Jump to content
Dogomania

Karo staruszek olkuszak z tętniakiem- odszedł 21.05.2013 za TM


bea100

Recommended Posts

  • Replies 625
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dzisiaj poszła (priorytetem) paczuszka nieduża, albo to będzie nieduży bazarek albo potem coś się dołoży- decyduj paula_t :)

Karuś był wczoraj (przy okazji z innymi pieskami) u weta na oględzinach. Bo boli go ta przednia łapa w sposób widoczny a i reszta łap nie taka jak trzeba. Wiem, że wet zaordynował Caprodyl.
Jak ajlii zajrzy- napisze dokładniej.
Zasmuciło mnie, że Karusek jest stareńki, ma na pewno powyżej 10 lat a to molos w części. Pewnie, że to niczego nie zmienia ale dla takiego staruszka będzie trudno o domek :shake:

Edited by bea100
Link to comment
Share on other sites

Bea, to ja poczekam jeszcze na paczuszkę od malibo, sama coś dołożę i zrobię z tego bazarek. Chyba, że ktoś jeszcze zechcieje się dołożyć?:razz:;)

Na pewno znalezienie domku, przynajmniej teoretycznie, dla staruszka jest trudniejsze niż dla młodego psiaka, ale prawda jest taka, że adopcje nie rządzą się żadnymi prawami:shake: Mój Marianek, pomimo tego, że schorowany i 12-letni znalazł najcudowniejszych ludzi pod słońcem po 4 miesiącach, a ile jest psiaków, które są młode, ładne, pełne energii, bez problemów i szukają domów wiele miesięcy, a nawet lat? Nie poddajemy się i zalejemy internet ogłoszeniami Karo!:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justyna Lipicka']strasznie długo mnie nie było:( z powodów osobistych...jesli jeszcze potrzebna będzie pomoc w bazarkach to ja jestem chętna;)[/QUOTE]

Ten bazarek, który ja będę robić, będzie pewnie niewielki, więc pomoc zawsze potrzebna, bo szykuje się sporo wydatków :(

Link to comment
Share on other sites

Justyna Lipicka- mam nadzieję, że wszystko co złe już odeszło i już zostaniesz tu z nami :)
Dziękujemy za ofertę pomocy bazarkowej dla Karuska :loveu:, na pewno ja się zgłoszę bo tu chyba jeden bazar nie wystarczy. Postaram się ruszyć znajomych na fanty, może kolega z hurtowni pomoże ale to po świętach już z pewnością.

A może ktoś jeszcze wspomoże fantami? Pięknie prosimy...

Paula_t- co do bazarku, już pisałam, przepatrzysz rzeczy i sama zdecydujesz kochana. No i pamiętaj o tym egzaminie ;)

Na pewno grosz będzie potrzebny (i chyba niemały :shake:) i wsparcie bazarkowe, poczekamy na policzenie i "kosztorys" od ajlii, niestety ten spis od malibo57 to nie są tanie rzeczy a staremu Karusiowi przecież ogromnie potrzebne. Ech, że też człek się nie urodził Rockefellerem :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paula_t']...

Na pewno znalezienie domku, przynajmniej teoretycznie, dla staruszka jest trudniejsze niż dla młodego psiaka, ale prawda jest taka, że adopcje nie rządzą się żadnymi prawami:shake: Mój Marianek, pomimo tego, że schorowany i 12-letni znalazł najcudowniejszych ludzi pod słońcem po 4 miesiącach, a ile jest psiaków, które są młode, ładne, pełne energii, bez problemów i szukają domów wiele miesięcy, a nawet lat? Nie poddajemy się i zalejemy internet ogłoszeniami Karo!:)[/QUOTE]
Dzięki Ci Dobra Kobieto za te słowa i za Twój optymizm :loveu:
Muszę trochę zmienić tekst do ogłoszeń.
Karuś ma cudowny charakter i usposobienie, naprawdę zasługuje na cudowny dom!

EDIT: zmieniłam nieco tekst z mojego postu nr 34

Edited by bea100
Link to comment
Share on other sites

[quote name='bea100']....

Paula_t- co do bazarku, już pisałam, przepatrzysz rzeczy i sama zdecydujesz kochana. No i pamiętaj o tym egzaminie ;)
.....[/QUOTE]

Bea, kochana, ja o niczym innym nie myślę :D

[quote name='bea100']Dzięki Ci Dobra Kobieto za te słowa i za Twój optymizm :loveu:
....[/QUOTE]

To tylko fakty:p

[quote name='malibo57']Właśnie lecę na pocztę - paczuszka zaraz będzie w drodze.[/QUOTE]

Jak tylko dojdzie, od razu dam znać :)

Link to comment
Share on other sites

Spokojnie poczekamy, ucz się kochana do egzaminu,
dla wszystkich czas bardzo gorący a ajlii kompletnie "bezczasowa natenczas" i nie znamy nawet kwoty jaką trzeba uzbierać a Karo na razie na Caprodylu i musi wydobrzeć i dojść do siebie zanim zaczniemy go "stawiać na łapy" czyli wspierać w suplementy/leki jakie poleciła malibo57

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paula_t']Karusiu, jeszcze tydzień i Ciotka się weźmie za bazarek dla ciebie, bo teraz zawalona robotą:shake:[/QUOTE]
Kochana, dostałam dzisiaj dla Karuska trzy szklane nowe cudeńka, wysyłam jutro do Ciebie paczuszkę, mam nadzieję, że dotrą bez szwanku :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bea100']Ponieważ Ciocia paula_t teraz ogromnie zajęta, zamówiłam dla Karo pakiet 50 ogłoszeń na bazarku, ukażą się po 10tym kwietnia bo tak się umówiłam :)[/QUOTE]

