Jump to content
Dogomania

Zaczyna sie sezon wystawowy


Rafalski

Recommended Posts

  • Replies 118
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Rafalski - widzieliscie.

ostatnio prawie tylko takie, bo u mnie zakaz kopiowania jest juz od dawna.

i moim zdaniem wygladaja o wiele lepiej, niz bez.

tak samo, jak amstaff.

a temat kopiowania byl juz chyba z pietnascie razy wywrocony na druga strone i z powrotem

ASTANIA - jasne, ze nikt nie wie, jak dobierac psy "pod uszy", bo nikt tego nie robil.

przeciez juz o tym pisalem.

z cala reszta - inne rasy z "dziwnymi" wymaganiami, rozmnazacze - trudno sie nie zgodzic.

tak samo, jak z tym pozwoleniem na dalsze obcinanie ogonow.

dziwne to.

Link to comment
Share on other sites

Pewnie, niech pozwola ciac, lepiej pojsc na latwizne. Wg mnie idzie w bardzo dobra strone, tylko zupelnie nie rozumiem dlaczego za uszami nie przyblokowano tez ogonow i calej reszty zabiegow upiekszajacych rowniez. A co do boxow czy rottkow z ogonami widzialam juz dosc sporo i szczerze mowiac bardziej mi sie podobaja niz ciete. Rafalski jak chcesz popatrzec to mozesz to zrobic chociazby na stronie Agi na, ona ma jednego rottka ogoniastego.

Link to comment
Share on other sites

Buldog nie zgodzę się z Tobą, że AST z nie kopiowanym uchem wygląda lepiej niż z kopiowanym. Kopiowane ucho nadaje głowie bardziej szlachetny wygląd ( oczywiście jak jest dobrze obcięte), czasami daje też złudzenie że szyja psa jest dłuższa co jest nie bez znaczenia. W całości pies wydaje bardziej elegancki.

Ale nie o tym chciałam napisać. :lol:

Tak mnie ten wczorajszy list nakręcił, że postanowiłam nie obcinać uszu ostatniemu szczeniakowi którego mam jeszcze w domu bo może go sobie zostawię w hodowli. Glut ma w tej chwili 14 tygodni jest bardzo ładny, świetnie się rusza wszyscy się nim wczoraj zachwycali w ZK, tylko niestety ma duże mięsiste ucho. Co prawda trzyma je jak na razie ok. ale co będzie gdy zacznie zmieniać zęby tego nie wiem. Może nie będzie to nie obcinanie takie straszne tylko martwi mnie jeszcze jedna rzecz, a mianowicie jak nasi kochani rodzimi sędziowie będą oceniać uszaste amstaffy bo jak do tej pory to niezbyt dobrze im to wychodziło. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Buldog nie zgodzę się z Tobą, że AST z nie kopiowanym uchem wygląda lepiej niż z kopiowanym. Kopiowane ucho nadaje głowie bardziej szlachetny wygląd ( oczywiście jak jest dobrze obcięte), czasami daje też złudzenie że szyja psa jest dłuższa co jest nie bez znaczenia. W całości pies wydaje bardziej elegancki.

Ale nie o tym chciałam napisać. :lol:

:

Jak dla mnie to kopiowane ucho nadaje bardziej agresywny wyglad, a nie szlachetny. No chyba ze komuś agresja kojazy sie ze szlachetnością.

Ja osobiscie jak widze nabitego dresiarza,ktory wyglada agresywnie to ostatnie co mi do głowy przychodzi to własnie szlachetność, podobne odczucia ma wiekszość ludzi widzac ASTy z kopiowanymi uszami.

Link to comment
Share on other sites

Ale to chyba nie o to chodzi, zeby szyja wygladala na dluzsza? W koncu hodowcy powinno przede wszystkim zalezec na tym, zeby jego psy rodzily sie coraz sprawniejsze i zdrowsze, a nie zeby tylko na sedziach robic wrazenie? Jak pies ma krotka szyje, to trudno, uszy tej szyi tak naprawde nie zmienia. Ale moze ja zbyt idealistycznie podchodze do hodowli.

