Jump to content
Dogomania

Agresja po raz kolejny


SAIDA

Recommended Posts

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam. Nawidok mojego rottweilera od ośmiu juz lat słysze "idzie pies morderca"

To samo miałam mini bullteriera-MINI!!

I na każdym kroku słyszałam och niech pani odejdzie ode mnie z tym potworem(a psiak miał kaganiec-nawet)

to jest wkurzające

Link to comment
Share on other sites

nie bardzo, bo pies mieszka w domu rodzicow a ja juz nie

Sorka, że spytam.....wygonili Cię? Własne dziecko? :drinking:

I na każdym kroku słyszałam

Ja tam nic nie słyszałam.......ludzie nie podchodzili na tyle blisko, żebym mogła ich usłyszeć. :drinking:

Link to comment
Share on other sites

Jagoda! Mój Szon ma teraz 8 miesiecy, na spacerze z innymi starszymi CC zauważyłam, że choć jest ze wszystkich najmłodszy to jest wśród nich najwyższy! Waży już 46kg. Wygląda na to, że ciut nawet jest wyższy od Bariego Sajko ma tylko co oczywiste mniej masy. Pozdrawiam Ela, Szon i Amanda.

Link to comment
Share on other sites

Jak widzisz już się pogubiłam dziś zupełnie! Mogę tylko napisać, że Szon należy do łagodnych i zrównoważonych. Do innych piechów nastawiony jest pozytywnie, kręci ogonkiem i chce się bawić, a do ludzi i dzieci też jest przyjazny - nie warczy, chętnie daje się pogłaskać i o zgrozo jest łasuchem - czego go próbuję oduczyć bo przecież to niebezpieczne dla niego!. Co dalej z niego wyrośnie to zobaczę - a co Ci doradzić: byćmoże po Viktorze - ja go jeszcze na żywo nie widziałam, ale wiele dobrego słyszałam o jego charakterze, wyglądzie i werwie.

Link to comment
Share on other sites

Na widok mojej Saby ludzie też szeptają "pies - morderca" :) . Na widok dobermana, jeszcze rosnącego, merdającego resztką ogonka na widok wszystkich ludzi i piesków. Dobrze chociaż że właściciele psów, których spotykam na spacerach mają trochę większe pojęcie o dobkach, bo bardzo rzadko spotykam się z ucieczką na nasz widok :D

Link to comment
Share on other sites

Na widok mojej Saby ludzie też szeptają "pies - morderca" :) . Na widok dobermana, jeszcze rosnącego, merdającego resztką ogonka na widok wszystkich ludzi i piesków :D

nie mam zaufania do dobermanów. co prawda nie uciekam przed szczeniakiem :lol: i nie szepcze ze morderca ale kiedy widze doroslego podbiegajacego do mnie np. dobermana, nie czuje sie komfortowo.

Link to comment
Share on other sites

Fasolka 7 ! Czy na fotce to przypadkiem Twój Cezar - bo wydawało mi się że wspominałaś,że jest czarny?- czy ja dziś ciężko kombinuje?

A propos komentarzy - też często słyszę o Szonie, że to wielka bestia - ludzie często mi nie wierzą, że ma dopiero 8 miesięcy!, do tej pory... tylko raz usłyszałam, że mam psa mordercę.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Mam 2letnią nierodowodową CC (po rodowodowych rodzicach, kolejne mioty też rodowodowe) czarną - pręgowaną, absolutnie kochaną i nieagresywną. Waży jakieś 36kg miłości i ze spokojnym sumieniem bym dziecko przy niej zostawił, gdyby nie to, że to mały słonik w składzie porcelany :p

Jako że mieszkam w małej dzielnicy dużego miasta, gdzie pojęcie ludzi jest z reguły znikome,to reakcje ludzi to niemal zawsze:
- "Jaki śliczny labradorek!" i txty, że ktośtam też ma labradora(bo na dzielnicy pełno labradorów), zaś wyjaśnienie, że to nie labek i tak nie robi różnicy, bo przeca o CC w pudle nie gadają :p
- lub opcja druga - atakuje mnie babcia różańcowa wyma****ąc torebką "Zabierz pan tego morderce! To własnie takie ostatnio dzieci zagryzły gdziestam!" i txty w stylu że "takie morderce to trza ubijać i hodowli ino zakazać!" po czym nawiązuje się bardzo soczysta wymiana zdań zakończona z reguły tak, że to ja babie każe kaganiec zakładać coby morde zamkneła :mad:bo mi psa straszy.

