Jump to content
Dogomania

Szczeniaczek mastino ma dom !!!


Inez de Villaro

Recommended Posts

  • Replies 492
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zapraszam na REAKTYWACJE bazarku dla Leosia i Zefirka :smile:

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/226352-Bazar-%C4%86wicz-na-Euro2012-filmy-do-11-05-2012-do-22-00-na-dwa-cele?p=19014077#post19014077"]http://www.dogomania.pl/forum/thread...7#post19014077[/URL]

jako że od 29.04 - 03.05 maja będę niedostępna na dogo to proszę o doglądanie bazarku, bardzo przyda mi się Wasza pomoc :smile:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dycha']...a co z bazarkiem kubkowym?
Jakby został uruchomiony proszę o PW, ja na pewno będę chciała kubas, ale myślę że trochę osób w stajni tez by chciało ze swoim konisiem :)[/QUOTE]

Bazarek wznowię po majówce czyli po 7 maja :) na pewno porozsyłam PW z zaproszeniami na bazarek :)

[B]a teraz trochę wieści od Oli :)[/B]

[QUOTE][COLOR=#000000][FONT=Verdana]Najnowsze wieści od Leośka. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Mysza czuje się świetnie! Cały czas bryka, rozrabia i gryzie - rasowy szczeniak [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Na wizycie u weta udało się go w końcu zważyć - Leon to już kawał chłopa, całe 44 kilo[/FONT][/COLOR][COLOR=#000000][FONT=Verdana]Ze skórą jest coraz lepiej, walkę z nużeńcem wygrywamy. W tej chwili są już tylko jego "niedobitki" dlatego pozostajemy przy częstych kąpielach w Hexodermie i w przyszłym tygodniu odstawiamy antybiotyk! [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Niestety Leoś od ok. dwóch tygodni bardzo intensywnie gubi sierść i nie jest to zwykłe, sezonowe linienie [/FONT][/COLOR][COLOR=#000000][FONT=Verdana] Razem z p. weterynarz podejrzewamy jakąś alergię, dlatego też Mysza od wtorku dostaje codziennie w małych dawkach Encorton. Narazie jest zbyt wcześnie żeby powiedzieć czy lek przynosi poprawę, ale będę informować o tym na bieżąco[/FONT][/COLOR]

[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Aha i jeszcze rozliczenie ostatnich wydatków: [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]wizyta u weta - 10 zł [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Taromentin (antybiotyk na nużeńca) - 33,51 zł [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Hepatil i Encortonx2 - 42 zł [/FONT][/COLOR]

[COLOR=#000000][FONT=Verdana]i na koniec zdjęcia ze spaceru z zaprzyjaźnioną labradorką Negrą (niestety tylko dwa, bo tej dwójce jest ekstremalnie trudno zrobić zdjęcie razem i niestety tylko z komórki). [/FONT][/COLOR]

[IMG]http://img820.imageshack.us/img820/4232/photo0029xi.jpg[/IMG]

[IMG]http://img195.imageshack.us/img195/6770/photo0027m.jpg[/IMG]

[COLOR=#000000][FONT=Verdana]a tak Mysza wygląda po spacerze z Negritą: [/FONT][/COLOR]

[IMG]http://img841.imageshack.us/img841/6940/img0113yc.jpg[/IMG]

[IMG]http://img233.imageshack.us/img233/6936/img0114xl.jpg[/IMG]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]_________________[/FONT][/COLOR][/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sayuri13']Bazarek wznowię po majówce czyli po 7 maja :) na pewno porozsyłam PW z zaproszeniami na bazarek [B] :)[/B][/QUOTE]

Wiem, że wymagam za dużo, ale jeśli mogę prosić, to, żeby bazarek kubkowy potrwał dłużej niż do 14.05. Chcę zamówić jeszcze kubeczki (bo są śliczne), ale nie będzie mnie w kraju do 13.05. Jeśli to nie jest zbyt wygórowana prośba...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alla Chrzanowska']Wiem, że wymagam za dużo, ale jeśli mogę prosić, to, żeby bazarek kubkowy potrwał dłużej niż do 14.05. Chcę zamówić jeszcze kubeczki (bo są śliczne), ale nie będzie mnie w kraju do 13.05. Jeśli to nie jest zbyt wygórowana prośba...[/QUOTE]

