Jump to content
Dogomania

Marianek już w najcudowniejszym domku, jaki tylko można sobie wymarzyć.Dziękujemy! :)


paula_t

Recommended Posts

  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Dzień dobry :)
[quote name='andegawenka']Obsikuje wszystko? tak jest na poczatku niestety....to chłopak i już.[/QUOTE]
wszystko to dobre słowo :) niestety ściany w każdym pokoju ozdobił już swym cennym moczem ;) a i moja psina trochę na niego powarkuje (rano nie wpuściła go do nas do sypialni) także marian został zamknięty w pokoju i musi tam wytrzymać do 16ej, dopóki nie wrócę z pracy. Spał w nocy nawet nieźle, tzn 5 godzin, wstał 'z kurami', to i ja wstałam.
Zamykany szczekał dziaduszek swoim ochrypłym głosikiem wniebogłosy, ale mam nadzieję, że się uspokoi szybko :(

mycia jeszcze nie było, sierść leci z niego strasznie, garściami :( pół wieczoru się czesaliśmy, dziś pomyślimy nad kąpielą.
Marian zdecydowanie nie lubi swoich tabletek i starannie potrafi oddzielić je od każdego jedzenia:)

Smutny to piesek jednak :( Merdoli tym ogonkiem do każdego, ale widać, że cierpi, i to dyszenie smutne i nie wiadomo co z tym zrobić.

Edited by MTD
Link to comment
Share on other sites

:multi::crazyeye::modla::sweetCyb::iloveyou::thumbs:Manius opuscil schron o matenkooooooooooooo:loveu::loveu:jestescie niesamowite kochane cioteczki[IMG]http://supergify.pl/images/stories/yrafy/jee/1111.gif[/IMG][IMG]http://supergify.pl/images/stories/yrafy/jee/1111.gif[/IMG]Maniusiowe zdrowenko martwi ech ..... Maniusiu cudny , :iloveyou::iloveyou::thumbs::thumbs:serduchem calym sie modle , za zdrowenko twoje [IMG]http://supergify.pl/images/stories/yrafy/jee/1111.gif[/IMG]ciocia MTD:loveu::loveu:ale cudnyyyyyyy cudny maly Maniuteczek

Link to comment
Share on other sites

Ewcia, trzymaj kciuki za zdrowie Mańka i szczęśliwe dotarcie do hoteliku, bo to będzie spora wyprawa dla niego.
Paula, wczoraj na fb pani Joasia B. prosiła o nr konta, miała przelać 20 zł, także daj znać gdy dotrą i sprawdź czy jest wpłata od Kseni S. bo wiem, że już kilka dni temu miała wyjść, no i ode mnie za szczotkę jeszcze dziś wyjdzie, przepraszam za zwłokę ;) bardzo się przydała!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paula_t']Nie ma wyboru, muszę kupić, bo nie wiem kiedy by te leki doszły z KTOZ-u, a musi codziennie dostawać :/
[/QUOTE]
Wysępiłam mały rabat w swiecie karm i na jutro juz będzie lek dla manka za 65 zł, koszt przesyłki tez pokrywa sklep ;)
[quote name='margoth137']dzień dobry Manieczku:smile: wyspał się chłopaczek?:smile: jak twoja biedna nuzia, Teoś też dyszy co jakiś czas, to podobno ze stresu....:-(a najważniejsze, ze Maniowi nic nie grozi[/QUOTE]

Nie grozi mu nic poza zanudzeniem się przez te kilka godzin :)

Edited by MTD
Link to comment
Share on other sites

[quote name='MTD']Dzień dobry :)

wszystko to dobre słowo :) niestety ściany w każdym pokoju ozdobił już swym cennym moczem ;) a i moja psina trochę na niego powarkuje (rano nie wpuściła go do nas do sypialni) także marian został zamknięty w pokoju i musi tam wytrzymać do 16ej, dopóki nie wrócę z pracy. Spał w nocy nawet nieźle, tzn 5 godzin, wstał 'z kurami', to i ja wstałam.
Zamykany szczekał dziaduszek swoim ochrypłym głosikiem wniebogłosy, ale mam nadzieję, że się uspokoi szybko :(

mycia jeszcze nie było, sierść leci z niego strasznie, garściami :( pół wieczoru się czesaliśmy, dziś pomyślimy nad kąpielą.
Marian zdecydowanie nie lubi swoich tabletek i starannie potrafi oddzielić je od każdego jedzenia:)

Smutny to piesek jednak :( Merdoli tym ogonkiem do każdego, ale widać, że cierpi, i to dyszenie smutne i nie wiadomo co z tym zrobić.[/QUOTE]

Ciociu, spróbuj tabletkę w kulkę pasztetu albo bardzo miękkiego żółtego sera włożyć i starannie ją nim oblepić. Nasz jamnik nie rozkminia, co jest w środku, tylko łyka, może Maniuś też nie zauważy.

