Jump to content
Dogomania

Zbudujmy zagrodę dla Donlda - pozwólmy mu żyć !


Tymonka

Recommended Posts

Dzieki za zaproszenie...przeczytałam i ciarki mnie obeszły...nie rozumiem dlaczego schronisko nie decyduje sie na eutanazje?na co czekaja?aż któregos pieknego dnia jakis wolontariusz badz inna osoba straci życie?nie zrozumiałe to jest,przykro mi ale nie rozumiem....bede zagladac tyle moge...

Link to comment
Share on other sites

ja też nie rozumiem , ale nie pozwolę ,żeby Donald spędził życie za kratami , dlatego proszę o pomoc w umieszczeniu go w hotelu ze szkoleniowcem , gdzie osoba z doświadczeniem i wiedzą zdecyduje czy Donald będzie potrafił żyć normalnie , czy trzeba będzie go poddać eutanazji . Nie ukrywam też , że mam nadzieję , taką malutką ,że Donalda wyprowadzimy na " ludzi " i jeszcze będzie szczęśliwy .

Link to comment
Share on other sites

Zanim podejmie się decyzję o uśpieniu psa, trzeba go porządnie zdiagnozować .
Ostatnio widziałam wątek Kostka, który też był super agresywny niszczyciel w schronie, pojechał do pana Marka w Bogatyni i tam wyszedł na psy.
To jest wątek Kostka , dziewczyny dadzą namiary na p. Marka -http://www.dogomania.pl/forum/threads/124369-Kostek-łagodny-Mix-ASTa-w-Psim-Aniele-Szukamy-domu! Kostkowi jeden wolontariusz podsuwał miskę z jedzeniem inni się go bali ...

Myślę że najpierw trzeba zbadać porządnie psisko czy jest dla niego szansa , jeśli tak kasa na pewno się zbierze zawsze się udaje więc dlaczego ma się tym razem nie udać.
Spróbujcie skontaktować się z p. Markiem .

jeszcze raz link bo coś nie działa

[url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/124369-Kostek-%C5%82agodny-Mix-ASTa-w-Psim-Aniele-Szukamy-domu[/url]!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anja2201']Dzięki :) Zaraz poczytam , ale miejsca będę szukać jak uzbieramy deklaracje , marzy mi się zobaczyć jeszcze szczęśliwego Donalda z człowiekiem .[/QUOTE]

Ja więcej niż 5 zł nie wysupłam niestety , ale 5 zł przez rok mogę wpłacać .
Może na początek bazarek cegiełkowy , po 1 zł - 2 zł tak żeby mieć kase na początek na diagnozę ...

Link to comment
Share on other sites

Dzięki ogromne :) Bazarek swoją drogą , ale bez przynajmniej 3/4 deklaracji nie zabiorę go do hotelu , za dużo psiaków mam już na utrzymaniu , każdemu brakuje przynajmniej połowy deklaracji , a częśc zawszez czasem się wykrusza . Poza tym trzeba liczyć ,że Donald w hotelu może długo siedzieć .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agucha007']o matko, straszna sytuacja... niby eutanazja to najlepszy wybór, z drugiej strony zaś historia Kostka... oj nie wiem, nie wiem... nad deklaracją muszę się zastanowić, ale myślę, że 10zł udałoby mi się wyskrobać co miesiąc...[/QUOTE]
Dzięki :) Czyli zapisuję stałą 10 zł

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za zaproszenie na wątek. 5 zł tylko mogę dać jako deklarację stałą :( mam kilka innych no i niestety na więcej nie mogę sobie pozwolić :(

Przeczytałam historię psiaka. Niestety istnieją takie trudne przypadki, z jednej strony to zwierzę, ma swoją naturę i odruchy, z drugiej, to my, ludzie nie pokazaliśmy mu, że świat może być łagodny, a ludzie dobrzy. Strasznie mi smutno jak widzę takie przypadki. Są psy, które mimo ciężkiego życia i bezdomności są łagodne i szukają kontaktu z człowiekiem, są takie co się rzucają. Eutanazja dla mnie jest ostatecznością, ale wiem, że czasami inaczej się nie da. Trzymam kciuki za psiaka :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

Bardzo mi szkoda tego psa..Na podstawie zdjęcia powiedziałabym,że to nie jest pies w typie tylko jest to przedstawiciel tej rasy-rasy trudnej,odważnej,b.b ostrej,w Polsce jest to rasa unikalna..Jak czytam psy tej rasy uznają tylko 1 człowieka..
Wg tego co czytam przeznaczony jest do walk..Szkoda mi go - skrzywdzili psa,jakiś xxxxx,,
Prosimy o PW gdy będzie wiadomo jakie konto,ale wpłata tylko jednorazowa i symboliczna 5 zł.
Idę dalej czytać o tej rasie.
Elżbieta

