Jump to content
Dogomania

Samotny, głodny ONek na ulicach miasta.Bruno juz w swoim domu !!!


bela51

Recommended Posts

Jak wiecie wyciagnełam Onka ze schroniska na siebie, ja tez zobowiazałam sie do rozliczen z hotelikiem.
Dlatego bardzo ciesze sie, ze tyle osób interesuje sie jego losem i licze tez na finansowe wsparcie z Waszej strony.
Bede w najblizszych dniach wysyłac wszystkim chętnym nr konta, na ktore bede zbierała fundusze dla Oneczka.
Naprawde, bardzo serdecznie Wam wszystkim dziekuje, bo to piekny pies i zasługuje na rozpoczecie nowego zycia i koniec poniewierki.
Lekarz schroniskowy ocenił go na 5 lat. Przed nim, mam nadzieje bedzie jeszcze dlugie, szcescliwe zycie.
Dowiedzialam sie, ze podobno miał na imie Rambo.
Onek nie raaguje na to imie, a takze, co z niego za Rambo, ktory kazdemu daje sie poglaskac i wywija przyjacielsko ogonem.
Proponuje zorganizowac bazarek, na ktorym mogłby otrzymac jakies sliczne imie, ktore byłoby odpowiednie dla niego.
DONnko, miałas chyba jakis pomysl ?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 497
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='bela51']Jak wiecie wyciagnełam Onka ze schroniska na siebie, ja tez zobowiazałam sie do rozliczen z hotelikiem.
Dlatego bardzo ciesze sie, ze tyle osób interesuje sie jego losem i licze tez na finansowe wsparcie z Waszej strony.
Bede w najblizszych dniach wysyłac wszystkim chętnym nr konta, na ktore bede zbierała fundusze dla Oneczka.
Naprawde, bardzo serdecznie Wam wszystkim dziekuje, bo to piekny pies i zasługuje na rozpoczecie nowego zycia i koniec poniewierki.
Lekarz schroniskowy ocenił go na 5 lat. Przed nim, mam nadzieje bedzie jeszcze dlugie, szcescliwe zycie.
Dowiedzialam sie, ze podobno miał na imie Rambo.
Onek nie raaguje na to imie, a takze, co z niego za Rambo, ktory kazdemu daje sie poglaskac i wywija przyjacielsko ogonem.
[B]Proponuje zorganizowac bazarek, na ktorym mogłby otrzymac jakies sliczne imie, ktore byłoby odpowiednie dla niego.
DONnko, miałas chyba jakis pomysl ?[/B][/QUOTE]

Faktycznie, Rambo do niego wogóle nie pasuje :roll:
Bazarek imienny to dobry pomysł
Zaraz się tym zajmę :razz:

[B]Belu[/B], może już pora zmienić tytuł wątku :razz:

Edited by DONnka
Link to comment
Share on other sites

Uff, Marco pojechał., psy ogarnięte, to teraz mogę zdawać relację :)

Podróż po psiurka usłana była stertą komplikacji wszelakich (łącznie z wyjechaniem na trasę do Krakowa i przebijanie się przez centrum remontowanego Bytomia) przez co dziewczyny chyba co najmniej kataru dostaną - wybaczcie! :( Na pocieszenie powiem Wam, że sama w domu byłam dopiero o 18 - korki, a potem wizyta w lecznicy i jeszcze trochę korków...

Piesek roboczo nazwany Andy to faktycznie wół pociągowy jakich mało. Do auta się pcha niesamowicie, do każdego by wsiadł. Przejście przez parking to wyzwanie. W samochodzie jechał super - rozłożył się na tylnej kanapie i nie cudował - nie kręcił się, nie kwiczał - idealny kompan podróży.

Wizyta u Weta wykazała: Pies, samiec pełnojajeczny, ok. 4-5 lat. Waga 27kg (sporo za mało). Skóra w bardzo kiepskim stanie, mnóstwo łupieżu. Pobrane zeskrobiny. Dostał kwasy omega 3 i 6, na poprawienie kondycji skóry i sierści. Byłyby zalecone kąpiele lecznicze, ale ze względu na pogodę nie mogę ich robić u siebie. Byłaby możliwość kąpania w lecznicy, dowiem się o koszty. Na grzbiecie zgrubienie wielkości orzecha włoskiego, do usunięcia przy okazji kastracji. Uszy trochę przybrudzone, ale bez jakichś niepokojących wydzielin. Stan zapalny siusiaka, konieczne płukanie i smarowanie maścią. Kontynuacja antybiotyku rozpoczętego w schronisku.

