Jump to content
Dogomania

Marianek już w najcudowniejszym domku, jaki tylko można sobie wymarzyć.Dziękujemy! :)


paula_t

Recommended Posts

  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

W boksie z tego co widziałam są 4 albo 5 psów. Marianek się bardzo ucieszył, jak przyjechałam, już zaczął na mnie reagować. Wsunął kurczaczka, a potem sobie spacerował. Próbowałam znowu...dostać się do weterynarza trzy razy w ciągu godziny, ale niestety mi się nie udało, bo z tą łapką mi się wydaje jest gorzej- teraz już przez 80% czasu trzyma ją w powietrzu i porządnie kuleje. Nie wiem, może dlatego, że jest nierozchodzona...:-(
Dostałam odpowiedź- koszt transportu to ok.320zł do Wrocławia i najwcześniej w poniedziałek rano, bo romi się nie wyrobi w tym tygodniu.

Link to comment
Share on other sites

NIENAWIDZĘ czegoś nie móc - w tym przypadku NIENAWIDZĘ, że nie możemy dać Maniutkowi domu :(

Jeśli trzeba będzie, mogę jeszcze ze 20 zł wyskrobać na dołożenie do tego, co zebrane, na transport. No i rzecz jasna podtrzymuję deklarację na hotelik.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='keakea']NIENAWIDZĘ czegoś nie móc - w tym przypadku NIENAWIDZĘ, że nie możemy dać Maniutkowi domu :(

Paula, a czy coś wiadomo w sprawie łapki? Czy jest szansa na operację czy już nie ma co tego ruszać? :([/QUOTE]

Sprawdź post wcześniej. Jak dzwoniłam ostatnio to chirurg miał podjąć decyzję, no i w ten sposób chyba podjął.

Link to comment
Share on other sites

Aha, na boksy ogólne, w sensie nie opłaca się prostować Maniusiowi ani łapki ani życia :( - cholera :(

Jak Maniuś będzie już choćby w hoteliku, można dalej zbierać kasę na diagnozę i może operację, gdyby wet uznał, że można operować.

Z deklaracji wnioskuję, że na opłacenie hoteliku u michelle jest dość kasy?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='keakea']Aha, na boksy ogólne, w sensie nie opłaca się prostować Maniusiowi ani łapki ani życia :( - cholera :(

Jak Maniuś będzie już choćby w hoteliku, można dalej zbierać kasę na diagnozę i może operację, gdyby wet uznał, że można operować.

Z deklaracji wnioskuję, że na opłacenie hoteliku u michelle jest dość kasy?[/QUOTE]

Na pewno będę chciała, żeby jakiś dobry wet oglądnął tą łapkę, żeby chociaż potwierdził tą diagnozę, bo nie chcę tak tego zostawiać...
Deklaracje, to 230 zł, koszt hoteliku 250zł, więc jesteśmy prawie w domu jeśli o to chodzi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='keakea']Aha, na boksy ogólne, w sensie nie opłaca się prostować Maniusiowi ani łapki ani życia :( - cholera :(

Jak Maniuś będzie już choćby w hoteliku, można dalej zbierać kasę na diagnozę i może operację, gdyby wet uznał, że można operować.

Z deklaracji wnioskuję, że na opłacenie hoteliku u michelle jest dość kasy?[/QUOTE]