Dziwne, że Maniuś dyszy, bo o ile pamiętam, wet powiedział, że nie ma problemów z sercem? Ale może po prostu to starość... albo ma coś przerośnięte w drogach oddechowych, co mu utrudnia oddychanie?

Czekamy na wieści o 16, jak Maniek przetrwał sam w pokoju.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gosiapk']A próbowałaś linki wykasować i wstawić je jeszcze raz?[/QUOTE]

Milion razy i dalej nie działa niestety:/

[quote name='MTD']Dzień dobry :)

wszystko to dobre słowo :) niestety ściany w każdym pokoju ozdobił już swym cennym moczem ;) a i moja psina trochę na niego powarkuje (rano nie wpuściła go do nas do sypialni) także marian został zamknięty w pokoju i musi tam wytrzymać do 16ej, dopóki nie wrócę z pracy. Spał w nocy nawet nieźle, tzn 5 godzin, wstał 'z kurami', to i ja wstałam.
Zamykany szczekał dziaduszek swoim ochrypłym głosikiem wniebogłosy, ale mam nadzieję, że się uspokoi szybko :(

mycia jeszcze nie było, sierść leci z niego strasznie, garściami :( pół wieczoru się czesaliśmy, dziś pomyślimy nad kąpielą.
Marian zdecydowanie nie lubi swoich tabletek i starannie potrafi oddzielić je od każdego jedzenia:)

Smutny to piesek jednak :( Merdoli tym ogonkiem do każdego, ale widać, że cierpi, i to dyszenie smutne i nie wiadomo co z tym zrobić.[/QUOTE]

Zwaliłam cioteczce MTD ładnego towarzysza na następne 3 dni :-( Przyjdę do niej na jakieś tydzień ściany poszorować ;)

[quote name='MTD']Ewcia, trzymaj kciuki za zdrowie Mańka i szczęśliwe dotarcie do hoteliku, bo to będzie spora wyprawa dla niego.
Paula, wczoraj na fb pani Joasia B. prosiła o nr konta, miała przelać 20 zł, także daj znać gdy dotrą i sprawdź czy jest wpłata od Kseni S. bo wiem, że już kilka dni temu miała wyjść, no i ode mnie za szczotkę jeszcze dziś wyjdzie, przepraszam za zwłokę ;) bardzo się przydała![/QUOTE]

Ty masz mój numer konta:) Póki co nic nie mam, wczoraj były 2 wpłaty ihabe i M.A.P.,ale dalej nie wiem kto to niestety, dlatego jeszcze nie wpisywałam, czekam:/

[quote name='MTD']Wysępiłam mały rabat w swiecie karm i na jutro juz będzie lek dla manka za 65 zł, koszt przesyłki tez pokrywa sklep ;)


Nie grozi mu nic poza zanudzeniem się przez te kilka godzin :)[/QUOTE]

Maniuś niech nie narzeka, bo już lepiej mieć nie będzie ;) No niestety te leki trzeba było kupić, ale przynajmniej przedsiębiorcza cioteczka jak zwykle coś wymyśliła :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paula_t']Milion razy i dalej nie działa niestety:/



Zwaliłam cioteczce MTD ładnego towarzysza na następne 3 dni :-( Przyjdę do niej na jakieś tydzień ściany poszorować ;)



Ty masz mój numer konta:) Póki co nic nie mam, wczoraj były 2 wpłaty ihabe i M.A.P.,ale dalej nie wiem kto to niestety:/



Maniuś niech nie narzeka, bo już lepiej mieć nie będzie ;) No niestety te leki trzeba było kupić, ale przynajmniej przedsiębiorcza cioteczka jak zwykle coś wymyśliła :)[/QUOTE]

Ciocia, skróć linki za pomocą tinyurl, może wtedy zadziała, bo coś mi się kojarzy, że może za długie są...

Przelałam Ci 18,40 zł na Arthroscan, nie mam więcej na razie, już i tak wlazłam na debet :( - tak jak pisałam, 1 czerwca przeleję deklarację na hotelik.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='keakea']Ciocia, skróć linki za pomocą tinyurl, może wtedy zadziała, bo coś mi się kojarzy, że może za długie są...