[B]Allu[/B], nie ma najmniejszego problemu :) Bazarek myślę, że będzie min do końca miesiąca poza tym na Ciebie z przyjemnością poczekam :D cieszę się, że kubki Ci się podobają

Link to comment
Share on other sites

Leoś wygląda super - gratulacje dla jego opiekunów :).
Ja mam pytanie, jak znosi te upały chłopaczyna?
Moja baba to siłą jest wyciągana na dwór, szybko się załatwia i ciągnie do domu. Nawet późnym wieczorem, kładzie się na trawniku, bo nie ma siły łazić :/ ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sayuri13'][B]Allu[/B], nie ma najmniejszego problemu :) Bazarek myślę, że będzie min do końca miesiąca poza tym na Ciebie z przyjemnością poczekam :D cieszę się, że kubki Ci się podobają[/QUOTE]

Podobają i to bardzo. Na pewno zamówię 3, a może więcej. I bardzo Ci dziękuję za zrozumienie

Link to comment
Share on other sites

Ale piękny fafel (:
Dziewczyny myślę sobie że powinnyście skasować z pierwszej dane adresowe DT bo czublandii nie brak na dogo.Jak ktoś będzie chciał go odwiedzić, to może na pw poprosić o adres.I taka moja uwaga, jako że sama mam DT i dużo chorych psiaków się przez moje mieszkanie przewinęło że ten Encorton to bym skonsultowała z innym wetem. Zwierzęta po stresach, chorobach gubią sierść. Leci z nich futro na maksa, a po tem odrasta nowe i tyle. 2koty puchatki które miałam na DT wyłysiały masakrycznie. Dostały witaminki i futro po 2mc jak nowe. Staruszek boksio jak trafił do mnie miał całkiem ładną sierśc.Po 3tyg 2/3 tej sierści zgubił i nie mógł wychodzić na spacery bez kubraczka ,bo skóra mu prześwitywała w grudniu. Jest też coś takiego jak grzybica po antybiotykowa ale zakladam że to nie to bo skóra by źle wyglądał i DT by o tym napisało. Jeśli nie ma żadnych dowodów na to że to alergia , to podawanie sterydu typu Encorton jest nie dość że niezasadne ,to jeszcze mega szkodliwe zwłaszcza dla młodego rozwijającego się psa. Encorton ,to lek podawany nowotworowcom przy chorobach autoimmunologicznych np.takich jak różne odmiany Tocznia.Podaje się go również jako ogólnie działający steryd przeciwzapalnie po ciężkich operacjach i fakt że jest stosowany przy alergiach, ale tylko w wypadku stwierdzenia POWAŻNEGO STANU UCZELONIOWEGO.U zdrowego zwierzęcia może spowodować straszne szkody w organiźmie.Działa na korę nadnerczy i przysadkę mózgową. Zatrzymuje wzrost u dzieci!! Nie wiem jak można podawać leki po skojarzeniu objawów na oko, bez jakby udowodnienia istnienia choroby. Jak lecą włosy to wetka najpierw powinna zalecić kopa witaminowego, i obserwować zwierze, a nie pakować w nego taki lek.Zwierzak jest nafaszerowany antybiotykami i już taki sam fakt może być przyczyną gubienia okrywy.I tak jeszcze gdyby to była alergia na pokarm, to każdy kto miał kiedyś uczulone zwierze wie, że podrażnienie pojawia się zawsze na początku w miejscach styczności ciała z karmą czyli zawsze najpierw na pycholu i dupci, około odbytu.Strawiony pokarm też uczula(:
Głaski dla faflowskiego oby jak najszybciej wyzdrowiał.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...