Jump to content
Dogomania

Szczekanie, Gryzienie, Warczenie, Gdy Się Tylko Porusze!


basia bonnie

Recommended Posts

Słuchajcie! Co mam zrobić?! :-(:-( Mój piesek, gdy tylko rano się obudzę on odrazu szczeka, warczy i chce sie na mnie rzucić i mnie gryzie...:placz:
Co ja mam z tym zrobić? Jak tego go oduczyć?? Albo czasem, gdy leże sobie lub siedze i sie porusze, to on znów chce mnie atakować... co ja mam zrobić?:-( Gdy mój piesek śpi a ja musze go wziąść to on na mnie warczy, gryzie, atakuje mnie... Czasem sie już boje... Co zrobić?? :-(:placz:

Link to comment
Share on other sites

Czy wykluczasz problemy zdrowotne, ból itp?
Czy pies jest agresywny czy raczej jest to u niego chęć zabawy? (Psy często warczą w zabawie i chwytają zębami, ale u normalnych psów jest to pod pełńą kontrolą). Czy pies gryzie Cię do krwi?
Jeśli pies jest ewidentnie agresywny staraj się uprzedzić agresję i zanim dotkniesz psa przywołaj go do siebie i daj nagrodę, dawaj dużo komend i nagradzaj dobre zachowanie, nie głaszcz niespodziewanie, tylko gdy przywołasz psa. No i może wyznacz miejsce do spania, najlepiej w innym pomieszczeniu aby nie mogl, jak piszesz, gdy tylko się obudzisz szczekać i warczeć.
Ale jeśli takie zachowanie jest od 2 tygodni, nic szczegolnego sie nie wydazyło w tym czasie (typu nowy domownik, przeprowadzka, nagła zmiana sposobu traktowania psa) a wcześniej nie było problemów to ja jednak szukała bym przyczyn zdrowotnych.

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=darkslateblue]A może w Twoim zachowaniu się coś zmieniło ?[/COLOR]
[COLOR=#483d8b]Albo piesek po prostu ustala swoje nowe zasady;) .[/COLOR]
[COLOR=#483d8b][/COLOR]
[COLOR=#483d8b]Jesli odpadną przyczyny zdrowotne to nalezy / moim zdaniem/ wzmacniać pozytywne zachowania.[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

a moze stalo sie cos (jakas sytulacja) ktora sprawila ,ze pies boi sie ciebie jak wstajesz(np zaczelas na niego krzyczec zaraz po przebudzeniu czy cosik?).Trzeba COS z tym zrobic-to niedopuszczalne zeby pies warczal czy gryzl wlasciciela/ke:shake:

Link to comment
Share on other sites

Coś trudno uwierzyć, że tak ni z gruszki, ni z pietruszki zaczął być agresywny... To trwa już dwa tyg. a wcześniej tak nie było?
Coś się musiało stać.

Moze przez sen go uderzyłaś nieświadomie, może przygniotłaś? Może go cos boli i dlatego nie daje się podnieść czy przesunąć?

Idźcie na szkolnie, może poradźcie się behawiorysty...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ß@$!@']Oj..tak, przepraszam, zapomniałam napisać, że to pies koleżanki :oops:
A więc nie wiem dokładnie jak to było, ale chyba koleżanka przypadkowo zrobiła krzywdę psu...(:angryy:) no i pani szkoleniowiec pomogła jej odbudować relację z psinką ;)[/quote]

Aha... hmmmm..... :confused:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ß@$!@']Słuchajcie! Co mam zrobić?! :-(:-( Mój piesek, gdy tylko rano się obudzę on odrazu szczeka, warczy i chce sie na mnie rzucić i mnie gryzie...:placz:
Co ja mam z tym zrobić? Jak tego go oduczyć?? Albo czasem, gdy leże sobie lub siedze i sie porusze, to on znów chce mnie atakować... co ja mam zrobić?:-( Gdy mój piesek śpi a ja musze go wziąść to on na mnie warczy, gryzie, atakuje mnie... Czasem sie już boje... Co zrobić?? :-(:placz:[/quote]

Z postu pierwszego jak byk wynika, ze to Ty masz problem z psem.

Link to comment
Share on other sites

Guest Kamcia_14

[quote name='ß@$!@']Słuchajcie! Co mam zrobić?! :-(:-( Mój piesek[/quote]

[quote name='ß@$!@']Oj..tak, przepraszam, zapomniałam napisać, że to pies koleżanki :oops:[/quote]


To w końcu twój pies , czy pies koleżanki :razz:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...