Jump to content
Dogomania

Mr. Rocky & Mrs. Leokadia oraz czarna bestyjka i reszta stada xD


Buńka

Recommended Posts

Leośka w domu [tł. jak ojciec jest poza domem ] :D 
Ale ogólnie grzeczna ;) Chociaż ostatnio przez odwyk zabawkowy i brak luźnych spacerów przez tą kulawiznę to pokazała co o tym wszystkim myśli i po spacerze poszła do jedynego pokoju do którego nie wolno jej wchodzić i w którym jest wykładzina i zlała się w dwóch miejscach :/ ale ciiiii bo to nasza tajemnica ahahh :D 

Link to comment
Share on other sites

O to na szczęście mogę być spokojna :)
Chociaż nie powiem bo jego poczynania w internetach mnie zadziwiają o.O  Jeszcze kilka lat temu zaszokowało mnie, że ogarnia sms'y xD a teraz sobie śmiga po sieci :D Ale na dogo nie trafi... a nawet gdyby jakimś cudem to nas nie namierzy :D 

Link to comment
Share on other sites

A co jej jest konkretnie z tymi nogami? Kulawizny to niekoniecznie problemy kostno-stawowe... Ja mam konkretnego fizia na punkcie nóg moich psów, a już zwłaszcza Vegi - dlatego pytam - zwłaszcza, że sama nie mam wyjątkowo pozytywnych doświadczeń w temacie. Niestety wielu wetów ma tendencję to 'zlewkowego' traktowania kulawizn (oczywiście nie sugeruję, że Twój taki jest :) ) - a kulenie, zwłaszcza jeśli jego przyczyna jest nieznana, nie powinno być bagatelizowane.

 

Ja dla swojej używałam Cortaflexu - tyle że końskiego i nie stricte przeciwzapalnego, tylko zwykłego wspomagającego funkcje układu ruchu - byłam bardzo zadowolona. Drugim preparatem, przy którym mam podobnie pozytywne odczucia jest syrop Aptusa.

Link to comment
Share on other sites

No właśnie na ostatniej wizycie wet nie powiedział mi nic konkretnego :( Złego słowa na niego nie powiem bo w końcu wyratował mi psa którego być może inny by poprostu uśpił ale problem łap olał :/ Zastrzyk, leki i na do widzenia, że powinno pomóc ALE gdyby nie to wtedy się temu dogłębniej przyjrzymy... no i wtedy pomogło. Teraz poprostu muszę nacisnąć na ten temat i żeby nie skończyło się na zastrzyku... niech coś doradzi, postawi jakąś diagnozę. Bo dla aktywnego psa problem z łapami to nic przyjemnego... :/ 
No i niech doradzi jakieś suplementy wspomagające. Bo ja w tym temacie ciemnota, żaden mój pies nigdy tego typu problemu nie miał. 

Baton po co ty mi to przypomniałaś :o Dobrze, że jestem na lekach na serce bo bym wtedy tam zeszła normalnie... :O Do grobu mnie wpędzi ta diablica :D 

Link to comment
Share on other sites

Jesień wszędzie. Tylko ja wyrodna pańcia i mój kundel nie ma "listnej" sesji :D

W sprawie zdrowia się nie wypowiem, bo się nie znam, jedynie mogę zacisnąć kciuki.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Boksiołek ale z bardzo ubogą mimiką :) Fajnie, że zajrzałaś :) 

Mam jeszcze jakieś tam fotki jesienne ale nie mam głowy do wstawiania ich na razie. Bo potrzebne kciuki ludki moje drogie :( 
Z Adelką nie jest najlepiej
2yxi5g7.jpg
Długa noc się zapowiada...

Link to comment
Share on other sites

Dalej leży tak jak leżała, przykryłam ją kocykiem i śpi. Tylko jak by lepiej jej się teraz oddycha... może zastrzyki w końcu zaczynają działać. 
Nie wyłysiała, tak to wygląda bo próbowałam z tymi witaminami jej podać ale stawia opór no i jej mordę wymazałam niechcący a z kolei przy oczach to od ropy/łez tak to dziko wygląda. 
Nie wiem czy grzejnika w pokoju nie odkręcić żeby miała ciepło? 
Bo ja preferuję chłód i w pokoju dość rześko jest...

Link to comment
Share on other sites

No to jest dobre pytanie. Siedziałyśmy u weta z pół godziny, wymacał ją na wszystkie strony, pełny wywiad przeprowadził a skończyło się na tym, że dzwonił do innego weta i się naradzali.  Ale z tych narad niewiele wyszło. "Nie widzę konkretnych objawów jakiejś choroby" Nacisk padł na pytania o wybiegu czy mogła się czymś zatruć ale to raczej nie wchodzi w grę bo na łóżku jedzenia nie przechowuję żadnego ani innych substancji które by mogły zwierzą zagrażać o.O :D Spaść też nie spadła bo to typ podkołdernika-nie w głowie jej jakieś wyprawy po za łóżko, nikt też jej nie przygniótł ani nic z tych rzeczy.
Nie wiem co za chole*stwo z dnia na dzień mi tak szczura stłamsiło :/ 
Dostała witaminy do podawania w domu i trzy zastrzyki jeden właśnie na pobudzenie apetytu/pragnienia i na wzmocnienie podskórnie i jeden domięśniowo ale co on jej podał nie jest mi wiadome O.o tzn mówił mi ale z tego stresu gdzieś mi uciekło. Jutro na rano mamy znowu wizytę na kolejne kłucie i będzie drugi wet z większym doświadczeniem z ogonami. Zobaczymy co nam powie. O ile rano będzie jeszcze z kim jechać ... :( 
 

 

EDIT: No to Adela dobitnie pokazała gdzie ma to co podałam jej do jedzonka ... wlazła doopskiem w spodek z gerberkiem -_- 
Nawet nie będę komentować jak cudnie się nim wymazała...
No ale w końcu się poruszyła więc jest też jakiś plus. 

Link to comment
Share on other sites

No i wróciłyśmy od weta. Adela jest przeziębiona, ma bardzo niską temperaturę - poniżej minimum. 
Przez noc nie wypiła nic, nie zjadła nic i nie namierzyłam nawet jednej qpki.
Na szczęście dzisiaj jest już bardziej kontaktowa i już nie siedzi cały czas w jednym miejscu. Pogryzła weta :D Musiałam ją cały czas trzymać bo gdzieś zwiewała a wczoraj na wizycie leżała jak nieprzytomna. 
Ma wysokie tętno ale to zapewne przez stres. 
Dostała dzisiaj ten zestaw zastrzyków co wczoraj: na pobudzenie łaknienia, wzmocnienie i antybiotyk + glukozę+witaminę C+coś na odkrztuszanie i dwa wkłucia pod kroplówkę :( w takie małe ciałko i tyle zastrzyków :( No ale miejmy nadzieję, że to jej pomoże... chociaż wet powiedział, że niczego nie obiecuje. 
W domu dalej mamy próbować z witaminami i dostała antybiotyk na 5 dni do podawania co 12 godzin. Nie wiem jak ja będę się wkuwała w to ciałko jak mi się będzie wyrywać. A chętnych do pomocy w domu nie mam żeby ją ktoś trzymał -_- 
Szkoda, że do weta mam tak daleko... 
Pozytywna energia dalej mile widziana :) Jak zacznie pić to kamień spadnie mi z serca ..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...