Jump to content
Dogomania

BEN - pies, który nigdy nie miał prawdziwego domu. MA DOM :)


Aga-ta

Recommended Posts

Co u Bena? Czy ten hotel jest napewno ok? Dziwi mnie,że pies nadal reaguje sikaniem pod siebie ze strachu:crazyeye: |Wg mnie świadczy to o miejscu,które nie daje mu poczucia bezpieczeństwa i podejściu opiekunów- w opłacanym hotelu nie powinno być o tym mowy.

Edited by gosia7
Link to comment
Share on other sites

Mysle, ze jest to spowodowane tym, ze nikt z nim nie pracuje (nie kontaktuje sie z obcymi, nie chodzi na spacery w miejsca, gdzie moze spotykac sie z innymi ludzmi, itp...) Z tego co wiem do osob, ktore zna jest pozytywnie nastawiony i bazproblemowy. Nie sadze, zeby ktokolwiek robil mu krzywde, co nie zmienia faktu, ze uwazam, ze nie jest to dla niego odpowiednie miejsce. Hotel powinien byc miejscem tymczasowym...
Od kilku miesiecy za Bena nikt nie placi. Z osoba, ktora byla za niego odpowiedzialna nie ma kontaktu. Ben nie jest rowniez pod moja opieka (zalozylam watek na prosbe, ale od poczatku pislam, ze nie moge wziac za niego odpowiedzialnosci). Wiadomosci, ktore mam na jego temat uzyskuje z hotelu, ja tam nie jezdze. Regularnie go oglaszam z numerem telefonu wlascicielki hotelu. Jak do tej pory nie bylo o niego nawet jednego zapytania...
Jezeli ktos ma pomysl na zmiane warunkow w jakich zyje Ben prosze o propozycje, bo tak naprawde ten pies zostal sam

Link to comment
Share on other sites

przynajmniej ogłaszaj go ze SWOIM nr tel (nawet jak aktualnie nie masz świeżych info o psie),bo tak nie masz gwarancji czy tel.hotelowy ktoś wogóle odbierze na czas,jak poprowadzi rozmowę itd.


Bardzo,bardzo przykra sytuacja. A może chociaż zmienić hotel? Na taki,by ktoś znajomy odwiedzał psa? Bardzo niebezpieczne jest wsadzenie psa ,bez osoistego kontaktu,bez nadzoru.Szczególnie jak tak reaguje. W hotelu ,nie w schronisku-nie powinien tak reagować. Wiem,że łatwo mi gadać,ale Ben sam tego nie powie,a jak piszesz pokazuje to całym ciałem. Domyślam się,że jest Ci trudno,ale dobrze by było mieć to na uwadze.
PS.Osoba odp.-Linda(?) jak widzę zbanowana-nie doczytałam za co?

Link to comment
Share on other sites

Jezeli ktos zadzwoni z pewnoscia sie o tym dowiem. Corka wlasciciela oddzwania na kazdy numer (jezeli w danym momencie nie ma mozliwosci odebrac), wiec o to sie nie martwie. Linda porzucila Bena w hotelu, a za co zostala zbanowana? nie wiem i nawet nie zamierzam sie nad tym zastanawiac. Ben zostal bez deklaracji i to jest najistotniejsze. Hotel nie pozbyl sie psa i Ben jest na jego utrzymaniu - to tez o czyms swiadczy! Osobiscie uwazam, ze Ben nie potrzebuje zmiany hotelu, ale zmiany na warunki domowe. Hotel jest mi znany i do corki wlasciciela mam zaufanie - nie jest idealnie, ale jak dla mnie kazdy hotel ma swoje wady i zalety. Nie widze sensu zmieniac kojca na kojec, tutaj przynajmniej Ben jest w boksach wewnetrznych i wiem, ze nikt mu krzywdy nie zrobi.
Jezeli ktos ma ochote zmienic warunki Bena i placic za hotel prosze dzwonic do Magdy: 509 188 082

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aga-ta']Jezeli ktos zadzwoni z pewnoscia sie o tym dowiem. Corka wlasciciela oddzwania na kazdy numer (jezeli w danym momencie nie ma mozliwosci odebrac), wiec o to sie nie martwie. Linda porzucila Bena w hotelu, a za co zostala zbanowana? nie wiem i nawet nie zamierzam sie nad tym zastanawiac. Ben zostal bez deklaracji i to jest najistotniejsze. Hotel nie pozbyl sie psa i Ben jest na jego utrzymaniu - to tez o czyms swiadczy! Osobiscie uwazam, ze Ben nie potrzebuje zmiany hotelu, ale zmiany na warunki domowe. Hotel jest mi znany i do corki wlasciciela mam zaufanie - nie jest idealnie, ale jak dla mnie kazdy hotel ma swoje wady i zalety. Nie widze sensu zmieniac kojca na kojec, tutaj przynajmniej Ben jest w boksach wewnetrznych i wiem, ze nikt mu krzywdy nie zrobi.
Jezeli ktos ma ochote zmienic warunki Bena i placic za hotel prosze dzwonic do Magdy: 509 188 082[/QUOTE]

Córka właściciela hotelu ? A czy to nie jest przypadkiem taki hotel niedaleko Wieliczki ? Jeśli tak to psu potrzebny jest dom natychmiast . Wszystko jedno czy DS czy chociaż DT. Czy to jest koło Wieliczki ?