Watpie zeby jaki kolwiek wet podjał sie łamania staremu psu nogi bo z tego co czytalam jest to stara sprawa . A niby dleczego piszesz ze nie oplaca sie ratowac zycia psu ? Czy ktos go usypia ? poszedl na boksy ogolne tak jak kazdy pies ktory nie jest juz chory i jest po kwarantannie ,a takich Manków w schronisku jest duzo wiecej , są tez psy w gorszym stanie ,np. ślepe i co maja z nimi zrobic to nie jest hotel?. W sumie w schronisku jest okolo 500 psów . Szpital stale jest przepełniony do granic mozliwosci , bo psy choruja ,bo psy sie sterylizuje itp.
Znajdz mi drugie takie schronisko w Malopolsce bo nie wiem jak w innych województwach ,ktore leczy ,kastruje ,czipuje , szczepi psy i ma tyle adopcji co krakowskie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Foksia i Dżekuś']Watpie zeby jaki kolwiek wet podjał sie łamania staremu psu nogi bo z tego co czytalam jest to stara sprawa . A niby dleczego piszesz ze nie oplaca sie ratowac zycia psu ? Czy ktos go usypia ? poszedl na boksy ogolne tak jak kazdy pies ktory nie jest juz chory i jest po kwarantannie ,a takich Manków w schronisku jest duzo wiecej , są tez psy w gorszym stanie ,np. ślepe i co maja z nimi zrobic to nie jest hotel?. W sumie w schronisku jest okolo 500 psów . Szpital stale jest przepełniony do granic mozliwosci , bo psy choruja ,bo psy sie sterylizuje itp.
Znajdz mi drugie takie schronisko w Malopolsce bo nie wiem jak w innych województwach ,ktore leczy ,kastruje ,czipuje , szczepi psy i ma tyle adopcji co krakowskie.[/QUOTE]

Napisałam że nie opłaca się prostować łapki ani życia, w sensie, że nie dali Pauli znać, czy coś będzie można z łapką zrobić, może "nie opłaca się" nie było tu trafnie użyte, ale nie to miałam na myśli. Czasem coś się człowiekowi napisze, co inni odczytują zupełnie inaczej. Przepraszam.

Wiem, jaka jest sytuacja w schroniskach - i tak zrobili dla Mańka, ile mogli. Szkoda, że mogą tak niewiele. Nikogo nie chciałam krytykować.

Może uda się Mańkowi pomóc coś jeszcze, gdy już opuści schronisko.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MTD']i śląskie :oops:[/QUOTE]

O jak się ciocia ładnie czerwieni ;)


[quote name='MTD']ja się chyba nie przyznałam nawet :razz:
napisałam z samego rana maila do babeczki z Wrocławia, która adoptowała ode mnie sunię, może będzie mogła doglądać Mańka na miejscu, kobieta ma wielkie serce do zwierząt, także myślę, że pomoże jak trzeba będzie ;)[/QUOTE]

Ale dobra kobitka z tej naszej cioci MTD :loveu:


[quote name='MTD']nic się nie martw, na dogo jest 14 stron użytkowników z Wrocławia, będziemy ich wysyłać kolejno w odwiedziny do Manka haha[/QUOTE]

:roflt: dobre!


[quote name='paula_t']Był pierwszy telefon o Maniusia!!:multi:
Starszy Pan zadzwonił, chwilkę porozmawialiśmy, zobaczymy co z tego będzie, ma jeszcze się zastanowić i zadzwonić...
Ale jestem beznadziejna w przeprowadzaniu takich rozmów, chyba trzeba było podać nr kogoś doświadczonego :/
Zapytał czy piesek utrzymuje czystość w domu, to powiedziałam, że teraz, kiedy znajduje się w szpitaliku zachowuje czystość bez problemu, ale nikt nigdy mu nie zagwarantuje jak piesek będzie zachowywał się w nowym miejscu kiedy będzie zestresowany, niezależnie od wieku. W dodatku to staruszek i tak jak starszej osobie może być mu ciężko z postępującym wiekiem.[/QUOTE]

E tam, nikogo innego nie trzeba. Świetnie odpowiedziałaś, bo to prawda, że gwarancji nigdy nie ma. Nawet psiak utrzymujący czystość w normalnych warunkach, będąc chory może nie być w stanie kontrolować zwieraczy. A w jakim wieku był ten pan?

Link to comment
Share on other sites

Wiadomo, że takich Mańków są tysiące, nie da się pomóc wszystkim, ale można chociaż spróbować niektórym.
Szkoda tylko, że nie poinformowali mnie o zamiarze przeniesienia Mańka do boksu, bo wtedy nie musiałabym na gwałt szukać transportu i schronienia na tych parę dni. Ja wiem, że oni mają tam dużo psów i nie wszystko da się ogarnąć, ale prosiłam raz o wpisanie mnie jako osoby chętnej do jego adopcji, nikt tego nie zrobił, więc poprosiłam znowu (już na miejscu, w schronisku) i podobno zostało to wpisane :/

Po głosie to starszy człowiek, ale nie pytałam o wiek :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='margoth137']3mam kciuki;) i dodam co do czystości, że Teofil był 9 lat w schronie i ani razu nie nabrudził w domu, wszytko robi na polku, a jest dziadziusiem podobno 15 letnim:)[/QUOTE]

Dziadziuś? Toś to nastolatek! :eviltong:


[B]Transport Marianka: [/B]A jakby go[B] pociągiem przewieźć?[/B] Byłoby taniej.

