Jump to content
Dogomania

Lucynka,mam dom,mam rodzinkę ,kolege,gory i wszystko najlepsze..warto było czekac,dziekuje


giselle4

Recommended Posts

[quote name='fiorsteinbock']Ale ona jest ładna i jakie bystre oczka!
Dziewczyny, na pewno ją rozkręcicie i nauczycie ufnosci wobec czlowieka - najważniejsze, że nie jest agresywna bo wowczas mielibysmy wiekszy problem :)[/QUOTE]

Agresji nie ma w niej za grosz, za to lęk przeogromny, nie można przy niej robić gwałtowniejszych ruchów, głaskania i dotykania główki boi się, ogon przez cały czas pod dupiną, cieszy się tylko wówczas gdy widzi michę z jedzeniem :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zosia123']Biedactwo... może chociaż jednego jej zostawcie... :([/QUOTE]

[quote name='docha']myślę, że uśpić ślepy miot, [/QUOTE]

[quote name='basia34']Zosiu dla niej bedzie lepiej , a czeka ja jeszcze sterylka i z tym trzeba niestety odczekac az bedzie na to gotowa.[/QUOTE]
A jakież to dobro, zagubionej, nieufnej i zestresowanej suce zabrać cały miot? :crazyeye:

Suki mają świadomość wydania na świat potomstwa,
więc to niezupełnie to samo, co sterylka aborcyjna.
Taka sytuacja miała miejsce ...dzieści parę lat temu.
Moja babka zabrała suce cały miot..i to co działo się później, to był koszmar.
Sunia przez kilka następnych dni niemal skowycząc,
rozpaczliwie szukała swoich szczeniąt.. lub leżała osowiała.
Nie chciała przyjmować pokarmu.
A babka...jeszcze dłuugo wspominając Miśkę, nie mogła sobie darować,
że nie zostawiła jej wtedy choćby jednego szczeniaka.
Możliwe, że nie wszystkie suki mają tak samo silny instynkt macierzyński,
ale po tej historii, za nic w świecie nie zmienię zdania,
że zabierając szczennej suce wszystkie szczenięta,
wyrządza się jej największą krzywdę.
Rozumiem, że w schroniskowych boksach, może nie dochodzi do takich histerii,
bo ograniczone małą przestrzenią suki nie będą przecież skakały po sufitach,
ale tak samo, samotnie i cicho cierpią psychicznie.


Jeśli chodzi o Lucy-Lucynkę, decyzja należy do opiekunek,
czy zechcą na swoje barki wziąć jeszcze szczeniaka.
Grażynko, michelle- jeśli zadecydujecie, że zostanie jeden pies,
i dopóki zostanie, mogę wesprzeć 50zł. miesięcznie

Edited by iwstar58
literówka
Link to comment
Share on other sites

[quote name='fiorsteinbock']Dziewczyny stoją przed ogromnym dylematem moralnym, nie zazdroszczę. Już samo zabranie miotu i poddanie eutanazji jest bardzo trudne :(.....[/QUOTE]
Dokładnie, decyzja będzie trudna, aczkolwiek nieunikniona. :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='doris66']Dlatego lepszym wyjściem jest sterylka aborcyjna.
Suka nie cierpi psychicznie bo nie obudzi się w niej jeszcze instynk matki. Ale oczywiście że decyzja należy do opiekunek.[/QUOTE]

Tylko czy michelle i giselle mają takiego weta, która się podejmie w tak zaawansowanym stadium sterylki aborcyjnej...Tą decyzję trzeba podjąć JUŻ.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paula_t']Tylko czy michelle i giselle mają takiego weta, która się podejmie w tak zaawansowanym stadium sterylki aborcyjnej...Tą decyzję trzeba podjąć JUŻ.[/QUOTE]
ufff ale sie działo
dzisiaj zapytam jeszcze jednego weta...poczekajcie
myslicie ze nam łatwo?