Link to comment
Share on other sites

10 zł stałej:) oby mu się udało! znam naprawdę fantastycznego szkoleniowca który zajmuje się beznadziejnymi przypadkami tzw same psy do uśpienia bo są agresywne. byłam u niego z swoim podopiecznym który w dużej mierze dzięki Panu Markowi jest już w ds. Ja płaciłam 18 albo 17 zł za dzień, facet naprawdę jest fenomenalny, możecie z nim porozmawiać aby zbić koszty! Prowadzi hodowlę dobermanów. Osobiście byłam u niego i widziałam warunki w których są psy, czysto, kafelki boksy podgrzewane 2 podwórka itd zajrzyjcie same
[url]http://www.psiasfora.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=46&Itemid=34[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zioberek87']10 zł stałej:) oby mu się udało! znam naprawdę fantastycznego szkoleniowca który zajmuje się beznadziejnymi przypadkami tzw same psy do uśpienia bo są agresywne. byłam u niego z swoim podopiecznym który w dużej mierze dzięki Panu Markowi jest już w ds. Ja płaciłam 18 albo 17 zł za dzień, facet naprawdę jest fenomenalny, możecie z nim porozmawiać aby zbić koszty! Prowadzi hodowlę dobermanów. Osobiście byłam u niego i widziałam warunki w których są psy, czysto, kafelki boksy podgrzewane 2 podwórka itd zajrzyjcie same
[URL]http://www.psiasfora.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=46&Itemid=34[/URL][/QUOTE]

Bardzo dziekuję :)

Zaraz będę dzwonić i dopytywać :)


edit

Teraz spojrzałam ,że to okolice Zielonej Góry , strasznie daleko :(

Edited by Anja2201
Link to comment
Share on other sites

[quote name='nektarynka']Kurcze, jakoś mnie ten pies ujął.. Tylko czy po resocjalizacji jest szansa, by ktokolwiek go adoptował, jak myślicie?

Może tylko ja jestem takim tchórzem, jeśli chodzi o duże psy.
Tak czy inaczej symboliczne 5 zł mogę podsyłać co miesiąc. Proszę o dane na pw.
Trzymam kciuki.[/QUOTE]
Dzięki :) PW będę rozsyłać jak już będziemy pewni ,że uda się Donalda zabrać ze schronu .

Link to comment
Share on other sites

jestem na zaproszenie
wg mnie, jeśli schronisko podjęło taką decyzję, to powinni zapłacić za jego utrzymanie choćby tyle, ile w tej chwili psiak ich kosztuje, to tak na logikę....
mogę dać 10 zł przez pół roku, nie jestem się w stanie zadeklarować na dłużej w tej chwili, bo już mam doświadczenia, że sama musiałam utrzymać sunię w hoteliku, mimo, że też prosiłam o deklaracje....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ocelot']Ja właściwie się tego obawiam, że nawet jak uzbierają się deklaracje, to po pół roku, roku i tak połowa osób opuści Donalda.
Według behawiorysta Donald ma zmiany w mózgu.[/QUOTE]


trzeba zasiegnac opinii jeszcze innego behawiorysty-choc nie jest wykluczone z ta choroba

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

To,że I behawiorysta powiedział,że Donald ma zmiany w mózgu..hmm..Chciałam skomentować tę wypowiedz,ale powiem inaczej:

aby skazać psa na śmierć takich opinii potrzeba więcej..Jedna to jest mało,a z tego co można przeczytać o tej rasie w necie to on jest poprostu typowym przedstawicielem swojej rasy..Ta rasa jest do walk-jest agresywna to jaki on ma być?Ma to w genach,że skacze do gardła-a gdzie ma skakać?Jeśli zaakceptuje i uzna to tylko mężczyznę,a uśpić psa zdążymy...Rasa do walki,do zagryzania przeciwnika to przepraszam jak Donald ma być?I jeśli go ktoś wyprostuje to właśnie p.Marek-tak mi się wydaje.
Też nie tak- Donald będzie zawsze ostrym,odważnym psem...P.Marek jeden wg mnie ma szansę zapanować nad jego nieposkromioną charakterystyczną dla tej rasy odwagą.
-----------------
Ja deklarowałam tylko symboliczną wpłatę,ale mam prośbę:

mam ciągle i zawsze będę miała w pamięci biedną Rodezjankę uśpiona przez jedną z dogomanek-nie zapomniałam Blanki!!!-bardzo proszę jeśli będziecie usypiać Donalda to jasno i wyrażnie napiszcie to tu na wątku-żeby nie ukradkiem.Oto proszę...
Zaznaczam to,żeby było jasno powiedziane,bo potem człowiek ma brzydkie chęci nie wobec psa..
Za dogomankę ma każdą uczestniczkę portalu internetowego Dogomania...
Jeszcze jedno- a na jakiej podstawie owa pani stwierdziła,że Donald ma zmiany w mózgu?Miał tomografię?badania?czy na oko postawiono diagnozę?I nie chcę się z nikim kłócić,ale zaciekawiło mnie to..
Elżbieta

Edited by waldi481
Link to comment
Share on other sites

[quote name='ang']no to nie wiem, jeśli nie jesteście zainteresowane deklaracją na pół roku to dajcie znać[/QUOTE]


Jak najbardziej jesteśmy :) Bardzo dziękujemy . Ocelot nie chodziło o twoją deklarację ,ale o to co ostatnio się na dogo obserwuje , jest zryw , psiak w potrzebie , stałe deklaracje , a później jak już pies w hotelu , bezpieczny to deklaracje się wykruszają .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...