Przelałam Ci 18,40 zł na Arthroscan, nie mam więcej na razie, już i tak wlazłam na debet :( - tak jak pisałam, 1 czerwca przeleję deklarację na hotelik.[/QUOTE]

Kurcze, niepotrzebnie, aż mi głupio :oops:
Sprawdzam cały czas moje kontro, bo mam księgowanie co 3h, żeby niczego nie zagubić i od razu mi weszło, masz w PKO BP?:razz:
Kurczę, przydałby się jakiś skarbnik, żeby to wszystko ogarnąć, mam nadzieję, że się nigdzie nie rypnę, na razie sprawdzałam kilka razy z tego miesiąca wyciąg i jest ok.

Wydaje mi się, że nie chodzi o długość, bo link do fb jest z tego najkrótszy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MTD']Ewcia, trzymaj kciuki za zdrowie Mańka i szczęśliwe dotarcie do hoteliku, bo to będzie spora wyprawa dla niego.
Paula, wczoraj na fb pani Joasia B. prosiła o nr konta, miała przelać 20 zł, także daj znać gdy dotrą i sprawdź czy jest wpłata od Kseni S. bo wiem, że już kilka dni temu miała wyjść, no i ode mnie za szczotkę jeszcze dziś wyjdzie, przepraszam za zwłokę ;) bardzo się przydała![/QUOTE]

Doszła wpłata od pani Joanny :)

Link to comment
Share on other sites

Kochane Cioteczki,
Czytam o Mańku i tej jego podróży do Wrocławia. Może mogłabym w tym pomóc?
Mieszkam we Wrocławiu (niestety) ale mogłabym pojechać do Krakowa i przywieźć Mariana do Wrocławia. Pociągiem, bo samochodu nie mam. Gdybym dostała zwrot tylko 100 zł za bilet, byłoby ok. Reszta byłaby prezentem dla pieska. Co ważne - w ten sposób zostałoby Wam sporo pieniążków na jego dalsze potrzeby.
Rozważcie to. Oczywiście musiałybyśmy wszystko dokładnie omówić, tzn. kto go we Wrocławiu odbierze, itd. Gdyby była taka konieczność, to mógłby u mnie odpocząć przed dalszą podróżą, przespać noc. Jestem na emeryturze, sama, zatem nie ma problemu.

Pozdrawiam

Anna S.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Figunia']Kochane Cioteczki,
Czytam o Mańku i tej jego podróży do Wrocławia. Może mogłabym w tym pomóc?
Mieszkam we Wrocławiu (niestety) ale mogłabym pojechać do Krakowa i przywieźć Mariana do Wrocławia. Pociągiem, bo samochodu nie mam. Gdybym dostała zwrot tylko 100 zł za bilet, byłoby ok. Reszta byłaby prezentem dla pieska. Co ważne - w ten sposób zostałoby Wam sporo pieniążków na jego dalsze potrzeby.
Rozważcie to. Oczywiście musiałybyśmy wszystko dokładnie omówić, tzn. kto go we Wrocławiu odbierze, itd. Gdyby była taka konieczność, to mógłby u mnie odpocząć przed dalszą podróżą, przespać noc. Jestem na emeryturze, sama, zatem nie ma problemu.

Pozdrawiam

Anna S.[/QUOTE]

Cioteczki niech się wypowiadają po kolei, bo u mnie z podejmowaniem decyzji bardzo źle, a decyzję trzeba podjąć szybko, bo już wczoraj przelałam do Romiego pieniążki na transport i w sumie już wszystko dograne...no, ale to wciąż 320zł...

Link to comment
Share on other sites

Paula, on się wczoraj w aucie juz nawet męczył po pewnym czasie, usiedzieć nie mógł, wymiotował, cięzko oddychał, podróż pociągiem byłaby super ze względów finansowych ale potwornie męcząca.
Pani Anno, jest Pani cudna, ale nawet ta podróż autem będzie trudna dla takiego staruszka schorowanego, a jest 2x szybsza i z domu do domu.. Takie jest moje zdanie..