Link to comment
Share on other sites

Chyba większośc ludzi tak reaguje na nasze cc nie znajac tej rasy.Moja sunia ma półtora roku i jest raczej strachliwa niz agresywna ale ciagle słysze ze to morderca.Żal mi tych ludzi co tak twierdza i nie mam juz czasami siły im tłumaczyć co to za rasa i jaki spokojny mój pies jest do ludzi.Ona bardziej boi sie ludzi niz oni jej,ale gabaryty i jej szczek moze budzić respekt.
Każdy pies kazdej rasy moze byc morderca to zależy tylko od nas jakie te psy są.Te wszystkie małe pieski sa bardziej zajadłe i agresywne niz te większe i tez potrafia nieźle pogryść i zrobić krzywde.
A ludziska sa poprostu nieświadomi i zastraszani medialnymi informacjami.

Link to comment
Share on other sites

Ostatnio na święta byłam w Krynicy Górskiej z rodziną i kluską. Wszyscy zachwycali się Uzunią oczywiście nikt nie wiedział co to za rasa. Jeden pan mnie dobił :
-O jaka ładna, co to za rasa??
- Cane corso
- Jaka??
-Cane corso
- A, to taki wilczór wyrośnie!!!!! :crazyeye::lying::cry:

Link to comment
Share on other sites

Taaak ja ostanio mialam mala wymiane zdan z Panem Policjantem ...(w UK czesto usypiaja psy za sam wyglad:shake:)... pomijam cala rozmowe koniec byl najlepszy...

"wlasciwie to jaka to rasa"
"Ciulala bezpapierowa i takie cos mi wyroslo"
"a no tak jak bez rodowodu to ryzyko duze"

:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Witam was wszytkie szczesliwe posiadaczki cane corso :)
Ja co prawda mam nowofunlanda ale przeczytalam caly wateczek wasz o waszych ulubiencach i musze az napisac wam ze tez mnie wkurzaja ludzie ktorzy niemaja pojecia o rasach i znaja jedno haslo pies morderca :/
Niestety taka juz panuje opinia i otej rasie, ja mieszkam w itali i tu bardzo duzo ludzi tez panikuje na ich widok..cane corso zazwyczaj trzymaja wlosi na terenach gorzystych do pilnowania i powiem wam ze dwa miesiace temu wlasnie cane corso zagryzl wlascicielke i jej malutka corke ktora miala niesplena 2latka.. pies ktory chowal sie od malego z dzieckiem, nigdy niebyl agresywny dla wlasciecieli oraz domownikow , na nikogo niewarknal nawet, dlatego w okolicy wszyscy byli w szoku.. niewiadomo dlaczego ale rzucil sie na dziecko ,matka probowala corke ratowac i odciagnac psa niestety nieudalo sie i pies skierowal sie na wlascicielke rzucajac sie jej do gardla..mozecie sobie wyobrazic jaka tragedia, po tragedi przyjechala policja z weterynarzem i zastrzelili psa ,odkazili teren i zakopali go ...
Mysle ze to niebyla wina tak do konca psa, przeciez czlowiek zawsze stoi za wychowaniem swojego pupila, hodowcy sami mowia tutaj ze te psy niesa dla wszystkich, ze powinny byc szkolone i miec wlascicieli ktorzy wiedza z jaka rasa maja do czynienia..tylko ze szkoda ze tak duzo ludzi kupuje je tylko dlatego ze jest pieknym duzym psem ,silnym i majestatycznym..
niemiejcie mi tego zazle , bo wiem jacy ludzie niektorzy sa nic nie myslacy -wyobrazcie sobie ze kiedys jak bylam z moja na spacerze na przeciwko mnie przechodzilo malzenstwo z dzieckiem malym ktory na widok psa zaczal strasznie piszczec i rzucac nogami , a rodzice? szkoda gadac omineli mnie z minami na 100m kolem mowiac ze z takim bydlem to nigdy nic niewiadomo, wiec rece opadaja czasem.
Wiec kochani, sami ludzie sobie nieraz problemy robia , wy kochajcie swoje psiaczki ale badzcie czujne i nieprzejmujcie sie takim osobami ktore glupio gadaja bo po co nerwy tracic :)
JEdyne co mam mozna rzec przeciw ,to chodzi o fasolki psiaka, was sie niechce za bardzo sluchac ,piszesz ze do was niejest agresywny, a do innych to ok, ale dajcie go na szkolenie , dla przestrogi zeby niestalo sie kiedys jak z ta wloska rodzina ktora teztak mowila podobnie jak wy...
Pozdrawiam was wszystkie i szacuneczek kobietki :*

Link to comment
Share on other sites

Poczytaj ile huskych, ONków, a nawet labków pozagryzało właścicieli. Poczytaj ile niufów jest skrajnie agresywnych podczas dojrzewania. Odpowiedzialny właściciel to jedno, szkolenie - drugie. Nie dziwne że w górzystej części italii, ojczyźnie CC, wielu ludzi ma takie psy, i właśnie to, że jest ich zbyt wiele, tym samym mnóstwo ich kundli i mieszańców z niewiadomoczym, mnóstwo psów z domieszkami różnych mniej przewidywalnych osobników powoduje, że zdarzają się tego typu jednostki ... dokładnie jak u nas z "amstaffami" "pitbullami" itd.

