Jump to content
Dogomania

ZAGŁODZONA MINI odeszła za Tęczowy Most... :,(


gosia2313

Recommended Posts

Mini to niewielka, 4 letnia, prześliczna ruda sunia.
Do schroniska trafiła 21 października 2012r. Była bardzo chuda... Kiedy w końcu znaleźli się chętni, aby zaadoptować Mini, okazało się, że jest bardzo chora, nie wiadomo co jej jest, ale jest przeraźliwie chuda, ostatnio straciła apetyt, wymiotowała.

[CENTER][IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-rdwu3Hn3MbQ/UIllfYDI0sI/AAAAAAABd7M/KvHL2q8mOXI/s512/DSC_0017.JPG[/IMG]

[CENTER][IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-CtYpOOFjDus/UIltqhGHvgI/AAAAAAABd7M/G5FIZ50yr58/s512/DSC_0030.JPG[/IMG]


[LEFT]

Dzisiaj (13-11-12) Mini została zabrana do przychodni na USG, aby sprawdzić, czy aby nie jest "posiadaczką" nowotworu.

Niedawno dostaliśmy wiadomość, że Mini Pani Doktor również bardzo zapadła w pamięć i postanowiła o nią zawalczyć. Mała została zoperowana i przy okazji wysterylizowana. Pobrano wycinek, który - jeśli Mini przeżyje - zostanie wysłany na badanie pod kątem nowotworu. Sunia miała też zrobione badanie krwi, kału i jeszcze jakieś specjalistyczne.

AKTUALNY KOSZT BADAŃ I OPERACJI WYNOSI JUŻ OK. 500 zł ! :crazyeye::crazyeye:
A jeśli Mini przeżyje - będą kolejne wydatki.

Prosimy o wsparcie finansowe na konto Stowarzyszenia :
[CENTER][SIZE=3][B]Tytuł : Cele statutowe - MINI

Stowarzyszenie Opieki nad Zwierzętami
"Nadzieja na Dom"
Sosnowiec, ul. Dojazdowa
65 1020 2313 0000 3102 0402 7082



Mini na CITO potrzebuje też DT ! Nie może wrócić w takim stanie do schroniska, a w lecznicy też nie może zbyt długo zostać !

Tel. 721-035-215
[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/B][/SIZE]


[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-5sSedPoxWsY/UJ-s1IuFOqI/AAAAAAABd7M/K5x-z4W1WXI/s512/DSC_0694.JPG[/IMG]

[CENTER][IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-y_6WDeysToc/UJ_VaKHr1iI/AAAAAAABd7M/_c_gBK-qXBY/s720/DSC_0700.JPG[/IMG]

[CENTER][IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-hO5Eag9btDw/UJ_VV3PK3YI/AAAAAAABd7M/R3y4xbH3MhQ/s512/DSC_0691.JPG[/IMG]

[/CENTER]


[/CENTER]


[/CENTER]

[/LEFT]
[/CENTER]
[LEFT]
[/LEFT]

[/CENTER]

Edited by gosia2313
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wpłaty na koncie Stowarzyszenia na Mini : :multi:

[B]13.11.12 [/B]- 20 zł -[B] Agata J.
14.11.12 [/B]- 20 zł - [B]Wiesława K.
14.11.12 [/B]- 35 zł -[B] Dorota S. [/B]
[B]15.11.12 [/B]- 10 zł - [B]Marta K.
[/B][B]15.11.12[/B] - 50 zł - [B]Magdalena D.
[/B][B]15.11.12[/B] - 20 zł - [B]Mariola M.
[/B][B]15.11.12 [/B]- 20 zł - [B]Agnieszka S. [/B]
[B]16.11.12 [/B]- 30 zł -[B] Marta T.
16.11.12[/B] - 25 zł - [B]Agata B.


19.11.12 [/B]- 100zł -[B] Marlena B. [/B]ze zbiórki w szkole, odebrałam do rąk własnych :[B]
- 70 zł (wizyta 19.11.12)
[/B]rachunek [CENTER][IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-oxnZCaLlQtg/UKtWrzrERzI/AAAAAAAAL4k/M7P5IREwv94/s512/DSC_0581.JPG[/IMG]
[/CENTER]
[B]- 5 zł (2 podkłady po 2,50 : 22.11.12)[/B]
rachunek
[CENTER][IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-oM-AGURIEv4/UK4hK2wATvI/AAAAAAAAL8A/XpDAjoZSljk/s512/DSC_0583 modified.jpg[/IMG]

[/CENTER]
[B]- 12 zł (Puszka 400g RC Intestinal 26.11.12)[/B]
Rachunek :


[CENTER][IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-93v2x7ujhUc/ULO0bgJGFQI/AAAAAAAAMK0/1veAN9LfoKk/s512/DSC_0769.JPG[/IMG]



[/CENTER]

Edited by gosia2313
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pysia']Co dokładnie Mini miała operowane? Co jej dolega? Bo nie mogę doczytać o tym.[/QUOTE]

W Przychodni miała USG - wyszło dobrze. Teraz była sterylizowana, szukano także jakichś guzów, których na szczęście nie znaleziono. Póki co stanęło na tym, że ma anemię i próbujemy odnaleźć przyczynę.


