Jump to content
Dogomania

"Małolaty" dla mieszańców


Dioranne

Recommended Posts

  • Replies 479
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Mani2000']To wątek małolatów :D A pisaliśmy o borderach :D[/QUOTE]

Wiem, że to wątek małolatów, ale to nie usprawiedliwia faktu, że żeby mieć psa, trzeba dojrzeć aby go jakoś wychować. Rozpuszczony border wcale nie jest taki fajny jak na zdjęciach z frisbee czy na torku agi :) Chodzi mi o to, że jako jedna z miłośniczek tej rasy, mi wytłumaczyła co jest w niej takiego super :)

Link to comment
Share on other sites

Co jest w niej super? To, że z takim psem nigdy się nie nudzę. Border to pies bardzo inteligentny, o silnym charakterze i niespożytej dawce energii, którą trzeba wykorzystywać jakoś na spacerkach. Świetnie odnajdują się w psich sportach, co w moim przypadku jest wielkim plusem, bardzo chętnie też się bawią czy uczą. Do tego są ładne. Wychowanie to podobno nie łatwa sprawa, bo jeden błąd może sporo nas kosztować, ale w sumie, prawie każdy błąd w wychowaniu zawsze zostaje- Perfekcyjnego psa nie ma! :)

Ahh, marzenia :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiki4']Pies jak pies. Nie rozumiem tego zachwytu i wielkiego boom na rasę...[/QUOTE]

wiki nie rozumie zachwytu borderami bo poznała mojego :diabloti:

ale nie no marzenia się spełniają , moje się spełniło : p i gdyby nie rodzice to już byłby u mnie drugi przedstawiciel tej rasy ;)

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/24/5d52.jpg/][IMG]http://img24.imageshack.us/img24/876/5d52.jpg[/IMG][/URL]
więc wbrew temu co niektórzy tutaj na dogo wypisują 8-) pozdrawiam z borderkiem ,który o boże jest już 10 a on leży....to jeszcze w bloku i właśnie nic nie robi !

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pauliii']wiki nie rozumie zachwytu borderami bo poznała mojego :diabloti:

ale nie no marzenia się spełniają , moje się spełniło : p i gdyby nie rodzice to już byłby u mnie drugi przedstawiciel tej rasy ;)

[URL="http://imageshack.us/photo/my-images/24/5d52.jpg/"][IMG]http://img24.imageshack.us/img24/876/5d52.jpg[/IMG][/URL]
więc wbrew temu co niektórzy tutaj na dogo wypisują 8-) pozdrawiam z borderkiem ,który o boże jest już 10 a on leży....to jeszcze w bloku i właśnie nic nie robi ![/QUOTE]

Nic nie robi bo kocha właścicielkę i chętnie z nią jeszcze poleży :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Witam na wątku, chętnie dołączę, chociaż w październiku nie będę już oficjalnym małolatem.
Gośka, 17 lat, Starachowice, świętokrzyskie ;-) z powodu alergii brak zwierzaków, co jeszcze bardziej rajcuje mnie by pomagać tym tutaj, na dogo. Miałam suczynkę, która była przy moim porodzie, niestety odeszła po wielu trudach przeżywszy ponad 14 lat :( pamiętam dokładnie ten horror, jak chodziłam z nią raz w tygodniu do weta by "odsysał" jej taką wydzieline z brzucha :( niestety był tam nowotwór. Wtedy byłam jeszcze większym dzieciakiem, ja sama w domu, suni sie coś dzieje, szybko dzwonie do wetki (ma gabinet za blokiem) szybko zamknęła weta i przybiegła do mnie, tabletki, zastrzyki, a suni nic, powylewało jej sie wszystko z kazdej stron, dusiła sie, i odeszła.. Nigdy w życiu nie przeżyłam czegoś takiego. Szok dla takiego dziecka............ :( Traume miałam, nie chciałam już żadnego zwierzęcia mieć, mimo że moja suczka nie była do końca idealną, ale to też przez jej przeżycia kiedy była szczeniakiem (moi rodzice wzięli ją od kolesia który na oczach mojej psiuńki zabijał inne szczeniaki - braci i siostrzyczki mojej suni), przez to ona była czasami troche agresywna. :( ale to nie ważne i tak była wspaniała.