Poza tym skoro tak szybko wydali wyrok na psa to pewnie nikt nie zrobił mu sekcji zwłok by sprawdzić czy to przypadkiem nie przyczyny neurologiczne.

Był kiedyś w schronisku superkochaniutki flat coated retriver, rodowodowy bodaj nawet, oddany przez właścicieli z powodu niekontrolowanych napadów agresji, pogryzł bardzo dotkliwie praktycznie wszystkich domowników ... taki miziaczek ... tylko jak mu czasem odpaliło to po boksie wszystko latało co tylko złapał ... a jak atak mu przeszedł, pies wracał do siebie i przepraszał nie wiedząc co się dzieje. Pies musiał zostać uśpiony, miał guza mózgu który się rozrastał i był już nieoperacyjny.
Ile superspokojnych rottków nagle zagryza? U tej rasy występuje akurat skłonność do schizofrenii, pies superspokojny nagle sobie cuś wkręci i jest amen.
Był w schronisku też spanielek kochany co niedowidział ... i kiedyś dziecku swoich włascicieli przegryzł stopę i ścięgno achillesa ... bo w nocy gdy spał pod stołem dziecko przebiegło, a on się zerwał i odruchowo w obronie człapnął.

Więc akurat w tym przypadku podejrzewam że z rasą nie miało to nic wspólnego, a z wychowaniem, lub jakaś ściema z tym niewarczeniem i superłagodnością. CC to psy rodzinne i należą do bardzo przewidywalnych, zarówno w kwestiach dobrych jak i tych złych.

Link to comment
Share on other sites

Zle mnie zrozumialas chyba, ja niemowie ze wszystkie takie sa, poprostu stalo sie i wszyscy przezywali to bardzo, niewiem czy mu robili badania bo tv niepodala dokladnie co i jak , tylko ze pies byl czystej rasy i nigdy niebyl agresywny,wypowiadal sie ojciec dziewczynki i dziadkowie(a czy to prawda to niewie nikt na 100%chyba tylko oni) a to ze jak wlasciciel wychowa psa to zalezy w duzym stopniu , choroba zwierzecia w poznym stadium jest przykra i niema nic do wlasciciela ale ilu jest takich "lysych typkow"ktorzy kupuja psy ras agresywnych i sami sie o to staraja aby agresywnosc jeszcze bardziej w nich poglebiac...
Ja nikogo nieobrazam, poprostu wyrazilam swoja opinie, jasne ze kazdy pies moze zaatakowac ale po to sa wlascieciele aby postarac sie do tego niedopuszczac prawda?
A co do nowofunlandow to jeszcze nigdy nieslyszalam zeby pogryzly kogos,a jak kazdy szczeniak jak mu zeby wyrastaja robi szody w domu.. i powiem ci ze jeden pisarz mial jednego niufka ktory mial wscielklizne a 0agresywnosci... a rase cc znam dobrze bo moj tesciu mial takiego zreszta byl przekochany i spokojny.. :)))
Tu mieszancow ciezko spotkac ,ludzie tutaj stawiaja na rasy wiec rzadko sie spotyka kundelki .
Niemiej mi za zle ,ale to jest moja opinia, kocham wszystkie zwierzeta, pieski wszystkich ras, ale na psa niemozna zawsze zganiac, wlasciciele sa tez nierozsadni niektorzy.
A i wcale duzo ludzi niema cc pomimo ze to jest ich rasa narodowa, bardzo ciezko je tu spotkac.
Zreszta ja na ta rase nic nienajezdzalam, wiec przeczytaj jeszcze raz moj post :))
Co do spanielka co pisalas, to pies skoro niewidzial to wiadomo ze sie przestraszyl i musial sie obronic, tamten byl widzacy i wychowywal sie z ta dzieczynka, oczywwiscie dzieci potrafia byc uporczywe i to bardzo wiec moze mu nerwy poprostu puscily...niewiem niemnie go oceniac fakt faktem zaatakowal i zabil swych najblizszych.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...