Jump to content
Dogomania

3 -miesięczny szczeniak jedzie do DT, zbieramy na karmę i weta


ovathena

Recommended Posts

[quote name='Sara2011']Tym bardziej jestem porażona nieodpowiedzialnością rodziców. Najgorzej, ze to dziecko w przyszłości będzie tak samo traktowało zwierzęta, pozbywało się "starego" zwiarzaka bo się znudził albo nie jest juz "na topie" i inna rasa jest w modzie. I będzie to dla tej dziewczynki naturalne, nie będzie widziała nic złego w takim postępowaniu, bo takie wzorce wyniosło z domu. Bo jak się u dziecka nie zaszczepi szacunku dla zwierząt za młodu, to najczęściej nie będzie go miało także jak będzie dorosłe.[/QUOTE]

Będzie to wredne, jak powiem, że mam nadzieję, że opieka nad starszymi rodzicami też się jej szybko znudzi? :razz:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Wysłałam zdj. do znajomej od labradorów.
Zrobię mu w nocy (czyt. o 4 nad ranem;) tablicę, moruska i najważniejsze ogłoszenia, na razie podam dane na siebie. I jeżeli trafi się ktoś w miarę ogarnięty będę kierować dalej. Tylko myślę, że tutaj najpierw zawsze trzeba będzie zrobić PA, bo jeżeli ktoś pojedzie tylko zobaczyć psiaka to rodzina go wyda nawet jeśli to nie będzie odpowiedni dom, a o umowie to pomarzyć pewnie możemy. Ostatnio jest zastój u mnie w adopcjach - szczenięta siedzą 2-4 tyg. u mnie zanim trafi się ktoś sensowny.
Więc DT i tak jest potrzebny, bo mało prawdopodobne jest przez te 2-3 dni znajdzie [U]odpowiedni[/U] dom.

Link to comment
Share on other sites

Agnieszka, czego sie spodziewać po psie z pudła za 200zł? W każdym razie miał być labrador.
Spaniel a labrador to jest spora róznica... O ile ludzi od spanieli kojarze - to tych labradorów (oprócz labradorowego forum) - nie znam.

Założycielko napisz w tytule: 3 miesięczny Labrador, miasto i, że szuka DT (bo szuka?)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karilka']Agnieszka, czego sie spodziewać po psie z pudła za 200zł? W każdym razie miał być labrador.
Spaniel a labrador to jest spora róznica... O ile ludzi od spanieli kojarze - to tych labradorów (oprócz labradorowego forum) - nie znam.

Założycielko napisz w tytule: 3 miesięczny Labrador, miasto i, że szuka DT (bo szuka?)[/QUOTE]

Ja napisałabym jeszcze "Pilnie DT, czas do....", bo zdaje się, że mamy 3 dni tylko.

Link to comment
Share on other sites

Zaczynam zastanawiać się czy nie zabrać go do nas na tymczas. Porozmawiam jutro z siostrą - dowiem się kiedy zaczynają się jej ferie i co o tym myśli. Dzisiaj pokazałam jej szkraba, ale nie podłapała tematu. Mamy 4 psy już i dość mocno ograniczone fundusze. I potrzebowałybyśmy wsparcia na weta i karmę, bo jeśli to labek to one często mają dysplazję i od początku muszą być dobrze żywione, ale na pewno psiak zostałby dobrze wyadoptowany. No i nie wiem co z tranportem, bo autobusem mogłoby być ciężko, bo pks-y z Brodnicy nie są zbyt nowe, kiepsko z ogrzewaniem w nich i dość długo jadą 1,5-2h do Torunia + do mnie jeszcze 45 min.
Zapytam się Anki czy zostaje w domu, czy gdzieś wyjeżdża, bo jeżeli będę sama to nie dam rady z 5 psów.

Link to comment
Share on other sites

Myślałam całą noc. Rozmawiałam przed chwilą z Anką, ona jest pedantką i przy ostatnich szczeniakach, gdzie wszystko śmierdziało moczem, powiedziała, że nigdy więcej i takie tam...:) Ale złamała się. Anka ma 2,5 tygodnia wolnego teraz, więc na 99 % możemy zostać DT dla malucha na okres 2-3 tyg. pod warunkiem, że uda się zorganizować karmę dla niego i fundusze na weterynarza, no i transport jeszcze. Na 99% bo muszę zadzwonić jeszcze do 2 rodzin które adoptowały ode mnie szczenięta w styczniu i potwierdzić, że nadal jest wszystko ok (myślę, że jest:) i nie wrócą do mnie.

[quote name='Cajus JB']Pociągnie się to jakoś.[/QUOTE]

I tak i nie, bo dogo nauczyło mnie, że na wątku zwykle jest coraz mniej osób, aż w końcu zostajesz sam/sama z psem. Więc mimo wszystko wolę mieć wszystko ustalone na tym etapie, zanim na 100% coś zadeklaruję.

W razie czego to była u nas ostatnio kaja69 i może potwierdzić, że mamy 2 swoje bestie i 2 tymczasy, no i dość normalne jesteśmy:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AgnieszkaO']
I tak i nie, bo dogo nauczyło mnie, że na wątku zwykle jest coraz mniej osób, aż w końcu zostajesz sam/sama z psem. Więc mimo wszystko wolę mieć wszystko ustalone na tym etapie, zanim na 100% coś zadeklaruję.
[/QUOTE]

Prawda. Ale dużo zależy od prowadzącego.

[quote name='ovathena']Napiszcie mi jaki jest ruch na bazarku? Wystawiłabym parę fajnych rzeczy, ale czy ktoś kupuje?[/QUOTE]

Każdy bazerek idzie rozkręcić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AgnieszkaO']Jestem po rozmowie z rodzinami które adoptowały od nas maluchy w styczniu. Wszystkie zachwycone:)
Więc jeżeli uda się zorganizować fundusze na karmę i weta oraz przewieźć łobuziaka, możemy dać mu tymczas na 2-3 tyg. Ogłaszaniem, wizytami PA zajmę się sama oczywiście.[/QUOTE]

AgnieszkaO -JESTEŚ ANIOŁEM ;))))))))) , DZIĘKI BO SPAĆ NIE MOGŁAM PRZEZ TEGO MAŁEGO.

Link to comment
Share on other sites

Sprawa chyba póki co załatwiona, tzn. pies jutro zostanie zabrany z tamtego domu. Ja dziś lub jutro wystawię rzeczy na bazarku (zobaczycie że super fajne i warto je kupić! :) ), podam tu linka. Jeśli nie na Stefana (bo być może od razu pójdzie do nowego domu), to na pozostałe tymczasy Agnieszki.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...