W kazdym razie ciesze sie, ze Hektorek ma cale uszy :) :) :) :) :) Mimo, ze hodowcy bardzo nalegali na ciecie. I chociaz nie sa piekne, to dzieki nim ten pies wzbudza sympatie otoczenia (wszyscy stwierdzaja, ze dzieki uszom ma bardzo mily wyglad).

Co do sedziow- wkrotce sie naucza oceniac. Po prostu na razie jest za malo psow z calymi uszami, wiec za malo porownania.

A co do umiejetnosci hodowcow w hodowaniu psow z ladnymi uszami- popatrzcie sobie na Anglikow chociazby, czy oni maja jakiekolwiek problemy? (biorac pod uwage rozne rasy)

Link to comment
Share on other sites

Buldog nie zgodzę się z Tobą, że AST z nie kopiowanym uchem wygląda lepiej niż z kopiowanym. Kopiowane ucho nadaje głowie bardziej szlachetny wygląd ( oczywiście jak jest dobrze obcięte), czasami daje też złudzenie że szyja psa jest dłuższa co jest nie bez znaczenia. W całości pies wydaje bardziej elegancki.

mnie nie :lol:

kwestia oceny wygladu "szlachetny/mniej szlachetny", czy tez wrecz "agresywny" (pytanie, czy wyglad moze byc agresywny :niewiem: ;) ) , wyglada lepiej/gorzej - to wszystko jest w oku obserwatora. kwestia gustu.

Link to comment
Share on other sites

(pytanie, czy wyglad moze byc agresywny :niewiem: ;) ) .

Oczywiście że może, dlatego też dresiarze gola sie na łyso i nie robia tego bo im gorąco w glowy.

I nie wziąłem tego z nikąd, tylko stąd że mase ludzi mowiło mi ze moj pies tak lagodnie wyglada, a te inne z cietymi uszami to wygladaja tak agresywnie, wiec to nie jest moj wymysl, ludzie tak to poprostu widzą.

Link to comment
Share on other sites

BARDZO ISTOTNA KWESTJA -- DRESIARZE SKORO TAKA PADLA KSYWA NIE JEŻDŻA Z PSAMI NA WYSTAWY I GUCIO ICH OBCHODZI ANATOMIA POSIADANYCH ZWIERZAT,PRZEWAZNIE SA TO NIE AST TYLKO RASOPODOBNE AST ,TAKZE ICH TEN PROBLEM NIE DOTYCZY !!!!!!

A druga sprawa to moim zdaniem ,jezeli juz ktos wymyslil taka USTAWĘ to powinna ona dotyczyć zwierzat dopiero majacych sie narodzić ,badz maluchów nie bedacych w wieku wystawowym,a nie wprowadzać ZAKAZ WYSTAWIANIA PSÓW Z JUŻ SKOPIOWANYMI USZAMI - przeciez to istna PARANOJA !!!!!

Tez dostalam ten list !!!!

Bylam w czechach na specjalistycznej wystawie AST i napatrzylam sie wystarczajaco na psiaki z niekopiowanymi uszami.

A najbardziej "PODOBALY" mi sie te ,które mialy naturalne uszy i uszy te STALY im jak owczarkowi niemieckiemu ,szkoda,ze podostawaly tylko(czy moze aż !!!) od sedziego oceny D czyli DOBRY/A ,pomimo wcale nie takiej zlej anatomi korpusu i głowy - jestem ZA :evilbat:

Tylko NIECH RÓWNIEŻ WPROWADZĄ ZAKAZ UCZESTNICZENIA W WYSTAWIE PSOM O OBCIETYCH OGONACH I PRZYSTRZYZONEJ SIERSCI !!!! wtedy bedzie O.K.!!!!!!

Ps.AGRESYWNY MOZE BYĆ TYLKO CZŁOWIEK ,a na pewno nie wyglad zwierzęcia !!!! Mhmmm to samo mozna powiedzieć o bokserach,sznaucerach,dobermanach chyba nie musze dalej wymieniać ???!!

