Jump to content
Dogomania

Masza kochana przez ludzi juz w swoim domu. Fotki na str.15.


Agata69

Recommended Posts

Wczoraj myngey doradziłam zimne okłady i ewentualnie pół tabl. przeciwbólowej i p/ gorączkowej i zobaczymy co przyniesie ranek, na antybiotyku nie powinna miec stanu zapalnego, ale może ona źle znosi ten antybiotyk , bo myngey mówiła że jej strasznie jeździ po brzuszku, doradziłam żeby też zmierzyła temperaturę , może elinka by pomogła, zwykłym rteciowym termometrem, i jak będzie miała gorączke , brak apetytu to do weta, a jak nie to tylko zimne okłady.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 396
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Agata69']Po południu zacznę ja ogłaszać a w sobotę będzie w toruńskiej gazecie ze zdjęciem.

Tak sobie myslę że na antybiotykach nie powinna mieć zapalenia cycków, tym bardziej, że nie było wcale laktacji. Ale wet powinien to zobaczyć.[/QUOTE]

zdjęcia urocze, wyszła cudownie.

Link to comment
Share on other sites

Ludzie, nie ma co, [SIZE=3][B]oglaszam zbiórkę na sunię po 10 zl[/B][/SIZE]. na dychę kazdego chyba stać, moja dycha pierwsza. Jesli potrzeba odostęnie konto.
Proszę się wpisywać kto deklaruje.
Zrobiliśmy juz tyle, nie moze sprawa rozbić sie o jakieś nieduze pieniadze.

Koniecznie trzeba przepisać watek na kogoś kto jest na nim caly czas. Sylwia , pisalas do moda?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sonia1974']Modelka piękna to i zdjęcia zawodowo wyszły


mi na tym zdjęciu podoba się najbardziej


[IMG]http://img811.imageshack.us/img811/4025/60651347.jpg[/IMG][/QUOTE]


I ta fotka musi iść jako pierwsza do wszystkich ogloszeń.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata69']Ludzie, nie ma co, [SIZE=3][B]oglaszam zbiórkę na sunię po 10 zl[/B][/SIZE]. na dychę kazdego chyba stać, moja dycha pierwsza. Jesli potrzeba odostęnie konto.
Proszę się wpisywać kto deklaruje.
Zrobiliśmy juz tyle, nie moze sprawa rozbić sie o jakieś nieduze pieniadze.

Koniecznie trzeba przepisać watek na kogoś kto jest na nim caly czas. Sylwia , pisalas do moda?[/QUOTE]

ja tez dam 10.00 chociaz jest u mnie bardzo krucho i poszukam fantów na bazarek, pisałam do dwóch modów i czarodziejki i szamanki, jak na razie nie odzywaja sie , nie wiem co jest grane.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paulinken']Zaglądałam już do suni, tylko nic nie pisałam. Piękna jest. Mogę wspomóc, ale bardzo małym groszem niestety :([/QUOTE]

a ciotunia do skarbonki Tequili daje jednorazowo czy stałą :roll: jak odnotować i jaką kwotę :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sonia1974']w drugim poście będą rozliczenia .
[/QUOTE]

Pierwszy post i tytul musi być stale aktualny. jeśli chcemy pozyskać wiecej uczestników watku.
Tymczasem pierwszy post nic nie mówi o aktualnej sytuacji suni i jej potzrebach.
Przepisać watek trzeba koniecznie.

Czyli mamy:
agata69 10 zl
sdal 10 z

Na jakie konto zbieramy?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata69']Pierwszy post i tytul musi być stale aktualny. jeśli chcemy pozyskać wiecej uczestników watku.
Tymczasem pierwszy post nic nie mówi o aktualnej sytuacji suni i jej potzrebach.
Przepisać watek trzeba koniecznie.

Czyli mamy:
agata69 10 zl
sdal 10 z

Na jakie konto zbieramy?[/QUOTE]

Może na razie na twoje, bo sonia jeszcze nie założyła rachunku, a moje jest na razie zawieszone.

Link to comment
Share on other sites

Tequila czuje się dobrze, wczoraj musiał być przełom, operacja zmiana otoczenia, stres. Zanim powiedziałam o cycuchach to już obniżałam temperaturę okładami i syropem dla dzieci paracetamol. Mam silniejsze uznałam ze dla dzieci będzie wystarczający (bo nie dostawała leków w dużych dawkach i organizm nie jest przyzwyczajony)

Zjadła chapipi puszkę i sucha co mam w domu.
A teraz śpi.

Link to comment
Share on other sites

Daj jej duzo spokoju, nie zmuszaj do kontaktu. Dobre slowo co jakis czas i poklepanie wystarczy.
Bogusia, bardzo się cieszę ze spadlas nam z nieba i dalam malej szanse.

