Jump to content
Dogomania

Cudowna sznaucerka średnia - po 2 latach w schronisku, po DT u marako - MA DOM


malawaszka

Recommended Posts

  • Replies 816
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[h=1][URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/240439-PILNE%21%21-Malutka-kud%C5%82atka-z-wrzodem-na-oku-szuka-DT%21%21%21-ok-Krakowa"]PILNE!! Malutka kudłatka z wrzodem na oku szuka DT!!! ok Krakowa[/URL][/h]http://www.dogomania.pl/forum/threads/240439-PILNE!!-Malutka-kud%C5%82atka-z-wrzodem-na-oku-szuka-DT!!!-ok-Krakowa

[URL="http://img5.imageshack.us/i/oczko8.jpg/"][IMG]http://img5.imageshack.us/img5/8374/oczko8.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sprzed kilku dni - mail z fotami. Teraz muszę zejść z kompa, więc nie zdążę ich wrzucić na imageshacka, ale jutro wrzucę. Shilunia jest bardzo pojętna, świetnie współpracuje ze swoją Pańcią (z klikerem), ma dużo spacerów, po minie na fotkach widać, że jest szczęśliwa.

Link to comment
Share on other sites

Witam :)
jestem świeżynką na forum, choć na ten wątek zaglądam od 2 tygodni. Przeczytałam calutki.
Shila dołączyła do naszej rodziny 19 dni temu.
Po prostu muszę się z Wami podzielić moją radością :)
ale to będzie duuuużo pisania (i czytania). Jesteście gotowe?

Jestem Kaja, mam 5-letniego synka, 2,5 letnie bliźniaki. I za tęczowym mostem cudownego sznaucera olbrzyma (Cerber)

Shila jest bardzo, bardzo pogodna, przyjacielska, otwarta.
Jest cierpliwa i tolerancyjna do dzieci (nie tylko naszych), jest przyjazna dla psów, dla kotów również.
Ma świetny węch, lubi zwierzynę (ptaszki, sarny) - gonić chyba, ale nie miała okazji jeszcze :)
Jest bardzo łagodna, przyjazna, wesoła. I bardzo pojętna. Pieszczoszka z niej.
KOCHAM! :D
[IMG]http://kajapisze.pl/wp-content/uploads/2013/02/100_2884small1.jpg[/IMG]

Nie sprawia wrażenia psa po przejściach. Jest ufna.
Jest absolutnie cudowna!
Cieszę się ogromnie, że jest z nami.
Dziękuję wszystkim za pomoc :D

Link to comment
Share on other sites

[B]Poker[/B], ja to rozumiem ;)
Ale żeby mogły być DZIECI muszą mieć rodziców, którzy sami kiedyś byli dziećmi :)
Teraz to ja inwestuję w trzy potencjalne fajne domki adopcyjne za lat 20-cia :) ha ha ha
Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał.

Dzieciaki:
Basia (2,5 roku) kocha psy. I to – obserwując jej miłość do różnych psów, także do Shili – kocha. Nie „kocha”. Podchodzi do nich z szacunkiem, empatią, ale też dziecięcą fascynacją. Ciągle przynosi Shili węzeł, jak pozwalam – daje smaczki, głaszcze. Kiedy Shila przychodzi do salonu – Basia ją głaszcze. Kiedy Shila leży koło mnie – Basia klęka obok. Dba o nią, tak, jak potrafi. Jest czuła, ale nie narzuca się. I mocno trafiają do niej argumenty dotyczące samopoczucia pieska, takie trafiające w empatię. Nie łazi jej zagłaskiwać na jej posłaniu. Tam Shila ma mieć spokój.
Franek (2,5 roku) - w pierwszych dniach mam wrażenie, że był zazdrosny. On chciał kota, a my przywieźliśmy psa. No i moje skupienie na psie. Nie mówił wprost, ale widziałam. Poświęciłam mu więc dużo uwagi i śmiałam się: kiedyś musiałam Cerbera przygotować na pojawienie się dziecka w domu i zapobiec zazdrości, potem musiałam starszego synka przygotować na pojawienie się rodzeństwa i zapobiec zazdrości i teraz muszę znów zapobiec zazdrości, ale o psa :) Ale wczoraj powiedział: "Kocham mamę, tatę, Basię, Stasia i Lilę (Shilę)" oj, rozłożył mnie tym na łopatki :)
A dziś na spacerze wołał ją i potem powiedział: "Ja kocham Lilę, wiesz?" :)
Staś (5 lat) – ma swój świat, chodzi do przedszkola, interesuje się Ninjago. Pies super! Pamiętał, jak było z psem. Shila jest piękna, podoba mu się, ale… nie ma takiej fascynacji jak młodsza siostra. Za to bardzo mi pomagał w pierwszych dniach – kiedy wnosiłam śpiące bliźnięta na górę – on czekał z Shilą na dole (musiałam po nią wracać i ją też wnosić, bo bała się wchodzić po schodach). Nawet teraz proponuje, że jej popilnuje, ale ona już wbiega radośnie na górę, więc nie trzeba. Daje jej smaczki z ręki, głaszcze ją.