[quote name='keakea']NIENAWIDZĘ czegoś nie móc - w tym przypadku NIENAWIDZĘ, że nie możemy dać Maniutkowi domu.[/QUOTE]

Mam identyczne odczucia!!!

Link to comment
Share on other sites

No właśnie cały czas rozważam opcję pociągu.
Patrzyłam teraz właśnie na rozkład. Jutro mam egzamin, w piątek muszę oddać część pracy magisterskiej, więc mogłabym pojechać w sobotę. Wyjazd miałabym o 7.13, cena biletu to 68zł+psiak, jestem na miejscu o 15.49 i musiałabym kombinować z powrotem, żeby nie jechać samej w nocy pociągiem :/
[URL]http://rozklad-pkp.pl/query.php/pn?q=pl/node/146&ld=pkp&seqnr=5&ident=h0.0865429.1337784051&getTariff=yes&outConId=C0-2[/URL]

Edited by paula_t
Link to comment
Share on other sites

[quote name='keakea']Napisałam że nie opłaca się prostować łapki ani życia, w sensie, że nie dali Pauli znać, czy coś będzie można z łapką zrobić, może "nie opłaca się" nie było tu trafnie użyte, ale nie to miałam na myśli. Czasem coś się człowiekowi napisze, co inni odczytują zupełnie inaczej. Przepraszam.

Wiem, jaka jest sytuacja w schroniskach - i tak zrobili dla Mańka, ile mogli. Szkoda, że mogą tak niewiele. Nikogo nie chciałam krytykować.

Może uda się Mańkowi pomóc coś jeszcze, gdy już opuści schronisko.[/QUOTE]

Samo wyciągniecie psa do dobrego hotelu lub na dt pomoże psiakowi ,chodź by nawet psychicznie . Zawsze tez mozna zrobic dodatkowe badania na ktore schronisko poprostu nie stac .
Sama wyciagam od kilku lat stare i chore psy oraz weteranów ,zawsze je diagnozuje jeszcze po wyciągnięciu ze schroniska bo wiem ze robią tyle badan na ile ich stać .
Teraz np .do hotelu zabrałam Dorcie 12-15 letnie sunie ,ktora 4 lata byla w schronisku .Wiem ,ze maiła guza na sledzionie i jej w zeszłym roku wycieli ale niestety juz nie mieli na badania histopatologiczne wiec musimy zrobic krew i usg żeby wiedziec co w środku siedzi.
Ktos oczywiście kto nie jeździ do schroniska ,może nie wiedzieć ilu psa pomagaja . Nawet nie zdajecie sobie sprawy w jakim stanie mogą przychodzić psy ,ile zagłodzonych ,ile ciezko chorych i w większości udaje sie je wyprowadzić . Niektóre psy maja lepiej u nas w schronisku niz w swoich pseudo domach.

