Jump to content
Dogomania

? Ogólnopolski Zlot Dogomaniaków.


ulvhedinn

Recommended Posts

[quote name='Karilka']jak nie przegryza to mysle, że nie warto tachać łańcuch. Dolarowi w sumie nie wiem co może odpierdzielić jak zostaje sam i wolalam sie zabezpieczyć czymś "niezniszczalnym"[/QUOTE]
nie miałam potrzeby jej wiązać nigdy więc nie wiem czy przegryzie , ale licze na to że w ogóle nie będę musiała jej wiązać na niczym ;) na wszelki wypadek jednak wezmę coś .

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 759
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='gops']nie miałam potrzeby jej wiązać nigdy więc nie wiem czy przegryzie , ale licze na to że w ogóle nie będę musiała jej wiązać na niczym ;) na wszelki wypadek jednak wezmę coś .[/QUOTE]

Właśnie... to ona tak bardzo sie zmieniła?

[quote name='Naklejka']Dlatego bardzo chciałabym jechać, ale nie wiem jak tam dojedziemy :lol:[/QUOTE]
:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karilka']Właśnie... to ona tak bardzo sie zmieniła?
:)[/QUOTE]
wiesz co właśnie chyba głównie zlot sprzed 3 lat ją zepsuł (plus niektóre wydarzenia po powrocie, na zlocie się głównie bała była niepewna i jak wróciła to sobie zaczęła odbijać) i chciałabym to na prawić , wtedy była szczylem ledwie trochę ponad rocznym a teraz jest dorosłą 4letnią suką , która nie przepada za innymi sukami i każdego psa próbuję zdominować , nie bawi się z nikim , jest strasznie anty psia ale panuję nad nią więc nie będzie problemu , jak się oswoi z psami to nie będzie zaczepiać do jatki , więc powinno być ok , przyda nam się kontakt z kilkoma przyjaznymi psami z którymi mogłaby poprzebywać , taki zlot powinien być fajna okazją by się bardziej obyła z psami.
nie chcę tu offować ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zootechniczka']Gops a jak twoja suka reaguje na próby zalotów. Bo mój pies może się w niej zakochać większa,czarna podpalana suczka i to jeszcze w jego wieku ;) To w jego guście.[/QUOTE]
najwyżej puścimy w kagańcach i go ustawi to potem będzie ok , dla niej ważny jest ten 1 kontakt , bo jak już sobie ubzdura że ten pies jest "be" to będzie go atakować za każdym razem jak do niej podejdzie , ale to rzadko najczęściej tak reaguję na onki .

Link to comment
Share on other sites

hmm.. czyli, że jak ja mam z moim Sharkim tak jak każdy to widział w zeszłym roku to lepiej nie jechać ? jest lepiej, z psami nie ma spin za każdym razem. tylko jak któryś zacznie, albo będzie zbyt natrętny. w razie co mam 2 kagany, 3 linki, kupie łańcuch i będzie ok :) panuje nad nim bardziej, ale to wiem, że zacznie się psuć w dużym psim gronie. bo nie jestem jeszcze najważniejsza. niestety... mamy jeszcze trochę czasu do zlotu więc potrenujemy, ale wiadomo, że za dużo nie mogę zrobić i to samo powiedzieli mi hodowcy.
bo Shark od małego był jaki był i nawet jego hodowczyni bardzo dobrze go zapamiętała, bo coś tam odwalił, ale wolałam nie pytać co :D
jest samcem niewykastrowanym i dominującym lub próbującym dominować :)
jest to olbrzym, a one nie przepadają za towarzystwem innych psów. chyba, że mają wybrane :)

także ja nie mam pojęcia co robić :)

