Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
julkajulcia

Masa ogłoszeń jednego użytkownika (15ras)!!!

Recommended Posts

Hej!:)
Wydaje mi się że natrafiłam na kolejną masową pseudo
Są ogłoszenia: [I][B][COLOR=#000000]podhalany,westy,husky,berneńczyki,yorki,pudle,boksery,goldeny,nowofunlandy,foxterriery,beagle,bernardyny,wyżły niemieckie,chow-chowy,cocker spaniele,shih-tzu,buldogi francuskie!!![/COLOR][/B][/I]
Na każdym ogłoszeniu jest miasto:Włocławek ale są różne loginy i numery. ,Dorota,Pestka,Aisza,Dorys,karina,- i jakoś nie chce mi się wierzyć żę są to 3 różne osoby.
Tło na każdych zdjęciach to samo: ( i jeszcze te dzieci) + Każda jest zarejestrowana w tym "kennel clubie"
[URL]http://tablica.pl/oferta/bernenski-pies-partnerski-szczenieta-z-rodowodem-ID1r0sB.html[/URL]
[URL]http://tablica.pl/oferta/westy-westhighlan-white-terrier-teriery-szczenieta-z-metryka-IDWgYh.html#[/URL]
[URL]http://tablica.pl/oferta/siberian-husky-szczenieta-rodowodowe-ID1l5zp.html#54ce2e4f;r:;s:[/URL]
[URL]http://tablica.pl/oferta/owczarek-podhalanski-szczenieta-z-metryka-psy-zwierzeta-ID1049d.html[/URL]
[URL]http://tablica.pl/oferta/yorkschire-terriery-yorki-szczenieta-z-metryka-zwierzeta-ID1l6jh.html[/URL]
[URL]http://tablica.pl/oferta/pudle-pudelki-szczenieta-z-rodowodem-psy-zwierzeta-IDJTFz.html[/URL]
[URL]http://tablica.pl/oferta/foksteriery-szczenieta-po-polujacych-rodzicach-ID1rKub.html[/URL]
[URL]http://tablica.pl/oferta/boksery-szczenieta-z-rodowodem-ID1qkkJ.html[/URL]
[URL]http://tablica.pl/oferta/beagle-szczenieta-z-metryka-psy-zwierzeta-ID6XCL.html#562a95f7;r:;s:[/URL]
[URL]http://tablica.pl/oferta/nowofundland-szczenieta-rodowodowe-ID1a5nd.html[/URL]
[URL]http://tablica.pl/oferta/bernardyny-szczenieta-rodowodowe-ID1fRcP.html[/URL]
[URL]http://tablica.pl/oferta/chow-chow-szczenieta-z-metryka-ID1a5qn.html#0d19a425;r:;s:[/URL]
[URL]http://tablica.pl/oferta/buldogi-francuskie-szczenieta-rodowodowe-ID1x6GB.html[/URL]
[URL]http://tablica.pl/oferta/shih-tzu-szczenieta-z-rodowodem-zwierzeta-psy-ID1q87L.html[/URL]
[URL]http://tablica.pl/oferta/cocker-spaniele-angielskie-szczenieta-z-rodowodem-ID1zEZX.html[/URL]
Jest ktoś z Włocławka i dałby radę sprawdzić to? Nie chce mi się wierzyć żeby te psy były w dobrych warunkach i jadły psią karmę (pewnie chleb rozmoczony w wodzie albo kaszę) Edited by julkajulcia

Share this post


Link to post
Share on other sites
Te same dzieci, te same skałki, ta sama rzeczka. W ogóle te zdjęcia na skałkach wyglądają jak kiepski fotomontaż. Mam ochotę tam zadzwonić i im tak nawrzucać... Słabo się robi, jak to widzę. Można ewentualnie wysłać kogoś z TOZ, posiadanie gromady psów nie jest niczym karalnym. Niby zwierzęta na zdjęciach, te dorosłe, wyglądają nieźle, ale to warto sprawdzić.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hodowla znajduje sie przy włocławku na ul Lekarzewice 6. Kobieta z którą rozmawiałam przez telefon brzmiała jakby byłą nie do końca zorientowana o co chodzi. Zawahała się gdy zapytałam o rodowód."Skałki" to po prostu tło zdjęciowe do nabycia w każdym sklepie fotograficznym. Dziwi mnie to, że powiedziała że psy mieszkają u niej w domu. (Wszystkie...?) Edited by Nuta le Bób

