Jump to content
Dogomania

Dom Tymczasowy "Pupilki Amelki"


babi2

Recommended Posts

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Oj, oj trochę bardzo się mylicie myśląc, że Leoś to zakompleksiony połamaniec z wypisaną na mordce dewizą " przepraszam, że żyję" . Leoś to ... zadzior ! Dziś cała sfora przebywała od godz. 9.00 do ok 15.00 sama. Jak wróciłam Leon tak się cieszył, szczekał w wysokich tonach, PODSKAKIWAŁ, LEWITOWAŁ i lądował na moich stopach obficie zraszając cieplutkim moczem :). Chcąc mu wynagrodzić długie godziny oczekiwania na mnie, zabrałam go na spacerek. I jeśli tylko w zasięgu jego wzroku pojawił się jakiś pies, to tak szalał, że chyba tylko jego wózek inwalidzki powstrzymywał właścicieli obszczekiwanych psiaków od telefonu na Straż Miejską z donosem o pojawieniu się wściekłego psa w pojeździe mechanicznym. Trzeba będzie doposażyć jego pojazd w hamulce :).
Z naszymi psami, a raczej sukami żyje w zgodzie, bo z Aglisiem są stałe awantury o prawo przebywania najbliżej moich nóg. A kto zaczyna? Nie, nie zdrowy, pełnosprawny samczyk Agli, tylko niepełnosprawny (he, he, he, niepełnosprawny) Leoś. Życzę wszystkim takiej energii jaką ma LUzik.
Pozdrawiam i życzę wszystkim miłego weekendu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='babi2']Oj, oj trochę bardzo się mylicie myśląc, że Leoś to zakompleksiony połamaniec z wypisaną na mordce dewizą " przepraszam, że żyję" . Leoś to ... zadzior ! Dziś cała sfora przebywała od godz. 9.00 do ok 15.00 sama. Jak wróciłam Leon tak się cieszył, szczekał w wysokich tonach, PODSKAKIWAŁ, LEWITOWAŁ i lądował na moich stopach obficie zraszając cieplutkim moczem :). Chcąc mu wynagrodzić długie godziny oczekiwania na mnie, zabrałam go na spacerek. I jeśli tylko w zasięgu jego wzroku pojawił się jakiś pies, to tak szalał, że chyba tylko jego wózek inwalidzki powstrzymywał właścicieli obszczekiwanych psiaków od telefonu na Straż Miejską z donosem o pojawieniu się wściekłego psa w pojeździe mechanicznym. Trzeba będzie doposażyć jego pojazd w hamulce :).
Z naszymi psami, a raczej sukami żyje w zgodzie, bo z Aglisiem są stałe awantury o prawo przebywania najbliżej moich nóg. A kto zaczyna? Nie, nie zdrowy, pełnosprawny samczyk Agli, tylko niepełnosprawny (he, he, he, niepełnosprawny) Leoś. Życzę wszystkim takiej energii jaką ma LUzik.
Pozdrawiam i życzę wszystkim miłego weekendu.[/QUOTE]

