Jump to content
Dogomania

Warszawa Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych - (CACIB) 7-8.07.2012


izabela.szczepaniak

Recommended Posts

Dla wszystkich , którzy się zastanawiają jak trafić na wystawę.
Z Dworca Centralnego PKS Mińsk Maz., BAGS/ przystanek w kierunku Mińska pod hotelem Lotu- vis a vis Dworca Al. Jerozolimskie/ a najlepiej przejść do dworca śródmieście - do przejścia raptem 300 m tunelem i pociągiem SKM do stacji Wesoła / kierunek Mińsk Mazowiecki, Sulejówek lub Siedlce/ ze stacji Wesoła jeździ autobus skorelowany z pociągami nr. 198 i wysiąść na przystanku 1 Pułku Praskiego lub przystanek wcześniej tj. Hipodrom- tego nie jestem pewien czy będzie tam wejście, ustalę i uprzejmie doniosę.
Ta wersja jest chyba najszybsza , jazda pociągiem to ok. 20. min i autobus 10 min.
Do Wesołej kursują również pociągi Kolei Mazowieckich, z tym że w tych pociągach nie ma kasowników biletów miejskich i należy kupić bilet np. dobowy , skasować w tramwaju lub autobusie, wsiąść w pociąg ze skasowanym biletem. Zaleta Kolei Mazowieckich , na razie psy jeżdżą gratis, w SKM są kasowniki ale za psa się płaci normalny bilet.
Można też dojechać spod Dworca Centralnego autobusami do metra Politechnika ,wsiąść do autobusu 502 , wysiąść przystanek Sagalii i maszerować kawałek drogi spory na wystawę.
Ponieważ uruchomiono już Dworzec Wschodni, jeśli pociągi którymi jechać będziecie, zatrzymują się na tej stacji, to jest to wersja optymalna, na tym samym dworcu zatrzymują się pociągi SKM i Kolei Maz/ krótsza trasa do przejścia- są kioski z biletami/.
Wesoła to dzielnica W-wy i obowiązują bilety miejskie- najlepiej dobowe ten sam do autobusu i pociągu
Jeśli ktoś jest zainteresowany rozkładem jazdy SKM i autobusu 198 od stacji Wesoła, cenami biletów komunikacji miejskiej wszystko jest na stronie ztm .waw.pl

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 259
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='ann1']Można, ale...
Jedyny autobus, który zatrzymuje się przy hipodromie to 198. Jest to autobus tak na dobrą sprawę łączący dwie podwarszawskie miejscowości, czyli Rembertów ze Starą Miłosną. Trzeba dojechać do Rembertowa PKP i ze stacji zrobić przesiadkę na tą linię.

Poza tym pozostają autobusy jadące ul. Czecha i dalej Traktem Brzeskim. Trzeba wysiąść w miejscu gdzie kończy się Czecha, a zaczyna Trakt (tak mniej więcej - dokładnie Ci nie powiem) i dalej piechotką...kawałeczek.
Te autobusy to 411, 502 i 722.
Tu masz dokładny rozkład jazdy warszawskiego ZTM:
[URL]http://www.ztm.waw.pl/rozklad_nowy.php?c=182&l=1[/URL]
Wskazane linie znajdziesz bez trudu.

Większego wygwizdowa ze świecą szukać, no może jeszcze Góraszka...ciut dalej jest :)

Co do oglądających...po kościele, w niedziele może okoliczni mieszkańcy odwiedzą wystawę...[/QUOTE]

E tam zaraz wygwizdów, są gorsze miesca, żadne mi jeszcze nie przyszło do głowy ale muszą być.
411 w sobotę i niedzielę nie jeżdzi, a poza tym nie Rembertów tylko Wesoła/ jeśli chodzi o pociąg i autobus/
Sam zaliczałem wystawy na Wyścigach , tam też nie było dobrego dojazdu a radziliśmy sobie.
Warszawka tak zabudowana że za chwil kilka to wystawy będą na granicy ze wschodnim sąsiadem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Shilomaniak'], a poza tym nie Rembertów tylko Wesoła/ jeśli chodzi o pociąg i autobus/

[/QUOTE]

Fakt, mój błąd.
[quote name='Shilomaniak']
Sam zaliczałem wystawy na Wyścigach , tam też nie było dobrego dojazdu a radziliśmy sobie.
[/QUOTE]
Bez przesady. Pętla tramwajowa i autobusy pod samymi Wyścigami. A ilu widzów tam wtedy przyjeżdżało! Kilka razy więcej niźli na WAT. Kombinuję, że w porównaniu z hipodromem to będzie tak z kilkadziesiąt razy więcej.