Share this post


Link to post
Share on other sites
I właśnie dlatego napisałam, że te skałki to fotomontaż i do tego kiepskiej jakości. Ogólnie widać, że rozmnażacze, obchodzący nową ustawę i tyle.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wiem że to fotomontaż :P
Dorosły Bernardyn nie wygląda za fajnie...:(
Mógłby się ktoś tam przejechać? Ja niestety mam za daleko
Ale bym chciała żeby im odebrali psy i dostali ogromną karę! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zaciekawiło mnnie też kiedy kobieta powiedziała że punkt odbioru psa jest gdzie indziej niż sama hodowla i tam mialabym sie z nią spotkać żeby obejrzeć psiaki...
Może jeszcze znajdzie się ktoś z okolic:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzwoniłam 3 razy z zapytaniem o psa. Za każdym razem uzyskałam inną datę urodzenia.Poza tym zaoferowano dowóz psiaka za zwrotem kosztów paliwa. Każdorazowo mówiła kobieta że ma tylko ostatnie szczenie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Słuchajcie, może uda mi się coś wskurać. Już raz rozbiliśmy pseudo pod Toruniem. Jeśli uda mi się skontaktować z Ilon_n, to ona napewno powiadomi odpowiednie osoby.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z akcją „rozbicia” w tym przypadku jest już za późno, o ile znalazłyby się jakieś podstawy do interwencji.
Już wyjaśniam.
To nie jest w świetle prawa pseudohodowla.
Sprawdziłam OSPR Kennel Club, jest zarejestrowanym związkiem z datą 21 luty 2012, czyli powstał po wejściu nowelizacji ustawy, ale działa zupełnie legalnie i każdy członek (w tym przypadku hodowla Amore Mio) ma prawo pod szyldem tego klubu działać jako legalna hodowla psów. A to oznacza, że mają prawo je rozmnażać, sprzedawać i wystawiać metryki.

Takich związków w PL powstało więcej. Do tej pory był monopol na tego typu działalność i miał go ZKWP, który zrzeszał wśród wielu członków również ludzi złej woli hodujących psy w warunkach urągających wszelkim żywym istotom. Więc to, że powstały inne kluby nie jest wcale złem samym w sobie. Liczą się intencje ludzi, którzy w nich działają lub są zrzeszeni. A jak wszyscy wiemy ludzie bywają przeróżni, jedni zwierzęta szanują, inni będą robić z nich wszelki użytek – nawet pod marką ZKWP czy jakąkolwiek inną.

Widziałam różne legalne hodowle z ZKWP, widziałam warunki i sposób traktowania psów przez ich właścicieli. Nie było słodko i czule, a to były podkreślam te jak dotąd uważane za „legalne”.
Więc nie można wrzucać wszystkich do jednego worka, bo wśród tych nielegalnych, które też widziałam spotkałam takie, w których psy miały prawdziwy raj w porównaniu do tych wyżej.

Jedyną podstawą do działania w takich przypadkach może być zaniedbanie zwierząt, znęcanie się czy rażące warunki ich utrzymania.

Podsumowując, liczba ogłoszeń i ich rozmaitość w przypadku hodowli Amore Mio działającej pod szyldem OSPR Kennel Club sama w sobie nie jest wykroczeniem czy łamaniem ustawy. I nie ma czego tu „rozbijać”, bo to nie jest proceder nielegalny, jak było w przypadku Trutowa czy innych tego pokroju podtoruńskich ćwoków, którzy w chlewach po kryjomu rozmnażają psy na zarobek sprzedając je często chore i pokaleczone na stacjach benzynowych.