Wspaniały chłopczyk:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='babi2']I jeśli tylko w zasięgu jego wzroku pojawił się jakiś pies, to tak szalał, że chyba tylko jego wózek inwalidzki powstrzymywał właścicieli obszczekiwanych psiaków od telefonu na Straż Miejską z donosem o[B] pojawieniu się wściekłego psa w pojeździe mechanicznym.[/B] Trzeba będzie doposażyć jego pojazd w hamulce :)..[/QUOTE]a prawo jazdy ma ;)[quote name='togaa'][B]Oneczko03[/B] ! Ty widzisz co tu się dzieje ? Wszystkie się zleciały do[B] Leonka[/B] a Lolo w zapomnieniu...Choć, przeniesiemy się na inny portal. Nic tu po nas...;)[/QUOTE]
coś podobnego :roll: cóż za insynuacje :mad::mad: . Lolcio nie jest zapomniany! :loveu: Podzieliłyśmy serca na połowy ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='babi2']Oj, oj trochę bardzo się mylicie myśląc, że Leoś to zakompleksiony połamaniec z wypisaną na mordce dewizą " przepraszam, że żyję" . Leoś to ... zadzior ! Dziś cała sfora przebywała od godz. 9.00 do ok 15.00 sama. Jak wróciłam Leon tak się cieszył, szczekał w wysokich tonach, PODSKAKIWAŁ, LEWITOWAŁ i lądował na moich stopach obficie zraszając cieplutkim moczem :). Chcąc mu wynagrodzić długie godziny oczekiwania na mnie, zabrałam go na spacerek. I jeśli tylko w zasięgu jego wzroku pojawił się jakiś pies, to tak szalał, że chyba tylko jego wózek inwalidzki powstrzymywał właścicieli obszczekiwanych psiaków od telefonu na Straż Miejską z donosem o pojawieniu się wściekłego psa w pojeździe mechanicznym. Trzeba będzie doposażyć jego pojazd w hamulce :).
Z naszymi psami, a raczej sukami żyje w zgodzie, bo z Aglisiem są stałe awantury o prawo przebywania najbliżej moich nóg. A kto zaczyna? Nie, nie zdrowy, pełnosprawny samczyk Agli, tylko niepełnosprawny (he, he, he, niepełnosprawny) Leoś. Życzę wszystkim takiej energii jaką ma LUzik.
Pozdrawiam i życzę wszystkim miłego weekendu.[/QUOTE]

Dla Was też najlepsze życzenia:)

Link to comment
Share on other sites

Ja i Daria też, pamiętamy o Lulusiu chyba dwukrotnie częściej niż każdy inny: raz patrząc na Aglisia - sobowtóra Lolka, drugi na Leosia -ta sama historia co LOluś. I z ulgą myślę, że znalazłyśmy się w odpowiednim czasie w odpowiednim miejscu bo inaczej Agli podzieliłby również los Lolka...

Link to comment
Share on other sites

i raz na wozie, raz pod wozem - trochę optymizmu załapałam od Was, ale w tle smuteczek: Negra chora. Zaczęło się niewinnie, pies kuleje, no to do lecznicy do Brynowa. Leki przeciwzapalne i przeciwbólowe - nic nie pomaga, prześwietlenia, badania krwi - nic nie wykazało - a dziś psisko z płaczem zwlokło się z legowiska. Właśnie Daria pojechała z nią do lecznicy. Trzymajcie kciuki (;

Link to comment
Share on other sites

Właśnie miałam Wam opowiedzieć jak "ratowałam" Negrę przed utopieniem się, przy czym w 100 punktowej skali umiejętności pływackich Negra pływa na 100, ja na 1. Otóż będąc na spacerku całą rodziną w lesie nad rzeką przez głupotę nas – opiekunów, porwał ją prąd rzeczny tak, że chcąc zawrócić do nas płynęła pod prąd stojąc w miejscu. Było oczywiste, że długo tak nie wytrzyma i prąd porwie ją dalej, Daria pobiegła wzdłuż rzeki aby ją przywołać i złapać w zgodzie z siłą unoszenia. Ponieważ wzdłuż brzegu były nieprzebyte chaszcze Daria oddalała się szukając podejścia. Ja zaniepokojona tym, że Daria może nie zdążyć, udałam się wpław stąpając po dnie z zamiarem podejścia, uchwycenia za obrożę i wciągnięcia na płyciznę ( bo przecież była tak blisko!). Mój mózg zignorował potężną porzeczną zmarchę na wodzie no i uchwyciłam i … oczywiście wpadłam tak, że woda mnie zakryła. Byłam pewna, że to już koniec, bo klasycznie film z całego życia przewinął się przed oczami i myśl, że brukowce na pewno to opiszą a ludzie się obśmieją jak Baba ratowała psa i sama się utopiła. A tu nagle widzę Darię i jej skok do wody ( w końcu ratownik wodny!) złapała mnie, postawiła w pionie i uchwyciła się chaszczy. Wtedy dopiero, ściskając jej rękę, złapałam Negrę, wypchałyśmy ją na wysoki brzeg, później wypchałam Darię a na końcu ona wciągnęła mnie na brzeg. Trwało to wieki ale tylko dla mnie. Mąż z Amelką stojący na brzegu w ogóle nie widział co się dzieje i w rzeczywistości to było tylko kilkadziesiąt sekund! Ale i tak po powrocie do domu i długim solidnym prysznicu (całe tony mułu) byłyśmy tak zmęczone jak po przepłynięciu kanału La Manche.
A morał z tego taki : mierz siły na zamiary :lol:

Edited by babi2
Link to comment
Share on other sites

[quote name='babi2']Właśnie miałam Wam opowiedzieć jak "ratowałam" Negrę przed utopieniem się, przy czym w 100 punktowej skali umiejętności pływackich Negra pływa na 100, ja na 1. Otóż będąc na spacerku całą rodziną w lesie nad rzeką przez głupotę nas – opiekunów, porwał ją prąd rzeczny tak, że chcąc zawrócić do nas płynęła pod prąd stojąc w miejscu. Było oczywiste, że długo tak nie wytrzyma i prąd porwie ją dalej, Daria pobiegła wzdłuż rzeki aby ją przywołać i złapać w zgodzie z siłą unoszenia. Ponieważ wzdłuż brzegu były nieprzebyte chaszcze Daria oddalała się szukając podejścia. Ja zaniepokojona tym, że Daria może nie zdążyć, udałam się wpław stąpając po dnie z zamiarem podejścia, uchwycenia za obrożę i wciągnięcia na płyciznę ( bo przecież była tak blisko!). Mój mózg zignorował potężną porzeczną zmarchę na wodzie no i uchwyciłam i … oczywiście wpadłam tak, że woda mnie zakryła. Byłam pewna, że to już koniec, bo klasycznie film z całego życia przewinął się przed oczami i myśl, że brukowce na pewno to opiszą a ludzie się obśmieją jak Baba ratowała psa i sama się utopiła. A tu nagle widzę Darię i jej skok do wody ( w końcu ratownik wodny!) złapała mnie, postawiła w pionie i uchwyciła się chaszczy. Wtedy dopiero, ściskając jej rękę, złapałam Negrę, wypchałyśmy ją na wysoki brzeg, później wypchałam Darię a na końcu ona wciągnęła mnie na brzeg. Trwało to wieki ale tylko dla mnie. Mąż z Amelką stojący na brzegu w ogóle nie widział co się dzieje i w rzeczywistości to było tylko kilkadziesiąt sekund! Ale i tak po powrocie do domu i długim solidnym prysznicu (całe tony mułu) byłyśmy tak zmęczone jak po przepłynięciu kanału La Manche.
A morał z tego taki : mierz siły na zamiary :lol:[/QUOTE]


no tak, w sytuacjach ratowania naszych ukochanych nie myslimy czy my sami podołamy...dzielne cioteczki:)
Jak Negrunia?
Moja 14-sto letnia Onka tez chora, sprawy neurologiczne - drżę o każdy jej dzień...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='togaa'][B]Oneczko03[/B] ! Ty widzisz co tu się dzieje ? Wszystkie się zleciały do[B] Leonka[/B] a Lolo w zapomnieniu...Choć, przeniesiemy się na inny portal. Nic tu po nas...;)[/QUOTE]


a zleciały się, zleciały i u Lolcia też:) cioteczki kochają Lolcia i Leonka i nie może być inaczej:)

Link to comment
Share on other sites

niezła historia
uwazajcie

malgoska - mysle o Twojej Sonii - "nowej mamusi Szeleczki"
mam nadzieje, ze będzie lepiej..

[quote name='Malgoska']no tak, w sytuacjach ratowania naszych ukochanych nie myslimy czy my sami podołamy...dzielne cioteczki:)
Jak Negrunia?
Moja 14-sto letnia Onka tez chora, sprawy neurologiczne - drżę o każdy jej dzień...[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Na prośbę togaa, przed chwilą zrobiłam przelew do Pani Darii na [COLOR=#800080][B]40zł[/B][/COLOR] z bazarkowych pieniążków za witaminę B w zastrzykach, która kupowana była w czerwcu Leonkowi.
Bardzo proszę babi2 o potwierdzenie jak pieniążki dotrą.
Z bazarku zostaje u mnie [SIZE=3][B]916zł [/B][/SIZE]Leonkowych pieniążków.





