Jump to content
Dogomania

SUzanka młoda złota olkuszanka - w DS w Łodzi- dziękujemy!


bea100

Recommended Posts

[quote name='malawaszka']co wyszło w wynikach, że widać uszkodzony układ krwiotwórczy? jakaś małopłytkowość?[/QUOTE]

Układ czerwonokrwinkowy: anizocytoza, anizochromia, nieznaczna poikilocytoza (akantocyty, echinocyty).
Układ płytkowy: bez zmian patologicznych.

Link to comment
Share on other sites

Cioteńki, dzisiaj po rannym USG okazało się, że to nie toksyna była a że Suzanka ma 15cm guza na śledzionie, z powodu jej budowy nie był ten (duży) guz wyczuwalny jak badał ją wet, dopiero USG pokazało :-(
Ajlii na pewno jak wróci do kompa, napisze więcej...

Czeka Suzę kosztowna operacja- cioteńki, proszę pomóżcie choć podnosić bazarek dla Su i ogonków u ajlii...
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/238727-Dla-Su-i-szczurków-agaty-bursztyn-w-srebrze-stare-broszki-ciuchy-do-30-01?p=20284061#post20284061[/URL]

Edited by bea100
Link to comment
Share on other sites

Już jesteśmy w domu. Cały ranek spędziliśmy w lecznicy.

W czasie usg okazało się że Suzanka ma guza śledziony. Szacunkowo ok. 15 cm. Bardzo duży. Trzeba Ją szybko operować. Już jest umówiona na poniedziałek.

Wbrew pozorom to bardzo dobra wiadomość. Wyniki rozmazu były bardzo niepokojące, mogły wskazywać na wiele poważnych schorzeń (zatrucie toksyną, białaczka, wrodzone upoślodzenie śledziony). Diagnostyka mogła trwać tygodnie albo i miesiące... a organizm by się wyniszczał coraz bardziej. Tak już wiemy co się dzieje i możemy rozpocząć leczenie.

Operacja będzie kosztować ok. 400 zł. Dzisiejsza diagnostyka to 110 zł (usg, rtg oraz combivit na wzmocnienie). Do tego dojazdy... Suzanka musi być operowana w Łodzi, potem conajmniej dwie wizyty kontrolne. Trzeba też będzie przestawić Ją na dobrą (i droższą karmę), kupić witaminy. Bazarkami nie zarobimy na wszystkie potrzeby Suzanki... Czy ktoś chciałby wspomóc sunieczkę?

Link to comment
Share on other sites

Proszę serdecznie o wsparcie. Mam (na niemal wyłącznym jak się okazało) utrzymaniu na płatnym DT (wciąż chorego) Karo uratowanego 13 grudnia 2012 z mordowni w Olkuszu.
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/237406-Karo-starszy-pies-wyjęty-w-grudniu-2012-z-Olkuskiej-umieralni-w-DT[/URL]


Suzankę czeka kosztowna operacja. Sama (z pomocą swoich skromnych bazarków, zresztą nie ma o czym mówić, bo już nie mam fantów) po prostu tego nie udźwignę.

Wspierałam i pomagałam jak mogłam, to wiecie. Sama nie prosiłam nikogo o wsparcie dotąd. Teraz jednak proszę bo operacja (pilna) Suzanki przerośnie kompletnie już moją wytrzymałość finansową...teraz mam trudny czas w dodatku a operacja jest pilna bardzo...czy teraz jakaś dobra dusza mogłaby nas z Suzanką choć trochę wspomóc?

Edited by bea100
Link to comment
Share on other sites

Malawaszko, wielki ten obcy i nie można czekać :shake:.
Dzisiaj termin opłaty za Suzankę w DT (17-12-2012 do 17-01-2013). Zostaje u Suzanki w skarpecie 303 zł a w poście ajlii powyżej napisała i mniej więcej można policzyć koszty...operacja bardzo pilna i już w poniedziałek...serdecznie proszę o wsparcie finansowe...

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję zerduszko za chęć pomocy i wsparcie wirtualne...bazarek bardzo się przyda...myślę i myślę skąd pożyczyć i co by tu wymyślić do poniedziałku...

Malawaszka- a nie znasz kogoś kto by zgłosił Suzankę do skarpetki? Ona odpowiada warunkom, życiu jej grozi niebezpieczeństwo bo taki wielki guz może pęknąć w każdej chwili.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bea100']Cioteńki, dzisiaj po rannym USG okazało się, że to nie toksyna była a że Suzanka ma 15cm guza na śledzionie, z powodu jej budowy nie był ten (duży) guz wyczuwalny jak badał ją wet, dopiero USG pokazało :-(
Ajlii na pewno jak wróci do kompa, napisze więcej...

Czeka Suzę kosztowna operacja- cioteńki, proszę pomóżcie choć podnosić bazarek dla Su i ogonków u ajlii...
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/238727-Dla-Su-i-szczurków-agaty-bursztyn-w-srebrze-stare-broszki-ciuchy-do-30-01?p=20284061#post20284061[/URL][/QUOTE]

bea, na twoim bazarku licytuję (a własciwie moja mama) piekną broszkę.
Dziś juz bylam go podnieść i będę to robić jak najczęściej o co tez proszę inne Cioteczki i Wujaszków. Podnoszenie i i ewentualne rozsyłanie bazarku nie kosztuje a moze pomóc Suzance.

