Jump to content
Dogomania

"Pechowy Sony"UŚMIECHNEŁO SIĘ SZCZĘŚCIE !! TCZEW


inusia00111

Recommended Posts

Witam.
Na moim osiedlu biega bezpańsko kundelek Sony. Nie wiem ile lat ma, ale jest młody. Pies strasznie kocha ludzi. Niestety on jest wierny a jego właściciele nie. Wzięli go jako małego szczeniaczka, sie cieszyli no bo śliczny, mały. Gdy już podrósł zlali go... dosłownie! Pies biegał sam po ulicy, jego "właściciele" mieli gdzieś to , że psa nie ma .. Pies biegał bardzo daleko od domu, kilka razy trafił do schroniska. Schronisko psa oddawało, i w tedy przez jakiś czas chodzili z nim na smyczy. Ale po jakimś czasie i tak biegał sam. Teraz się wyprowadzili, a Sony został. Śpi na podwórku, dobrze że są ludzie którzy go jeszcze dokarmią. Ale pies wygląda, jak jedno małe nieszczęście. Pies jest bardzo wierny, uwielbia się tulić. Swojego pana nawet obroni jeżeli będzie taka potrzeba (spałam z koleżankami w namiocie, całą noc nas pilnował, jak ktoś szedł to szczekał
)Nie jest to pies, który może całe życie spędzić jako bezdomny. A co najgorsze, niedługo będzie zima.. I co w tedy ? Sony zostanie sam, przerażony i zmarznięty.

[IMG]http://img442.imageshack.us/img442/134/zdjcie0588n.jpg[/IMG]
Shot at 2012-05-20

Edited by inusia00111
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 233
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

nie miałąm czasu wejśc. ale znalazłam. Sony zaatakował jakiegos psa w Tczewie na wybiegu. Właścicele poszkodowanego wezwali straż miejską. Sony siedzi w schronisku. Jest na kwarantannie. Właścicele sonego powiedzieli , że oddali go bratu na działke ale pies uciekł... Najbardziej wkurzyło mnie to, ze schronisko daje im mozliwość wykupienia psa! Toć to jest chore... wykupia a Sony znowu znajdzie się na ulicy...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[SIZE=4]EDIT[/SIZE]
[SIZE=2]Sony trafił do schroniska, został z niego wykupiony przez "właścicieli" . Oczywiście, schronisko nie przejmuje się co dzieje się z psem. I tak trafił na działki. Z działek uciekł... I trafił . DO MOJEJ SĄSIADKI! Moja sąsiadka jest zbieraczką- o której już pisałam na forum. Trzyma psy i koty w piwnicy i chlewku, karmi raz dziennie! Na razie przebywa w domu, ale ma trafić do jakiegoś ogródka... :( Jeszcze na dodatek, podejrzewam że jest chory. Gdy wzięłam go na spacer, ciągle sikał. Może przeziębiony czy coś... Sony potrzebuje pomocy, nie może tu zostać... Ten pies się zmarnuje :([/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='inusia00111']a co da rozmowa?! chyba nie za bardzo , wiesz jaka jest u niej sytuacja... poczytaj sobie o zbieraczkach... na nie nic nie działa[/QUOTE]

wiem, o co chodzi ze zbieraczami. To tez sa ludzie, próbowałaś chociaż, czy tylko przed komputerem i czekasz na złotą radę. Pewnie takiej nie ma. Albo zadzwoń do schroniska i powiedz, że pies jest w fatalnych warunkach, jesli w takich jest.