Link to comment
Share on other sites

Ben jest jest jednym z kilku psów zabranych z NT , które miały mniej szczęścia i utknęły w hotelach , płatnych i bezpłatnych domach tymczasowych . Niektóre , podobnie jak Ben czekają już przeszło rok na ds. Dawno nie zaglądałam na wątek i nawet nie wiedziałam , że został porzucony przez wirtualną opiekunkę :-( Na pamiątke mu chyba pozostała wypasiona obroża i smycz od sponsorki ze słomianym zapałem :angryy:
Myslę , że nikt nie będzie miał nic przeciwko temu aby umieścić Bena w innym hotelu czy dt . Nie sądze jednak aby któraś z osób odwiedzających niegdyś schronisko w NT podjęła się aktualnie opieki nad Benem - tak jak wspomniałam na naszym utrzymaniu jest kilka psów z tego schroniska i tak długo jak te psy nie znajdą DS nie będzie mozliwości pomóc nastepnym .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elaja']Ben jest jest jednym z kilku psów zabranych z NT , które miały mniej szczęścia i utknęły w hotelach , płatnych i bezpłatnych domach tymczasowych . Niektóre , podobnie jak Ben czekają już przeszło rok na ds. Dawno nie zaglądałam na wątek i nawet nie wiedziałam , że został porzucony przez wirtualną opiekunkę :-( Na pamiątke mu chyba pozostała wypasiona obroża i smycz od sponsorki ze słomianym zapałem :angryy:
Myslę , że nikt nie będzie miał nic przeciwko temu aby umieścić Bena w innym hotelu czy dt . Nie sądze jednak aby któraś z osób odwiedzających niegdyś schronisko w NT podjęła się aktualnie opieki nad Benem - tak jak wspomniałam na naszym utrzymaniu jest kilka psów z tego schroniska i tak długo jak te psy nie znajdą DS nie będzie mozliwości pomóc nastepnym .[/QUOTE]

co to jest NT ... czy możemy jakoś pomóc Benowi - spróbujmy zebrać deklaracje .... przecież nieraz się udawało

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorotean']Córka właściciela hotelu ? A czy to nie jest przypadkiem taki hotel niedaleko Wieliczki ? Jeśli tak to psu potrzebny jest dom natychmiast . Wszystko jedno czy DS czy chociaż DT. Czy to jest koło Wieliczki ?[/QUOTE]
Tak, Benowi potrzebny jest pilnie DS lub domowy DT. I co? ..... Jakies propozycje??????

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorotean']Córka właściciela hotelu ? A czy to nie jest przypadkiem taki hotel niedaleko Wieliczki ?[B] Jeśli tak to psu potrzebny jest dom natychmiast .[/B] Wszystko jedno czy DS czy chociaż DT. Czy to jest koło Wieliczki ?[/QUOTE]

Czy to znaczy, że masz jakieś złe informacje na temat tego hotelu ?

Link to comment
Share on other sites

U LiluTosi byloby chyba wolne miejsce, ale tam napewno ponad 300 zl/miesiac, znam ten hotelik i wiem, ze psy tam maja super i socjalizacje, gdyby Ben tam trafil dam 100 zl stalej.Zamowilam dwa pakiety ogloszen po 50 szt, pidesle Benia, on chyba jest bardzo malo oglaszany, a te jego fotki chwytaja za serce..

Acha, i czy jest szansa na nowe, ladne fotki do ogloszen?

Edited by monika083
Link to comment
Share on other sites

[quote name='elik']Czy to znaczy, że masz jakieś złe informacje na temat tego hotelu ?[/QUOTE]

rozumiem,że sprawa jest delikatna i nikt nie chce zadrażniać,bo nie ma chętnych do płacenia za psa... Ale też rozumiem,że przy takim zachowaniu psa (siusianie ze strachu pod siebie) nie powinien przebywać tam,gdzie jest ,bo komu jak komu,ale jemu to najwyraźniej nie służy. Nie myślałam o przerzucaniu z kojcowego hotelu do innego kojcowego hotelu,ale do hotelu,w którym będą warunki na poprawę zachowania psa,a nie regres.
To,że miał ogłoszenia w różnych pakietach nic nie wnosi,skoro niczego nie zmieniło, kiedyś ogłaszałam sukę schroniskową 1,5roku zanim się udało. Co tydzień nowe ogłoszenia,z uporem maniaka.Zdejmowanie starych i od nowa. Non stop.Nie ma innej rady.
A póki co skoro jest deklaracja na 100zł/m-c może by powalczyć o resztę...? Inaczej szans na zmianę nie widzę.
Po raz kolejny wiem,co ktoś powie, łatwo pisać,a tu trzeba działać. Szybko działać. Zdjęcia piękne już są.
Ja mam za dużo na głowie,ale może jakaś dobra dusza się znajdzie,kto pomoże? Jego zdjęcie ze schronu,psa zagonionego w kąt,obszczekiwanego przez inne psy cały czas mam przed oczami,wciąż chwytają za serce...