Ciotka, a trzeba było zapytać:mad:;)
TŻ ostatnimi czasy pomaga mi w ogłoszeniach, więc jak robimy razem na połowę pakiecik, to schodzi 20 minut, a nie przesadzajmy, tyle czasu mam w ciągu dnia wolnego :D

[quote name='bea100']Kochana, dostałam dzisiaj dla Karuska trzy szklane nowe cudeńka, wysyłam jutro do Ciebie paczuszkę, mam nadzieję, że dotrą bez szwanku :)[/QUOTE]

Będę czekać, jak tylko przyjdzie dam znać :)
Po moim pierwszym bazarku, kiedy wystawiłam piękny wazon i przyszedł w maleńkich kawałeczkach do osoby, która go kupiła mam uraz psychiczny i nie wystawiałam rzeczy, które mogłyby się potłuc, ale dla Karusia zrobię wyjątek:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paula_t']Ciotka, a trzeba było zapytać:mad:;)
TŻ ostatnimi czasy pomaga mi w ogłoszeniach, więc jak robimy razem na połowę pakiecik, to schodzi 20 minut, a nie przesadzajmy, tyle czasu mam w ciągu dnia wolnego :D
,,,[/QUOTE]
Nie było o co pytać, ja teraz nie będę Ci zawracała głowy ogłoszeniami i kropka ;) A czas wolny- to czas wolny ;)
Po egzaminie, tzn. za jakiś miesiąc się ukłonię o ogłoszenia, bądź tego pewna!


A szkło? Jak to mówią: ryzyk fizyk ;)

Link to comment
Share on other sites

Karo już się zadomowił.
Przez pierwsze dni spał na dywaniku w pokoju. Urzęduje tam z dwoma suniami. Jedna z nich - mała Sabinka - wzięła Karo pod pantofel. I... nie pozwalała wchodzić na kanapę. Jej kanapę! Dopiero jakoś ostatnio dostał pozwolenie. Nawet mógł wleźć pod kapę.

Karo uwielbia inne psy. Najbardziej upodobał sobie Niunia. Chodzi za nim krok w krok i ciągle macha do Niego ogonem. Jak tylko może to się przytula.
Najfajniejsza scena - Niuniu, Suzanka i Sabinka siedzą na kanapie, obok siebie. A Karo przed nimi na podłodze... i macha ogonem.
Lubi też chodzić za Kasztanem, który ogólnie jest spacerowiczem. Czasem chodzą tak po kuchni. W jedną idzie Kasztan, a za Nim Karo... i w drugą znów Kasztan i Karo krok w krok za Nim, machając ogonem... I tak np. pół godziny spaceru :)

Poza tym podejrzewam że Karo ma jakiś układ z producentami proszków do prania. Regularnie wylewa mi kawę na obrus, więc praktycznie codziennie pranie. Karo jest bowiem dużym psem, ale totalnie niezgrabnym - za z olbrzymią chęcią do przytulania się ;) Jak tylko usiądę, to jest przy mnie zwarty i gotowy do współpracy.

Karo w zeszłym tygodniu był u weterynarza. Obejrzany, osłuchany. Serce ok, choć już słychać "zużycie". Lekka zaćma. Znów ocena wieku na ok. 10 lat.
Ma też zmiany na skórze: dużą brodawkę przy mordce (zostawiamy na razie) i kilka kaszaków na grzbiecie (będzie trzeba je naciąć przy jakiejś okazji).
Najpilniejszą sprawą były stawy. Poruszanie się sprawiało Karo ogromny ból. Do tego stopnia odciążał jedną z tylnich łap, że druga stopa wydawała się większa. Narazie dostał Caprodyl i to był bardzo dobry wybór. Karo z dnia na dzień zrobił się dużo sprawniejszy. Próbuje podbiegać, widać że włazi na kanapy bez problemu i ma świetny humor. Zrobił się też taki "gładszy", poprawił się wygląd sierści (co jest jednym ze wskaźników że pies odczuwał ból i dyskomfort).


W kwestii suplementów o których pisała Malibo57 - jestem jak najbardziej ZA. Ogromnie poprawią kondycję i komfort życia Karo.
Zaczęłam robić kosztorys, ale dostałam katolog preparatów innej firmy i przeliczam co wychodzi nam najbardziej korzystnie cenowo.



No, a u nas znów pada...

[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-yoEm5wg9wZc/UVwFqqMLKvI/AAAAAAAAAmI/69OQV_Koyg0/s600/1.JPG[/IMG]

Edited by ajlii
Link to comment
Share on other sites

Cieszę się, że Karuś lepiej się czuje i że lek trafiony! Tym bardziej, że teraz pogoda nie rozpieszcza starych psów z problemami stawowymi.

Dzięki za zdjęcie :) , taki zabawnie mokry ale tak mu dobrze z oczu patrzy :loveu:
Na tym zdjęciu zupełnie nie ogar ;) a faktycznie molosowaty taki Miś :)

Ajlii: czekamy w takim razie na to ile i czego mu trzeba - no i za ile.

Myślę, że w tym tygodniu dotrze do Ciebie reszta ze skarpetki Karusia co została od missieek (Ewa prześle - jako "Karo skarpeta 2).
Była wizyta u weta, wydatki. Proszę o ich rozliczenie.

Otrzymałam też świąteczne wsparcie dla Karo - 50zł od Łukasza (spoza dogo) oraz 20zł od Bogusi (spoza dogo)= czyli razem 70zł co będzie jako "Karo skarpeta 3" wysłane. To nie porażająca jakaś kwota, ale cieszy bo grosz do grosza...wierzę, że wespółwzespół wesprzemy Karo!

No i dzisiaj wysłałam priorytetem paczkę uzupełniającą bazarek dla Karo:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...