Jump to content
Dogomania

Nagi Chiński Grzywacz wychudzony, wyziębiony , dramat / lodzkie. Ma dom


ruda76

Recommended Posts

[quote name='arielka186']Co do siusiania- ja polecam podkłady higieniczne- paczka 9zł w aptece- wiem że to dużo, ale w paczce jest 12 podkadów, które dzieli sie na pół- czyli 24 sztuki, spokojnie wystarczy zmieniać raz dziennie, tylko żeby leżały w tym samym miejscu, to psiak sobie je skojarzy z załatwianiem sie . One nie przemiękają, więc podłoga jest sucha, a coś grubszego mozna sprzątnąć i wyrzucić- ja tak w zimie nauczyłam swoje cziłki, bo nie bardzo chcą wychodzić, łapki im marzną, a poza tym małe psy mają malutki pęcherz, nie sa zdolne tak długo sie powstrzymać jak duże- dlatego siusiają częściej... Kwestia przyzwyczejania, szczerze powiem, że bywa to nawet wygodna ;)... Oczywiście nie można zrezygnować ze spacerów- pies musi odetchnąć, przejść sie, ale żeby całkowicie nie brudził to piesek wielkości chihuiahua musiałby wychodzic co 2-3 godziny, a niestety, nie każdy ma warunki i czas...

Jedno mnie uderzyło w tym wątku- jak to jest to jeden z psiaków z pseudohodowli? Sprawę pamiętam, ale przecież wszystkie psiaki znalazły tymczasy, on uciekł czy sie znudził "po prostu"???
Biedaczek, dobrze że juz ma ciepło, one są takie wrażliwe na zimno...
Uwielbiam grzywki, szkoda że jestem "zapsiona po uszy";). Dużo zdrowia dla Filipka :Rose:[/QUOTE]

arielko te podkłady to sa extra ale nie dla Filipka i innych świrusow. One nie siusiają z powodu potrzeby, one pstrykają po rogach, po meblach, po wystających przedmiotach ot tak dla znaczenia terenu, dla świrowania. Poprostu tak mają a grzywacze to juz nagminnie uwielbiają sikanie w domu ( a szczegolnie zimą)
Ludzie ktorzy przyjechali sprawdzic czy to nie ich zaginiony Pikuś pierwsze co zapytali to " czy leje" :) :) , ich tez sikał więc standard. Teraz mają sunie i tez sika więc grzywkowcy znają juz te ich wyskoki :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='arielka186']Pani Myszko- a Frania jest taka że nigdy się jej nie zdarzy? Szkoda że moje dziewuchy nie są tak zdyscyplinowane- teraz nawet nie chcą wyjść z klatki jak tylko poczują wilgoć pod łapkami :roll: (Oczywiście mam na myśli tylko cziłki- Arielka i Pako chodzą normalnie ;)).[/QUOTE]


jak jest na mnie zła,bo wychodze wieczorem, a ona wie, ze wieczorem wychodze NIE do pracy to sie z siura. i jak powraca jej zapalenie pecherza przy tej jej kamicy, tez nie wytrzymuje.

Link to comment
Share on other sites

Zunia siusiała od czasu do czasu ,ale oprócz spacerów wypuszczałam ją na sioo na ogródek. A Lagunka chyba w ogóle nie siurkała w domu.
Zunia miała taką skórę jak Filipek, wyciskałam po 2 -3 godziny dziennie, po 7 tygodniach miała skórkę jak doopcia niemowlęcia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*anusia&ajlu*']jak ja się cieszę, że mój grzywek nie sika, nie znaczy w domu! może naprawdę długo wytrzymać i nie ma żadnej wpadki!

dziewczyny po kąpieli z peelingiem usiądzcie i powyciskajcie, odrazu skóra lepiej będzie wyglądała
a pazury to masakra:angryy:[/QUOTE]

szczęściara :) Filipka juz wyciskamy ale jest tego cala masa więc to potrwa napewno troszkę. Najważniejsze ze zaczyna jeść i powolutku wraca do zdrowia, byl masakrycznie zabidzony ( zdjęcia tego nie oddają ) i wyziębiony. Uszy zaczynajają w dotyku przypominać skorę a nie papier , tak więc małymi kroczkami .....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olgaj'][SIZE=5]czy ktoś moze zrobić cegiełke dla filipka i podesłac mi ja na maila? [/SIZE]
[SIZE=5][/SIZE]
[SIZE=5]Zrobimy cegiełkowe allegro, ponieważ bardzo źle stoimy finansowo.[/SIZE]

[SIZE=5]Jesli to nie stanowiłoby problemu bardzo prosimy o taką pomoc.[/SIZE]
[SIZE=5][EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/SIZE][/QUOTE]

Gadu, gadu, a tu kasy trzeba.

