Jump to content
Dogomania

Walka o zycie Roja!!! Potrzebna kazda pomoc!!!


niger

Recommended Posts

  • Replies 770
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='nika_85']Koszta ogromne!
ale już widze Roja oczami wyobraźni...

"Poprzez miedze, poprzez łąki,
poprzez leśnie ścieżki wąskie,
cztery łapy psa unoszą w świat.

Łapy, łapy, cztery łapy,
a na łapach pies kudłaty..."[/QUOTE]

Autentycznie mnie powaliłas tym wpisem!!! :)
Aż mi się nucić chce :) Było by cudownie pośpiewać ROJowi, a on by na swoich łapiszczach podskakiwał w rytm :) A wyobrażacie sobie jakie to będzie święto jak ROJ pierwszy raz uniesie łapkę na "siusiu"???
:multi::multi::multi::multi::multi:

TYLKO ŻEBY TĄ KASĘ UZBIERAĆ!!! wrrr:angryy:

Link to comment
Share on other sites

[INDENT]wpłaty 25-27.07
Patrycja K. Warszawa- 15
Ryszard J. Jaworzno (megi502)- 15
Krystyna K. Warszawa (Rudziapaula)- 10
Anna S. Gdańsk- 100
Aldona W. Oleśnica - 30
Joanna P. Warszawa (Asiululeczka)- 6,51

wpłaty z 25.07
Agata L. z Radomia- 30
Ewa K. (egradska) z Rudy Śląskiej- 50
Aleksandra K. Warszawa- 30
Agnieszka M. (unixena) Gubin- 40
Katarzyna S. Toruń (allegro)- 3
Katarzyna B. Warszawa- 50
Dorota L. Warszawa- 100

wpłaty z 24/07
Anna S.-L. Wisła-10
Mariola Ch. Gdańsk- 30
Dorota M. Chrzanów- 20
Anna T. Raszyn-15
Marta D. pruszków-30
Monika P. Nowe miasto n.Pilicą- 20

wpłaty z 20.07
p. Krystyny K. z Warszawy- 20,00
p. Marta K i Marek G. z Gorzowa Wlkp. - 150
p. Jacka Z. z Żyrardowa - 50
p. Monika S. z Krakowa- 25
p. Krzysztof K. z Krakowa- 50

[B]Łączne wpłaty na dzień dzisiajszy 889,51

[/B]Dotychczasowe udokumentowane wydatki:
Środki opatrunkowe (lignina, woda utl.) 39,35
Pierwsze leki: kreon, nifuroksazyd, hepargen) 75
konsultacja dr janicki 184
leki od dr Janickiego 70,20
Nivalin (aplkowany obecnie w lecznicy) 52,83

[B]Łączne dotychczasowe wydatki 421,38
[/B][/INDENT]