Jeszcze z 4-5 lat, wyprowadzę się mam nadzieję do domku z ogródkiem i wtedy będę mogła wziąć psiaków pełnoooooooo. ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='megi345']alez pyszczek cudowny!!!:loveu:
jak tam wakacje? podrozujecie same czy z czworonogami? ;-)[/QUOTE]

Spędzam wakacje w domu wychowując Tośkę :) W sobotę pojechałyśmy po nią w góry i wczoraj wróciłyśmy, 500km. Na razie starczy podróżowania :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='megi345']no właśnie, miałam pytać, taki kawał drogi jechać to chyba do jakiejś hodowli ?;-) cudne umaszczenie:cool2:[/QUOTE]

Tośka ma papiery. Po przeczytaniu tylu artykułów na temat pseudohodowli, zdecydowaliśmy się wziąć psa z prawdziwej hodowli, nawet jeżeli mielibyśmy jechać przez pół Polski :)

Link to comment
Share on other sites

Prawidłowo. Już dość pseudohodowli. Bierzesz psa, z "hodowli" za 800zł, lepiej poczekac 2 miesiące, dozbierać to z 300zł i mieć z papierami, niż martwić się czy Twój pies niedługo nie zejdzie z tego świata przez jakąś chorobę :(

Link to comment
Share on other sites

Hmm, ja mam psa bez papierów :( Cóż, miałam 5 lat jak do nas trafił- No nie wiele pamiętam, a rodzice niedoświadczeni. Furby jest zdrowy, na nic nie chorował do tej pory (a za kilka dni kończy 8 lat). Mimo wszystko, następny pies z rodowodem, a jak nie- Schronisko ;)

Ciekawa jestem co teraz dzieje się z rodzeństwem mojego Ferbiego :(

Link to comment
Share on other sites

Gośka witamy Cię na wątku! Też jestem alergiczką, mój pierwszy pies był dużym ryzykiem, tak samo przyjęcie pod dach myszoskoczków. Jednak moja pani doktor tak trafiła z lekami, że nie mam żadnych problemów, a aktualnie posiadam pięć myszoskoczków i psa (już drugiego w swoim życiu!). Kota mogę tulić cały dzień i też mi nic nie jest. Także może to kwestia dobranych leków. U mnie stan zdrowia zmienił się o 180*, bo trafiłam na dobrego lekarza, który dobrał leki - w 100% spełniły one swe zadanie. Nie duszę się już, alergia jest już dla mnie praktycznie nieodczuwalna. ;) Także za Twoje marzenia mocno trzymam kciuki!
[B]Kasiu[/B] Tośka jest śliczna. A imię tym bardziej mi się podoba - moja roczna samiczka myszoskoczka ma tak na imię! :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Wiem, wiem lubie być w centrum uwagi :evil_lol: Ale Muszę się pochwalić :cool3:
Bezusia zajęła pierwsze miejsce na zawodach posłuszeństwa :multi:

[IMG]https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/1001323_536499923076028_1321662913_n.jpg[/IMG]

Sorki ,że takie duże ,ale nie umiem zmniejszyć :roll:
Beza ma tyyyyyyle futro, a na dworzu taaak gorąco... eh.. za tydzień jedziemy na tydzień na szkolenie z nią do Tarnowa (w góry), potem ochłodzić się na 3 dni do Jastrzębiej Gory (nad morze) ,a potem do upragnionej Chrowacji z Bezusią oczywiście :razz: Oto nasze plany.
A wasze jakie są?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ever Black Rose']Wiem, wiem lubie być w centrum uwagi :evil_lol: Ale Muszę się pochwalić :cool3:
Bezusia zajęła pierwsze miejsce na zawodach posłuszeństwa :multi:

[IMG]https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/1001323_536499923076028_1321662913_n.jpg[/IMG]

Sorki ,że takie duże ,ale nie umiem zmniejszyć :roll:
Beza ma tyyyyyyle futro, a na dworzu taaak gorąco... eh.. za tydzień jedziemy na tydzień na szkolenie z nią do Tarnowa (w góry), potem ochłodzić się na 3 dni do Jastrzębiej Gory (nad morze) ,a potem do upragnionej Chrowacji z Bezusią oczywiście :razz: Oto nasze plany.
A wasze jakie są?[/QUOTE]

Gratulacje :) Na jakąś wyprawę ruszę dopiero za rok, jak Tośka już będzie ogarnięta :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...