Link to comment
Share on other sites

klaudusia - jeżeli uważasz, że nad nim zapanujesz jakimś sposobem (bieganie, posłuszeństwo czy po prostu kaganiec i smycz) to jedź. Jeżeli wiesz, że nie dasz rady (a z góry zakładasz, ze "niewiele da sie zrobić") to.. szkoda innych psów na zlocie. W zeszłym roku atakował tego tollera, bogu ducha winnego.
Wiedz, że da sie z nim dużo zrobić, tylko musisz bardzo chcieć i włożyć w niego dużo pracy.. jeżeli masz zamiar dalej "mieć ludzi" od wychodzenia z nim na proste spacery to.. troche mało ciekawie sie to prezentuje.
Podejrzewam, że mój pies nie da rady obronić innych przed nim, w tym roku bo zwyczajnie Sharki dorósł i będzie miał ochote powalczyć tak "na równi". W zeszłym jeszcze jakoś sie opanował pod reprymendą wujka ale NIE TWOJĄ.

Chciałaś takiego psa, wybrałaś taką rase - powinnaś być świadoma, ze to nie jest zabawne "ecie pecie" i może zrobić krzywde. To bardzo duża odpowiedzialność.

gops - czyli niby przemiana o 180*? Ha, ciekawe jak to wygląda :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='klaudusia0219']hmm.. czyli, że jak ja mam z moim Sharkim tak jak każdy to widział w zeszłym roku to lepiej nie jechać ? jest lepiej, z psami nie ma spin za każdym razem. tylko jak któryś zacznie, albo będzie zbyt natrętny. w razie co mam 2 kagany, 3 linki, kupie łańcuch i będzie ok :) panuje nad nim bardziej, ale to wiem, że zacznie się psuć w dużym psim gronie. bo nie jestem jeszcze najważniejsza. niestety... mamy jeszcze trochę czasu do zlotu więc potrenujemy, ale wiadomo, że za dużo nie mogę zrobić i to samo powiedzieli mi hodowcy.
bo Shark od małego był jaki był i nawet jego hodowczyni bardzo dobrze go zapamiętała, bo coś tam odwalił, ale wolałam nie pytać co :D
jest samcem niewykastrowanym i dominującym lub próbującym dominować :)
jest to olbrzym, a one nie przepadają za towarzystwem innych psów. chyba, że mają wybrane :)

także ja nie mam pojęcia co robić :)[/QUOTE]
jak sama piszesz dorosły olbrzymni samiec nie kastrowany który różnie żyję z psami , ja bym nie ryzykowała :roll: co innego jakby był mniejszy a taki duży pies to na prawdę może komuś krzywdę zrobić (a na zlocie będą różne psy pewnie te natrętne ale łagodne też), a żeby pies siedział ciągle w kagańcu i na lince to chyba nie ma sensu ;)
jeśli jesteś pewna że nad nim zapanujesz i dasz sobie rade to ok (ale ja do was nie podejdę :evil_lol:).
moja też aniołem nie jest ale jest dość mała i nawet jakby chciała krzywdy nie zrobi większej i też mocno się wacham jeszcze.

Link to comment
Share on other sites

Temperament sie nie zmienia. Ona była lękowa.. mogła zmienić się w dominującą i to bardzo szybko ale wtedy. ciężko. Mogłaś ją też wyprowadzić z lękliwości przez te 3 lata i po prostu "szanuje swoje granice" i stąd agresja.. hmm.. ciekawe.

Ja tam Dolara zabrałam na Zlot mimo tego, że był bardzo dominujacy. Pilnowałam go jak oczko w głowie a potem już biegał luzem w stadzie i tak jest do tej pory. To duża odpowiedzialność i dużo pracy ale - sie opłaca.. Z resztą ja tam uważam, ze to jest MÓJ pies i to mój obowiązek z niego zrobić fajnego zwierzaka. Nikt inny tego nie zrobi i - jak zostanie w domu to omijanie problemu i zrzucanie problemu MOJEGO na innych domowników. Decyduj sama, Culineo.