Dzięki Nuta le Bób znany jest dokładny adres tego miejsca, więc najlepszym sposobem jest wysłać tam kogoś z Włocławka na ogląd sytuacji „z partyzanta”, ewentualny dyskretny wywiad z okolicznymi itp. Tylko w ten sposób można poznać zaplecze tej hodowli i warunki w jakich przebywają psy, żeby mieć pewność, że wszystko jest OK.
We Włocławku jest też odział TOZu, nie znam tych ludzi i ich praktyk, ale można się do nich zwrócić z zapytaniem co wiedzą o tej hodowli, a jak nic to niech się zainteresują w zakresie kontroli podkreślam _warunków bytowania_. Bo nic więcej tutaj nie można podważać.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Lotty
[quote name='ilon_n']
Do tej pory był monopol na tego typu działalność i miał go ZKWP,
[/QUOTE]
Niestety, nie mogę się z Tobą zgodzić. Rzekomy monopol ZKwP nie istnieje już od ponad 11 lat ( w 2001 roku powstał PKPR- Polski Klub Psa Rasowego), potem PFK, czyli Polska Federacja Kynologiczna, do tego kilka związków zrzeszających hodowców Owczarków niemieckich ( KHRON- Klub Hodowców Rasy Owczarek Niemiecki, ZOND- Związek Owczarka Niemieckiego Długowłosego itp.). Ta ostatnia organizacja powstała jeszcze wówczas, kiedy Długowłose Owczarki Niemieckie nie były uznawane przez FCI więc o żadnym monopolu nie ma mowy.
Dla mnie organizacje powstałe po 01.01.2012 służą legalizacji pseudohodowli. Skoro jest inaczej to dlaczego ci ludzie wcześniej, czyli przed wejściem w życie znowelizowanej ustawy, nie założyli kolejnej/ kolejnych organizacji kynologiczn(ej)/- ych lub nie wstąpili, do którejś z już istniejących? Dlaczego tworzy się organizacje o łudząco podobnych nazwach i skrótach tych nazw ( sztandarowy przykład: FCI i F.C.I.)? Zwróć uwagę, że perfidia polega na tym, iż w wymowie oba te skróty brzmią identycznie, różnicę dostrzega się dopiero w zapisie.
Dlaczego nowe organizacje nie próbują nawet stworzyć na przykład własnej klasyfikacji ras, tylko kopiują klasyfikację FCI?
Sama widzisz, że te wszystkie związki, kluby, stowarzyszenia itp. powstały tylko dlatego, że trzeba było jakoś zalegalizować handel psami, które najczęściej nie mają udokumentowanego pochodzenia i/ lub uprawnień hodowlanych. Edited by Lotty
literówki

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niestety może i jest "legalna" ale nie chcę mi się wierzyć że te wszystkie psy są trzymane w domu i w dobrych warunkach.
Przydałoby się tam zawitać z kimś...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Coś ty jest grubymi nićmi szyte.
Ogłoszenia na jednym tle ,różne telefony ,różne niki,niektóre niki z dwoma różnymi telefonami i tylko miejscowość taka sama.
To wygląda na parę pseudo ,pod jednym szyldem.
Są niestety na prawie i czytają dogo.
Kontrola TOZ lub zakup kontrolowany.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na moje oko, skoro są legalni to dlaczego występują pod różnymi nikami itp. A nazwa Amore Mio, pojawia się tylko w kilku z wystawionych ogłoszeń. Również było mówione o tym, że na odbiór pieska, umawiają się w innych miejscach. Co oznacza, że nie chętnie zapraszają do domu- miejsca w, którym są trzymane psiaki. Tak, więc dla mnie to śmierdzi, a ci ludzie ewidentnie wiedzą, że nie do końca mają do tego prawo, co widać po ich ostrożności.

Więc, jeśli znalazł by się ktoś z Włocławka, kto był by wstanie to sprawdzić, było by dobrze.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Lotty
[quote name='sharon'] Również było mówione o tym, że na odbiór pieska, umawiają się w innych miejscach. Co oznacza, że nie chętnie zapraszają do domu- miejsca w, którym są trzymane psiaki.
[/QUOTE]
Otóż to.O ile się orientuję w znowelizowanej ustawie jest zapis o tym, że nie można sprzedawać szczeniąt poza miejscem hodowli.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Napisałam maila do Włocławskiego TOZ-u, z prośbą o sprawdzenie warunków. Kurczę, gdybym miała prawko to sama bym się pofatygowała... Nieby na zdjęciach psiaki sa zadbane, być może i mają tak naprawde dobrze. Ale sprawdzenie nam nie zaszkodzi, a wręcz uspokoi. Ponieważ nie chcę mi sie wierzyć, że przy takiej ilości psów jest tam wszystko ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Proszę co jeszcze znalazłam!! Te same dzieci, to samo tło, te same nazwy, tylko miejscowści inne!!!
[URL]http://www.toruncity.pl/flora-i-fauna/psy/oferuje/ciechocinek-jamniki-szorstkowlose-szczenieta-z-metryka-rasa-jamnik-oferuje.htm#[/URL]
[URL]http://www.toruncity.pl/flora-i-fauna/psy/oferuje/ciechocinek-pudle-pudelki-miniaturowe-szczenieta-rodowodowe-hodowla-psow-rasowych-am-rasa-pozostale-oferuje.htm[/URL]
[URL]http://www.toruncity.pl/flora-i-fauna/psy/oferuje/torun-owczarki-podhalanskie-szczrenieta-z-rodowodem-rasa-owczarek-oferuje.htm[/URL]