Link to comment
Share on other sites

a co na to jego właściciele...? wiedzą, w jakich warunkach przebywa...? skoro go zabrali ze schroniska, to może im na nim zależy, tylko nie potrafią (i pewnie nie bardzo chcą...) go dopilnować....powiedz im, co się obecnie dzieje z Sonym, może zareagują...
najlepiej chyba, żeby został w schronisku....jaka to miejscowość? Tczew? tamtejszy schron jest ok, nie stanie mu się krzywda, a może jakiś człowiek z sercem dla zwierząt zechce dać mu nowy, NORMALNY dom. Może zabierz go od tej baby i zawieź do schronu, nie mówiąc nic nikomu...? w schronisku poproś, żeby nie wydawali go właścicielom, bo ci o niego nie dbają należycie.
Biedny pies....tyle musi znosić...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martasekret']a co na to jego właściciele...? wiedzą, w jakich warunkach przebywa...? skoro go zabrali ze schroniska, to może im na nim zależy, tylko nie potrafią (i pewnie nie bardzo chcą...) go dopilnować....powiedz im, co się obecnie dzieje z Sonym, może zareagują...
najlepiej chyba, żeby został w schronisku....jaka to miejscowość? Tczew? tamtejszy schron jest ok, nie stanie mu się krzywda, a może jakiś człowiek z sercem dla zwierząt zechce dać mu nowy, NORMALNY dom. Może zabierz go od tej baby i zawieź do schronu, nie mówiąc nic nikomu...? w schronisku poproś, żeby nie wydawali go właścicielom, bo ci o niego nie dbają należycie.
Biedny pies....tyle musi znosić...[/QUOTE]

właściciele się psem nie przejmują, nie wiem po co go wykupili, zanim schronisko sonego wydało, byłam u nich i prosiłam by psa nie wydawali... a oni, że wiedzą jaka jest sytuacja, ale jak będa chceli wykupić muszą psa oddać...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='inusia00111']właściciele się psem nie przejmują, nie wiem po co go wykupili, zanim schronisko sonego wydało, byłam u nich i prosiłam by psa nie wydawali... a oni, że wiedzą jaka jest sytuacja, ale jak będa chceli wykupić muszą psa oddać...[/QUOTE]

Nie, nie muszą. Jeśli nie są w stanie zapewnić mu odpowiednich warunków, mogą go nie dostać. Może dałoby się go wykupić od aktualnego 'właściciela' i umieścić w jakimś DT, póki domu nie znajdzie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='from_wonderland']Nie, nie muszą. Jeśli nie są w stanie zapewnić mu odpowiednich warunków, mogą go nie dostać. Może dałoby się go wykupić od aktualnego 'właściciela' i umieścić w jakimś DT, póki domu nie znajdzie?[/QUOTE]

po 1 . jak bym chciała bym nie wykupiła, ponieważ nie mam swoich pieniędzy, a jestem niepełnoletnia... po 2, kto da mu DT... po 3, rozmawiałam z panią ze schroniska, i mówiła, że jeżeli pies znajdzie się w schronisku i właściciel chce go wykupić, to musza psa oddać. pytałam się, czemu bo pies trafi na działki albo bóg wie gdzie, to odpowiedzieli, że muszą ... przygarnęła go moja sąsiadka, zbieraczka,( [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/225350-Trzy-sunie-szczeniaki-12-KOCI%C4%84T-z%C5%82e-warunki-brak-jedzenia-Prosimy-o-pomoc%21[/url]) i ona jak na razie ma zamiar go oddać, ale nie ma komu go wziąć... a by robić ogłoszenia to nie mam nawet porządnych zdjęć...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='from_wonderland']Trochę właśnych chęci! Skoro chce sie psa pozbyc, to pozwoli ci zrobić zdjęcia psu, lepsze zdjęcia. Potem ogłoszenia. DT też dałoby radę załatwić, ale trzeba się POSTARAĆ. ;)[/QUOTE]

staram się staram... sama zobacz ile ta kobieta ma zwierząt... nie jestem w stanie w jeden dzień ogarnąć wszystkiego.. są jeszcze kociaki które potrzebują leczenia. nie wiem czy wyjda lepsze zdjęcia, bo nie mam możliwości wzięcia aparatu (aparat jest brata on "dba" i nie wolno go używać bo może sie zepsuć czy jakaś ryska... :roll:) a moja komórka już nie robi dobrych zdjęć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='from_wonderland']Kurczę, szkoda tych zwierząt, tym bardziej, że zima się zbliża :shake: może jakiś bazarek, żeby chociaż je póki co podokarmiać.[/QUOTE]

robiłam już bazarek na miau.pl :) uzbierałam trochę ponad 100zł. Zostało 45 zł... Ale myśle, że mogę zrobić bazarek na dogomani

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...