Link to comment
Share on other sites

Udało mi się jakimś cudem dzisiaj pożyczyć 450zł. Wysłałam już do ajlii. Zdążyłam przed poniedziałkiem, uff.
To będzie kwota, którą trzeba będzie zwrócić i rozliczyć (bazarkami?). Proszę ajlii zaznacz tą kwotę w rozliczeniach Su na 1 stronie.

Zaczynam zbierać fanty. Rozesłałam wici o pomoc fantową. Mam niezawodnego pana Bogdana z hurtowni, który sam ma 2 psy, zadzwoniłam do Niego i może Nas wesprze dla Suzanki (przy chorobie Bochnarka jak miałam największego doła finansowego zawsze mogłam na Niego liczyć).
Czy któraś z cioteczek mogłaby poprowadzić bazarek dla Suzanki, nie w tej chwili, ale jak już zgromadzę fanty? Na spłatę długu? Sama sobie nie poradzę z bazarkiem. Proszę serdecznie o pomoc. Posłałabym paczką. Czekam na PW :)

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Macia, że jesteś u Nas, witaj :)

Najpierw 3 mc ogłaszałam (bez skutku) i wspierałam finansowo Su w BDT u Mamy missieek- w końcu jak się zorientowałam w problemach Su i jaka jej pomoc potrzebna- czekałam na miejsce u ajlii. Suzanka jest u Niej od 17-11-2012 (w płatnym DT) gdzie zaczęła być z nią prowadzona praca socjalizacyjna, były postępy (teraz pewnie pójdą w niwecz)...dawałam radę finansowo, były też bazarki wspierające...a teraz okazało się, że w Su tkwi taki guz...koszt operacji mnie przerasta...operacja musi być natychmiastowa, tak bardzo się martwię o Suzankę...

EDit
Operacja w poniedziałek godz 14. W Łodzi.
To był najbliższy możliwy termin (by było dwóch wetów razem).

Edited by bea100
Link to comment
Share on other sites

barb- dziękuję :loveu:, dla mnie dzisiaj każde najmniejsze wsparcie jest bardzo ważne...a z dogo, mimo, że jestem tu lata, i ogólnie z kompem- nie oswojona jestem, wszystko sprawia mi trudność, ot, taki ze mnie debil komputerowy jest niestety :oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bea100']Czy któraś z cioteczek mogłaby poprowadzić bazarek dla Suzanki, nie w tej chwili, ale jak już zgromadzę fanty? Na spłatę długu? Sama sobie nie poradzę z bazarkiem. Proszę serdecznie o pomoc. Posłałabym paczką. Czekam na PW :)[/QUOTE]
Ja mogłabym wystawić bazarek i go poprowadzić, ale bez wysyłania fantów. Nie wyrabiam póki co.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

[quote name='bea100']Dziękuję Macia, że jesteś u Nas, witaj :)

Najpierw 3 mc ogłaszałam (bez skutku) i wspierałam finansowo Su w BDT u Mamy missieek- w końcu jak się zorientowałam w problemach Su i jaka jej pomoc potrzebna- czekałam na miejsce u ajlii. Suzanka jest u Niej od 17-11-2012 (w płatnym DT) gdzie zaczęła być z nią prowadzona praca socjalizacyjna, były postępy (teraz pewnie pójdą w niwecz)...dawałam radę finansowo, były też bazarki wspierające...a teraz okazało się, że w Su tkwi taki guz...koszt operacji mnie przerasta...operacja musi być natychmiastowa, tak bardzo się martwię o Suzankę...

EDit
Operacja w poniedziałek godz 14. W Łodzi.
To był najbliższy możliwy termin (by było dwóch wetów razem).[/QUOTE]


Bea, o postępy Su nie martw się :) Zawsze stan fizyczny przekłada się na zachowanie psa - a takiego guza hoduje się bardzo długo. Suzanka mogła odczuwać dolegliwości bólowe, do tego funkcjonowanie całego organizmu jest zaburzone. Myślę że po wycięciu guza i rekonwalescencji, Su będzie czuła się ogólnie lepiej i będziemy mogły skupić się na pracy.

Przykro mi bardzo, ale nie mogę w tym momencie w żaden sposób wspomóc Su finansowo. Muszę wykupić leki dla psa, którego obecnie finansuję sama - a bez których nie może żyć (nowotwór i padaczka). Przykro mi że muszę wybierać, ale on ma tylko mnie.

Ale zapytam na wątku moich znajdków, których odnalazł właściciel. Tam mamy spory spadek, częściowo jeszcze niewykorzystany. Może darczyńcy zgodzą się dołożyć do operacji Su. Bo sam koszt zabiegu to ok. 400 zł, do tego dojazdy do Łodzi, wizyty, możliwe że leki, dobra karma i suplementy...

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...