Powiem tak, nie odpuszczę do póki, ktoś nie powie mi, że był sprawdził i jest wszystko ok!!! Edited by sharon

Share this post


Link to post
Share on other sites
Też nie odpuszczę sobie wiedząc że ktoś zbija kasę na żywych zwierzętach!
Do pracy niech się wezmą a nie żeby jeszcze taki przykład dzieciom dawać!
Nie nawidzę takich "ludzi".
A no i dodam jeszcze że "buldogi francuskie" też sprzedają...
[URL]http://tablica.pl/oferta/buldogi-francuskie-szczenieta-rodowodowe-ID1x6GB.html[/URL]
I "shih-tzu"
[URL]http://tablica.pl/oferta/shih-tzu-szczenieta-z-rodowodem-zwierzeta-psy-ID1q87L.html[/URL]
I "cocker spaniele"
[URL]http://tablica.pl/oferta/cocker-spaniele-angielskie-szczenieta-z-rodowodem-ID1zEZX.html[/URL] Edited by julkajulcia

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam..mnie też strasznie irytuje to babsko, ale co tu mówić. Moja koleżanka kupiła od niej ostatnio psa- Bernardyna, sunie. Mimo tego, że ją namawiałam i prosiłam... eh. Babsko zrobiło dobre wrażenie na nich. A z tego co wiem to ma wielki wybieg i tam najróżniejsze psy, rasy itd. wszystko luzem biega. Małe były w jakimś pomieszczeniu, ładne i zadbane. Dostała rodowód, ksero rodziców, 1 kg karmy Royal Canin Puppy giant czy coś takiego. Książeczka zdrowia - tylko 1 szczepienie i odrobaczenie. Powiedziała im wiele o psach itd. Dlatego sama nie wiem już co o niej myśleć, jakiś czas temu poruszyłam też wątek na Dogomanii, ale nic nie doszło do skutku. Baba dalej sprzedaje, rozmnaża... nie wiem. Cena jaką zapłacili za pieska to 750 zł. Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na elbląskiej stroie z ogłoszeniami też jest zobaczcie sobie pełno tam jej ogłoszeń jest:
[URL]http://www.elblag-ogloszenia.pl/szukaj.php?cat1=2&cat2=15[/URL]

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tym razem wystawili 3 rasy "z rodowodem", w jednym ogłoszeniu widać znane nam zdjęcie z tłem obrazującym jezioro, góry tym razem przykadrowane i tło jakoś tak zasłonięte trawą, wcześniej aż raziło w oczy sztuczne tło, które ma dać do zrozumienia, że pieski żyją w jakiejś pięknej krainie pełnej słońca, ale na raj to nie wygląda.
[url]http://tablica.pl/oferty/uzytkownik/pAbD/[/url]

Share this post


Link to post
Share on other sites
A taki oto związeczek istnieje? Tylko sam skrót podaje handlara kilkoma rasami na allegro : OSMKIPR - co to jest?
[url]http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=9769385[/url]
A tu poniżej napisac, że są z zarejestrowanej hodowli to każdy se może:
[url]http://allegro.pl/szczenieta-husky-i2861678118.html[/url]

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Lotty
[quote name='SylwiaSobolewska']A taki oto związeczek istnieje? Tylko sam skrót podaje handlara kilkoma rasami na allegro : OSMKIPR - co to jest?
[URL]http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=9769385[/URL]
[/QUOTE]
OSMKIPR to pewnie to:[URL]http://www.krs-online.com.pl/ogolnopolskie-stowarzyszenie-milosnikow-krs-732458.html[/URL]
Teraz każdy może założyć taki związeczek i wydawać szczeniaki z nic niewartym świstkiem papieru udającym rodowód.
Tu też są niezłe kwiatki:[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/235641-Rodowody-stowarzyszeń-powstałych-po-01-2012[/URL]
Podobno w takich psudo związkach wystarczy przesłać mailem [U]zdjęcia[/U] psów i na tej podstawie ocenia się jakiej psiaki są rasy i wystawia im "rodowody". Edited by Lotty

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

Announcements

×
×
  • Create New...