Edited by ludwa
Link to comment
Share on other sites

Mam jeszcze jedną ważną wiadomość z FB. To może wkleję

Napisała: [B][URL="http://www.facebook.com/kasiunqa"]Katarzyna Pawełek[/URL][/B][LEFT][COLOR=#333333][FONT=lucida grande]
[LIST]
[*]Chodzi o Roja.
Skontaktujcie się z ta kliniką [URL]http://www.weterynarzolsztyn.com.pl/[/URL]
spróbujcie umówić się z neurologiem prof. Pomianowskim. Powiedzcie jaka jest sytuacja, wyslijcie dokumentację emailowo nikt nie odmowi tam pomocy, leczenie tam nie obciąza kieszeni tak mocno nawet prywatnych właścicieli czworonogów. Transport Roja to będzie najmniejszy problem, z pewnością znajdzie się dobra dusza która go pomoże tam przetransportować.
Sama dorzucam do paliwa 200 zł, ten pies tak mnie ścisnął za serce.
Tak jak mogą się zająć Rojem tam tak nikt inny tego nie zrobi. Sprzęt jaki mają w tej poliklinice jest z najwyższej możliwej półki, bo to uczelnia, która jest świetnie dofinansowana z unii. Rojowi przede wszystkim trzeba w chwili obecnej zapewnić dobrą diagnostykę.
Ratowali tam łape mojego szczeniaka, którą każdy weterynarz w okolicy trójmiasta chciał amputować (odwiedzałam nawet po 3 przychodnie dziennie), rehabilitowali psa na oślep na chybił trafił, bo bez kosztownego sprzętu do badań połączeń nerwowych nie wiele mozna zdiagnozować. Niestety w Polsce nie ma przychodni wterynaryjnej posiadającej sprzęt do badania EEG. Koszty bezskutecznej rehabilitacji i bezsensownego leczenia przekroczyły kilka tysięcy!!!
W chwili obecnej mój pies trenuje agility ze świetnymi wynikami w zawodach ;-] na 4 całkowicie sprawnych łapach.
Wizyta i diagnoza z badaniem EEG u 2-ch profesorów kosztowała ok 180 zł !! z lekami. Z pewnością tak jak w moim przypadku jak nakreslicie sprawe tylko dla was na umówioną wizytę będzie i prof ortopeda i prof. neurolog, bo sprawa nie do końca jest zdiagnozowana. W tym miejscu to nie właściciela portfel a własnie zwierzak jest najwazniejszy. Wiem że to brzmi jak reklama, też tak mówiłam kiedy stazystka w klinice gdzie mój psiak był rehabilitowany wcisnęla mi kartkę z nazwiskiem swojego wykladowcy, bo nie mogła już patrzeć na calkowity brak postepu leczenia jej przełożonego. Lekarze choć bardzo ich szanuję czasem wstydzą się że nie potrafią postawić diagnozy i tworzą, na czym często cierpi i zwierzak i portfel. W przypadku Roja nie ma na to ani czasu ani funduszy, by strzelać może się trafi.
Polecam poczytać opinię o tej poliklinice.
Się rozpisałam, ale tak mi żal tego psiaka. Jutro dotujemy jego leczenie na wskazane konto.

[/LIST]
[/FONT][/COLOR][/LEFT]

A tu link do artykułu o poliklinice:

[URL]http://www.weterynarzolsztyn.com.pl/[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Tak to wiadomośc ode mnie na fb, na forum o sheltie można poczytać o moich perypetiach z łapą mojego psa, ktorej teraz już teoretycznie powinno nie być.
Małe sprostowanie. Pan Pomianowski jest doktorem hab. neurologii weterynaryjnej. Sama trafiłam na niego przypadkiem.
W chwili obecnej jest już dziekanem na tejże uczelni. Najlepiej na ewentualną wizytę umówić się u dr wet p. Kwiatkowskiej lekarza polikliniki, ona już organizuje wszelkie niezbędne konsultacje ale warto poprosićją o konsultację z p. Pomianowskim. dodam że same konsultacje ze specjalistami nie były płatne, płaciłam tylko za badanie !!
Ceny są tam niezwykle przystępne, bo jak czytam o waszych warszawskich... bez urazy oczywiście to mi sie nóż w kieszeni otwiera. Z tego co czytam Rojek miał już konsultacje neurologiczne w warszawie, ciekawa jestem wyniku. Przez mojego psa sama niestety stałam się domorosłym neurologiem, ale wiedzą neurologiczną jak na mnie laika zadziwiłam samego już dziekana, który dla zartu poprosił na koniec o indeks ;-]. Warto by to badanie EEG wykonać, dla samej pewności czy jest to uszkodzenie mięśni po kopnięciach, które blokuje kanaliki nerwowe czy uszkodzenie trwałe, które niestety jest bardzo cięzko a nawet wręcz niemożliwe do wyleczenia. Poszukajcie może to badanie dałoby rade wykonać psiakowi gdzieś w w-wie, ono dokładnie określi i poziom uszkodzeń oraz pokaże dokładne miejsce uszkodzenia lub ucisku, sprawdzi stan unerwienia mięśni. Pokaże czy jest sens walczyć o sprawność łap czy nerwy są kompletnie zerwane i martwe na długim odcinku i czy jest w nich przewodnictwo elektryczne.
Z doświadczenia mojemu psu też aplikowano nivalin, ba zuzyliśmy 3 pełne opakowania, jeżdzilismy na rehabilitację na pole magnetyczne itp itd. a psu coraz gorzej, łapa ciągnela sie za psem z tygodnia na tydzień coraz bardziej. Z całym szacunkiem dla lekarzy, wiem że takie przypadki nie sa łatwe, ale czasem informacja o tym gdzie i jak można zrobić diagnostykę, nawet u konkurencji ratuje zycie i zdrowie naszym podopiecznym.
Mój pies właśnie miał bliznę pourazową w mięsniu udowym w jego przypadku zle zareagował na zastrzyk. Odpowiednią rehabilitacją, bieżnią wodną i masażem właściwego miejsca, oraz odzyskaniem mięsni łapy elektrostymulacjami pies po blisko 3 tygodniach stał na 4 łapach, dalsze ćwiczenia w domu nawet zwyczajne czolganie się po dywanie dały jej całkowitą sprawność bez faszerowania nivalinem. Blizna się rozeszła.
Zabiegi na bieżniach nie należą do tanich, w chwili obecnej przy takiej pogodzie można z psem poćwiczyć w wiśle. Niestety rojek ma za duzo ran by je na razie moczyć, ale efekty rehabilitacji wodnej są czasem bardzo spektakularne, na własne oczy miałam okazję mijać się na rehabilitacji z labkiem po wypadku, który nie chodził jak Rojek, po 3 tyg oczy można bylo przecierać ze zdumienia, zataczał się lekko ale stał na nich i chodził, zaczął się sam załatwiać.

