Jump to content
Dogomania

oczy!


Nayantara

Recommended Posts

śpiochy, takie po spaniu są normalne, ale tydzień temu mojej psince pojawiły się w większej ilości, zaczęła też drapać oczka i miała lekko opuchnięte powieki. Byłyśmy u weta i okazało się, że ma zapalenie, dostała krople i dosłownie po dwóch zakraplaniach prawie jej przeszło.
Jeżeli stwierdzisz, że z Twoja psinka ma podobne objawy, to lepiej idź do weta, bo szkoda by się męczyła.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Dzięki, ale chodzi mi gotową herbatkę, bez żadnych drobinek. Tu chodzi o samo działanie związków zawartych w rumianku. Ludziom rumianek nie szkodzi, a wręcz pomaga w lekkich stanach zapalnych, a psom podobno absolutnie NIE!
Pozdrawiam, Agata&Alpa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cavallo']Mam pytanie, czy ktoś wie, dlaczego nie można przemywać psom oczu rumiankiem???[/quote]
Ja slyszalam, ze rumianek ma wlasciwisci....depilacyjne, znaczy wychodza po nim wlosy/siersc....ale to tylko ze slyszenia, zadna tam potwierdzona teoria.;)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

le Wy bzdury gadcie sorry, ale wystarczy iśc do weterynarza czy spytac sie pierwszego lepszego lekarza czy aptekarza
RUMIANEK powoduje rozwój drobnoustrojów i przemywając np zaropiałe oko powodujesz że ropy bedzie za chwile jeszcze wiecej
i TAKIE JEST PRAWIDŁOWE DZIAŁANIE
a z ta sierścia.. to bzdura i kto rumiankiem myje psa czy sierść !!!
nie no to juz trzeba mieć naprawde wyobraźnie ;)
Pozdrawiam serdecznie i zycze zdrowia a na marginesie moze nawet lepsza od świetlika jest WODA BORNA też ja mozna kupić w aptece, można ja troszke rościeńczyc z przegotowana woda np pol na pol :)
Betsy

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Betsy']a z ta sierścia.. to bzdura i kto rumiankiem myje psa czy sierść !!!nie no to juz trzeba mieć naprawde wyobraźnie ;)[/quote]
Nie chodzi o mycie psa,a o przemywanie oczu...niestety często się słyszało o zaleceniach,żeby przemywać psu oczy rumiankiem...a długotrwałe stosowanie takich przemywań powoduje wypadanie sierści wokół oczu :p (czytaj dokładnie...)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Betsy']le Wy bzdury gadcie sorry, ale wystarczy iśc do weterynarza czy spytac sie pierwszego lepszego lekarza czy aptekarza
RUMIANEK powoduje rozwój drobnoustrojów i przemywając np zaropiałe oko powodujesz że ropy bedzie za chwile jeszcze wiecej
i TAKIE JEST PRAWIDŁOWE DZIAŁANIE
a z ta sierścia.. to bzdura i kto rumiankiem myje psa czy sierść !!!
nie no to juz trzeba mieć naprawde wyobraźnie ;)
Pozdrawiam serdecznie i zycze zdrowia a na marginesie moze nawet lepsza od świetlika jest WODA BORNA też ja mozna kupić w aptece, można ja troszke rościeńczyc z przegotowana woda np pol na pol :)
Betsy[/quote]

Nie wiem jak jest u psów (swoim przemywam optexem, w przypadku choroby gentamycyną) ale u ludzi przemywanie rumiankiem czy esencją z herbaty może pogorszyć stan (tak powiedział mi okulista).:niewiem:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ja mam Yorka , który ma ciągle strupki pod oczami :( pod spodem mu się robią już ranki od tego mimo że przemywam mu oczy często ....
Wet mi z kolei powiedział że można przemywać wodą(czy płyenm) fizjologiczną , którą można kupić również za grosze w aptece....umyć to sie umuje ale po dwóch dniach on znowu ma takie strupki :(:(:(
i wet mi jeszcze polecił smarowanie tego [B]oxykortem A[/B] . Ale to nic nie pomaga :(
Weterynarz przypuszcza że mój piesek ma niedrożne kanaliki między oczami a noskiem....dlatego wszystko mu wypływa przez oczki .... :placz: można to tylko zlikwidować operacyjnie :/ i w moim mieście (Gdańsk) nikt się tym podobno nie zajmuje,dopiero w Warszawie znalazła bym odpowiedniego lekarza :/ ....
masakra , ale pójde jeszcze do weta i porposze o jakieś kropelki może .... :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Monia_Fux']Ja mam Yorka , który ma ciągle strupki pod oczami :( pod spodem mu się robią już ranki od tego mimo że przemywam mu oczy często ....
Wet mi z kolei powiedział że można przemywać wodą(czy płyenm) fizjologiczną , którą można kupić również za grosze w aptece....umyć to sie umuje ale po dwóch dniach on znowu ma takie strupki :(:(:(
i wet mi jeszcze polecił smarowanie tego [B]oxykortem A[/B] . Ale to nic nie pomaga :(
Weterynarz przypuszcza że mój piesek ma niedrożne kanaliki między oczami a noskiem....dlatego wszystko mu wypływa przez oczki .... :placz: można to tylko zlikwidować operacyjnie :/ i w moim mieście (Gdańsk) nikt się tym podobno nie zajmuje,dopiero w Warszawie znalazła bym odpowiedniego lekarza :/ ....
masakra , ale pójde jeszcze do weta i porposze o jakieś kropelki może .... :roll:[/quote]
Sprawa kanalikow dos mocno dotyczy yorków.
Jezeli pies ma niedrozne czy zarosniete kanaliki zadne kropelki nie pomoga :( Moga chwilowo zalagodzic sprawe, jednak problem bedzie wracal. Dziwie sie tez troche podejsciu weta, kt. przepisuje masci i krople a nie zdiagnozowal schorzenia (cyt. "Weterynarz przypuszcza że mój piesek ma niedrożne kanaliki"):/ . Zeby przeprowadzac leczenie trzeba wiedziec co sie leczy ;)
Problem kanalikow jest o tyle zlozony, ze mimo zabiegu potrafia sie "zapychac" ponownie. Proponuje udac sie do dobrego specjalisty, kt. na poczatek postawi odpowiednia diagnoze, a pozniej pomyslec o leczeniu.