Link to comment
Share on other sites

"Minęłam się" z wpisem MTD. To prawda, nie wiadomo jak zniósłby ponad 5-cio godz. podróż, a gdyby jeszcze zaczął głośno protestować... Też się tego obawiam. Może jednak w pociągu byłoby mu lepiej (gdyby szczęśliwie nie było tłoku), mógłby nawet troszkę przejść się. Wiozłam już kiedyś przygarniętą znalezioną psinkę (sunię) z Wrocławia do Łodzi, bo tam znalazłam jej domek i w pociągu nie było żadnych kłopotów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MTD']Dzień dobry :)

wszystko to dobre słowo :) niestety ściany w każdym pokoju ozdobił już swym cennym moczem ;) a i moja psina trochę na niego powarkuje (rano nie wpuściła go do nas do sypialni) także marian został zamknięty w pokoju i musi tam wytrzymać do 16ej, dopóki nie wrócę z pracy. Spał w nocy nawet nieźle, tzn 5 godzin, wstał 'z kurami', to i ja wstałam.
Zamykany szczekał dziaduszek swoim ochrypłym głosikiem wniebogłosy, ale mam nadzieję, że się uspokoi szybko :(

mycia jeszcze nie było, sierść leci z niego strasznie, garściami :( pół wieczoru się czesaliśmy, dziś pomyślimy nad kąpielą.
Marian zdecydowanie nie lubi swoich tabletek i starannie potrafi oddzielić je od każdego jedzenia:)

Smutny to piesek jednak :( Merdoli tym ogonkiem do każdego, ale widać, że cierpi, i to dyszenie smutne i nie wiadomo co z tym zrobić.[/QUOTE]

:multi: ciocia MTD przeżyła noc z Mariankiem ;)

No jak tak dalej pójdzie, to będziemy robić zrzutkę na malowanie ścian w domu cioci MTD. Marianek nie lej na ściany :mad:

A do tego sąsiedzi cioci MTD będą mieli spuchnięte uszy, po tylu godzinach Mariankowego biadolenia. :diabloti:

A może te tableteczki mu tak sprytnie w małą porcję pasztetu wsadzić i jako smakołyk podać? :razz:

Może ma z sercem problemy i dlatego dyszy? :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MTD']Wysępiłam mały rabat w swiecie karm i na jutro juz będzie lek dla manka za 65 zł, koszt przesyłki tez pokrywa sklep ;) (...) [/QUOTE]

Ładna, dobra, mądra, inteligentna, proaktywna i do tego jeszcze cudotwórczyni! Ty chyba nie jesteś realna?! :eviltong:


[quote name='MTD']Paula, on się wczoraj w aucie juz nawet męczył po pewnym czasie, usiedzieć nie mógł, wymiotował, cięzko oddychał, podróż pociągiem byłaby super ze względów finansowych ale potwornie męcząca.
Pani Anno, jest Pani cudna, ale nawet ta podróż autem będzie trudna dla takiego staruszka schorowanego, a jest 2x szybsza i z domu do domu.. Takie jest moje zdanie..[/QUOTE]

Z drugiej strony po pociągu mógłby się przejść i jest tam więcej miejsca. Pies nie miałby wrażenia zamknięcia. Okno zawsze można szerzej otworzyć i postać na korytarzu. 5 godzin jedzie się pociągiem, ale bez przystanków. Samochodem może wyjść podobnie czasowo, bo Marianek będzie wymagać częstych postojów na spacer i odpoczynek. Myślę, że pociąg to dobry pomysł.

Link to comment
Share on other sites

Kurczę, właśnie nie wiem czy ten pociąg to taki głupi pomysł, bo w końcu nie sądzę, żeby w poniedziałek było takie straszne obłożenie, a Marianek zawsze mógłby się przespacerować, wygodnie położyć na podłodze, tylko znowu trzeba będzie to zgrać czasowo tak, żeby ciocia Monia mogła go wydać i żeby poinformować michelle04+Romiego-musiałabym to wszystko dzisiaj odkręcać.
Dlatego jak tylko pojawi się Pani Anna, to poprosimy, żeby mogła się jakoś określić co do dnia i godzin, w których Marianka by zabrała i dowiozła na miejsce. Poza tym Pani Aniu-Marianek sika w domku, a Pani zaproponowała, że go przenocuje, nie wiem czy w takim wypadku nawet jeśli oferta jest nadal aktualna...