Nie wiem ten psiak tak mnie zauroczył ze zrobię wszystko co w mojej mocy by pomóc choć na odległość.

Edited by kasiunqa
Link to comment
Share on other sites

[quote name='betka']A Aron ma ogłoszenia?
Jeśli nie, to w weekend mogłyby być robione, mam 1 pakiet wykupiony na bazarku. Tekst można wziąć ze wstępu z FB, ale zdjęcia byłyby potrzebne.[/QUOTE]

[B]Betko[/B], Aron miał sporo ogłoszeń, m.in robiła mu jedna osoba z fb, ale to było jakieś 2 tygodnie temu :roll:
Z tego co wiem, to do tej pory był chyba tylko 1 telefon - do pilnowania kur :shake:
Myślę, że ogłoszeń nigdy za wiele :razz:

W/s finansowej pomocy dla Roja wysłałam maila do sympatycznej Pani z krajów skandynawskich
Trzymajcie kciuki :thumbs:

[B]Kasiunqa,[/B] witaj u Roja :)
Dobrze, że jesteś :):):)

Edited by DONnka
Link to comment
Share on other sites

Czy może ktoś zająć się przeklejeniem zdjęć Roja z fb? Bardzo proszę:) Chcę ogarnąć dziecko i pojechać do Pani od Collie:) W końcu


Prosimy o dokonywanie wpłat na konto:
FUNDACJA MIĘDZYNARODOWY RUCH NA RZECZ ZWIERZĄT VIVA!
ul. Kawęczyńska 16 lok 42A, 03-772 Warszawa
nr konta: [COLOR=#ff0000]16 1370 1109 0000 1706 4838 7315[/COLOR]
Prosimy o koniecznie podanie w tytule przelewu: - dla Roja

nr konta w standardzie IBAN :
[COLOR=#ff0000]PL16 1370 1109 0000 1706 4838 7315[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Morska ;)zdjęcie tu wstawię,jeśli Betka zdąży i zauważy,to pójdzie do ogłoszeń.Za duża dynamika i zamieszanie,nie wiem czy Betka tu jeszcze zajrzy,bo jest hmmm. w terenie;)[url=http://up.programosy.pl/foto/imgp5359.jpg][img]http://up.programosy.pl/foto/imgp5359.jpg[/img][/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...