Jump to content
Dogomania

Piesek w typie york


joi

Recommended Posts

Młody pies w typie yorka, trochę większy, srebrny z czarnym pasem na dole grzbietu. Zmęczony – zasypiał siedząc, wychudzony, spilśniony z rzepami, kawałkami patyczków, kleszczy. Miejscami pod spilśnionym włosem ranki/odparzenia. Znaleziony 15.04 w Białymstoku na ul. Pułkowej – Wygoda. Piesek sam wskoczył do samochodu, wykorzystał chwilę nieuwagi kierowcy TAXI.
Na dzień dzisiejszy wykąpany, ostrzyżony. W domu grzeczny, zachowuje czystość – prosi wyjść. Ładnie chodzi na smyczy, bez problemów w samochodzie…
Szukamy właściciela, może ktoś słyszał o zaginięciu podobnego pieska…

[URL=http://tinypic.pl/o97vert0r7ci][IMG]http://tinypic.pl/i/00181/o97vert0r7ci_t.jpg[/IMG][/URL]

Piesek dziś po wstępnej toalecie
[URL=http://tinypic.pl/yulksmofbl0p][IMG]http://tinypic.pl/i/00181/yulksmofbl0p_t.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://tinypic.pl/5qbp6us7mrg7][IMG]http://tinypic.pl/i/00181/5qbp6us7mrg7_t.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='kaszanka']dopiero po obstrzyżeniu wygląda jorkowato :D[/QUOTE]

[FONT=Calibri][SIZE=3][COLOR=#000000]Z yorka ma całkiem sporo… między innymi budowę, rodzaj włosa… Woziłam go dziś na konsultację do fachowca, niestety wskazane było cięcie/golenie…, wyczesać już się nie dało[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=3][COLOR=#000000]Na łebku miał już powycinane włoski[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kaszanka']dopiero po obstrzyżeniu wygląda jorkowato :D[/QUOTE]
Kochana jesteś i dowcipna, ale nie o dowcipy tu chodzi. Piesek pewnie będzie potrzebował pomocy choćby w ogłaszaniu. Ja zakładałam wątek, ale piesek trafił do Moli@. Po odchuchaniu i sprawdzeniu czy nikt go nie szuka pewnie będzie szukał domu. Ktoś chętny do pomocy? :evil_lol: Że Buaniaaga to wiem, ciekawa jestem czy Białystok się ruszy. Ptyś to białostoczanin:diabloti:

Edited by joi
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Majka0010']prawie jak york biewer ;)

Śliczny jest może rzeczywiście się komuś zgubił. Trzeba porobić ogłoszenia i może też na stronie schroniska, może tam ktoś o niego pytać.[/QUOTE]
o widzisz nie pomyślałam, dzięki :loveu: Zaraz zajrzę i zrobię

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bakteria']taki ładny Ptyś to gwarantuję, że zrobicie jedno płatne ogłoszenie na Białystok Online albo Pupile i będzie domek :) także jakieś zbiorowe ruszenie białostoczan w tej kwestii wydaje się być zbędne ;)[/QUOTE]
zrobiłam płatne ogłoszenia na B-stok online. Na razie w kontekście czy go ktoś nie szuka, choć wątpię. Przeszukałyśmy B-stok online do marca. Nie było żadnego ogłoszenia. Pewnie to ofiara pseudo hodowli

Link to comment
Share on other sites

Mi też się nie rzuciło w oczy, żeby ktoś go szukał, a jednak pies charakterystyczny... Nawet jeśli komuś zaginął to nie wiem czy jest sens, żeby wracał do właściciela skoro ten nie bardzo się kwapi, żeby go znaleźć, tym bardziej, że wśród domków pewnie będzie można przebierać i wybierać. Ciekawe tylko, czy nie wyjdą jakieś ukryte problemy zdrowotne czy z zachowaniem Pysia..

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Calibri][SIZE=3][COLOR=#000000]Chyba piesek blokowy – sam nie wychodzi z mieszkania – tylko na smyczy, załatwia się na spacerach – bardzo ładnie prosi. Podczas zabiegów pielęgnacyjnych – kąpiel, szczotkowanie nie ma najmniejszych problemów. Po kąpieli leży grzecznie zawinięty w kocyk. [/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