Link to comment
Share on other sites

Gosia, teraz to jestem ładny... burak ;)
poza tym gdzieś mnie wynalazła? hm? ;)
bo tu na zdjeciach z manieczkiem to ładna Paulinka jest :P

zabieranie psa na dworzec krakowski gdzie hałas ogromny, długa jazda pociągiem, wysiadka na dworcu we wrocławiu, kombinowanie jak go zabrać do dzierżoniowa żeby wszystkim pasowało, psa to będzie męczyło wszystko na pewno.. no i odkręcanie romiego, który pewnie drugi raz nie pomoże w razie czego skoro przelewa mu się pieniązki a zaraz prosi o zwrot, on rezerwuje czas, eh, nie wiem... hmmm trudna sprawa:|

Edited by MTD
Link to comment
Share on other sites

Nie wiem, czy powinnam zabierać tu głos, ale... jednak samochodem, chociaż drożej, to lepiej, bo od progu do progu, w razie potrzeby właściwie od ręki niemal można się wszędzie zatrzymać i Maniutka wypuścić na mały spacer, nie wiem, jaki samochód ma romi, ale mam wrażenie, że łatwiej przewietrzyć samochód niż polski pociąg, samochód mniej hałasuje, więc stres dla Mańka mniejszy i tylko cena pociągu niższa.
Czyli ogólnie jednak jestem za samochodem, choć pociąg pozwoliłby przyoszczędzić pieniążki Maniutkowe na inne cele, lekarstwa, jedzonko.

Link to comment
Share on other sites

Już jestem. Zdaje się, że narobiłam zamieszania, przepraszam. Jeśli ten ktoś miałby się obrazić i więcej nie pomóc, to byłoby bardzo szkoda. Ale czemu miałby się obrazić? przecież chyba rozumie, jak liczy się każda złotówka dla takiej chorej bidy. Tak czy siak, Maniek będzie zmęczony, zestresowany. Napiszcie mi proszę jeszcze, ile on waży, czy dam radę go nieść, przecież dłuższe chodzenie z tą łapiną nie wchodzi w grę.
Przydałby się jasnowidz - co będzie mniejszym złem dla Marianka: auto, czy pociąg.
Sikanie - trudno. Antyków nie mam, jakoś się zabezpieczę.

Link to comment
Share on other sites

waży 12,5 kg i kuśtyka bardziej niż początkowo, choć z rana czuje się lepiej, przynajmniej dziś tak było. Nie wiem czy Romi się obrazi czy zniesmaczy czy tez nie zareaguje, tak sobie głośno myślę. Jutro Paula zabierze mariana jeszcze do weterynarza sprawdzić tego guza, można zapytać lekarza co myśli o jeździe pociągiem, może to będzie nasz stanowczy głos :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Figunia']Już jestem. Zdaje się, że narobiłam zamieszania, przepraszam. Jeśli ten ktoś miałby się obrazić i więcej nie pomóc, to byłoby bardzo szkoda. Ale czemu miałby się obrazić? przecież chyba rozumie, jak liczy się każda złotówka dla takiej chorej bidy. Tak czy siak, Maniek będzie zmęczony, zestresowany. Napiszcie mi proszę jeszcze, ile on waży, czy dam radę go nieść, przecież dłuższe chodzenie z tą łapiną nie wchodzi w grę.
Przydałby się jasnowidz - co będzie mniejszym złem dla Marianka: auto, czy pociąg.
Sikanie - trudno. Antyków nie mam, jakoś się zabezpieczę.[/QUOTE]

Nie narobiła Pani żadnego zamieszania, wszyscy kombinują jak mogą, żeby wyszło najlepiej dla psiaka i zarazem najtaniej, bo dużo kasy to on nie ma.
W ogóle na teraz (25.05 godz.15) policzyłam i Maniek ma fizycznie 682,40zł z czego 320 na transport, 65 na lek na stawy i 250 na hotelik, zostaje 47,40zł, ale jeszcze mają jakieś pieniążki powpływać (będę uzupełniała) +skarbonka kundelkowa (150zł będzie w weekend).

[quote name='MTD']waży 12,5 kg i kuśtyka bardziej niż początkowo, choć z rana czuje się lepiej, przynajmniej dziś tak było. Nie wiem czy Romi się obrazi czy zniesmaczy czy tez nie zareaguje, tak sobie głośno myślę. Jutro Paula zabierze mariana jeszcze do weterynarza sprawdzić tego guza, można zapytać lekarza co myśli o jeździe pociągiem, może to będzie nasz stanowczy głos :)[/QUOTE]

Też tak uważam, że to najlepszy pomysł będzie, tylko kurczę, żeby potem nie było jazdy, bo Romi i michelle04 postawieni w stan gotowości, a michelle04 jeszcze się z pracy prawie 4h zwalnia w poniedziałek, żeby Marianka do domku zawieźć :/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Figunia']Już jestem. Zdaje się, że narobiłam zamieszania, przepraszam. (...) [/QUOTE]

Ależ Figunia, jakiego zamieszania! dobre serce okazałaś, pomóc chcesz kosztem swojego czasu i pieniędzy i to ma być zamieszanie? :shake:

Jestes kochana! :buzi:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...