Ciezko mi uwierzyc, ze w gdansku zaden lekarz nie przeprowadza tego zabiegu :crazyeye:
Udraznianie kanalikow to zabieg a nie operacja, jednak wiaze sie z premedykacja psa.

Do przemywania polecam swietlik ;)

Link to comment
Share on other sites

świetlik na oczęta jest najlepszy ;)

Nie wiem czy komu się to przyda i czy nie walnę offa no ale:

Psy które mają krótkie pyszczki mają jakby "przyspieszone wydzielanie ropy z oczu". Takim psom warto jest przemywać często oczy wacikiem nasączonym ciepłą wodą. Zresztą żadnemu psu taki zabieg nie zaszkodzi.

Link to comment
Share on other sites

W przypadku lekkich stanów zapalnych i profilaktycznie pomaga Optex. Niedrożność kanalików powinien zdiagnozować weterynarz. Moja foksterierka była dość długo leczona na stan zapalny zanim zdiagnozowano,że przyczyną były maleńkie rzęski rosnące do wewnątrz powieki - pomógł zabieg operacyjny. Jeżeli chodzi o rumianek często wspominany powyżej to nie powinno się go stosować ani u ludzi,ani u zwiarząt do przemywania oczu, bo często uczula . Ostatnio dużo mówi się również o świetliku, że trochę przeceniano jego właściwości. Poleca się za to przemywanie oczu słabym naparem "zwykłej" herbaty.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Monia_Fux']Ja mam Yorka , który ma ciągle strupki pod oczami :( pod spodem mu się robią już ranki od tego mimo że przemywam mu oczy często ....
Wet mi z kolei powiedział że można przemywać wodą(czy płyenm) fizjologiczną , którą można kupić również za grosze w aptece....umyć to sie umuje ale po dwóch dniach on znowu ma takie strupki :(:(:(
i wet mi jeszcze polecił smarowanie tego [B]oxykortem A[/B] . Ale to nic nie pomaga :(
Weterynarz przypuszcza że mój piesek ma niedrożne kanaliki między oczami a noskiem....dlatego wszystko mu wypływa przez oczki .... :placz: można to tylko zlikwidować operacyjnie :/ i w moim mieście (Gdańsk) nikt się tym podobno nie zajmuje,dopiero w Warszawie znalazła bym odpowiedniego lekarza :/ ....
masakra , ale pójde jeszcze do weta i porposze o jakieś kropelki może .... :roll:[/quote]
Pierwszy raz slysze zeby w Gdansku nie bylo takich specjalistow....ale moze tak jest.W takim razie zapraszam do Gdyni do drHajdo na Chwarznie.
Co do rumianku to on ma dzialanie wysuszajace wiec moze nawet zaszkodzic a czarna herbata przy jasnej siersci moze zostawiac brzydkie przebarwiania.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 6 months later...
  • 1 month later...

Mój bernardyn też ma straszne problemy z oczami :/ Byłam z nim u weterynarza, ale powiedział, że to już taka przypadłość. Kiedyś przemywałam mu oczy rumiankiem. Od jakiegoś czasu zaczęłam stosować preparat zamawiany przez internet - dzięki niemu oczy ropieją dużo rzadziej. Wrzucę wam link [url=http://www.krakvet.pl/beaphar-oftal-augenplege-krople-pielegnacji-oczu-psow-kotow-50ml-p-1663.html]BEAPHAR Oftal Augenplege - krople do pielęgnacji oczu dla psów i kotów 50ml[/url], macie jakieś swoje sprawdzone preparaty?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...