W niedalekim sąsiedztwie od miejsca znalezienia jest pseudo z yorkami i biewerami,więc może pies jest stamtąd? Ludzie mają około 30 psów,trzymają je w domu,część jest z rodowodami,mają chipy.Jakiej wagi jest pies? Tam były takie większe okazy,tylko już teraz nie były rozmnażane,bo miniaturki lepiej się sprzedają.Pan wykupuje psy z hodowli nie tylko w Polsce,takie które już "zrobiły swoje" i sprzedawane są za małe pieniądze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bbgm']W niedalekim sąsiedztwie od miejsca znalezienia jest pseudo z yorkami i biewerami,więc może pies jest stamtąd? Ludzie mają około 30 psów,trzymają je w domu,część jest z rodowodami,mają chipy.Jakiej wagi jest pies? Tam były takie większe okazy,tylko już teraz nie były rozmnażane,bo miniaturki lepiej się sprzedają.Pan wykupuje psy z hodowli nie tylko w Polsce,takie które już "zrobiły swoje" i sprzedawane są za małe pieniądze.[/QUOTE]

Dziś będę w lecznicy z małym, sprawdzę wagę, muszę go odrobaczyć.
Wczoraj w kontakcie z prawdziwą yoreczką był bardzo podniecony, na bank miał kontakty z tą rasą

Link to comment
Share on other sites

Właśnie przed chwilą rozmawiałam z Panią, która ma psiaka, znalazłam ogło na BO. I pomyślałam, że może bbgm coś wie, ale jak widzę już tu jest;). Pamiętacie tego Dyzia, którego szukali długo z nagrodą na BO? Może ktoś znajdzie to ogłoszenie, a nuż... I jeszcze bodajże drugi york był poszukiwany.

edit: Najpierw napisałam, a teraz dopiero doszłam do założycielki wątku i zobaczyłam kto go założył, czyli pewnie rozmawiałam z [EMAIL="m@li"]m@li[/EMAIL]:).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dreag'] Pamiętacie tego Dyzia, którego szukali długo z nagrodą na BO? Może ktoś znajdzie to ogłoszenie, a nuż... I jeszcze bodajże drugi york był poszukiwany.[/QUOTE]

Nie widziałam ogłoszeń Dyzia, kiedy to mniej więcej było?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='doris66']Jestem i ja. Pomoc z mojej strony jak najbardziej aktualna. Moge ogłaszać, wesprzeć finansowo. Według mnie to nie jest ten Dyzio. Widziałąm ogłoszenie Dyzia kiedyś i on był małym Yorkiem i inne miał umaszczenia.[/QUOTE]

Bielszczanki jak zawsze zwarte i gotowe do pomocy. Śliczne dzięki :loveu: :loveu: :loveu:

Skoro tak mówisz Dorota to pewnie nie Dyzio. Najprawdopodobniej to ofiara pseudo o której pisze bbgm

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dreag']Właśnie przed chwilą rozmawiałam z Panią, która ma psiaka, znalazłam ogło na BO. I pomyślałam, że może bbgm coś wie, ale jak widzę już tu jest;). Pamiętacie tego Dyzia, którego szukali długo z nagrodą na BO? Może ktoś znajdzie to ogłoszenie, a nuż... I jeszcze bodajże drugi york był poszukiwany.

edit: Najpierw napisałam, a teraz dopiero doszłam do założycielki wątku i zobaczyłam kto go założył, czyli pewnie rozmawiałam z m@li:).[/QUOTE]

Tak :lol:... , za chwilę jadę z małym do Białego, sprawdzę czy ktoś nie szukał w lecznicy przy 27 Lipca. Też mam wrażenie, że widziałam dość dawno ogłoszenie ze zdjęciem podobnego pieska..., może ktoś znalazł, przetrzymał i on zwiał

Link to comment
Share on other sites

Na 27 Lipca nic nie wiedzą, zostawiłam namiary. Na Wesołej sprawdzono - czipa brak, piesek waży ok 5 - 6 kg - piesek drżał, nie można było dokładnie sprawdzić. Został odrobaczony. Opina na temat rasy - york który za bardzo urósł.
Piesek zabespieczony od kleszczy i pcheł. Ma już swoją obrożę - kupiłam dziś fajną, miękką, czerwoną chyba całkiem solidną za 4 zł w Gródku

Link to comment
Share on other sites

na stronie schroniska jest takie ogłoszenie i piesek też ma klapnięte uszka i mordeczka też jakby podobna?

Zaginął piesek rasy York Terrier. Na imię ma Bleki. Zaginął w sobotę (14 stycznia) około godziny 19 w okolicach ulicy Wyszyńskiego na osiedlu Przydworcowym. Znalazcę bardzo prosimy o jak najszybszy kontakt pod numerami telefonów : 504675050 lub 503608

[url]http://www.schronisko.bialystok.pl/galeria?func=detail&id=3031[/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...