Jump to content
Dogomania

Karo staruszek olkuszak z tętniakiem- odszedł 21.05.2013 za TM


bea100

Recommended Posts

Myślałam i myślałam. I zdecydowałam. W czwartek ok 14 Karo wyjeżdża od missieek. Już załatwiłam zaufany transport.
Znalazłam dla Karusia domowy i ciepły DT. Bez wilgoci a w jego stanie to najlepsze co możliwe. No i tylko 120km ode mnie- więc będę mogła go zobaczyć i odwiedzać.
To są dwa powody mojej decyzji (przenosin psa).
Ogromnie dziękuję missieek za naprawdę dobrą opiekę nad Karo od wyjęcia (przez Nią) Karuska z koszmaru Olkusza (za co wielkie dzięki) :) ale Karusiowi w jego stanie potrzebne (oprócz dobrej opieki) domowe ciepełko i to postanowiłam Karo zapewnić !

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 625
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Karuś jest dzielny i zrównoważony i przenosiny zniesie myślę bez problemu :)
To płatne DT gdzie Karuś będzie mieszkał w domu z wyjściem na ogród. Mam zaufanie, znam ludzi i znam warunki.
Oczywiście Karo szuka swojego DS nadal a to tylko drugi etap na tej drodze.

Link to comment
Share on other sites

Karuś podróżował doskonale i bez problemowo :)
To domowy pies musiał być wcześniej. Świetnie się odnajduje w domowych pieleszach. Jest bardzo karny i rozumny. Ajlii mówi, że widzi w Karusku molosa ;)
Karo wybrał sobie TZta ajlii za Pana i koniec kropka i oka z Niego nie spuszcza...:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magdyska25']od razu jak to przeczytałam pomyślałam o Bochnarku (*)[/QUOTE]
Tak, tak, właśnie o Nim dzisiaj rozmawiałam z ajlii w kontekście Karusia.

Karuś też jest stary, ajlii mówi, że (niestety) naprawdę jest stary
:-( ...ale i też bardzo, bardzo mądry tak "pierwotnie" i w zachowaniu mają z Bochusiem wiele wspólnego :)

Link to comment
Share on other sites

Witaj malibo57, tak się cieszę, że jesteś tu z nami :)
Karuś jest za chudy (choć to dobrze dla starych stawów) i nie jest "Duży" ciałem (ale na pewno jest jak widać Wielki Duchem ;) ), raczej to taki "paker" na krótkich mocnych łapach ale że "Miś" to i owszem ;)

Link to comment
Share on other sites

Zrównoważony - to za mało powiedziane :) Karo lubi inne psy. Chce się z nimi bawić (przyłącza się do zabawy, inicjuje ją) i przytula się do starszych psów. Dziś wyspał się razem z niepełnosprawnym Borysiem.

Z wiekiem Karo mam jednak problem. Pierwsze wrażenie - conajmniej 8 lat, raczej bliżej 10. Zniszczone stawy, słabe wiązadła, opadnięte mięśnie brzucha. Zęby o dziwo nie najgorsze, choć widać zniszczenie raczej przez warunki życia niż wiek.

Dał sobie obciąć pazurki, choć problemem była przednia lewa łapa - odczuwa ból gdy się ją lekko unosi do góry. Chodzi chętnie po ogrodzie, ale nie może biec. Przywołany szybko drepcze, ale bardzo sztywno. Tym trzeba będzie się zająć w pierwszej kolejności.

Muszę przyznać że mam bardzo pozytywne wrażenia jeśli chodzi o Karo. To pies, którego trudno nie lubić :) Lgnie do ludzi i innych psów. Jest bardzo posłuszny, karny i z chęcią do współpracy.

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze w kwestii wagi. Karo jest psem o specyficznej budowie. Jest przysadzisty, o bardzo dużym i mocnym tułowiu. Ma bardzo głęboką klatkę piersiową, mocny kark. Ma też stosunkowo krótkie łapy do swojej budowy. Z pewnością nie ma nadwagi, jest zarysowane wcięcie. Choć na zdjęciach wygląda potężnie, to kwestia budowy a nie "utuczenia". Karo ma też bardzo słabe wiązadła i opuszczony brzuch, co tylko potęguje wrażenie nadwagi.
Generalnie gdyby był młody i w pełni sił, to powinien ważyć dobre kilka kg więcej. Ale po przegadaniu tematu z zoofizjoterapeutą doszliśmy do wniosku że mniejsza waga będzie korzystniejsza dla Karo z uwagi na problemy ze stawami. Zobaczymy też jak samo sobie to wyreguluje - będzie miał sporo ruchu, ma stały dostęp do ogrodu i widać że sprawia mu przyjemność taka swobodna eksploracja. Napewno trzeba będzie wzmocnić Mu tkankę mięśniową, bo z tym nie jest najlepiej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ajlii']...będzie miał sporo ruchu, ma stały dostęp do ogrodu i widać że sprawia mu przyjemność taka swobodna eksploracja. Napewno trzeba będzie wzmocnić Mu tkankę mięśniową, bo z tym nie jest najlepiej.[/QUOTE]

Ruch dla Karusia super ważny w takim razie :)
Czy na wzmocnienie tkanki mięśniowej jakaś specjalna karma?