Za wizytę wyszło 60zł (antybiotyk na 8 dni, witaminy na 14 dni, maść i zeskrobiny, kochana Pani Wet nie policzyła za wizytę).

Apetyt Andy ma konkretny, wczoraj kupę zrobił bardzo brzydką - prawie woda, dziś jeszcze nie robił. Na teren na razie jest wypuszczany z linką, bo kombinuje pod furtką. Na zawołanie na razie za bardzo nie przychodzi, ogólnie jest rozkojarzony i trochę szczekliwy. Z psami obwąchiwał się tylko przez kojec, nie wykazywał agresji.

Aparat mi się rozładował, wsadziłam już do ładowarki, ale nie wiem, czy zdążę dziś zrobić jeszcze zdjęcia. Na dniach na pewno cyknę i wstawię.

Link to comment
Share on other sites

Wielkie dzięki [B]Emiś[/B] za relację :Rose:
Już się nie mogłam doczekać :oops:
Chciałam dzwonić, ale przypomniałam sobie, że dziś przyjeżdżają Państwo po Marko, więc nie chciałam przeszkadzać ;)
Czekamy cierpliwie na foty, bo te co robiłyśmy w schronie nie są najlepszej jakości i nie pokazują chłopaka w pełnej krasie :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bela51']Od jakiegos czasu w okolicach garazy w Bytomiu krązy wychudzony, bezdomny Onek w poszukiwaniu pozywienia.
Wczoraj udało sie męzowi naszej dogomaniaczki zwabic go do garazu, nakarmic i odpchlic.
NIestety, nie mógl tam zostac w zamknieciu na długie godziny. Musiał wrócic na ulice....:-(
Mamy nadzieje, ze niedługo sie znów pojawi.
Byłoby dla niego miejsce u Emiś, juz od czwartku. Błagam , pomózcie.:-(
Pies jest łagodny, udało sie nakrecic krótki filmy w czasie, gdy przebywał w garazu, aby sie pozywic.
Nie mamy dla niego zadnego dt. Jedyna alternatywa to jest hotel u Emis, ktora zgodziła sie go przyjąc, na razie na miesiac.
Hotel jest blisko, odpadłyby koszty transportu.
Koszt to 10 zł/dziennie bez wyzywienia.
To tylko 30 osób dobrej woli, ktore zechca opłacic mu 1 dzien pobytu. Na karmę uzbieramy bazarkami.
Ja deklaruje 10 zl / m-c. dla bezdomnego. Moze to cena jego zycia ?

[URL="http://www.youtube.com/watch?v=p8SrOwRs2zU&feature=youtu.be"]http://www.youtube.com/watch?v=p8SrOwRs2zU&feature=youtu.be


[COLOR=#000000][B]Deklaracje stałe dla bezdomnego ONka]
bela51 - 10 zl
Maruda666 - 10 zł
lika1771 - 30 zł
Cantadorra - 20 zł
DONnka - 10 zł
Monika S. - 20 zł
Alla Chrzanowska - 20 zł
BERKANO - 10 zł
bahlsa - 20 zł
Afra3 ( z owczarka ) -

Deklaracje jednorazowe
agaton85[/B][/COLOR]
[COLOR=#000000][B]asl - 10 zł
ma_ga - 30 zł
dominikabankert
[/B][/COLOR]
[/URL][/QUOTE]

Deklarowałam stałą wpłatę na ,,bytomiaka" taką jak dla Marko, czyli 30 zł miesięcznie (jestem Afra na owczarku, a Afra3 na dogo - tak jakoś wyszło przy rejestracji:oops:).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DONnka']Chłopak był tak podekscytowany, że nie mógł wytrzymać w jednym miejscu ;)
Ciężko było zrobić mu porządne zdjęcie :roll:
Mimo wychudzenia jest bardzo silny, trudno mi było go utrzymać
Wyglądało to mniej więcej tak, jakby sobie biegał z "czymś" uczepionym na drugim końcu smyczy :-D[/QUOTE]
No cioteczka to super musiało wyglądac jak piesio biegnie i ciagnie sobie "coś" na smyczy.Ale wieści faktycznie super

