Jump to content
Dogomania

Recommended Posts

Witam.jeśli już był taki temat to przepraszam
Mam problem w moim psem rasy Długowłosy Owczarek Niemiecki otóż Rocky nie chce jeść.:shake: Mam go dopiero od kilku dni ma 8 miesięcy mierzy 62 cm i waży 26 kg. Weterynarz powiedział, że powinien ważyć około 35 kg. Przez około 2 dni dostawał Pedigree z wołowiną i Teo także z wołowiną. :-(:-(okazało się, że jest uczulony na wołowinę, jagnięcinę i owies. :-(Teraz dostaje(a raczej powinien dostawać bo nie je) Orijen i Acanę. Mam z nim wielki problem bo nie chce wgl jeść. Nawet przed plasterkiem szynki czy schabu ucieka. Zauważyłam, że wolałby zjeść pieczoną wołowinę, ale niestety nie może.:-( kombinuje jak mogę by wepchać mu coś do pyska. Mam też drugiego DON'ka sukę i ona by mogła bez przerwy jeść i ma ograniczone posiłki ale zawsze coś znajduje.:crazyeye: Mam też 2 amstaffy(suka je normalnie, samiec znów bez przerwy by mógł jeść co ma ograniczone):multi:. Jak zachęcić Rocky'ego do jedzenia. Daję mu też z puszek jedzenie, gotowane i pieczone warzywa, surowe mięso, gotowane, ryż, makarony itp. Niczego nie chce jeść.:mad: Nawet kotleta.:mad::mad: Miksuję mu mięso z ryżem i warzywami i strzykawką mu wpycham. Może to wiek. Może to dlatego, że amstaffka ma cieczkę?

Link to comment
Share on other sites

Na wstępie ci powiem, że masz bardzo mądrego psa - nie chciał jeść pedigree (kto by na to nie miał uczulenia?), takim świństwem nie należy karmić nikogo.
Pies może być zestresowany nowymi okolicznościami w których się znalazł, może być również niejadkiem (takiego również ja posiadam). Myślę że można spróbować takiej metody -
Dajesz psu miskę, wołasz go i pokazujesz mu jedzenie. Dajesz mu 15 minut na podjęcie decyzji czy je, czy nie je. Jeżeli w ciągu 15 minut nie zdecyduje się jeść to zabierasz miskę. Kolejny posiłek dostanie o kolejnej porze karmienia. Nie wiem ile razy dziennie go karmisz, mój dostałby na drugi dzień dopiero. Pies się nauczy że ma określony czas na jedzenie i będzie z tego korzystał.
Na moim psie działa metoda karmienia z ręki, zamykamy się w kuchni, wołam go i daję mu jeść z ręki, nie ma gdzie zwiać, wybiera dla świętego spokoju jedzenie.
Niektóre psy chętniej jedzą, kiedy się uczą. Czy kiedy ćwiczycie jakieś komendy przyjmuje nagrody? jeżeli tak, to może zacznijcie spalać miskę. Chodzi w tym o to że pies całą dzienną dawkę pożywienia dostaje pracując za nią - za komendy, za poprane zachowanie. Tylko trzeba z nim wedy więcej pracować ponieważ musi zjeść pełny posiłek.

Link to comment
Share on other sites

Daj mu trochę czasu. Psiak na pewno jest zestresowany nowym miejscem, psami i ludźmi. Nasz Nestor potrzebował ponad tydzień żeby zacząć normalnie jeść. Teraz zachowuje się jak odkurzacz :diabloti: Bardzo motywował go drugi pies podczas posiłków :evil_lol: ale ta metoda ma pewna wadę - może dojść do walki o jedzenie (u mnie tego problemu nie było).
Daj mu trochę czasu i nie stresuj się tak, bo on na pewno to wyczuwa!

Trzymamy kciuki za niejadka!!!

Link to comment
Share on other sites

U poprzedniego właściciela jadł Orijen Puppy Large. Na początku gdy był 2 dni pies jadł normalnie pedigree i teo zaczęła mu wypadać sierść garściami, puszczał bąki, robił ogromne qpska i się drapał. Nawet tych karm jadł niewiele bo tylko 50-70 gramów:( Teraz ma dostawać Orijen Puppy Large, Acana Large Puppy Breed i Eukanuba Puppy Large Breed Teraz gdy dostaje "na chama" bąków nie ma, qpki są dużo mniejsze i sierść przestaje wypadać. Z zabieraniem miski próbowałam. Niestety, popatrzył na miskę i odszedł. Z ćwiczeniami jeszcze nie. Zaraz poczytam jak pies ma wykonywać komendy i może w ten sposób jakoś go przekonam parówką, szynką lub karmą. Nie ważne co(byle nie świństwa) byle by coś zjadł. Co do walk to moje amstaffy są łagodne i nawet bezpański kot czy jakaś wrona im może z misek wyjadać. Dałabym mu wołowinę, ale uczulenie nie pozwala a nie chcę by znów się pogorszyło. Wiem na początku źle zrobiłam kupując mu tą karmę. Ale to było na szybko, gdy z nim jechaliśmy do domu. Reszta psów dostaje dla psów dorosłych.

