Jump to content
Dogomania

Obcinanie tylnych palców? Po co?


Gawroon7

Recommended Posts

[quote name='Jotbe'][COLOR=darkslateblue]U psów, u których wzorzec nie wymaga „ostróg” należy je bezwzględnie usunąć w szczenięctwie, najlepiej przy narodzinach (to samo dotyczy wilczych pazurów na przednich łapach). [/COLOR][COLOR=#483d8b][URL="http://www.naszepsy.com.pl/porady.asp?Id=596"]źródło[/URL][/COLOR][/quote]

[COLOR=black][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Na przednich? Cos tu chyba nie tak. Nigdy nie widziałam psa z usuniętymi wilczymi pazurami na przednich łapach, być może z jakiś szczególnych względów zdrowotnych należy je usunąć, ale tak na "dzień dobry" zaraz po urodzeniu to nie. [/SIZE][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Pozostałość po przodkach, która nie jest kanapowcom specjalnie potrzebna :) Podobno ludziom zaniknie mały palec u nogi w daleeeekiej przyszłości, bo też nie jest potrzebny. Już teraz niektórym paznokieć z tego palca może bezboleśnie odpaść. To tak dla porównania :D

A mój pies z tyłu ma piąty palec (z pazurem) tylko na jednej łapie, na drugiej ma tylko piąty pazur - bez palca :D Pazur wyrasta sobie tak jakby bezpośrednio ze skóry. Ostatnio zauważyłam, że złamał się, a właściwie odpadł przy samej nodze została po nim tylko "kropka". Pies nawet nie poczuł, teraz rośnie sobie od nowa...

Link to comment
Share on other sites

Część moich psów ma piąty pazur, ale większoś nie ma i dobrze, bo wg mnie to tylko przeszkadza, naraża na kontuzje, zwiększa ryzyko urazu (urwanie pazura). Te dodatkowe palce trzymają się raczej mocno, ale u jednej suczki pięty pazur był jakby niedorozwinięty (i tylko na jednej tylnej łapce), wisiał taki mały na kawałku skóry, natomiast jej siostra z miotu nie miała go wcale.

Wydaje mi się, że u psów czesanych i użytkowych, piąte pazury powinny być usuwane w szczenięctwie. Dla dobra i wygody psa. Gdyby któregoś z moich psów dodatkowy palec zaczął ranić, albo bardzo mu dokuczać - nie wahałabym się przed hirurgicznym usunięciem. Jeden krótki zabieg, kilka dni rekonwalescencji i kilka(naście) lat życia bez niepotrzebnego bólu i stresu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...