Shila – to jest IDEALNY pies do dzieci! Niewzruszona. Nie przeszkadzają jej dźwięki i hałasy, pieszczoty Basi, rozrzucone zabawki, gonitwy, wrzaski i kłótnie. Potrafi leżeć koło mnie, między rozrzuconymi klockami, podczas gdy bliźniaki się gonią, albo okładają. Podziwiam ją. Jest oazą spokoju i łagodności. Przy wielu podobnych akcjach Cerber wysyłałby ostrzegawcze sygnały, niektórych rzeczy nie tolerował, ona jest totalnie cierpliwa. Od razu piszę, że nie narażam jej na jakieś ekstremalne przeżycia, moje dzieci też mają umiar, ale kurczę, no jednak różnie można na te ich harce reagować, a Shila reaguje wzorowo. Biorąc pod uwagę nowego psa w domu nie liczyłam, że będzie taki. Zakładałam dużo większe problemy. Nastawiałam się na trudności (no i mocno edukowałam dzieci przed). Nie z Shilą. Ona jest absolutnie wspaniała!

Generalnie Shila zachowuje się, jakby od zawsze żyła w domu, w mieście, z ludźmi. Ach, DT u Marako działa cuda!

Co do zdjęć - tutaj mam problemik. Rano na spacery chodzi TZ, po południu ja miotam się z wózkiem, smyczą, klikerem, smaczkami, aparat tylko mi przeszkadza, wieczorem - ciemno. A w domu fotki wychodzą beznadziejne.
Tutaj ją przywiązałam na chwilkę do wózka, żeby zrobić coś więcej niż zgrabny tyłeczek:
[IMG]http://kajapisze.pl/wp-content/uploads/2013/03/100_3051small.jpg[/IMG]
a tutaj dostałam obie łapki na kolana:
[IMG]http://kajapisze.pl/wp-content/uploads/2013/03/100_2981sm.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Akajka bardzo się cieszę,że jesteś z nami na Dogo i opisujesz Shilę.Wiesz,czytając Twoją relację łzy mi popłynęły po policzkach,nie ze smutku absolutnie ale z radości.Też sceptycznie byłam nastawiona do tej adopcji,że nie poradzisz sobie.Trójka dzieci i to malutkich do tego pies,nie mały,który potrzebuje opieki,spacerów,wyganiania się,sądziłam,że może to Ciebie przerosnąć.Jednak myliłam się,dajesz sobie świetnie radę,a najważniejsze w tym wszystkim jest to,że Shila daje Wam radość i jest kochana i szanowana.Shila jest piękna i taka pogodna,wesoła.Cieszę się ogromnie,że dałaś jej dom i opiekę.

Link to comment
Share on other sites

Tobie, Anula popłynęły łzy. A co ja mam powiedzieć?

Shila taka już jest, że nie można jej nie kochać. Ona ma tyle samo empatii, co i Ty, Kaju. Jest mądra, rozumie, że trafiła do najlepszego z domów. Więc dlaczego miałaby nie okazywać Wam swojej radości, a jak trzeba to i cierpliwości wobec dziecięcych harców. Ona u Was rozkwitła, u mnie ten proces się zaczął, ale tak naprawdę Shila już po kilku dniach z Wami zrozumiała, że to właśnie jest jej dom, miejsce pełne miłości, radości, życia.

Bardzo się cieszę, że tu jesteś z nami. Miło mi też czytać o Waszej trójce maluchów, bo już nawet tu przez godzinkę dały się poznać jako wyjątkowo grzeczne i mądre dzieciaki (a były przecież po długiej podróży i miały prawo być zmęczone i kapryśne, tymczasem pokazały się zupełnie inaczej).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...