[quote name='WiosnaA']Zakończył się mój bazarek,który w połowie był dla Leonka i dla maluszka przypada [SIZE=3][COLOR=#ff0000][B]956zł [/B][/COLOR][/SIZE]:loveu:
Pieniążków jest sporo,ciocie i wujkowie hojnie psiaki wspierali :) i wolą ich było, jeśli Leonek/Luzik nie ma rehabilitacji, by pieniążki przeznaczyć na inne jego potrzeby.Tak jak pisze Nikaragua,dobrej karmy za te pieniążki będzie dużo worków :).
Choć Babi2 pisze,że jakoś sobie radzą finansowo z potrzebami i jako takich nie ma,bo przy czwórce i piątemu miseczka czy smyczka się znajdzie, to na pewno nie jest lekko przy takiej gromadce, zwłaszcza z niepełnosprawnym psiakiem, a i swoje własne chorują :shake:.
Nie wiem, czy się ze mną zgodzicie, ale skoro nie możemy fizycznie babi2 i p.Darii pomóc przy Leonku/Luziku, to wybierzmy dobrą karmę ,po której kupki będą małe i piękne;) i podarujmy mu wyprawkę od ciotek i wujków z dogo.
Kupmy mu podkłady, spanie-może ponton, bo to wiadomo, że się brudzi i zużywa, kocyk, worek kostek,uszu czy innych przysmaków by miał zajęcie jak sam zostaje, może zabawek-to młody piesek jest przecież, smycz by miał własną, obróżkę czy szelki, może takie nosidełko o którym Ulv pisze, jakieś kosmetyki , może coś jeszcze....nie wiem, tak mi przyszło do głowy, choć odrobinkę żeby wesprzeć duchowo babi2 i p.Darię, że nie są same :shake:
Pieniążki bazarkowe póki co są u mnie...

..........[/QUOTE]

[quote name='togaa']Na koncie Stowarzyszenie Leoś ma ok. [B]500,00 zł[/B] ,to może te zakupy których można dokonac za pomoca przelewu np.karma ', pójdą" z konta Stowarzyszeniowego ?
Lolek je[B] Acanę light. Kupy sa małe,zwarte. Lol nie tyje. Może by taką zamówić Luzikowi?
[/B]
Rozmawiałam też z p.Bożeną o pieluchach. Na próbe wyśle Leonkowi takie "spreparowane", tyle że do tego [B]potrzebne[/B] [B]sa dobre szeleczki których Leoś nie ma..[/B].[/QUOTE]


Nikt się nie odniósł do propozycji mojej i togaa :shake:, a pieniążków Leonek ma dużo i leżą sobie .....piszcie ciocie, co o tym myślicie;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WiosnaA']Na prośbę togaa, przed chwilą zrobiłam przelew do Pani Darii na [COLOR=#800080][B]40zł[/B][/COLOR] z bazarkowych pieniążków za witaminę B w zastrzykach, która kupowana była w czerwcu Leonkowi.
Bardzo proszę babi2 o potwierdzenie jak pieniążki dotrą.
Z bazarku zostaje u mnie [SIZE=3][B]916zł [/B][/SIZE]Leonkowych pieniążków.
Nikt się nie odniósł do propozycji mojej i togaa :shake:, a pieniążków Leonek ma dużo i leżą sobie .....piszcie ciocie, co o tym myślicie;)[/QUOTE]Moim zdaniem trzeba kupić Luzikowi wszystko co potrzebuje :) chyba już gdzieś o tym pisałam....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='edyseja']Jestem za tym, żeby pokupić Leonkowi wszystko co potrzebne. Dobrze by było jednak, żeby jakieś pieniądze pozostały na jego koncie (bo zawsze może się pojawić niespodziewany wydatek np. na wizytę lekarską).[/QUOTE]
Też tak myślę :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...