Link to comment
Share on other sites

Mój to taka ciapa, która unika bójek ;) Psa może skrzywdzić- może go przygnieść :P
Wiadomo, że psy inaczej będą się zachowywały w grupie obcych psów, ludzi, w obcym miejscu. Jetsan jest nieufny, nie lubi wszystkich :P Tzn. nie każdy dostąpi zaszczytu pogłaskania Króla :lol: (jego imię znaczy król)
Szukam na pkp pociągu do Darłowa, wychodzi na to, że nie ma tam stacji, albo źle coś wpisuję :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karilka']Temperament sie nie zmienia. Ona była lękowa.. mogła zmienić się w dominującą i to bardzo szybko ale wtedy. ciężko. Mogłaś ją też wyprowadzić z lękliwości przez te 3 lata i po prostu "szanuje swoje granice" i stąd agresja.. hmm.. ciekawe.
.[/QUOTE]
tak , wtedy była mocno wystraszona całą sytuacją i przejawiała już agresywne zachowania , bała się iść w dużej grupie psów na spacer i nie chciała ze mną podchodzić do ludzi jak widziała że kręcą się tam psy , a w domku kilka razy złapała się z drugą suczką (tą białą sznaucerką) .
ona dorastała i się zmieniała, po powrocie stawała się coraz bardziej pewna siebie, po kilku jatkach nie z jej winy jak kapnęła się że jest silna i się jej boją zaczęła być dominująca i często agresywna .
ja też jednak ryzykuję jadąc na zlot bo nie wiem czy nie będzie jeszcze gorzej jak wrócę ale jak nie pojadę to się nie dowiem ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='klaudusia0219']hmm.. czyli, że jak ja mam z moim Sharkim tak jak każdy to widział w zeszłym roku to lepiej nie jechać ? jest lepiej, z psami nie ma spin za każdym razem. tylko jak któryś zacznie, albo będzie zbyt natrętny. w razie co mam 2 kagany, 3 linki, kupie łańcuch i będzie ok :) panuje nad nim bardziej, ale to wiem, że zacznie się psuć w dużym psim gronie. bo nie jestem jeszcze najważniejsza. niestety... mamy jeszcze trochę czasu do zlotu więc potrenujemy, ale wiadomo, że za dużo nie mogę zrobić i to samo powiedzieli mi hodowcy.
bo Shark od małego był jaki był i nawet jego hodowczyni bardzo dobrze go zapamiętała, bo coś tam odwalił, ale wolałam nie pytać co :D
jest samcem niewykastrowanym i dominującym lub próbującym dominować :)
jest to olbrzym, a one nie przepadają za towarzystwem innych psów. chyba, że mają wybrane :)

także ja nie mam pojęcia co robić :)[/QUOTE]

A może kastracja? Mojemu pomogła nie w 100% ale spora poprawa jest. Ale to zależy też ile psiak ma lat.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta_Ares']ja bym wszystko na kastracje nie stawiała, hormony ok, ale mojemy np. po kastracji dziwnym trafem sie pogorszyło jesli chodzi o zachowanie ;/

decyzji nie żałuje, bo do suk nie ucieka, ale jesli chodzi o zachowanie to niestety zmienilo sie na gorsze[/QUOTE]

Możliwe. Pisałam tylko na swoim przykładzie.

Link to comment
Share on other sites

Cóż, mój uroczy pieseczek będzie w fantastycznym wieku 10 miesięcy, więc też nie wiem, jak to będzie z jego zachowaniem. Teraz to jest berbeć, na zlocie już sobie nie da w kaszę dmuchać.
Zobaczymy, najwyżej mu wyraźnie [b]wyklikam[/b] że ma nie cwaniakować ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dog193']Cóż, mój uroczy pieseczek będzie w fantastycznym wieku 10 miesięcy, więc też nie wiem, jak to będzie z jego zachowaniem. Teraz to jest berbeć, na zlocie już sobie nie da w kaszę dmuchać.
Zobaczymy, najwyżej mu wyraźnie [b]wyklikam[/b] że ma nie cwaniakować ;)[/QUOTE]

Wyklikać? Kurcze, że też nie wpadłam na to na poprzednim Zlocie w Bobolinie! :D


Połowa sierpnia? Kurcze, fajnie by było tak jakoś wcześniej w tym sierpniu...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...