Jump to content
Dogomania

Czy brać drugiego psa?


Guest edene

Recommended Posts

Guest edene

[quote name='a_niusia']dobra, czytalam juz o tym przedszkolu.
akurat ukonczenie psiego przedszkola z wynikiem nawet celujacym to jest akurat sredni dowod na to, ze pies jest posluszny czy dobrze wychowany.

szczegolnie, ze poza tym przedszkolem nic z psem nie robisz.[/QUOTE]

Rany boskie, czy niektórzy muszą wziąć jakieś kursy nie wiem, czytania ze zrozumieniem? Oczywiście że z psem ROBIĘ. Ćwiczę z nią komendy, wychowuję, uczę, jak mam możliwość bawi się z innymi psami i biega (na zamkniętym terenie za siatką oraz na dużej łące). Poznaje ludzi, sytuacje, rozwija się, dorasta. I oczywiście że widzę jak pies się zmienia, na lepsze.
Natomiast mam wysokie wymagania i nie wystarcza mi to, że pies mi nie włazi na głowę i nie demoluje domu. 90% ludziom pewnie wystarcza i nie narzekają, bo mało ich obchodzi psie szczęście.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 207
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest edene

[quote name='dog193']Zacytuję sama siebie, bo chyba nie zauważyłaś, albo nie chciałaś zauważyć :)



SH ma we krwi ucieczki? A foks ma we krwi zabić zwierzynę. Moja w tym głowa, żeby mój pies niczego nie zabił. Jeśli kiedyś tak się zdarzy (do czego ja raczej nie dopuszczę, ale różne sytuacje się zdarzają), to będzie to tylko i wyłącznie [B]moja[/B] wina. Nie rasy, nie predyspozycji, nie linii pracującej, z której mój pies się wywodzi.


PS. nie wiesz, że to niegrzeczne zmieniać treść postu, gdy ktoś już na niego odpowiedział? :) Dobrze, że Evel wcześniej zacytowała.[/QUOTE]

No to jesteś w błędzie :) Jak nad psem zapanuje jego instynkt to nie jest niczyja wina. Robicie podstawowy błąd - przypisujecie psu cechy ludzkie, ludzkie emocje i motywacje. I jak pisała to jest żywe stworzenie a nie automat, który wykonuje komendy. Poza tym im mądrzejszy i samodzielniejszy pies, tym trudniej go wychować.
Hehe nie mówi mi co jest niegrzeczne bo coś takiego jak grzeczność na tym forum nie istnieje jak zauważyłam. Może niech każdy zacznie od siebie.

Link to comment
Share on other sites

Guest edene

A na koniec - ja usuwam swój profil z tego forum. Mam generalnie dość niegrzecznych forumowiczów, pouczania, braku szacunku do innych (nie tylko do mnie bo nie ja jedna obrywam), braku zrozumienia i zwykłej ludzkiej życzliwości, chamstwa, głupoty, złośliwości, i wielu wielu innych.
Patrząc uczciwie - prawie nic pożytecznego się nie dowiedziałam i praktycznie rad mądrych i przydatnych jest jak na lekarstwo. Pobyt na tym forum jest pomyłką i wszystkich ostrzegam - liczcie się z nieprzychylnością.. :)
Są posty, które faktycznie były sensowne, ale negatywne wypowiedzi przeważają. Także nic tu pomnie.
Zastanówcie się co poniektórzy nad sobą a nie tylko and psami :)
Pozdrawiam wszystkich i życzę dobrych dni ze swoimi pupilami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='edene']A na koniec - ja usuwam swój profil z tego forum. Mam generalnie dość niegrzecznych forumowiczów, pouczania, braku szacunku do innych (nie tylko do mnie bo nie ja jedna obrywam), braku zrozumienia i zwykłej ludzkiej życzliwości, chamstwa, głupoty, złośliwości, i wielu wielu innych.
Patrząc uczciwie - prawie nic pożytecznego się nie dowiedziałam i praktycznie rad mądrych i przydatnych jest jak na lekarstwo. Pobyt na tym forum jest pomyłką i wszystkich ostrzegam - liczcie się z nieprzychylnością.. :)
Są posty, które faktycznie były sensowne, ale negatywne wypowiedzi przeważają. Także nic tu pomnie.
Zastanówcie się co poniektórzy nad sobą a nie tylko and psami :)
Pozdrawiam wszystkich i życzę dobrych dni ze swoimi pupilami.[/QUOTE]

