Jump to content
Dogomania

SZNAUCEROWATA młoda-ZŁAMANE 2 ŁAPY-jest DT-została Krakuską :)


eliza_sk

Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

hej wszystkim:) badanie moczu Zuzi mogę zrobić tylko u Zalskiej (koszt 15zł), wet Minda nie ma maszyny do badania, wiem bo z nim rozmawiałam, a w ludzkich gabinetach nie mogą wykonać badań zwierzęcych, bo są przepisy zabraniające tego, też dzwoniłam i tak mi powiedziano.
A Zuzia jak na złość sikać nie chce:(, trzymajcie kciuki, żeby nam się polowanie udało. Badania są wykonywane od ręki między 8 a 18.

Edited by annadudek81
Link to comment
Share on other sites

[quote name='annadudek81']hej wszystkim:) badanie moczu Zuzi mogę zrobić tylko u Zalskiej (koszt 15zł), wet Minda nie ma maszyny do badania, wiem bo z nim rozmawiałam, a w ludzkich gabinetach nie mogą wykonać badań zwierzęcych, bo są przepisy zabraniające tego, też dzwoniłam i tak mi powiedziano.
A Zuzia jak na złość sikać nie chce:(, trzymajcie kciuki, żeby nam się polowanie udało. Badania są wykonywane od ręki między 8 a 18.[/QUOTE]

Ok, to wstrzymam się z przelewem, bo (oby nie), ale pewnie jakiś antybiotyk będzie potrzebny. Jak będą wyniki, to skonsultujemy je z Mindą. Jak dziś coś z niej wydusicie, to dasz radę jeszcze dziś podrzucić ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='annadudek81'](...) w ludzkich gabinetach nie mogą wykonać badań zwierzęcych, bo są przepisy zabraniające tego, też dzwoniłam i tak mi powiedziano. (...)[/QUOTE]
Do takich, górna półka/ wyższa .... dolencja ;-) w tym i półka kontroli, ludzkich lab. wożę pobrane materiały od zwierząt, zlecenia weta - na nich moje imię, nazwisko i imię psa z podkreśleniem, że to pies. Bez mrugnięcia okiem wykonywane są tam badania. Nie bardzo więc wierzę, że wszyscy jak jeden mąż chcieliby się narażać dla mojego psa za parę złotych. Bardziej więc wierzę w jakichś, trudno mi się odnieść do przyczyny, ukuty przepis wewnętrzny.

Kciuki za sikanie Zuzkowe oczywiście zaciśnięte. :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='annadudek81']nie wiem jakie i skąd wzięli te przepisy ale fakt jest taki, że odmówili. Ważne, że u Zalskiej zrobią bez problemu i wydaje mi się, że niezbyt drogo. oczywiście, że zaniesiemy jak tylko złapiemy.[/QUOTE]
Oczywiście Aniu. :-)
Zuzka, pomóż...

Link to comment
Share on other sites

Też czekam z niecierpliwością na wyniki, bo ciemny mocz może sugerować problemy z wątrobą. Np przy żółtaczce jest ciemny mocz i jasny kał. Oby wszystko było ok i okazało się, że to my jesteśmy przewrażliwione.

Majqa, czy Ty zmieniłaś avatarek?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='EVA2406'](...) Majqa, czy Ty zmieniłaś avatarek?[/QUOTE]
Tak ale już dawnooo... z dziewczęcej buźki z mrugającym pawim oczkiem na obecny.

[quote name='eliza_sk']Cholerka, oby było dobrze, a Aniu jak z kupą ? Wystarczy takie badanie moczu, o którym mi mówiłaś wczoraj Majquś ?[/QUOTE]
Sądzę, że tak, bo więcej mędrszego się z moczu nie wyciśnie. Jeśli coś wzbudzi niepokój poza bakteriami to zacznie się jazda z szukaniem po krwi... usg..., co odpukać, odpukać....
Nościeeeścieee mi zasiały niepokoja z tą kupą.
Qrde... myślę, że to już może być nasze przewrażliwienie ale lepiej mieć pewność więc się przyłączam do pytania... Jak tam Zuzkowa kupka?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='majqa']Tak ale już dawnooo... z dziewczęcej buźki z mrugającym pawim oczkiem na obecny.[/QUOTE]
Właśnie tego pawiego oczka mi zabrakło ;)

Wiem, że piszesz piękne teksty do ogłoszeń. Błagam wejdź na ten wątek i pomóż ( jak możesz).
Wszystkich tam zapraszam, bo jest pusto, a psinka starsza sunia, została po zmarłym właścicielu i chcą oddać ja do schroniska.
Najbardziej bolą mnie takie historie. Nie mogę wziąć kolejnego psa, ale może zdarzy się cud.......błagam...............:(
[url]http://www.dogomania.pl/threads/223008-okolice-PONIATOWEJ-sunia-po-%C5%9Bmierci-w%C5%82a%C5%9Bciciela-wyje-pod-zamkni%C4%99tym-domem-to-ju%C5%BC-2-ty?p=18754863#post18754863[/url]
MOŻE CHOĆ SKRAWEK MIEJSCA NA PODWÓRKU U DOBRYCH LUDZI SIĘ ZNAJDZIE....

