w Howrse.pl,nałogowo grałam :D
Niestety,jeździć nie mogę,brak kasy :(

Akuku!
[IMG]http://img545.imageshack.us/img545/1255/kikin.png[/IMG]

[IMG]http://img853.imageshack.us/img853/6277/mela.png[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Sama zdawałam te idiotyczne kompetencje w zeszłym roku i nie mam bladego pojęcia po co ten świstek papieru został stworzony. W ogóle nie był on brany pod uwagę przy naborze do klas profilowych w moim gimnazjum (jest zaraz obok podstawówki). Jeżeli ktoś wysunie argument pokroju "do sprawdzenia naszej wiedzy?" to czy czasem oni nie powinni jej sprawdzać na bieżąco, robiąc kartkówki, sprawdziany, wołać do odpowiedzi itd.? U mnie w podstawówce często bywało tak, że całą lekcję musiałam przerobić w domu, bo na lekcji była tylko teoria, zero praktyki. :roll: Teraz jestem w I gimnazjum, nauczyciele tłumaczą tu lepiej, ale do doskonałości im według mnie jeszcze daleko. Przynajmniej nauczycielce z biologii i chemii. Wiele osób narzeka przede wszystkim na chemicę, jest bardzo surowa w ocenach, potrafi się przyczepić do najdrobniejszego szczegółu. Ale z drugiej strony - robi to dla naszego dobra... Dodatkowo w naszym gimnazjum w klasie I i II funkcjonują testy sprawdzające naszą wiedzę po nauce w klasie I/II. Tylko ponownie się pytam - czy oni (tj. nauczyciele) nie widzą co idzie nam źle, a co nie po ocenach? Jednorazowe wkucie regułki na pamięć nie spowoduje, że zapamiętamy ją chociażby przez okres wakacyjny. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dioranne']Sama zdawałam te idiotyczne kompetencje w zeszłym roku i nie mam bladego pojęcia po co ten świstek papieru został stworzony. W ogóle nie był on brany pod uwagę przy naborze do klas profilowych w moim gimnazjum (jest zaraz obok podstawówki). Jeżeli ktoś wysunie argument pokroju "do sprawdzenia naszej wiedzy?" to czy czasem oni nie powinni jej sprawdzać na bieżąco, robiąc kartkówki, sprawdziany, wołać do odpowiedzi itd.? U mnie w podstawówce często bywało tak, że całą lekcję musiałam przerobić w domu, bo na lekcji była tylko teoria, zero praktyki. :roll: Teraz jestem w I gimnazjum, nauczyciele tłumaczą tu lepiej, ale do doskonałości im według mnie jeszcze daleko. Przynajmniej nauczycielce z biologii i chemii. Wiele osób narzeka przede wszystkim na chemicę, jest bardzo surowa w ocenach, potrafi się przyczepić do najdrobniejszego szczegółu. Ale z drugiej strony - robi to dla naszego dobra... Dodatkowo w naszym gimnazjum w klasie I i II funkcjonują testy sprawdzające naszą wiedzę po nauce w klasie I/II. Tylko ponownie się pytam - czy oni (tj. nauczyciele) nie widzą co idzie nam źle, a co nie po ocenach? Jednorazowe wkucie regułki na pamięć nie spowoduje, że zapamiętamy ją chociażby przez okres wakacyjny. ;)[/QUOTE]

Dokładnie. Te testy nic nie dają.

Link to comment
Share on other sites

Też się zgadzam. Ja się trochę obawiam 1 gim. a raczej przedmiotów, które dojdą. :lol: O co chodzi z tym, że człowiek w gimnazjum się zmienia? Ja myślę, że się nie zmienię bo w szkole też nie ma fajnego towarzystwa które mogłoby mnie zmienić na gorsze, poza tym w niektórych klasach podstawówki już zaczynają wciągać jakieś oranżadki, idiotyzm. :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cytrynaaaaa']Też się zgadzam. Ja się trochę obawiam 1 gim. a raczej przedmiotów, które dojdą. :lol: O co chodzi z tym, że człowiek w gimnazjum się zmienia? Ja myślę, że się nie zmienię bo w szkole też nie ma fajnego towarzystwa które mogłoby mnie zmienić na gorsze, poza tym w niektórych klasach podstawówki już zaczynają wciągać jakieś oranżadki, idiotyzm. :roll:[/QUOTE]
U mnie wsysali oranżadki kiedyś wszyscy. Ja raz wsysnęłam,potem mi się odechciało,jak zaczęłam kichać xD
Minęło.Teraz dzieci w drugich klasach niektóre papierosy palą,to też głupota. Nie chcę palić,nigdy nie będę.

Link to comment
Share on other sites

W niektórych gimnazjach jest "sprawdzenie" nowych uczniów, przez starszych. Malowanie na kotka itd. U nas się to odbyło, ale mnie osobiście nie dotknęło (mam ochronę w II i III klasie :D). Też się obawiałam - szczególnie chemii. Wszyscy na to tak narzekali, więc i ja wkrótce ten strach podłapałam. W I klasie, jeżeli się przyłożysz do nauki, chemia powinna być łatwa. Zależy na jakiego nauczyciela trafisz. Ja na koniec mam pewną tróję, więc się cieszę. W II klasie tak kolorowo nie będzie, bo z tego co wiem wtedy chemia jest najtrudniejsza z wszystkich trzech lat. Właśnie na poprawkach z chemii najwięcej jest drugoklasistów. ;) Fizyka jest nawet łatwa, geografia jak dla mnie straszna nuda i niektóre działy zupełnie niepotrzebne (np. o glebach), nienawidzę niemieckiego, a resztę idzie przetrwać. Takie jest moje zdanie. Jak już mówiłam - wszystko zależy na kogo traficie. Zarówno w klasie, jak i na kadrę nauczycielską. U mnie przykładowo przez większość I semestru był problem z zaaklimatyzowaniem się w nowej klasie, więc oceny były słabe, teraz już lepiej się dogadujemy i oceny poszły w górę. Natomiast wychowawczynię mamy najlepszą na świecie! :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Pierwsza klasa to zaaklimatyzowanie się, druga trochę nauki, z której tak się nic nie pamięta, a trzecia to powtórki. Czyli gimbazy są bezużyteczne. Teraz zrobili tę całą reformę, że szkoła średnia jest kontynuacją, ale właściwie jeśli nie powtórzymy to wszyscy siedzimy i patrzymy na nauczyciela jak na kretyna :lol: I większość programu, który powinien być przerabiany jest pomijany...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...