Javena - tak jest w Sosnowcu, ale dzisiaj jedzie na DT do Katowic. Jeśli wyzdrowieje i wszystko będzie OK to ma załatwiony dom w Katowicach. Jeśli nie to w DT może zostać do połowy grudnia - przed świętami będzie musiała je opuścić. Jest jeszcze awaryjny DT w Dąbrowie w trakcie negocjacji i DT w Sosnowcu aktualnie też awaryjny bo pies rezydent jest pozytywnym świrem ;D i mógłby nie zrozumieć, że Mini jest słaba i ją zamęczyć :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gosia2313']W Przychodni miała USG - wyszło dobrze. Teraz była sterylizowana, szukano także jakichś guzów, których na szczęście nie znaleziono. Póki co stanęło na tym, że ma anemię i próbujemy odnaleźć przyczynę.


Javena - tak jest w Sosnowcu, ale dzisiaj jedzie na DT do Katowic. Jeśli wyzdrowieje i wszystko będzie OK to ma załatwiony dom w Katowicach. Jeśli nie to w DT może zostać do połowy grudnia - przed świętami będzie musiała je opuścić. Jest jeszcze awaryjny DT w Dąbrowie w trakcie negocjacji i DT w Sosnowcu aktualnie też awaryjny bo pies rezydent jest pozytywnym świrem ;D i mógłby nie zrozumieć, że Mini jest słaba i ją zamęczyć :)[/QUOTE]
Ok. Dzieki za odpowiedz. Gdyby nie miała gdzie sie podziać ,rozwazałam przygarnąć ją na troche. choć też z lekko ściśnietym sercem ,bo mój pies przez dwa dni lubi być niemiłym dla gości ,ale potem sie zaprzyjażnia.

Link to comment
Share on other sites

Ja miałam podobny przypadek w domu. Sunia mi chudła i słabła. 3 m-ce szukaliśmy z wetem przyczyny. Tylko że ta moja miała wszystko.... Wiadomo więc było że to nie efekty zaniedbania. I mam nadzieję że u Mini to są te efekty.
A biochemia? W kierunbku nerek i wątroby? Też ok? Miała te badania robione?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pysia']Uffffffffff ! Super! Teraz ma szanse na nowe, wspaniałe życie![/QUOTE]

Tak :-) Są dwa domki chętne :) z każdym rozmawiałam, tylko trzeba poczekać kilka dni, żeby można powiedzieć czy jest jakaś poprawa i może jeśli coś wyjdzie co jej dokładnie jest. teraz śpi :-) Na noc trzeba założyć kubraczek, bo próbowała gmerać przy szwach

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewelinaaa']Dziękuje za zaproszenie, jestem w szoku widząc taką chudzinę. Obecnie czekam na wypłatę, ale jak tylko przyjdzie czyli po weekendzie to wpłacę jakąś złotóweczkę, obiecuje! :)[/QUOTE]

Super :-) Każdy grosik się przyda :) Mam nadzieję, że Mini się wyliże i niedługo będzie grzała tyłek w nowym domku :)

Link to comment
Share on other sites

Straszny z niej szkieletorek :( Ale pocieszę może troszkę. W lipcu wziełam ze schronu kota. Wyglądał podobnie.... MNiał robioną biochemie rozszerzoną, morfologie, cukier, OB, USG i badanie serca oraz testy na FIV/FELV. Był zdrowiutki pod tymi względami. Za to w paszczy.... Masakra. Biedak byl w tak tragicznym stanie przez paskudne zapalenie dziaseł spowodowanym jednym nadpsutym ( nawet nie jakoś szczególnie zepsutym ale nadpsutym ) trzonowcem. Wyleczyłam paszcze i kot z wagi 2,4 kg ( to spory kocurro był) po 3 m-cach stał się 5,5 kg kotem bez grama tłuszczou :) Z Mini tez tak będzie. Wypięknieje :)
O właśnie! Miała zaglądane do paszczy? Bo w tym momencie mi do głowy ząbki przyszły....

Link to comment
Share on other sites

czy ktoś wie, jak oduczyć psa sikania w domu? Nie wiem , może chce wszystko za szybko (w końcu dopiero 1 dzień nie cały u mnie jest) :D
Lana np. z początku robiła w mieszkaniu kupy, ale tylko dlatego, że miała biegunkę, jak jej przeszło to załatwiała się tylko na dworze.

Mini była wczoraj na spacerze ok. 22 do po 22 (może z 15 min?), wysikała się, a potem jeszcze w domu ok. 4:00 i koło 7:00. Tylko może ona jeszcze się po prostu nie przyzwyczaiła, że będzie wychodzić naspacery? I za dzień - dwa zakuma, że są spacery i nie trzeba sikać w domu? Koopy jeszcze nie robiłą w ogóle, bo chyba nie ma czym nawet. Ma apetyt, sama podchodzi do miski i dziabie po trochu karmę.
Później przejadę się do schroniska, żeby dopytać o leki, czy ma coś brać, wziąć jej książeczkę.



Są dwie nowe wpłaty na Mini :

[h=5]14-11-12 Wiesława K. 20 zł
14-11-12 Dorota S. 35 zł[/h]

Edited by gosia2313
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...