Link to comment
Share on other sites

Otóż udało mi się Rocky'ego przekonać do frytek, wieprzowej, surowej kości z mięsem:evil_lol: i banana.:-o:crazyeye: Ale nic innego poza tym nie chce.:mad: Zrobiłam mu inne warzywa(marchew, fasolka żółta odmrożona, pietruszka) tych nie chciał jeść. ryżu, kaszy, makaronu wgl nie ruszy nawet z mięsem.:angryy: Frytki bierze tylko i wyłącznie jako nagrodę za wykonanie komendy, bez tego nie zje. Kość zabrał :cool3:za serię komend(siad, waruj, leżeć, zdechł pies, turlaj się, noga, do mnie, zostań, jump(skok przez nogę) ). Jak go przekonać by zaczął jeść normalnie z miski bo przecież nie będę co chwilę za nim latać :painting: z talerzem frytek by zjadł.:shake::shake: Na dłuższą metę na tym nie przeżyje. :Help_2: Jadł gdy suki nie było w pobliżu (ja z nim na końcu ogrodu zapięty na smyczy :evilbat: Perla(amstaffka z cieczką) w domu), gdy tylko wyszła od razu przestał jeść.:angryy::mad:

Link to comment
Share on other sites

Próbowałam z miską i nie chce wgl jeść. Jakby miska nie istniała. Je tylko podczas szkolenia. Gdyby nie to to by już chyba padł. Ma dopiero 8 miesięcy i już waży 25 kg aż kręgosłup mu zaczyna być widoczny.
Teraz qpy robi normalne. Na początku po pedigree miał biegunkę w duużych ilościach i okropnie cuchnące. Teraz robi mniej i są twardsze, ale nie za twarde.
Może to dlatego, że po przyjeździe od razu poznał sukę z cieczką, nowe otoczenia z dala od miasta. Wczoraj mój brat przyjechał z pitbulem i Rocky powoli patrzy na miskę, ale karmy z niej nie zje. Dziś nauczę go komendy "jedz". Rzucę frytka do miski i może się uda.

Link to comment
Share on other sites

Nie karm psa frytkami, na litość boską, chyba że chcesz powrotu biegunek i rozregulowanego układu pokarmowego :roll: Fasolka jest wzdymająca. Niejadki chętnie jedzą karmy śmierdzące, np. rybne - spróbuj z Taste Of The Wild Pacific Stream, bo jest dodatkowo hipoalergiczny, więc pies nie będzie miał nawrotu objawów alergii, o ile to w ogóle była alergia. Dzienną porcję dziel na trzy części - dwie dawaj o stałych porach rano i wieczorem, wystawiaj miskę z porcją na 15 minut, jeśli pies nie zje, to zabieraj, nie zostawiaj, bo tak uczysz psa, że może wybrzydzać. Możesz początkowo porcje dosmaczać np. oliwą z oliwek czy olejem z łososia. To samo rób z porcją wieczorną - na 15 minut o stałej porze, nie zjedzone - zabieraj. BArdzo ważne, szczególnie dla psa zestresowanego nowymi warunkami, są stałe pory i stały plan dnia - dzięki temu otrzymuje stabilizację i wie, czego się spodziewać. W trakcie szkolenia nagradzaj psa również chrupkami tej samej suchej karmy, tą odłączoną trzecią częścią. Nie dawaj póki co nic więcej prócz karmy - po prostu ma się przekonać do jej jedzenia. Ja dodatkowo poszłabym do weta i poprosiła o badanie krwi + zaniosła próbkę kału do badania na pasożyty. Pies w tym wieku, szczególnie większej rasy, zwykle jest szczuplejszy - lepsze to, niż miałby być przy kości, bo to znacznie obciąża rosnące stawy,ale jeśli jest zbyt chudy,to trzeba się zainteresować również stroną zdrowotną. Czy pies pije normalnie?

Link to comment
Share on other sites

Niestety mój pies jak na razie nie chce nic innego. U poprzedniego właściciela jadł wszystko i też nie chce go karmić tylko suchym jedzeniem bo to nudne - tak jakby człowiek miał jeść tylko kulki zbożowe. O dziwo po frytkach nic mu nie jest i jak już go nakarmię szkoleniowo to jest zadowolony. Odpocznie po jedzeniu i się bawi. Niedługo powinien mój tata przyjechać ze środkiem antykoncepcyjnym dla suki. Mam nadzieję, że zadziała i Rocky zacznie normalnie jeść. Szkoleniowo karmie psa o stałych godzinach więc nie ma już z tym problemu bo Rocky wie kiedy szkolenie. Badania miał zrobione nawet prześwietlenie mózgu czy guza jakiego nie ma i wszystko jest okej. Weterynarz powiedział, że tak mogły zadziałać:podróż psa z poprzedniego domu do naszego (7 h), zmiana otoczenia i psy innej rasy, cieczka amstaffki. Wode pije?! Raczej "żłopie".Zamiast normalnie językiem pic to cały pysk do wiadra włoży nabierze wody do pyska i tak się napaja. Lubi wodę więc się nią bawi przy piciu.

