Jump to content
Dogomania

Zegnaj kochany IWAN, spij spokojnie piesku, biegaj bez bólu za teczą-tam się spotkamy


joteska

Recommended Posts

kochani, sprawa Iwana jest bardzo złożona i poważna:-(, w pierwszej kolejności Iwan musi pojechać na konsultację prof Galentego by go obejrzał i zadecydował i planie leczenia; z wstępnych przypuszczeń po rozmowie z dr Personą poza czyraczycą odbytu istnieje ryzyko nowotworu ( raka jelita). Samo ew. leczenie farmakologiczne może wynieść ok 2 tys zł, z operacja ok 5 tys. Na razie trzeba doprowadzić do konsultacji i rozważyć jednak zrobienie usg i RTG płuc. Nie można na razie jednoznacznie wykluczyć raka:shake:. W najgorszej opcji porażenie pooperacyjne zwieraczy może skończyć sie nietrzymaniem kału. Uważam, ze trzeba zrobić wszystko by postawić trafną diagnoze zanim dojdzie do jakichkolwiek zabiegów.
Z pocieszających wieści po niemal 2 dniach antybiotykach Iwanek zaczął sam siusiać, jeszcze z przerwami, malutko ale jest jakiś efekt, to samo z wypróżnieniem, próbuje, nadyma sie i małymi ilościami qoopalka robi ( pozostałości tego co w nim zalegało). Nie ma zatem pęchrzerza neurogennego, bo nie byłoby poprawy po antybiotyku.
Iwanek miał RTG stawów, ma dysplazję, na razie przy chodzeniu podwija niestety tylne łapki.

[B]zbieramy pilnie na konsultację chirugiczną, usg brzuszka, rtg płuc i czekamy na decyzję profesora[/B]:roll:.

Iwanek własnie leży i trochę podpiskuje, p. Jola podejrzewa, ze go ta dupinka po prostu boli.
On ma dopiero 3 lata..

Edited by joteska
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 632
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Jessii']Jestem i ja na zaproszenie DONnki ...ależ on jest śliczny i biedny...:-(
teraz finansowo leżę, ale postaram się grosz dorzucić i mocno trzymam kciuki, żeby z tego wyszedł[/QUOTE]

[quote name='Marycha35']Marzku dziękuję za zaproszenie, wysłałam gdzie się da prośbę o pomoc dla tego pięknego, biednego dzwońca! Jakim trzeba być bezdennie bezdusznym szpadlem:angryy:, żeby porzucić psa w takim stanie! W bańce się nie mieści. Trzymaj się Iwanie...Groźny:loveu: Jak on się czuje?[/QUOTE]

Dziękuję cioteczki :modla:
Iwanek bardzo nas potrzebuje :)
Koszty jego leczenia mogą być niebotyczne :shake:
Najważniejsze jednak to postawić właściwą diagnozę i przygotować go do zabiegu.
O to zadba joteska, ale wszystko niestety kosztuje :shake:

Link to comment
Share on other sites

paula82 dla Ciebie wielkie podziękowania:loveu:, uratowałaś psa przed męczarniami, dałaś szansę na życie, w schronisku najprawdopodobniej zginąłby w ciągu 2-3tyg:shake:
Musimy pamiętać, nie ma przypadków beznadziejnych, trzeba walczyć.

wszystkim pięknie dziękujemy za serce, za deklaracje i wpłaty:Rose:, zaraz uzupełnię post 2, który będzie naszym orientacyjnym rozliczeniem, pozostałe wpłaty na Iwana będę potwierdzać u p Joli i tu wpisywać. Jeszcze raz dobre dusze dogo i owczarkowe łączą siły:multi: dziękujemy z całego serca owczarkarzom!

Link to comment
Share on other sites

DONNko, co mogę obgadam z p. Jolą ale to ona z Iwankiem będzie jeździć i pukać w najlepsze drzwi w poszukiwaniu pomocy. P. Jola ma poza ogromnym serduchem tez doświadczenie.