Link to comment
Share on other sites

[TABLE="class: queryTable"]
[TR]
[TD="colspan: 13"][TABLE="class: queryTable, width: 100%"]
[TR]
[TD] Widok szczegółowy
[/TD]
[TD="class: quertHeader, align: right"] [/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[TABLE="class: queryTable, width: 100%"]
[TR]
[TH="class: resultdark"] Stacja/przystanek [/TH]
[TH="class: resultdark"][IMG]http://rozklad-pkp.pl/img/vs_pkp/sep_th.gif[/IMG][/TH]
[TH="class: resultdark"] Data [/TH]
[TH="class: resultdark"][IMG]http://rozklad-pkp.pl/img/vs_pkp/sep_th.gif[/IMG][/TH]
[TH="class: resultdark"] przyj. [/TH]
[TH="class: resultdark"][IMG]http://rozklad-pkp.pl/img/vs_pkp/sep_th.gif[/IMG][/TH]
[TH="class: resultdark"] odj. [/TH]
[TH="class: resultdark"][IMG]http://rozklad-pkp.pl/img/vs_pkp/sep_th.gif[/IMG][/TH]
[TH="class: resultdark"] Per/Tor [/TH]
[TH="class: resultdark"][IMG]http://rozklad-pkp.pl/img/vs_pkp/sep_th.gif[/IMG][/TH]
[TH="class: resultdark"] Środki komunikacji [/TH]
[TH="class: resultdark"][IMG]http://rozklad-pkp.pl/img/vs_pkp/sep_th.gif[/IMG][/TH]
[TH="class: resultdark"] Uwagi [/TH]
[/TR]
[TR]
[TD="class: result"] [URL="http://rozklad-pkp.pl/stboard.php/pn?q=pl/node/146&ld=pkp&seqnr=5&ident=os.0836329.1337788768&input=5100028&boardType=dep&time=07:13"] Kraków Główny [/URL] [/TD]
[TD="class: result"][/TD]
[TD="class: result, align: center"] 27.05.12 [/TD]
[TD="class: result"][/TD]
[TD="class: result, align: center"][/TD]
[TD="class: result"][/TD]
[TD="class: result, align: center"] 07:13 [/TD]
[TD="class: result"][/TD]
[TD="class: result, align: center"][/TD]
[TD="class: result"][/TD]
[TD="class: result"] [TABLE]
[TR]
[TD="class: result"][IMG]http://rozklad-pkp.pl/img/tlk_pic.gif[/IMG][/TD]
[TD="class: result"] [URL="http://rozklad-pkp.pl/traininfo.php/pn/391575/338467/109880/75585/4095/?q=pl/node/146&ld=pkp&seqnr=5&ident=os.0836329.1337788768&"]TLK38110[/URL][/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[/TD]
[TD="class: result"][/TD]
[TD="class: result-uwagi"] TLK
PKP Intercity, przewóz rowerów, 1 kl. - obowiązek rezerwacji, Wagon bezprzedziałowy, wagon barowy, w pociągu wagon dla niepełnosprawnych, przesyłki konduktorskie za opłatą [/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: result"] [URL="http://rozklad-pkp.pl/stboard.php/pn?q=pl/node/146&ld=pkp&seqnr=5&ident=os.0836329.1337788768&input=5100069&boardType=arr&time=12:20"] Wrocław Główny [/URL] [/TD]
[TD="class: result"][/TD]
[TD="class: result, align: center"]
[/TD]
[TD="class: result, align: center"] 12:20 [/TD]
[TD="class: result, align: center"][/TD]
[TD="class: result, align: center"][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="colspan: 13"]
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: result-uwagi2, colspan: 13"] Czas jazdy: 5:07; kursuje w okresie, 23. do 31. Maj [/TD]
[/TR]
[/TABLE]

[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: result, colspan: 13"][IMG]http://rozklad-pkp.pl/img/space.gif[/IMG][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: result, colspan: 13"] [TABLE="class: queryTable, width: 37%, align: center"]
[TR]
[TH="colspan: 3"] [B] Informacja o cenie biletu normalnego
[/B] [/TH]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 9%, bgcolor: #9E9E9E"] [CENTER] [COLOR=#D3D3D3] [B]km[/B] [/COLOR] [/CENTER]
[/TD]
[TD="width: 9%, bgcolor: #9E9E9E"] [CENTER] [COLOR=#D3D3D3] [B]kl. 2[/B] [/COLOR] [/CENTER]
[/TD]
[TD="width: 9%, bgcolor: #9E9E9E"] [CENTER] [COLOR=#D3D3D3] [B]kl. 1[/B] [/COLOR] [/CENTER]
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="bgcolor: #D3D3D3, align: center"] [CENTER] [B]265[/B] [/CENTER]
[/TD]
[TD="bgcolor: #D3D3D3, align: center"] [CENTER] [B]52,00[/B] zł [/CENTER]
[/TD]
[TD="bgcolor: #D3D3D3, align: center"] [CENTER] [B]79,00[/B] zł [/CENTER]
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
na pewno dobrze sprawdziłaś? :)