Link to comment
Share on other sites

Miło mi czytać, że są zadowoleni z lokalizacji :lol:. Stara Miłosna jest taka piękna :lol:. Teren Hipodromu to ogromne tereny zielone, nie wiem jak organizatorzy uzgodnią przygotowanie miejsca na wystawę :shake:. Są tam stajnie i dużo innych pomieszczeń, więc może miejsce pod dachem się znajdzie, a jak nie to zielona trawka i oby pogoda dopisała :lol:. Rzeczywiście zwiedzających może być mniej niż na Wyścigach, ale to nie z powodu odległości od Centrum, tylko braku blokowisk. Jestem więcej niż pewna, że na Wyścigach przeważająca część zwiedzających też była "..po kościele przed obiadem..." , tylko tam Ursynów z ogromem mieszkańców pod bokiem. Trzeba po prostu nagłośnić imprezę - jeśli Związek nie daje rady niech każdy wystawiający zaprosi swoich znajomych przez facebooka i poprosi o zapraszanie dalej.
Mój mąż już pisał na temat dojazdu, ale facet jest samochodowy, więc pisze dobrze ale nie całkiem dokładnie. Ja pokonuję codziennie trasę Stara Miłosna - Warszawa Centrum własnie pociągowo-autobusowo i mogę udzielić bardzo dokładnych informacji (łącznie z podaniem godzin odjazdu pociągu i autobusu). Proszę się nie martwić -dojazd jest bardzo szybki i łatwy. Mogę wypisać na wątku wszystkie połączenia w jakimś przedziale czasowym lub proszę pisać na PW.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Shilomaniak']Miło mi czytać, że są zadowoleni z lokalizacji :lol:. Stara Miłosna jest taka piękna :lol:. Teren Hipodromu to ogromne tereny zielone, nie wiem jak organizatorzy uzgodnią przygotowanie miejsca na wystawę :shake:. Są tam stajnie i dużo innych pomieszczeń, więc może miejsce pod dachem się znajdzie, a jak nie to zielona trawka i oby pogoda dopisała :lol:. Rzeczywiście zwiedzających może być mniej niż na Wyścigach, ale to nie z powodu odległości od Centrum, tylko braku blokowisk. Jestem więcej niż pewna, że na Wyścigach przeważająca część zwiedzających też była "..po kościele przed obiadem..." , tylko tam Ursynów z ogromem mieszkańców pod bokiem. Trzeba po prostu nagłośnić imprezę - jeśli Związek nie daje rady niech każdy wystawiający zaprosi swoich znajomych przez facebooka i poprosi o zapraszanie dalej.
Mój mąż już pisał na temat dojazdu, ale facet jest samochodowy, więc pisze dobrze ale nie całkiem dokładnie. Ja pokonuję codziennie trasę Stara Miłosna - Warszawa Centrum własnie pociągowo-autobusowo i mogę udzielić bardzo dokładnych informacji (łącznie z podaniem godzin odjazdu pociągu i autobusu). Proszę się nie martwić -dojazd jest bardzo szybki i łatwy. Mogę wypisać na wątku wszystkie połączenia w jakimś przedziale czasowym lub proszę pisać na PW.[/QUOTE]

A jak daleko jest od autobusu do hipodromu? Tak pi razy drzwi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']A czy coś wiadomo, jak będzie z parkingiem? Jak daleko od wejscia itp.
Dla osób z kilkom psami, klatkami itp. tobołkami to dosyc istotna informacja:)

pzdr.[/QUOTE]

Co do parkingu to ma być za darmo dla wystawców ale w jakiej odległości to poczekajmy na plan ringów i parkingów

[FONT=Tahoma][B][SIZE=2]Istnieje możliwość noclegu na terenie wystawy w przyczepach lub w camper'ach - koszt 100 zł.

A tu mapka
[/SIZE][/B][URL="http://maps.google.pl/maps?q=52.228588,21.228161&hl=pl&t=m&z=15"][SIZE=2]http://maps.google.pl/maps?q=52.228588,21.228161&hl=pl&t=m&z=15[/SIZE][/URL][/FONT]

Edited by izabela.szczepaniak
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chefrenek']A jak daleko jest od autobusu do hipodromu? Tak pi razy drzwi.[/QUOTE]

Autobus 198 ma przystanek po drugiej stronie ulicy na wprost wejścia na Hipodrom. Jest to wejście, które jest czynne tylko przy okazji imprez na Hipodromie, wiec mam nadzieję, że z okazji wystawy będzie otwarte. W przeciwnym razie jest spooooory kawałek drogi do przetuptania. No i oczywiście nawet jeśli to boczne wejście będzie otwarte to jak znam życie najpierw będą parkingi a samo miejsce wystawy oddalone. Trzeba się przygotować na marsz - tak bezpieczniej i bez niemiłych niespodzianek :razz:

Edited by Shilomaniak
Link to comment
Share on other sites

[quote name='zootechniczka']Mam pytanie pewnie głupie ale co mi tam. Można przyjść na wystawę z kundlem? Oczywiście nie w celu wstawiania go ;).[/QUOTE]

Zawsze chodziłam na wystawy ze swoimi nierasowcami :lol:. Niech się biedaki popatrzą na jasniepaństwo :diabloti:. Można było kupić psie akcesoria i zjeść kiełbaskę bez obawy pochlapania futra :evil_lol:. I zawsze było fajnie - wystawcy zmęczeni, ale chętnie opowiadają o swoich pupilach. Pamiętaj o zabraniu kagańca i butelki z wodą dla piesa.

Edited by Shilomaniak
Link to comment
Share on other sites

[quote name='anorektyczna.nerka']Szukam transportu z lubelskiego, jedna osoba bez psa, dokładam się do paliwa ;>[/QUOTE]

Ajć! Jedziemy w 3 osoby i na 3 klatki (w tym jedna duża). Niestety, nie zmieści się nikt więcej. Nawet dziecko. :-(
Przykro mi. Mam nadzieję [B]anorektyczna.nerka[/B], że uda Ci się znaleźć transport. :-)
Zaraz wyślę PW. Coś wymyślimy. ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Shilomaniak']Zawsze chodziłam na wystawy za swoimi nierasowcami :lol:. Niech się biedaki popatrzą na jasniepaństwo :diabloti:. Można było kupić psie akcesoria i zjeść kiełbaskę bez obawy pochlapania futra :evil_lol:. I zawsze było fajnie - wystawcy zmęczeni, ale chętnie opowiadają o swoich pupilach. Pamiętaj o zabraniu kagańca i butelki z wodą dla piesa.[/QUOTE]

Świetnie :). to w takim razie na 99% wpadnę na wystawę z moim kundliszonem :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...