Punkt spojrzenia zależy od punktu siedzenia. Dla Twojej wiadomości - profilu z forum usunąć się nie da ;)

Link to comment
Share on other sites

Ciekawe, czy nie dostałaś nigdzie tutaj absolutnie żadnych sensownych porad, czy na każdą miałaś jakieś idiotyczne wyjaśnienie, czemu "się nie da", nawet nie próbując wprowadzić tego w życie. Doprawdy, skrzywdzonaś wielce przez wstrętnych, przemądrzałych dogomaniaków :)

Mam nadzieję, że zajmiesz się jednak własnym psem na poważnie, ruszysz się trochę i pogłówkujesz JAK go zmęczyć fizycznie i psychicznie, podszkolisz się, poczytasz coś sensownego, nie dasz mu już więcej saszetek Pedigree, a jeśli nie masz zamiaru, to że znajdziesz mu dobry dom, który zrozumie jego potrzeby.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='edene']No to jesteś w błędzie :) Jak nad psem zapanuje jego instynkt to nie jest niczyja wina.[/QUOTE]

A właśnie, że to będzie czyjaś wina - właściciela psa. Każdy rasowy pies ma jakieś predyspozycje - i jeśli jest nieposłuszny to nie dlatego, że ma te predyspozycje, ale dlatego, że one nas przerosły, nas jako właścicieli, czyli porwaliśmy się z motyką na Słońce mówiąc inaczej.
[B]Systematyczna[/B] praca nad psem czyni cuda, serio, właśnie dlatego, że pies nie jest maszyną :) To, że skończyliście przedszkole nie czyni twojego psa posłusznym, mój też skończył, no i co z tego? Tam tylko nauczyłam się, jak z małym pracować, czego unikać i jak dalej sobie z nim radzić.

Twoje obserwacje są bardzo ciekawe. Zarzucasz innym brak kultury, podczas gdy sama jesteś członkiem tego forum (stajesz się nim po rejestracji) i tej kultury też nie posiadasz (bo właśnie niekulturalnym jest zmieniać treść swojej wiadomości, gdy ktoś już na nią odpowiedział). Ja, mimo że wielu osób na tym forum nie lubię, nie darzę szacunkiem, to jednak tu jestem, bo jest wielu ludzi wartościowych, trzeba tylko mieć w sobie trochę pokory i bardzo łatwo do nich dotrzeć :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='edene']No to jesteś w błędzie :) Jak nad psem zapanuje jego instynkt to nie jest niczyja wina. Robicie podstawowy błąd - przypisujecie psu cechy ludzkie, ludzkie emocje i motywacje. I jak pisała to jest żywe stworzenie a nie automat, który wykonuje komendy. Poza tym im mądrzejszy i samodzielniejszy pies, tym trudniej go wychować. [/QUOTE]

Bzudra.

Poraz kolejny odniosę się do psów TTB.
To, że te psy zostały stworzone, do walk, co w późniejszym etapie rozwoju rasy stało się ich "naturalnym instynktem" nie oznacza, że PRAWIDŁOWO PROWADZONY (lub chociaż prowadzony...) pies, TTB nie będzie robił nic innego tylko szukał sobie koleżki do awantury. Mam na to z milion dowodów :)


Tak samo jak z Jamnikami, dobrze prowadzony jamnior, spuszczony ze smyczy nie poleci odrazu w siną dal, żeby coś upolować. Labek, nie wskoczy odrazu do jeziora "bo wodny". Beagle, nie będzie piszczał i skomlał "bo na polowania". haha a Husky , nie zapnie się w zaprzęg "BO ZAPRZĘGOWY" :)

Właśnie w tym rola człowieka, żeby wykorzeniać nie chciane zachowania, a wzmacniać te na, których mu zależy. Tylko tego w przypadku ŻADNEJ RASY nie zrobisz w tydzień, miesiąc czy nawet rok...


Zresztą tak sobie teraz przypomniałem Twój post, Edene nt. że masz grzecznego szczeniaka... Zbyt entuzjastycznie chyba na początku podeszłaś do tematu :)

Edited by GAJOS
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...