Link to comment
Share on other sites

Karo powinien dostać HMB w komplecie z L-glutaminą i pewnie L-karnitynę. Na stawy bezwzględnie kolagen i kwas hialuronowy, do tego odrobina boswelii. W jego wieku też BCAA.
1. [URL="http://www.bizon.pl/advanced_search_result.php?search_in_description=1&keywords=HMB&x=66&y=5"]HMB[/URL] - ten w proszku, bo kapsułki mają zbyt małe dawki.
2. [URL="http://animalia.pl/produkt,24135,59,animedica-hyalutidin-dc-125ml.html"]Hyalutidin[/URL] lub tańsza wersja [URL="http://www.i-apteka.pl/product-pol-29850-COLLAFLEX-x-60-kapsulek.html"]CollaFlex[/URL]
3. Dobrym preparatem jest Gelacan Fast Orlinga.
4. Boswelię można znaleźć osobno u Swansona lub z glutaminą np. w Amwayu.
5. L karnitynę i BCAA u Solgara albo w sklepach z odżywkami.

Trzeba ustalić plan i kosztorys, a potem zdobyć fundusze.

Link to comment
Share on other sites

no to proponuje te mniej drogie wersje mu zaaplikowac, ale staramy sie zbierac srodki na juz od taraz, co wy na to? Bez sensu go trzymac i czekac, ze sie poprawi, niech chlopak ma co potrzebuje to i dom znajdzie jak bedzie dobrze wygladal...
[quote name='malibo57']Karo powinien dostać HMB w komplecie z L-glutaminą i pewnie L-karnitynę. Na stawy bezwzględnie kolagen i kwas hialuronowy, do tego odrobina boswelii. W jego wieku też BCAA.
1. [URL="http://www.bizon.pl/advanced_search_result.php?search_in_description=1&keywords=HMB&x=66&y=5"]HMB[/URL] - ten w proszku, bo kapsułki mają zbyt małe dawki.
2. [URL="http://animalia.pl/produkt,24135,59,animedica-hyalutidin-dc-125ml.html"]Hyalutidin[/URL] lub tańsza wersja [URL="http://www.i-apteka.pl/product-pol-29850-COLLAFLEX-x-60-kapsulek.html"]CollaFlex[/URL]
3. Dobrym preparatem jest Gelacan Fast Orlinga.
4. Boswelię można znaleźć osobno u Swansona lub z glutaminą np. w Amwayu.
5. L karnitynę i BCAA u Solgara albo w sklepach z odżywkami.

Trzeba ustalić plan i kosztorys, a potem zdobyć fundusze.[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

No tak, macie rację, co tu mam pisać...w poście nr 9 na 1 stronie jest moje rozliczenie od missieek.
Karo ma wykupione leki jakie zaordynował wet, ma swierzo kupioną nową butlę Infamexu, zresztą tam jest wszystko opisane co ma na teraz. Wszystko to pojechało z psem do ajlii.
No cóż. Bardzo się martwię tymi kosztami z którymi trzeba się liczyć (post malibo57) i zupełnie nie wiem skąd finanse :shake:.

Ajlii napisz nam plan i kosztorys proszę.

Czarno widzę, bo prawda jest taka, że dopiero zapłaciłam za transport (i tak cudnie się udało i nie wiem jak się odwdzięczę Jubu) a na dzień dzisiejszy Karo ma w skarpetce 152,60 oraz mam deklarację mojej koleżanki Ewy (spoza dogo) worka karmy (jak już ajlii zdecyduje co mu trzeba będzie najlepiej zakupić) a za 152,60 to wiele nie zwojujemy :-(

Edited by bea100
Link to comment
Share on other sites

Jestem bea :)

Pomogę z bazarkiem jak najbardziej, ale dam radę najwcześniej za miesiąc, bo dokładnie 22 kwietnia mam baaaaaardzo ważny egzamin i wszystko odkładam "na później", w szczególności, że ostatnio zakończyłam dwa spore bazarki :(
Chyba, że okazałoby się, że tych fantów nie jest dużo albo nie są trudne do wystawienia (np. mnóstwo ciuchów, które trzeba pomierzyć), wysłania, to może jakoś bym sobie poradziła....
Sama też postaram się coś przejrzeć, choć ostatnio się wypłukałam z fantów. Szkoda, że tak późno trafiłam na wątek Karo, bo miałam naprawdę fajne fanty, wszystkie poszły, ale będę kombinować :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malibo57']Czyli zbieramy fanty na bazar? Jest ktoś chętny do zrobienia? Bea, może zaprosisz paulę_t? Ona deklaruje zawsze pomoc w bazarkach.[/QUOTE]

Właśnie ostatnio odmówiłam z powodu egzaminu:oops:
Nie odmówiłam tak kategorycznie, ale napisałam, że zw na brak czasu i brak fantów potrzebować będę troszkę czasu, ale Ciotka już się nie odezwała, więc nie wiem czy się obraziła czy cuś....:roll:

Link to comment
Share on other sites

Teraz najważniejsze byś zdała ten ważny egzamin!!!
My i tak musimy pokombinować fanty, więc spokojnie :)
Dzięki za adres:)

Jeśli chodzi o ogłaszanie to Karusiowi niedawno wykupiłam na bazarku pakiecik, który właśnie chodzi, ale pod koniec kwietnia (jeśli można) to się do Ciebie zgłoszę, jesteś niesamowita i dzięki za wielkie serducho i oferty pomocy :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...