Link to comment
Share on other sites

Patrzyłam na pociąg Kraków Główny- Dzierżoniów Śląski dlatego wyszła taka cena i taki czas podróży, ale już się temu przyjrzę :) 27.05 to niedziela, a michelle04 może go odebrać z Wrocławia do 15.30, bo tam pracuje, więc w ciągu tygodnia muszę jechać i to jeszcze być w okolicach tej godziny z tego co zrozumiałam, bo inaczej to podróż do Dzierżoniowa by mnie czekała. Tylko czy to dobry pomysł targać psiaka 5 godzin w pociągu?
I wrócić jeszcze jakoś muszę :P

Edited by paula_t
Link to comment
Share on other sites

aaa widzisz, ja jestem gapa ;) ale kurde we wrocławiu o 12ej a w dzierżoniowie 50 km dalej o 15:50, no nerwica może trafić :)

słuchajcie, jest opcja by taka jedna duszka zabrała psa ze schroniska do siebie jutro i przetrzymała do poniedziałku dopóki romi go nie zawiezie, ale czy to nie jest dla psa za duża tułaczka? jak myślicie? no i w piątek musiałby posiedzieć zamknięty w pokoju 9 godzin w obawie przed zachowaniem innych zwierzecych domowników podczas gdy nie zwierzęcy domownicy są w pracy.

Edited by MTD
Link to comment
Share on other sites

[quote name='MTD']aaa widzisz, ja jestem gapa ;) ale kurde we wrocławiu o 12ej a w dzierżoniowie 50 km dalej o 15:50, no nerwica może trafić :)

słuchajcie, jest opcja by taka jedna duszka zabrała psa ze schroniska do siebie jutro i przetrzymała do poniedziałku dopóki romi go nie zawiezie, ale czy to nie jest dla psa za duża tułaczka? jak myślicie? no i w piątek musiałby posiedzieć zamknięty w pokoju 9 godzin w obawie przed zachowaniem innych zwierzecych domowników podczas gdy nie zwierzęcy domownicy są w pracy.[/QUOTE]

Dlatego nie wiem kompletnie jak to rozwiązać :/ A najlepsza w podejmowaniu decyzji nie jestem;)
Czy jechać sama samochodem (dużo kasy) czy kogoś szukać dalej (trudno będzie znaleźć) czy prosić romiego (praktycznie tyle kasy, co ja sama bym jechała) czy pociągiem (pies w pociągu przez tyle godzin+nie zgrywają się godziny kompletnie, musiałabym 4h z Mańkiem gdzieś przeczekać), za dużo tych opcji i w każdej coś nie tak :/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paula_t']Dlatego nie wiem kompletnie jak to rozwiązać :/ A najlepsza w podejmowaniu decyzji nie jestem;)
Czy jechać sama samochodem (dużo kasy) czy kogoś szukać dalej (trudno będzie znaleźć) czy prosić romiego (praktycznie tyle kasy, co ja sama bym jechała) czy pociągiem (pies w pociągu przez tyle godzin+nie zgrywają się godziny kompletnie, musiałabym 4h z Mańkiem gdzieś przeczekać), za dużo tych opcji i w każdej coś nie tak :/[/QUOTE]

trudny orzech do zgryzienia
najwygodniejsza i najdroższa jednoczesnie jest opcja z autem
tak to ciężko powiedziec jak pies zniesie podróż pociągiem
ja z moim psem w marcu jechałam PKS-em do Muszyny jakies 3,5 godz w jedną stronę i zniósł dobrze, ale on ma 4 lata i nie ma chorej łapy
a patrzyłas na pksy? może wrócic by Ci nimi było dobrze
cena biletu za psa też jest przystępna, jest jednak ryzyko że będzie dużo ludzi i pies może mieć mało miejsca, dlatego propunuję popatrzec na powrót dla Ciebie, tu znajdziesz
[url]http://www.rda.krakow.pl/pl/index.php[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewakrakow']trudny orzech do zgryzienia
najwygodniejsza i najdroższa jednoczesnie jest opcja z autem
tak to ciężko powiedziec jak pies zniesie podróż pociągiem
ja z moim psem w marcu jechałam PKS-em do Muszyny jakies 3,5 godz w jedną stronę i zniósł dobrze, ale on ma 4 lata i nie ma chorej łapy
a patrzyłas na pksy? może wrócic by Ci nimi było dobrze
cena biletu za psa też jest przystępna, jest jednak ryzyko że będzie dużo ludzi i pies może mieć mało miejsca, dlatego propunuję popatrzec na powrót dla Ciebie, tu znajdziesz
[URL]http://www.rda.krakow.pl/pl/index.php[/URL][/QUOTE]