Link to comment
Share on other sites

Wiesz co, poczytaj trochę o żywieniu, a potem mów, ze po frytkach mu nic nie jest. Teraz może nie - ale za jakiś czas to się odbije. Lepsze karmienie wyłącznie suchą karmą + suszone gryzaki, niż robienie psu z żołądka śmietnika.

Link to comment
Share on other sites

Szkoda słów :shake: Piszesz, że sucha karma be bo jednolita, a co robisz sama? Karmisz psa frytkami bez żadnych wartości odżywczych... Sucha karma poza tym nie jest jak kulki zbożowe, gdyż jest zbilansowana i kompletna - nic więcej pies jeść nie musi. Znowu laickie uczłowieczanie psów się kłania. Pieskowi się nic nie stanie, naprawdę. Jeżeli tak lubisz uczłowieczać psie nawyki kulinarne, to może zastanów się co skłania je np. do jedzenia krowich placków... :evil_lol: W każdym razie karmienie młodego psa dużej rasy jedynie frytkami w fazie wzrostu podchodzi pod znęcanie się nad zwierzętami. Jeszcze zapłaczesz jak pieskowi wyjdzie krzywica, wątroba, nerki, stawy itp. Ogólnie rujnujesz w tej chwili zdrowie swojego psa.

Posłuchaj co pisze ladySwallow bo to mądre rzeczy.

Btw a co to za środek antykoncepcyjny dla suki? Zastrzyk (ropomacicze pewne za kilka lat)? Nie lepiej po prostu ją wysterylizować przy takiej ilość zwierząt w domu?

Link to comment
Share on other sites

???
[quote name='Jess954dogs'] Z ćwiczeniami jeszcze nie. Zaraz poczytam jak pies ma wykonywać komendy i może w ten sposób jakoś go przekonam parówką, szynką lub karmą. Nie ważne co(byle nie świństwa) byle by coś zjadł. [/QUOTE]

i w jednym z następnych postów:

[quote name='Jess954dogs'] Frytki bierze tylko i wyłącznie jako nagrodę za wykonanie komendy, bez tego nie zje. Kość zabrał :cool3:za serię komend(siad, waruj, leżeć, zdechł pies, turlaj się, noga, do mnie, zostań, jump(skok przez nogę) ). [/QUOTE]

następnie:

[quote name='Jess954dogs']U poprzedniego właściciela jadł Orijen Puppy Large. [/QUOTE]

i:

[quote name='Jess954dogs']Niestety mój pies jak na razie nie chce nic innego. U poprzedniego właściciela jadł wszystko i też nie chce go karmić tylko suchym jedzeniem bo to nudne - tak jakby człowiek miał jeść tylko kulki zbożowe. [/QUOTE]

Takich kwiatków jest mnóstwo. Przecież to się w ogóle kupy nie trzyma.

Link to comment
Share on other sites

Zamiast Frytek daj mu inne jedzenie- kawałek jabłka, marchewki, gotowane mięso z indyka, wołowiny, płatki zbożowe jak lubi, twaróg, kefir, jogurt naturalny, może jakąś rybę ugotuj.Też nie daję swojemu psu samej suchej karmy :cool1: Dostaje też jedzenie które wyżej wymieniłam ale karma stanowi ok. 85% dziennego jedzenia. Zresztą ja nie mam problemu z jedzeniem, Franek pożera całą dzienną porcję i prosi o więcej :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Witam. Dawno mnie tutaj nie było więc trochę nowych wieści z żywienia Rocky'ego - Pies je, tylko dzięki zastosowaniu keratyny.Do wszystkiego ma dodawaną keratynę. 1 kwietnia Rocky zamiast frytek dostał gotowane ziemniaki z kurczakiem, marchewką i pietruszką. Męczył pełną michę przez dwa dni ale zjadł wszystko. 03 dałam mu ziemniaki gotowane z gotowanym ryżem i kurczakiem do tego marchew surowa i jabłko. O dziwo wszystko znikło. Powolutku dodawałam i zmieniałam jego jadłospis. Rocky jednak nie może jeść wołowiny i jagnięciny niestety jest na nie uczulony więc są wykluczone z jadłospisu. Teraz psiak je w miarę normalnie, tylko przy karmie grymasi a były chyba wszystkie wykorzystane. Czasami z karm chrupnie RC German Shepherd Junior, ale to rzadkość(mam nadzieję, że uda mi się go przekonać do niej całkowicie). Teraz przy wzroście 66 cm waży 36,7 kg. Pies ma dużo ruchu- trenujemy dog trekking w pobliskim lasku i weight pulling( puki co ciągnie oponę)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...