Link to comment
Share on other sites

Mam podobne zdanie. Poza tym pies, który wymaga socjalizacji nie powinien być ogłaszany, gdyż jego adopcja może się ponownie skończyć zwrotem, a każdy zwrot z adopcji coraz bardziej rujnuje psychikę psa.
100 zł deklaracji - takiej propozycji szkoda zmarnować.

Link to comment
Share on other sites

Jesli już - to tylko hotel domowy i należy brac pod uwagę fakt , że Ben może róznie reagować na rezydentów. Na dobrą sprawę nikt tak naprawdę nie zna jego historii , poza faktem , że w schronisku spędził kilka lat i chyba musiał sobie nieźle radzić , skoro przeżył . Być może w czesie gdy był młodszy i silniejszy to on rządził w swoim boksie . Potem doszły dwa ( może zżyte ze sobą ) młode , pewne siebie psy i po prostu przejęły władzę . Niestety wśród zwierząt zamkniętych na małej przestrzeni zdetronizowany władca nie ma lekko :-( bo te psy , które przejęły władzę nie odpuszczą mu do końca .
Poza tym Ben był na kilku akcjach adopcyjnych więc raczej nie jest psem , który nie nadaje sie do adopcji. Radził sobie całkiem dobrze . To , że sika ze strachu wcale nie musi oznaczać , że jest w bardzo złej kondycji psychicznej - może po prostu boi sie opuszczać boks przy akompaniamencie szczekających psów i dla niego wyjście z bosu w takich warunkach jest straszne . Myśle właśnie , że powiniem być ogłaszany , cały czas intensywnie bo tylko wtedy będzie miał szanse znaleźć dom. Może tylko należy zmienić nieco treść ogłoszeń . Poza tym nigdy nie wiadomo , kto przeczyta ogłoszenie . Mam u siebie na dt taką właśnie przerażoną , wycofaną i sikającą pod siebie sunię - a trafiła do mnie własnie z ogłoszenia , które całkiem przypadkowo przeczytałam .

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam sie z elaja. Przypomne tylko, ze Ben byl juz raz adoptowany. W nowym domu (w bloku) bardzo szybko sie zaaklimatyzowal i poczul sie pewny siebie, ladnie chodzil na smyczy, zachowywal czystosc. Jednym slowem zachowywal sie jak zwykly pies i gdyby nie to, ze bardzo agresywnie reagowal na kota pewnie bylby tam do dzis. W domu byla rowniez mala suczka, na ktora w ogole nie zwracal uwagi. Jezeli chodzi o stosunek do ludzi to bedzie z pewnoscia pies jednego pana, a innych bedzie po prostu tolerowal.
Ben na akcji adopcyjnej rowniez nie sikal na widok czlowieka, obca osoba mogla podejsc, poglaskac go. Widac bylo, ze sie boi, ale nie sikal pod siebie i nie chowal sie przerazony. Sytuacja z sikaniem ma miejsce tylko wtedy, gdy siedzi sam w boksie, podchodzi do kojca osoba, ktorej nie zna, zaczyna mowic do niego, wyciaga reka, itd... i wtedy Ben ze strachu sika. Ten psiak spedzil w schronisku kilka lat, w schronisku, w ktorym psow sie nie glaska, nie wyprowadza, a jak juz czlowiek cos chce od psa to podchodzi do niego z petla. Wszystko sie robi na sile i bez zbednych "ceregieli". Wywozilam stamtad psy w klatkach, bo nie pozwalaly sie dotknac, czy nawet do siebie podejsc. Ben wyjezdzal ze schroniska z 4 innymi psami, wszystkie zgodnie jechaly w jednym samochodzie. Ben byl przerazony i tylko raz na mnie warknal, potem spal mi na nogach. Gdy przyjechal do hotelu dostal swoj boks i przez tydzien tylko jadl i spal, a na widok czlowieka chcial wejsc w sciane. Teraz to jest zupelnie inny pies, tylko, ze zatrzymal sie na pewnym etapie i moim zdaniem tylko zmiana warunkow moze przyniesc efekt. To nie jest nieadopcyjny pies!!! Potrzebuje tylko kogos spokojnego, zrownowazonego emocjonalnie, znajacego podstawowe potrzeby psa.
Jak najbardziej trzeba go oglaszac, bo tak jak juz powiedziala elaja tylko wtedy bedzie mial szanse znalezc swojego czlowieka (tak tylko nadmienie, ze wszystkie te psiaki, ktore wyjezdzaly w klatkach maja swoje rodziny, spia w lozkach i obcuja z malymi dziecmi. Rzadko zdarza sie pies nieadopcyjnych, pies musi "tylko" trafic na odpowiedniego czlowieka).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...