Jeśli chodzi o powrót to na pewno wracałabym pks-em, bo opcja jazdy pociągiem samej do prawie 4 rano, w nocy mnie nie przekonuje jednak:/
Tylko w tamtą stronę jest tak, że albo do Dzierżoniowa 8,5h jechać z psiakiem i być przed 16 albo jechać 5h do Wrocławia i być koło 12, a michelle04 mogłaby Mariana dopiero odebrać ok.16 :/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Foksia i Dżekuś']Samo wyciągniecie psa do dobrego hotelu lub na dt pomoże psiakowi ,chodź by nawet psychicznie . Zawsze tez mozna zrobic dodatkowe badania na ktore schronisko poprostu nie stac .
Sama wyciagam od kilku lat stare i chore psy oraz weteranów ,zawsze je diagnozuje jeszcze po wyciągnięciu ze schroniska bo wiem ze robią tyle badan na ile ich stać .
Teraz np .do hotelu zabrałam Dorcie 12-15 letnie sunie ,ktora 4 lata byla w schronisku .Wiem ,ze maiła guza na sledzionie i jej w zeszłym roku wycieli ale niestety juz nie mieli na badania histopatologiczne wiec musimy zrobic krew i usg żeby wiedziec co w środku siedzi.
Ktos oczywiście kto nie jeździ do schroniska ,może nie wiedzieć ilu psa pomagaja . Nawet nie zdajecie sobie sprawy w jakim stanie mogą przychodzić psy ,ile zagłodzonych ,ile ciezko chorych i w większości udaje sie je wyprowadzić . Niektóre psy maja lepiej u nas w schronisku niz w swoich pseudo domach.[/QUOTE]

Czy mówisz o krakowskim schronisku?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MTD']
słuchajcie, jest opcja by taka jedna duszka zabrała psa ze schroniska do siebie jutro i przetrzymała do poniedziałku dopóki romi go nie zawiezie, ale czy to nie jest dla psa za duża tułaczka? jak myślicie? no i w piątek musiałby posiedzieć zamknięty w pokoju 9 godzin w obawie przed zachowaniem innych zwierzecych domowników podczas gdy nie zwierzęcy domownicy są w pracy.[/QUOTE]

co myślicie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewakrakow']opcja z autem najlepsza, oby wypaliła,
przelicz finanse jeszcze raz, mogę dołożyć 20 zł, niestety tylko tyle[/QUOTE]

ewakrakow jak widzisz przy większości psiaków z dogo każdy grosz się liczy. Można mówić, że to "tylko 20 zł", a dla Marianka to na przykład 2,5 dnia nowego życia-spania w łóżeczku, hasania po ogrodzie i pysznych smakołyczków u michelle04, a wtedy to już nie jest "tylko".
[B]WPŁATY JEDNORAZOWE:
30zł- andegawenka
30zł- Baster i Lusi
50zł- bico
30zł- BasiaD
20zł- Doda_
5zł- Paweł D.
30zł- Pani Linda
[/B]
To, czyli 195zł plus mój bazarek, w którym wyszło odrobinkę ponad 100zł (niektórzy wpłacili więcej niż mieli, ale o ile to się okaże, jak jutro wyślę listy i zobaczy się, ile wyszło za przesyłki, których cenę podawałam na oko) są finanse Marianka na ten moment.

[quote name='Gosiapk']A może ktoś ma auto na gaz i chciałby obejrzeć piękne miasto Wrocław w sobotę za zwrot kaski za gaz :cool3:[/QUOTE]

Tutaj na pewno znajdziesz bardzo dużo takich osób:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...