Link to comment
Share on other sites

Dziwne, że odmówili badania moczu w ludzkim laboratorium :shake: U nas w mieście nigdy nie miałam z tym problemu, no chyba, że niedawno jakieś nowe przepisy weszły ?

[B]Aniu[/B], gdybyś miała problem ze złapaniem moczu, to może spróbuj kupić w aptece takie specjalne woreczki do badania moczu dla niemowląt (obojętnie, czy dla chłopca, czy dla dziewczynki) i przyklej Zuzi w wiadomym miejscu. One mają bardzo delikatną tę warstwę z klejem, nie ma ryzyka podrażnienia psiego ciałka. Woreczek z zawartością zanosi się do weta/laboratorium, nie ma potrzeby przelewania go do pojemników itp.

Wydaje mi się, że taki sposób pobrania moczu byłby najlepszy.
Ja zanim odkryłam w/w woreczki próbowałam różnych metod łącznie ze zbieraniem strzykawką moczu z podłogi i podstawianiem psu pod ogon na spacerze rondelka na długiej rączce :oops: Nie wiem, na ile to prawdziwe, ale weterynarz mówił mi, że tak zebrany mocz nie jest w 100% wiarygodny. Na podłodze mogą być ponoć jakieś bakterie itp. :roll:
Trzymam kciuki za udane pobranie moczu ;)

Link to comment
Share on other sites

[B]Aniu - na I stronie, w poście #5 są zdjęcia Zuzi - z dnia operacji i kontroli oraz karta informacyjna od naszego weta.[/B]

Rozmawiałyśmy z Viris, która konsultowała foto Zuzi z lekarzem ze Staszowa - przesuwamy kontrolę z przyszłego tygodnia na za 2 tygodnie - czyli na 16.03, on tak sugerował. Na koniec marca natomiast jeśli tylna łapa będzie ok, wyjmowanie gwoździa.

Link to comment
Share on other sites

Hmm osobiście widziałam u Dr. Mindy sprzęt do badań siuśków - i to spory czas temu. Może się coś zepsuło, bo byłam pewna że można zrobić.

Ja robiłam w anamedzie (ludzkie laboratorium) na Pułankach koło stacji BP badanie moczu Klary jak miała krwiomocz, ale to było jakieś 2 lata temu.

Link to comment
Share on other sites

ufffff, już po wizycie. Zuzia się spodobała, państwo powiedzieli, że nie mają wątpliwości:multi: ale ostateczna decyzja należy do córki, bo to ona Zuzię wypatrzyła i to będzie jej pies. Dziewczynka była onieśmielona, a małemu Tomkowi Zuzia się podobała i powiedział, że ją chce:) Państwo bardzo fajni, myślimy, że Zuzi byłoby u nich naprawdę dobrze i wyglądało, że Zuzi się spodobali, zwłaszcza pan. Wygłaskali ją a ona się wdzięczyła i była bardzo grzeczna:loveu: Pokazaliśmy Im jak wejść na stronę Zuzi na dogo i mają nas tu odwiedzić...... Czekamy na ostateczną decyzję i kciuki zaciskamy:thumbs:

Siuśki zbadamy po niedzieli, bo wydaje mi się, że wracają do normy:)

Edited by annadudek81
Link to comment
Share on other sites

Ja też dziś poznałam państwa przekazując podkłady Zuzince. Bardzo mili ludzie. Trzymamy zatem kciuki za jutrzejszą decyzję !
Przekazałam również na poczet wizyty u weta 200 zł, ale nie piszę tego na razie w wydatkach, bo fizycznie niewydane, tylko zmieniło msce położenia. Więc Aniu jakbyś wydała na siuśko-badanie to krzycz, wtedy będziemy dodawać do wydatków.

Link to comment
Share on other sites

Bry dzień. Ale się ciesze ze Zuzce się szykuje domek z fajnymi człowiekami .
Z siuśkami musi być dobrze bo innej opcji nie widzę :) Za dużo się nacierpiała żeby jeszcze jakieś cholerstwo się przypętało !

Link to comment
Share on other sites

Miło czytać dobre wieści od Zuzki :)

Przy okazji, proszę, zajrzyjcie do Suni w potrzebie, bo malutko nas na wątku:

[url]http://www.dogomania.pl/threads/223008-okolice-PONIATOWEJ-sunia-po-%C5%9Bmierci-w%C5%82a%C5%9Bciciela-wyje-pod-zamkni%C4%99tym-domem-to-ju%C5%BC-2-ty/page7[/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...