Jump to content
Dogomania

Bayer za Tęczowym Mostem, żegnaj kochany psiaku


abra64

Recommended Posts

  • Replies 188
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Trzeba psiaka wyciągnąć ze schronu na szybko do hotelu a nie płakać.A później walczyć.Każdy dołoży ale potrzebne jest konkretny plan,konto itd.

Jeżeli nie czujesz się Abra na siłach,to przynajmniej w schronie go dokarmiaj i odwiedzaj.Pilnuj w miarę możliwości,by mu się nie stała krzywda jak mojemu Misiowi,który znalazł śmierć w schronie.

Link to comment
Share on other sites

Bayerowi się jak na razie krzywda nie dzieję w boksie.
Wychodzi na spacery w sobotę.
Gdy wolontariusze dokarmiają boks w którym jest Bayer pilnują żeby każdy zjadł swoją porcję, żeby się nie gryzły i nie zabierały sobie jedzenia, ale wiadomo starość nie radość :(

Link to comment
Share on other sites

dzwoniłam dzis do wolontariuszki Ani...jutro ma mi dać znac po rozmowie z wetką czy jest szansa wyprostowania go... myślałam ze da rade go do Emilki do Sarnowa na hotelik wyciagnac ale Emilia mówi ze nie ma czasu i sił na psa którego trzeba podnosic i wogóle pilnowac a dowiedziałam sie własnie ze Bajer to jest w takim nienajlepszym stanie..

to jak to jest dziewczyny , ania widziała go 3 tyg temu, on dalej taki ledwo co na tych nogach? zabukowałam miejsce u EMili w hotelu ale on tm musi pojechac na "mocnych nogach"....
jesli zdaniem wetki on w miare rokuje to warto by mu badanie krwi zrobic...

ps jesli pośle arthrofos dla bayera ktos jest w stanie dozorowac czy pies to dostaje.. ?[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

dziewczyny zadzwonię jutro do Emilki i dowiem się wszystkiego, nie dzwoniłam wcześniej bo nie wiedziałam czy ktoś będzie chętny dać grosz na Bayera zorientuje się też na które konto zbierać pieniądze czy Emilka będzie chciała żeby wpłacać bezpośrednio do niej czy np. żeby ktoś zbierał i wpłacał całość. Co do Bayera to on pomału ale chodzi , nie trzeba go podnosić bo na razie wstaje sam, będę jutro na wolontariacie to zobaczę jak się ma bayer i porozmawiam z lekarką co ona myśli o Bayerze

Link to comment
Share on other sites

ja z emilka rozmawiałm.... miejsce jest zaklepane... zacznijmy od tego ze nie ma pełnych deklaracji... nie wyobrazam sobie posłac chorego psa na hotel gdzoe nie ma nawet pełnych deklaracji miesiecznych za utrzymanie [U]bez jedzenia[/U]
istotna jest tu opinia weta... jesli pies nie rokuje to nie moza go "wrzucic" na hotel gdzie za chwile trzeba bedzie go odebrac bo EMilka powiedziałą wprost że nie da rady poświecac psu "zalegajacemu" odpowiednio duzo uwagi

Link to comment
Share on other sites

Ja niestety finansowo nie mogę wspomóc a to by było najlepsze.W schronie niby źle ale opieka w razie czego i przy trzymaniu ręki na pulsie jest zapewniona.Hotel to koszty najmniejsze ,w razie czego koszty weterynaryjne mogą iść w setki złotych.To trzeba wziąć też pod uwagę.A chętnych do wspomagania brakuje,bo wiadomo każdy ma swoje psy,koty itd.Trzeba to wyważyć.Jestem za wyrwaniem każdego psa ze schronu,tym bardziej takiego staruszka ale ktoś tą odpowiedzialność musi osobiście wziąść na swoje barki.Zresztą powtarzam to co pisze Betta
Niestety tu nie można choć się chce myśleć sercem..
Przy okazji zapraszam do "mojej" suni ,może macie pomysł na domek?
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/225333-6-miesięczna-Kora-owczarek-niemiecki-szuka-domu"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/225333-6-miesięczna-Kora-owczarek-niemiecki-szuka-domu

[QUOTE]Trzeba psiaka wyciągnąć ze schronu na szybko do hotelu a nie płakać.A później walczyć.Każdy dołoży ale potrzebne jest konkretny plan,konto itd.[/QUOTE][/URL] -to co napisałem mimo wszystko podtrzymuję ale musi ktoś to wziąść osobiście na siebie,bo w razie braku wpłat pies nie może zostać na lodzie