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][COLOR=#ff0000][SIZE=3][B]ZAPRASZAM SERDECZNIE NA BAZAREK [SIZE=3]dla[/SIZE] naszego ONeczka,
na którym wybierzemy, mam nadzieję, piękne imię dla chłopaka[/B][/SIZE][/COLOR]
[/CENTER]
[CENTER][COLOR=#008000][SIZE=3][B]UWAGA !!!
[/B][/SIZE][/COLOR]
[COLOR=#008000][SIZE=3][B]Chrzestny lub chrzestna otrzyma od chrześniaka zdjęcie ze specjalną dedykacją
[/B][/SIZE][/COLOR]
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/236663-Podaruj-na-Mikołaja-imię-bezdomnemu-ONkowi-do-06-12-2012r-g-22-00?p=20067822#post20067822[/URL]
[/CENTER]

Edited by DONnka
Link to comment
Share on other sites

[quote name='DONnka'][CENTER][COLOR=#ff0000][SIZE=3][B]ZAPRASZAM SERDECZNIE NA BAZAREK [SIZE=3]dla[/SIZE] ONeczka,
na którym wybierzemy, mam nadzieję, piękne imię dla chłopaka[/B][/SIZE][/COLOR]
[/CENTER]
[CENTER][COLOR=#008000][SIZE=3][B]UWAGA !!!
[/B][/SIZE][/COLOR]
[COLOR=#008000][SIZE=3][B]Chrzestny lub chrzestna otrzyma od chrześniaka zdjęcie ze specjalną dedykacją
[/B][/SIZE][/COLOR]
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/236663-Podaruj-na-Miko%C5%82aja-imi%C4%99-bezdomnemu-ONkowi-do-06-12-2012r-g-22-00?p=20067822#post20067822"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/236663-Podaruj-na-Mikołaja-imię-bezdomnemu-ONkowi-do-06-12-2012r-g-22-00?p=20067822#post20067822[/URL]
[/CENTER]
[/QUOTE]

To ja zaglądam nocnie do chłopaka ;) i pędze na bazarek :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bela51']Jak wiecie wyciagnełam Onka ze schroniska na siebie, ja tez zobowiazałam sie do rozliczen z hotelikiem.
Dlatego bardzo ciesze sie, ze tyle osób interesuje sie jego losem i licze tez na finansowe wsparcie z Waszej strony.
[B]Bede w najblizszych dniach wysyłac wszystkim chętnym nr konta, na ktore bede zbierała fundusze dla Oneczka.[/B]
(....) [/QUOTE]

[B]Belu[/B], to ja pięknie poproszę o namiary, chciałabym chłopczykowi wysłać paczuszkę (czy przydadzą się np. szelki ?) :lol:, konto też poproszę ;).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anett']Ogromnie się cieszę, że psiak bezpieczny, pod dobrą opieką i mam nadzieję, że nic poważnego mu nie dolega!!!:lol::lol:
i młody chłopak:lol: całe życie przed nim, znajdziemy mu świetny domek!![/QUOTE]

Otóż to.

Ja deklaruję spakować karton z fantami na bazarek dla niego - do spółki z zagłodzoną Moną.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elzunia']Wiecie co a ja mam masę kolczyków ręcznej roboty może coś dorzucić?[/QUOTE]

Jesli mozesz, to oczywiscie przyjmiemy z wdzięcznoscia.
Chyba, ze przeslesz mi same fotki ? To szybciutko wystawie bazarek, a potem mozesz przysłac tylke te, ktore sie sprzedadza.

Przed chwila skonczyłam rozsyłanie nr konta. Jesli kogos pominełam, to prosze krzyczec.:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lika1771']Konto dostalam moja deklaracja bedzie placona do 15tego kazdego miesiaca,tak dostaje pieniazki.[/QUOTE]

Dziekuje.:lol: Na szczęscie za hotel płacimy " z dołu " czyli na koniec miesiaca. Mam nadzieje, ze uda nam sie zebrac potrzebna kwote.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...