Jump to content
Dogomania

Perła- już w nowym domu


Cudak

Recommended Posts

[quote name='elinka'][B]Obieżyświat75[/B], w imieniu Perełki i zapewne wszystkich zaangażowanych tutaj w suni sprawy Cioteczek bardzo pięknie dziękujemy. :buzi: :dog:

Czyli wszystko jest już prawie na prostej drodze, jeszcze tylko szef męża... A ja muszę teraz zawieść do rodziców moje psiaki (mam 3zaadoptowane biedy) i gołębia Dudusia (jest u mnie na DT) no bo przecież nie pojedziemy samochodem z tym całym zwierzyńcem po Perełkę. Gdyby ktoś chciał zobaczyć jak Duduś robi sobie SPA w psiej misce na wodę to zapraszam na jego wątek [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/240424-gołąb-Duduś-ze-złamanym-skrzydełkiem-szukamy-dobrego-domu-dla-ptaka"][COLOR=#0000ff][B]klik[/B][/COLOR][/URL] :lol:[/QUOTE]


Widzę że też gołębia macie hehe mi już 3 przyleciały i zostały...pierwszy był ledwo żywy tydzień siedział w kartonie, drugi zmęczony po locie zobaczył mojego który już nabrał sił i już były dwa a kilka dni temu patrzę a na wybiegu trzeci chodzi i żaden nie chce odlecieć do swoich domów.

Link to comment
Share on other sites

[B]obiezyswiat75[/B], pięknie dziękujemy :loveu: ja zrozumiałam, że dołożysz się do transportu, a nie opłacisz cały :crazyeye: chyba więcej spać trzeba, żeby czytać ze zrozumieniem :) W takim razie trzymamy kciuki za szefa Męża[B] elinki[/B] i za to, by domek Perełki był dla niej odpowiednim...

[B]Hałabajówka[/B], czy mogłabyś sprawdzić, czy doszły jakieś wpłaty na Perłę, żeby było wiadomo, ile brakuje do opłacenia lipca?

Link to comment
Share on other sites

[B]elinka[/B], wysłałam Ci poleconym priorytetem umowy i obrożę z adresówką dla Perły (na adresówce mój nr tel, dopóki nowa Pani jej nie kupi, to niech nosi tą na wszelki wypadek). Mam nadzieję, że list dojdzie do końca tygodnia. Obroża po moim psie, ale lepsza niż ta, z którą pojechała do [B]Hałabajówki[/B].

Link to comment
Share on other sites

Jutro posprawdzam bo mam małą awarię hydrauliczną i wody po kostki w budynku gospodarczym.

Moje te 3 znajdy mieszkają w kurniku...znaczy mają na dworze domek ale śpię gdzie chcą jedzą z kurami, więc nawet nie ma co ich upolować bo wybieg dla kur jest kryty siatką, co ciekawe siatka ma takie oczka że mogłyby spokojnie odlecieć w końcu same wleciały ale one nie chcą ... generalnie komitywa z kurami, pawiami i innym ptactwem.Mam koty ale one nie polują na te moje, w sumie większość to i na myszy nie poluje ;)

Ta obroża z która Perełka przyjechała to dawno już została przez resztę ekipy zjedzona... bo to super zabawa obgryzać komuś coś na szyi ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elinka'][B]Cudak,[/B] to może napisz do Państwa, aby przygotowali się na przyjazd suni i kupili jej obrożkę z adresówką bo przyjedzie w pożyczonej, a to jest wskazane dla bezpieczeństwa psa? [COLOR=#d3d3d3]No i mieliby w ten sposób [/COLOR][COLOR=#d3d3d3]okazję [/COLOR][COLOR=#d3d3d3]wykazać swoje zaangażowanie.[/COLOR] ;)
[/QUOTE]

Państwo są na wyjeździe do niedzieli wieczór, a ta Pani, u której Perełka ma zamieszkać (teściowa) opiekuje się teraz ich psem, nie wiem, czy sama korzysta z internetu i potrafi zamówić adresówkę, a Państwo są na wsi gdzieś, gdzie z internetem problem, więc bezpieczniej będzie na początek z moją adresówką, a jak kupią, to odeślą mi :) O smyczy mówiłam, by przygotowali, o obroży zapomniałam, więc niech ma na początek po moim Lesiu, za piękna nie jest już, więc i tak będą musieli kupić nową ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elinka']Nie chciałabym za bardzo Dudusiem tu spamować, ale [B]AlfalS[/B], jak widzisz na przykładzie Perełki odległość na Dogo nie jest aż tak niemożliwą do pokonania przeszkodą. Jak trafi Ci się jakaś bieda to dawaj znać! ;)

Często przeglądam ogłoszenia w necie, ale jak na razie nic nie znalazłam. Był jeden gołąbek na Śląsku, ale miał szczęście i ostatecznie zamieszkał w gołębniku u pewnego hodowcy gołębi. Tak czy inaczej spółdzielnie mieszkaniowe nie wyrażają zgody na trzymanie gołębi na balkonach w blokach. Dlatego wielka szkoda, że ten kurnik u Hałabajówki jest tak wysoko bo dla Dudusia to była wielka szansa na wspaniałe życie. Co prawda codziennie wypuszczam go po mieszkaniu, ale gołąbki nie nadają się do hodowania w bloku i trzymania ich w klatce. Do tego biedaczek czuje się u mnie taki samotny, u Hałabajówki miałby trzech kolegów w realu [SIZE=1](a może nawet koleżankę)[/SIZE], a nie jakiegoś kumpla w lustrze. Moje psy boją się Dudusia, gdy przechodzą obok to on je zaczepia i dziobie, ale one szybko uciekają. Tylko Loula Dudusia się nie boi, ale ona znowu za duża to z kolei Duduś omija ją dużym łukiem. :lol:[/QUOTE]
No niestety tak wysoko mają bo jak był domek zamontowany niżej to nie chciały do niego wchodzić i spały na drzewie a jak lało to mi ich szkoda było i teraz mają wyżej. Ale jak on nie lata to nie da rady tam się wskrobać... a miałby dwie koleżanki i trzeciego towarzysza płci nieznanej ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elinka']Dałabym nawet jego obecny domek tzn. klatkę, w której u mnie nocuje, obiło by się jej boki deskami, ale niebezpiecznie by było stawiać ją na zewnątrz na ziemi na noc, bo do klatki mogłaby się zakraść jakaś łasica lub kot i śpiącego Dudusia by jeszcze zadusiły.[/QUOTE]
A, myślałam, że to woliera, do której koty nie wejdą.. Chyba, żeby go na noc zamykać w tej klatce?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...