Link to comment
Share on other sites

Hej,
ja sama mam grzywacza w domu. Spi z nami w łóżku pod kołdrą i w głowie mi się nie mieści jak można zimą takiego psiaka wypuścić. Znalazłam Wasza stronę przez przypadek. Podesłałam trochę pieniążków i ciekawa jestem jak się z nim sprawy mają. Widział go weterynarz? On jest na coś chory czy "tylko" (a tak naprawdę aż!) wycieńczony, głodny i zmarznięty? Ja jeszcze nie znam Waszego "slangu" i nie wiem co to DT i DS. Macie jakąś procedurę znajdowania mu nowego domku?
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tysia1984']Hej,
ja sama mam grzywacza w domu. Spi z nami w łóżku pod kołdrą i w głowie mi się nie mieści jak można zimą takiego psiaka wypuścić. Znalazłam Wasza stronę przez przypadek. Podesłałam trochę pieniążków i ciekawa jestem jak się z nim sprawy mają. Widział go weterynarz? On jest na coś chory czy "tylko" (a tak naprawdę aż!) wycieńczony, głodny i zmarznięty? Ja jeszcze nie znam Waszego "slangu" i nie wiem co to DT i DS. Macie jakąś procedurę znajdowania mu nowego domku?
Pozdrawiam[/QUOTE]
Hej,
Witaj na forum dogomanii.
DT-to dom tymczasowy
DS-dom stały
Filipek miał szczęście,ze znaleziono go przed tymi mrozami.Inaczej nie miał by szans...
A tak a pro -po co u grzywka

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rita60']No własnie,co u małego golaska...[/QUOTE]

Witaj Małgosiu
:) u golasa

U Filpka jako tako tzn . zjada chetnie ale tylko Royala dla małych psow ,bo jak tylko zje cokolwiek innego to zaraz ma rewolucje. Jest juz odrobaczony( były robale) i za kilka dni powtorka. Ogolnie zaczyna się cieszyć juz na nasz widok :) i jest mega kochaniutki.

W imieniu golasa bardzo, bardzo dziekuję za wpłaty dla niunka :)

50,00 zł od Agnieszki R. z Łodzi ( ma juz od nas grzywka Lucka)
25,00 zł od Justyny z Będzina.
10,00 zł od Magdaleny z Przemysla.

Jeszcze raz bardzo dziekuję

Edited by ruda76
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tysia1984']No to cieszę się, że już z nim lepiej. A jak wygląda kwestia przygarnięcia kolegi Filipa? Czy on się dogada z innym pieskiem? Bo z suczką pewnie tak. No i kiedy by to mogło być?

Pozdrawiam i trzymam kciuki[/QUOTE]
Filipek dogaduje się ze wszystkimi z kotami rownież :) wstawie po weekendzie zdjęcia :) A jesli chodzi o adopcję to jest dość duze zainteresowanie więc wszystkich chetnych serdecznie zapraszam .

Podaje adres tam mozna wysłac kilka zdań o sobie [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rita60']Ale masz powodzenie goły przystojniaczku:razz:[/QUOTE]

cieszę się ze zagladasz Małgosiu do Filipa :) ja nie mam neta przez weekend i niestety nie mialam jak wejsc . Filipek jest juz odjajczony i pomału do przodu. Malutki zmienia się z dnia na dzień jest wesoły i wystawia brzuchol do głaskania ale zapomnialam chyba wczesniej napisac, ze ma dziwnie wykrzywioną jedną stronę pyszczka ( dokladnie prawą ) W niczym mu to w sumie nie przeszkadza ale zastanawia mnie czego to jest skutkiem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ruda76']cieszę się ze zagladasz Małgosiu do Filipa :) ja nie mam neta przez weekend i niestety nie mialam jak wejsc . Filipek jest juz odjajczony i pomału do przodu. Malutki zmienia się z dnia na dzień jest wesoły i wystawia brzuchol do głaskania ale zapomnialam chyba wczesniej napisac, ze ma dziwnie wykrzywioną jedną stronę pyszczka ( dokladnie prawą ) W niczym mu to w sumie nie przeszkadza ale zastanawia mnie czego to jest skutkiem.[/QUOTE]
Zaglądam,zaglądam:lol:w weekend też mi wyłączyli neta:cool3:.
Cieszy,ze Filipek wraca do zdrowia, jeśli chodzi o tego wykrzywionego pycholka,to może to wskutek jakiegoś urazu/uderzenia/uszkodzony został nerw i dlatego tak wygląda. A co na to weterynarz ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rita60']Zaglądam,zaglądam:lol:w weekend też mi wyłączyli neta:cool3:.
Cieszy,ze Filipek wraca do zdrowia, jeśli chodzi o tego wykrzywionego pycholka,to może to wskutek jakiegoś urazu/uderzenia/uszkodzony został nerw i dlatego tak wygląda. A co na to weterynarz ?[/QUOTE]

a zapytam go teraz jak pojdziemy na kontrole, Zabki tez mu zrobilismy teraz az przyjemnie sie całuje w ten pysiol

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...