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Ps.AGRESYWNY MOZE BYĆ TYLKO CZŁOWIEK ,a na pewno nie wyglad zwierzęcia

Pozdrawiam

Ludzie czy was zupelnie pogieło, a to niby dlaczego wyglad nie może być agresywny ?

Agresywny to przymiotnik, tak samo jak groźny, brzydki, glupi itd.

I jezeli wyglad może być groźny tak jak napisał Bulldog to niby dlaczego nie może być agresywny ?

Znowu widze zaczyna się bezsensowna dyskusja na temat jezyka polskiego.

Wpiszcie sobie "agresywny wygląd" w przeglądarce google, może was wtedy oświeci.

Link to comment
Share on other sites

Ps.AGRESYWNY MOZE BYĆ TYLKO CZŁOWIEK ,a na pewno nie wyglad zwierzęcia

Pozdrawiam

Ludzie czy was zupelnie pogieło, a to niby dlaczego wyglad nie może być agresywny ?

Agresywny to przymiotnik, tak samo jak groźny, brzydki, glupi itd.

I jezeli wyglad może być groźny tak jak napisał Bulldog to niby dlaczego nie może być agresywny ?

Znowu widze zaczyna się bezsensowna dyskusja na temat jezyka polskiego.

Wpiszcie sobie "agresywny wygląd" w przeglądarce google, może was wtedy oświeci.

Link to comment
Share on other sites

sluchaj no kolego M&M - moze bys tak troche zmienil sposob odnoszenia sie do innych uzytkownikow forum z laski swojej?

malo Ci jednego czyszczenia Twoich postow przez Dag? nic Ci to nie dalo do myslenia?

a znaczenia wyrazow i polaczen u innymi szukaj raczej w slowniku jezyka polskiego, nie w googlu - bo przez googla znajdziesz wszystko, co ludzie na ten temat napisali po polsku w calym necie.

takze ci, ktorzy o polskim maja umiarkowane pojecie.

pozdrawiam

Może najpierw zajrzyj do google i sprawdź jacy ludzie , gdzie i w jakiej sytuacji uzywają słów "agresywny wygląd" zanim zaczniesz posądzać kogokolwiek o umiarkowane pojecie o jezyku polskim.

Jeśli chcesz to moge przytoczyć ci slowa ludzi po polonistyce, ktorych wczoraj sie o to pytałem, tylko po co ja ty i tak wiesz lepiej.

No i życzę powodzenia szukajac w słowniku wszystkich kombinacji rzeczowników okreslanych przez przymiotniki, bedzie tego pewnie jakies parę miliardow.

A gdzie to w ogóle obraźiłem kogokolwiek w ostatnim poście ? Jeśli ktoś odniosl takie wrazenie to przepraszam, nie to miałem na myśli.

P.S Przyganial kociol garnkowi.

Link to comment
Share on other sites

Co do "chyba was pogieło" masz rację, ale nie zgodzę się, żeby wielce niestosownym było użycie słowa oświeci.
sluchaj no kolego M&M - moze bys tak troche zmienil sposob odnoszenia sie do innych uzytkownikow forum z laski swojej?

Skoro nikogo nie obrazilem to niby dlaczego mam zmieniać ?

a czy sam sie nie umiesz domyslic ?

Link to comment
Share on other sites

Co do "chyba was pogieło" masz rację, ale nie zgodzę się, żeby wielce niestosownym było użycie słowa oświeci.
sluchaj no kolego M&M - moze bys tak troche zmienil sposob odnoszenia sie do innych uzytkownikow forum z laski swojej?

Skoro nikogo nie obrazilem to niby dlaczego mam zmieniać ?

nie mam ochoty ani na zarty, ani na dyskusje nie wiadomo o czym.

zwrocilem Ci uwage, ze sie niewlasciwie zachowujesz, a Ty sie wlasnie ze mna zgodziles.

naprawde nie wiesz, co by nalezalo zmienic?

napisales to sam powyzej.

z mojej strony EOT

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...