Sonia, napisz w drugim poscie u samej góry co sie dzialo z sunia, o sterylce w ostatniej chwili, gdzie jest i jakie ma potrzeby. Poproś ludzi o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Boże!!!! Paracetamol dla psa jest trucizną-w żadnym wypadku nie można podawać go psom,chyba że pod ścisłym wskazaniem weterynarza.U psów mogą wystąpić powikłania nawet zgon.


Wbijcie w google hasło "paracetamol dla psa" to poczytacie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='arim']Boże!!!! Paracetamol dla psa jest trucizną-w żadnym wypadku nie można podawać go psom,chyba że pod ścisłym wskazaniem weterynarza.U psów mogą wystąpić powikłania nawet zgon.


Wbijcie w google hasło "paracetamol dla psa" to poczytacie[/QUOTE]


Tak mi się właśnie wydawało, ale sdal nie reagowała wiec nie smiałam...

Wpisałam:
[B]Paracetamol[/B]

Lekarstwo na ból głowy, brzucha, zęba - oczywiście dla człowieka. Dla psa, zwłaszcza bardzo młodego, jest niebezpieczną trucizną. Paracetamol w tabletkach znajduje się prawie w każdym domu. Lepiej, aby był trzymany w ukrytych w szafach apteczkach, a nie na wierzchu. Spożycie paracetamolu przez psa może spowodować nieodwracalne uszkodzenie jego nerek. Jeżeli wszystko wskazuje na to, że twój pupil zjadł to groźne dla niego lekarstwo pod jakąkolwiek postacią (tabletki, syrop, czopki) natychmiast udaj się z nim do weterynarza.

Dzwoniłam do mojej wetki: pies zatruty paracetamolem powinien zareagować od razu, jest osłabiony, spada temperatura, pojawiaja się wymioty, nawet z krwią. Jesli do tej pory nie zareagowała w ten sposób to jest szansa ze nie doszło do zatrucia. Nie wolno podawać leków ludzkich bez konsultacji - jedyny mozliwy lek przeciwbólowy to pyralgina, ale tez nie koniecznie.

[B]Myngen, bardzo proszę napisz na wątku czy przeczytałaś te uwagi. [/B]

Edited by Agata69
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata69']Tak mi się właśnie wydawało, ale sdal nie reagowała wiec nie smiałam...

Wpisałam:
[B]Paracetamol[/B]

Lekarstwo na ból głowy, brzucha, zęba - oczywiście dla człowieka. Dla psa, zwłaszcza bardzo młodego, jest niebezpieczną trucizną. Paracetamol w tabletkach znajduje się prawie w każdym domu. Lepiej, aby był trzymany w ukrytych w szafach apteczkach, a nie na wierzchu. Spożycie paracetamolu przez psa może spowodować nieodwracalne uszkodzenie jego nerek. Jeżeli wszystko wskazuje na to, że twój pupil zjadł to groźne dla niego lekarstwo pod jakąkolwiek postacią (tabletki, syrop, czopki) natychmiast udaj się z nim do weterynarza.

Dzwoniłam do mojej wetki: pies zatruty paracetamolem powinien zareagować od razu, jest osłabiony, spada temperatura, pojawiaja się wymioty, nawet z krwią. Jesli do tej pory nie zareagowała w ten sposób to jest szansa ze nie doszło do zatrucia. Nie wolno podawać leków ludzkich bez konsultacji - jedyny mozliwy lek przeciwbólowy to pyralgina, ale tez nie koniecznie.

[B]Myngen, bardzo proszę napisz na wątku czy przeczytałaś te uwagi. [/B][/QUOTE]

powiedziałam myngey że nie jest to lek dla psów i nie może być stosowany, ale jeden raz w awaryjnej sytuacji kiedy bolały ja sutki i może miała gorączkę pozwoliłam jej go dać, zwłaszcza że ludzie przychodzący do naszej lecznicy nieraz podawali np. apap i nic sie nie działo, jeszcze nie miałam przypadków zatrucia, czy zgonu, mam nadzieje że z tequila jest wszystko ok, i juz ja nic nie boli.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Myngey']Tequila czuje się dobrze, nie dałam jej tabletek tylko syrop dla dzieci od 3 miesięcy łyżeczkę.[/QUOTE]

Chyba dziewczyną chodziło o składnik paracetamol i znaczenia nie ma czy syropek czy tabletki , wiele innych leków mających inną nazwę ma w składzie paracetamol . Dobrze że Tequila przetrwała bez uszczerbku na zdrowiu braki w naszej wiedzy na temat psów :-(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...