Link to comment
Share on other sites

Wiem, że Wam niełatwo i jestem Wam bardzo wdzięczna, że wzięłyscie ten "temat" na siebie! Trzeba zrobic to, co trzeba.
Jednak nie martwcie sie, sunia szybko dojdzie do siebie, psy nie rozumują aż tak abstrakcyjnie jak ludzie, gdy tylko spadnie jej poziom hormonów, o niczym nie będzie pamietać.

A, michelle04, przepraszam, zapomnialam o przelewie! :oops: Ja tak mam niestety czasem, mój zainfekowany mózg o czyms mysli, a za sekundę juz nic nie wie o tym :-D :-D Zaraz to zrobię, bo znów mi ucieknie :roll: :oops:

edit:
No, tak, jak juz ja pamietam, to i tak nie moge zrobic przelewu! Weszłam na strone banku, a tam info, że maja przerwe techniczna do 7.30 .
Jeśli znow zapomnę... :shake: :oops:

Edited by beta ata
Link to comment
Share on other sites

[quote name='giselle4']ufff ale sie działo
dzisiaj zapytam jeszcze jednego weta...poczekajcie
myslicie ze nam łatwo?[/QUOTE]

Pewnie giselle, że niełatwo. Ten wpis się tyczył tego, że każdy będzie miał w tej kwestii inne zdanie- jedne ciotki są za sterylką aborcyjną, inne za uśpieniem ślepego miotu, bo Lucynka już jest w zaawansowanej ciąży, inne jeszcze, aby chociaż jednego szczeniaka zostawić i tak możemy sobie dywagować wszyscy, ale i tak niestety decyzja spoczywa na osobach decyzyjnych,czyli na Was :(

Link to comment
Share on other sites

Proszę bardzo:) [B]jest orzechowy bazarek na sterylkę dla Lucynki[/B]
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/233433-Orzechy-włoskie-na-sterylizację-Lucynki-do-19-10-2012?p=19798036#post19798036[/URL]

proszę podnoście go na pierwszą stronę, bo jest krótkoterminowy, a ja będę miała teraz mało czasu na dogo. Cenę za sugestią, ustaliłam na 7 zł za 1 kg. Poszperałam po bazarkach tego typu z zeszłego roku ( orzechy były po 5 zł, po 7 zł i nawet po 15 zł). Przyjęłam cenę pośrodku, gdyż koszt przesyłki 1 kg wynosi 13 zł. To na tyle :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='docha']Proszę bardzo:) [B]jest orzechowy bazarek na sterylkę dla Lucynki[/B]
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/233433-Orzechy-włoskie-na-sterylizację-Lucynki-do-19-10-2012?p=19798036#post19798036[/URL]

proszę podnoście go na pierwszą stronę, bo jest krótkoterminowy, a ja będę miała teraz mało czasu na dogo. Cenę za sugestią, ustaliłam na 7 zł za 1 kg. Poszperałam po bazarkach tego typu z zeszłego roku ( orzechy były po 5 zł, po 7 zł i nawet po 15 zł). Przyjęłam cenę pośrodku, gdyż koszt przesyłki 1 kg wynosi 13 zł. To na tyle :)[/QUOTE]

dziekuje dobra kobieto:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='docha']Proszę bardzo:) [B]jest orzechowy bazarek na sterylkę dla Lucynki[/B]
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/233433-Orzechy-włoskie-na-sterylizację-Lucynki-do-19-10-2012?p=19798036#post19798036[/URL]

proszę podnoście go na pierwszą stronę, bo jest krótkoterminowy, a ja będę miała teraz mało czasu na dogo. Cenę za sugestią, ustaliłam na 7 zł za 1 kg. Poszperałam po bazarkach tego typu z zeszłego roku ( orzechy były po 5 zł, po 7 zł i nawet po 15 zł). Przyjęłam cenę pośrodku, gdyż koszt przesyłki 1 kg wynosi 13 zł. To na tyle :)[/QUOTE]

Lecę :)
A dzisiaj koniec Lucynkowego bazarku, ciekawe ile uda się uzbierać...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...