Edited by wolf122
Link to comment
Share on other sites

wetka powiedziała, że go po niedzieli obejrzy i będzie trzeba zrobić badania dokładniejsze, na dzień dzisiejszy : był dziś na spacerze, dał radę sobie pochodzić godzinkę czasu wprawdzie powolutku ale dreptał, podjadł sobie też sporo. Rozmawiałam z Emilką i jak co to go weżmie tylko nie wie jeszcze dokładnie kiedy. Tylko jak na razie brakuje nam deklaracji :(

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/225333-6-miesi%C4%99czna-Kora-owczarek-niemiecki-szuka-domu"]"Trzeba psiaka wyciągnąć ze schronu na szybko do hotelu a nie płakać.A później walczyć.Każdy dołoży ale potrzebne jest konkretny plan,konto itd.



[/URL] -to co napisałem mimo wszystko podtrzymuję ale musi ktoś to wziąść osobiście na siebie,bo w razie braku wpłat pies nie może zostać na lodzie "

Nie chcę być negatywnie nastawiona, bo oczywiście trzeba psu dać szansę i mu jakoś pomóc , tym bardziej jak sobie nie radzi i jest w takim stanie. Tylko nie byłabym tak optymistycznie nastawiona co do tego wyżej zacytowanego. Jak okazało się, że Kłapacz miał isć do hotelu też wszyscy mówili, żeby go zabierać, bo w schronisk zdechnie, że kasę się dozbiera z bazarków i nie wiem co jeszcze. Jaki jest efekt? Pies jest w hotelu, ale tylko dzięki Nadziei Na Dom ,która za niego płaci. Ze stałych deklaracji zostało mu chyba 20 złotych. Nikogo już praktycznie nie interesuje czy Kłapacz ma co jeść i czy może stać NND na jego hotel i karmę. A karmę musi jeść specjalną, która kosztuje chyba ponad 200 złotych, + 300 za hotel, daje pół tysiąca miesięcznie za jednego psa. Więc też to nie jest tak hop siup, że kasę się zbierze. Bo jak pies jest w hotelu to wszyscy zapominają, bo jest już bezpieczny.
Oczywiście życzę powodzenia i będę zaglądać tutaj :)

Link to comment
Share on other sites

Najlepiej byłoby znaleźć mu jakiegoś sponsora (a wiadomo, że takich ze świecą szukać) bo mało który "normalny" człowiek zdoła utrzymywać siebie, rodzinę i jeszcze obcego psa w hotelu, tym bardziej, że wymagać będzie na pewno jakiegoś leczenia i chociażby profilaktyki, która też kosztuje.
Ja niestety nic nie mogę dołożyć, ale jak ktoś da konto i będzie jego skarbnikiem to mogę zrobić później jakiś bazarek na niego : )

Link to comment
Share on other sites

abra64 : 30 zł
Betta: 25 zł
Madziare_rk : 50 zł
yolanowi : 15 zł

----------------------
[B]razem 120 zł ------------- [COLOR=red]brakuje : 180 zł

[/COLOR]ja mam pytanie bezposrednie do [COLOR=#0000ff]abry [/COLOR]: czy oprócz tego ze założyłaś wątek z mocnym tytułem rozesłałas komukolwiek ten wątek ?? bo to że zrobił sie jakis ruch i uważam sporo sie nazbierało przez 3 dni nalezy traktowac optymistycznie własnie i nie zaprzepaścic tej szansy
ja w rybniku mam na głowie nasze bezdomniaki wiec napewno bayera na własną odpowiedzialnosć nie wyciagne na hotel... i powiem tez nie wiem czy tracic czas i rozsyłac jego wątek kiedy suma sumarum nie działa tu nikt kto zajmuje sie wolontariatem w schornisku sosnowieckim i zna bayera...
i tak jak wskazała osoba powyżej.... abra uaktualnij post wpisujac ile brakuje deklaracji i zmien tytuł " 180 zł barkuje by uratowac mu życie" czy cos takiego...[COLOR=red]

[/COLOR]gosia, kim jestes? dzieki że działasz ... zaraz na fb trzeba wydarzenie strzelic[COLOR=red]
[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

tak wątek porozsyłałam , jestem na wolontariacie tylko w sobote , tyle co moge to robię , wyszedł na spacer, został dokarmiony, rozmawiałam z p. doktor, rozmawiałam z Emilka , na FB nie umiem sie poruszac więc nie zrobię nic, no i jak będą deklaracje stałe to myslę, że jak tylko Emilka wyrazi zgode to Bayer może jechac

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...