Iwan dziś chyba wymęczony zastrzykami i badaniami.
takiego zezulka umiem robić na wybudzeniu

[IMG]http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/470494_375423615827859_100000806723184_964666_1142453904_o.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='joteska']DONNko, co mogę obgadam z p. Jolą ale to ona z Iwankiem będzie jeździć i pukać w najlepsze drzwi w poszukiwaniu pomocy. P. Jola ma poza ogromnym serduchem tez doświadczenie.
[/QUOTE]

Nie wątpię w doświadczenie p. Joli, doświadczenie i wielkie serce :loveu:
Ale Ty będziesz trzymać fachową rękę na pulsie a to daje mi poczucie, ze Iwanek będzie właściwie prowadzony :)

Link to comment
Share on other sites

[URL]http://allegro.pl/show_item.php?item=2315657722[/URL]

Proponowałabym jednak żeby dogomaniacy NIE KUPOWALI cegiełek.
Dlaczego? Ponieważ od każdej aukcji musimy zapłacić prowizję - niby niewiele bo tylko 5% (po podwyżce) ale przy 200 cegiełkach to już się robi 50 zł, a to wcale nie jest mała kwota. Jeżeli wpłacicie swoje pieniądze bezpośrednio na konto, to dla Iwana będzie przeznaczona cała wpłacona przez was kwota, a jeśli kupicie cegiełki, to część tej kwoty zgarnie allegro. Zostawmy allegrowe cegiełki dla tych, którzy nie są na dogomanii - oni nie mają innej drogi pomocy. Albo róbcie tak jak to robią niektórzy wpłacający - kupują 1 cegiełkę ale wpisują wysoką kwotę w koszty przesyłki. Jest taki pan, który regularnie kupuje 1 cegiełkę i "życzy sobie" przesyłkę za 50 zł...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='UlaFeta']Bardzo dziekuje za zalozenie watku i za tak liczne przybycie.Widzialam te czyraki "na zywo",zdjecie tego nie oddaje.Masakra.:-([/QUOTE]
nie możemy zamieszczać tych zdjęć jego pupy... najgorsze jest to, jak on do tej pory musiał cierpieć :(
jest wspaniały odzew dobrych wrażliwych osób z FB- to daje mu wielkie szanse na leczenie, sami a tym bardziej Pani Jola sama nie podoła
Ulu, byłaś przy badaniach u dr Persony? napisz nam proszą co jeszcze o Iwanie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anett']masakra:-( taki młodziutki psiak a tyle cierpienia:shake:

Czy wiadomo już kiedy konsultacja?[/QUOTE]
Pani Jola ma jutro dzwonić i umawiać się z profesorem, na konsultację już są pieniązki więc Pani Jola może z nim jak najszybciej jechać :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Selenga'][URL]http://allegro.pl/show_item.php?item=2315657722[/URL]

Proponowałabym jednak żeby dogomaniacy NIE KUPOWALI cegiełek.
Dlaczego? Ponieważ od każdej aukcji musimy zapłacić prowizję - niby niewiele bo tylko 5% (po podwyżce) ale przy 200 cegiełkach to już się robi 50 zł, a to wcale nie jest mała kwota. Jeżeli wpłacicie swoje pieniądze bezpośrednio na konto, to dla Iwana będzie przeznaczona cała wpłacona przez was kwota, a jeśli kupicie cegiełki, to część tej kwoty zgarnie allegro. Zostawmy allegrowe cegiełki dla tych, którzy nie są na dogomanii - oni nie mają innej drogi pomocy. Albo róbcie tak jak to robią niektórzy wpłacający - kupują 1 cegiełkę ale wpisują wysoką kwotę w koszty przesyłki. Jest taki pan, który regularnie kupuje 1 cegiełkę i "życzy sobie" przesyłkę za 50 zł...[/QUOTE]


[B]Selengo[/B], ogromnie dziękujemy za to allegro :loveu: :loveu: :loveu:
I wszystkie dobre rady :):):)
Uwinęłaś się w try miga :)
Tak się bałam się, że będziesz osiągalna dopiero po majówce a dla Iwanka czas się liczy.
Jeszcze raz Ci dziękuję :Rose:

[B]Jotesko[/B], może zmienić wiek Iwanka w tytule i tekście wątku
Na fb już zmieniłam

Link to comment
Share on other sites

Na wątek Iwana trafiłam przypadkiem. To nie do pomyślenia jak można doprowadzić psa do takiego stanu. A on jest przecież jeszcze taki młody. W związku z tym, że robiłam akurat bazarek, połowa dochodu z niego pójdzie na leczenie Iwanka. Zapraszam:)
[url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/226536-Bazarek-cegiełkowy-SPOSOBY-NA-UPAŁ%21-Na-dwa-owczarki-Zapraszam[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marysia O.']Na wątek Iwana trafiłam przypadkiem. To nie do pomyślenia jak można doprowadzić psa do takiego stanu. A on jest przecież jeszcze taki młody. W związku z tym, że robiłam akurat bazarek, połowa dochodu z niego pójdzie na leczenie Iwanka. Zapraszam:)
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/226536-Bazarek-cegiełkowy-SPOSOBY-NA-UPAŁ!-Na-dwa-owczarki-Zapraszam[/URL][/QUOTE]


Marysiu - pięknie dziękujemy!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='joteska']Pani Jola ma jutro dzwonić i umawiać się z profesorem, na konsultację już są pieniązki więc Pani Jola może z nim jak najszybciej jechać :)[/QUOTE]

Mam nadzieję, że profesor wyznaczy jakiś bliski termin :roll:
Denerwuję się :shake:
Tak bym chciała juz wiedzieć, na czym stoimy...

[quote name='NinaOstasiuk']Piękny jest :loveu: jak będę dysponować kaską, to wspomogę przystojniaka :cool3::cool3::cool3:[/QUOTE]

Trzymamy za słowo i dziękujemy :):):)

[quote name='Marysia O.']Na wątek Iwana trafiłam przypadkiem. To nie do pomyślenia jak można doprowadzić psa do takiego stanu. A on jest przecież jeszcze taki młody. W związku z tym, że robiłam akurat bazarek, połowa dochodu z niego pójdzie na leczenie Iwanka. Zapraszam:)
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/226536-Bazarek-cegiełkowy-SPOSOBY-NA-UPAŁ!-Na-dwa-owczarki-Zapraszam[/URL][/QUOTE]

Marysiu, jesteś kochana :loveu:
Na pewno się zamelduję na Twoim bazarku :)

[quote name='Martika@Aischa']Aktualnie wpadam na dogo tylko na chwilkę (remont) żeby przeczytać wiadomości o Iwanku .........trzymaj się dzielny psiaku!!!
Postaram się niebawem wesprzeć Iwanka choćby bazarkiem!
Walcz Dzielny Psiaku!!![/QUOTE]

Byłoby wspaniale :multi:
Iwanek prawdopodobnie będzie potrzebował bardzo dużo kaski :roll:

Edited by DONnka
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martika@Aischa']Grosz do grosza i uzbieramy ciocia ;) !!![/QUOTE]

Uwielbiam Twój optymizm cioteczko :):):)

[B]
Jotesko[/B], dopisz jeszcze do wpłat z fb - Joannę D. (na fb - Asja Deb)
Napisała do mnie, że wysłała niewielka kwotę na leczenie Iwanka i żeby ją poinformować, jak się udała operacja
I zmień wiek Iwanka jeszcze w tytule wątku, bo w opisie widziałam, że już zmieniłaś :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DONnka']Uwielbiam Twój optymizm cioteczko :):):)

[B]
Jotesko[/B], dopisz jeszcze do wpłat z fb - Joannę D. (na fb - Asja Deb)
Napisała do mnie, że wysłała niewielka kwotę na leczenie Iwanka i żeby ją poinformować, jak się udała operacja
I zmień wiek Iwanka jeszcze w tytule wątku, bo w opisie widziałam, że już zmieniłaś :)[/QUOTE]

już sie robi szefowo :)
Marysiu, Martika&Aischa pięknie dziękujemy!:Rose:

jutro będę dzwonić do Pani Joli

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...